Blackmagic Design oznamují DaVinci Resolve 10 - Tisková zpráva

Blackmagic Design oznamují DaVinci Resolve 10

TISKOVÁ ZPRÁVA

10. dubna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila DaVinci Resolve 10, novou verzi svého barevného korektoru, která bude obsahovat funkce pro vyšší interoperabilitu s dalšími softwarovými produkty používanými ve filmovém a televizním průmyslu. DaVinci Resolve 10 přinese také vylepšené funkce pro práci v terénu, dokonalejší nástroje pro střih videa, podporu pro plug-iny standardu OpenFX, a také nové technologie pro distribuci kopií projektů do kin. DaVinci Resolve 10 byl představen na veletrhu NAB 2013.

Vývoj aplikace DaVinci Resolve 10 byl podřízen záměru zjednodušit integraci různých softwarových nástrojů používaných ve filmové a televizní branži, díky možnosti přenášet projekty mezi programem DaVinci Resolve a dalšími střihovými aplikacemi, např. produkty Final Cut Pro, Avid a Premiere Pro.

Blackmagic Design DaVinci Resolve

Přístup k postprodukci se mění a stále více projektů je předzpracováno přímo na natáčecích lokacích. Osvětlení a další aspekty záběru jsou často ověřovány na místě, aplikací barevných korekcí, DaVinci Resolve 10 proto přináší nové nástroje pro zjednodušení práce operátorů mimo studio. Nová funkce Resolve Live umožňuje aplikovat barevné úpravy přímo na živý video vstup, včetně primárních a sekundárních korekcí, křivek, nástrojů Power Window a dalších funkcí. Nastavení nástrojů může být uloženo a následně aplikováno na soubory importované z kamery.

DaVinci Resolve 10 obsahuje vylepšené nástroje pro střih videa a pro dokončení střihových prací realizovaných v jiných editačních aplikacích. Uživatelé budou moci importovat jednotlivé scény zpracované na offline pracovištích a dokončit celý projekt v programu DaVinci Resolve 10, s původními RAW soubory importovanými přímo z kamery, pro podstatně kvalitnější obrazovou kvalitu výstupu. Scény lze kdykoliv znovu exportovat a přepracovat na offline editačním pracovišti. Střihači tak mohou snáze používat své oblíbené programy.

Nové střihové funkce umožňují provádět vícestopou editaci videa včetně 16 kanálů audia na každý importovaný klip. Počet video a audio stop v projektu není softwarově omezen; audio může být zpracováváno synchronně s obrazem nebo nezávisle. Software obsahuje široké možnosti střihu videa, včetně funkcí ripple, roll, slide a slip, a také náhled mezilehlých in a out bodů ve dvou nezávislých oknech.

Bude tedy například možné importovat projekt z aplikace Final Cut Pro X obsahující video soubory s různou snímkovou frekvencí a formáty, několika zvukovými stopami a s barevnými korekcemi. DaVinci Resolve 10 umožní import takového projektu prostřednictvím XML a jeho další online zpracování, za použití původních RAW souborů z kamery. Uživatelé Final Cut Pro X tak budou moci použít program DaVinci Resolve 10 pro dokončení svého projektu a pro tvorbu finálních Digital Cinema Package souborů přímo z RAW dat.

Mezi střihovými funkcemi produktu DaVinci Resolve 10 nechybí ani sofistikovaný titulkovač pro statické i dynamické titulky, dovolující nastavit typ a velikost písma, podobu stínu nebo pozici titulku. Časová osa programu podporuje klipy složené z několika video a audio stop, dovoluje rovněž pracovat se stereoskopickým materiálem, tedy se samostatnými stopami pro levé a pravé oko diváka. DaVinci Resolve 10 přiřadí oba stereoskopické kanály automaticky na základě pojmenování souborů a časového kódu.

Funkce pro barevné korekce byly ve verzi DaVinci Resolve 10 obohaceny o možnost použití neomezeného množství OpenFX plug-inů na stopu. Stejně tak není omezeno množství aplikovaných nástrojů Power Window. Novinkami jsou dále: nový nástroj Gradient Power Window pro překrytí obrazu barevným přechodem, možnost kopírovat a vkládat sledovací data, pohybové efekty včetně prostorově i časově závislé redukce šumu nebo pohybového rozostření.

DaVinci Resolve 10 byl vylepšen i v oblasti distribuce kopií. Nově zobrazuje zvukovou stopu při exportu projektu a podporuje nástroj EasyDCP pro rendering projektů přímo do distribučních souborů Digital Cinema Package. DaVinci Resolve 10 umožňuje rendering Digital Cinema Package souborů z původních RAW dat, v nejvyšší možné kvalitě 32 bitů s plovoucí desetinnou čárkou. Pro aktivaci této funkce je nutné zakoupení licence produktu EasyDCP. DaVinci Resolve 10 dále rozšiřuje svou podporu souborových formátů o standardy JPEG 2000 a AVI a je schopen pracovat prakticky s libovolnými video daty.

Jednou z nejvíce frustrujících skutečností při zpracování videa je nekompatibilita mezi jednotlivými softwarovými nástroji. To značně ztěžuje práci lidí v postprodukčních studiích, kde každý z uživatelů pracuje na jiné části projektu a používá různé softwarové nástroje. S verzí 10 aplikace DaVinci Resolve jsme se snažili usnadnit spolupráci s dalšími softwarovými nástroji,“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Jde o funkce, které uživatelé skutečně potřebují a myslím, že z nich budou všichni opravdu nadšeni. Stejně tak si zamilují nové nástroje pro práci mimo studio, online editační a dokončovací funkce, novinky na poli barevných korekcí i distribuční technologie!

Dostupnost
Aktualizace
DaVinci Resolve 10 pro Mac OS, Windows a Linux systémy bude dostupná během třetího kvartálu 2013, zdarma pro všechny uživatele.

O produktu DaVinci Resolve
DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac, Windows a Linux. Bezplatná verze DaVinci Resolve Lite běží na platformách Mac OS X a Windows.


Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz
www.syntex.cz.

Datum: 10. 04. 2013, Kategorie: Novinky