Blackmagic Design oznamují Blackmagic Camera Update 1.8 – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

24. června 2014

Výrobce audio a video techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, uvedl softwarovou aktualizaci Blackmagic Camera Update 1.8 pro svou řadu populárních digitálních filmových kamer. Nový software a firmware je k dispozici zdarma všem uživatelům těchto kamer na stránkách firmy Blackmagic Design, v sekci Support.

Nová aktualizace Blackmagic Camera Update 1.8 je postavena na zcela novém kódu a umožní flexibilní přidávání nových funkcí. Nový firmware plně využívá široký dynamický rozsah kamer Blackmagic Cinema Camera, Blackmagic Pocket Cinema Camera a Blackmagic Production Camera 4K. Nový firmware také zvyšuje výkon kamer a nabízí zdokonalené, moderní rozhraní převzaté z nového modelu URSA představeného na letošním ročníku veletrhu NAB. Toto nové uživatelské rozhraní je k dispozici pro všechny modely kamer značky Blackmagic Design.

Aktualizace Blackmagic Camera 1.8 rovněž přináší podporu záznamu do bezeztrátově komprimovaného formátu RAW DNG u modelu
Blackmagic Production Camera 4K. Nová možnost natáčení do RAW dat v reálném čase značně usnadní pozdější barevné korekce a další postprodukci. Software DaVinci Resolve 11, jehož beta verze byla dnes rovněž uvedena, plně podporuje barevné úpravy RAW materiálu. Uživatelé tak mohou pracovat přímo s první generací obrazových dat stejným způsobem, jakým by editovali běžné video soubory.

Mezi nové funkce patří též rozšířená podpora objektivů typu EF u kamer
Blackmagic Cinema Camera EF a Blackmagic Production Camera 4K. Nově mohou uživatelé těchto kamer použít tlačítko pro automatické ostření u aktivních objektivů s bajonetem EF; kamery provedou analýzu středu obrazu a upraví zaostření pro maximální ostrost. Tato funkce je zvláště důležitá při natáčení 4K videa, kde se chyby v ostření projeví v maximální míře. Protože je nyní tlačítko „Focus“ použito pro automatické ostření, zapíná se funkce pro indikaci zaostření jeho dvojím stisknutím.

Aktualizace také přináší nové algoritmy pro zobrazení zaostření, což zjednoduší manuální ostření např. u filmových objektivů. Zóna zaostření je nyní zobrazena zeleně pro snazší čitelnost, filtry generující okraje zón byly navíc vylepšeny pro lepší detekci okrajů i jejich zobrazení. Na přání uživatelů bylo změněno chování u nastavení clony, které je nyní zachováno i během přepnutí mezi režimy pro záznam a přehrávání videí.

Aktualizace Blackmagic Camera Utility 1.8 pamatuje i na majitele modelu
Blackmagic Cinema Camera. Vylepšeny byly funkce pro práci se zvukem, zcela nové jsou i debayering algoritmy. Nové debayering algoritmy produkují ostřejší, čistší obraz při záznamu do formátů ProRes nebo DNxHD. Nový kód využívá špičkových algoritmů programu DaVinci Resolve, jehož výzkum a vývoj byl realizován ve spolupráci s největšími hollywoodskými studii. Dalším významným vylepšení pro majitele modelu Blackmagic Cinema Camera je větší dynamický rozsah při záznamu v režimu ISO 1600. S novou aktualizací získají uživatelé širší dynamický rozsah a dokonalejší obrazovou kvalitu, a to bez jakýchkoliv poplatků.

Aktualizace se týká také nejmenšího modelu,
Pocket Cinema Camera. Aktualizováno je uživatelské rozhraní přístroje, implementovány funkce pro indikaci zaostření, nové debayering algoritmy a rozšířená podpora MFT objektivů značek Sigma a Lumix. Kompletní seznam funkcí je k dispozici na adrese syntex.cz/p/blackmagic-camera-utility-1-8.

Snažili jsme se implementovat většinu funkcí, o které nás uživatelé žádali,“ řekl ředitel Blackmagic Design, Grant Petty. „Aktualizace obsahuje zásadní změny a vylepšení a už se těšíme na ohlasy uživatelů. Pracujeme samozřejmě průběžně i na dalších funkcích, které budou vydávány postupně v horizontu měsíců.

Blackmagic Pocket Cinema Camera

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.