Blackmagic Design oznamují mimořádnou slevu na kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera! – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

22. července, 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila mimořádnou letní slevovou akci pro kameru
Blackmagic Pocket Cinema Camera. Kameru lze dočasně zakoupit za fantastickou cenu 10.999 Kč bez DPH! Běžná cena kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera je 21.590 Kč. Akce platí pouze do 31. srpna nebo do vyprodání zásob, po tomto datu bude cena kamery zvýšena na původní hranici.

Od svého představení byl přístroj
Blackmagic Pocket Cinema Camera použit pro tisíce produkcí, od nezávislých filmů a televizních reklam až po hudební videoklipy a je vítaným pomocníkem ve všech situacích, kdy je třeba špičkové digitální filmové kamery s extrémně malými rozměry.

Blackmagic Pocket Cinema Camera nabízí senzor velikosti Super 16 s HD rozlišením 1080, široký dynamický rozsah 13 clonových čísel, záznam na SD karty ve formátech Apple ProRes nebo v bezeztrátově komprimovaném CinemaDNG RAW a aktivní bajonet Micro Four Thirds – to vše v atraktivním, miniaturním těle.

Tento kompaktní design předurčuje model Blackmagic Pocket Cinema Camera pro použití v situacích, kdy by nasazení větší kamery bylo nepraktické nebo dokonce nebezpečné. Obrazová kvalita jejího výstupu přibližuje styl a kreativitu filmového natáčení i běžným uživatelům!

Na rozdíl od běžných videokamer je model Blackmagic Pocket Cinema Camera plnohodnotným digitálním filmovým přístrojem s širokým dynamickým rozsahem 13 clonových čísel. V televizní branži je často opakován mylný předpoklad, že větší rozlišení znamená vyšší kvalitu. Většina kamer, včetně těch zaznamenávajících větší než HD rozlišení, ovšem může produkovat obraz s malým množstvím detailů ve světlých a tmavých partiích obrazu, tedy obraz jaký si stále spojujeme s výrazem „video“. Široký dynamický rozsah kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera eliminuje tento neduh a poskytuje filmovou kvalitu obrazu s vysokou úrovní detailů ve stínech i světlých částech záběrů. Po ukončení natáčení lze navíc dále využít široký dynamický rozsah kamery prostřednictvím aplikace pro barevné korekce DaVinci Resolve Lite.

Blackmagic Pocket Cinema Camera také eliminuje obrazové artefakty běžně vznikající při kompresi videa, díky integrovanému rekordéru na SD karty, který realizuje záznam celého dynamického rozsahu senzoru do profesionálních formátů ProRes 422 (HQ) a do 12bitových RAW souborů CinemaDNG s bezeztrátovou kompresí. Tyto otevřené formáty mohou uživatelé následně zpracovávat pomocí všech běžných profesionálních aplikací pro editaci videa.

Tuto mimořádnou slevovou akci jsme připravili pro všechny uživatele, kteří toužili po dostupné a kompaktní digitální filmové kameře. Skladové zásoby jsou ovšem omezené a uživatelé si – vzhledem k neuvěřitelné aktuální ceně přístroje – musí pospíšit,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Na produkt Blackmagic Pocket Cinema Camera jsme velice pyšní a chtěli bychom poděkovat všem filmařům, kteří nám zaslali ukázky své práce nebo připomínky. Pomocí této cenové akce bychom rádi vyjádřili díky všem našim uživatelům!

Blackmagic Pocket Cinema Camera Summer 2014 Promo

Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera:

  • Senzor velikosti Super 16 a rozlišením 1080 HD pro maximálně detailní záběry.

  • Extrémně široký rozsah 13 clonových čísel pro záznam videa ve filmové kvalitě.

  • Kompatibilní s velmi kvalitními objektivy standardu Micro Four Thirds. Kompatibilní s jinými standardy, např. PL, prostřednictvím adaptérů od třetích výrobců.

  • Integrovaný rekordér zaznamenává video na standardní SD karty.

  • Používá pouze otevřené souborové standardy ProRes 422 (HQ) a bezeztrátově komprimovaný 12bitový CinemaDNG RAW formát. Žádné proprietární kodeky.

  • Pouze standardní rozhraní – TRS pro připojení audio techniky, micro HDMI výstup pro monitoring videa včetně grafického zobrazení stavových informací, výstup na sluchátka, LANC konektor pro dálkové ovládání a standardní napájecí konektor.

  • Integrovaný LCD displej zobrazující nastavení kamery.

  • Podporuje 1080 HD rozlišení a snímkovací frekvence 23,98, 24, 25, 29,97 a 30 fps.

  • Kompatibilní s programem DaVinci Resolve Lite pro barevné korekce.

Dostupnost
Blackmagic Pocket Cinema Camera je na českém a slovenském trhu dočasně
v prodeji za cenu 10.999 Kč bez DPH. Tato mimořádná slevová akce platí do 31. srpna 2014 nebo do vyprodání zásob.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.