Blackmagic Design oznamují beta verzi DaVinci Resolve 14 a výrazné snížení ceny programu – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

2
7. dubna 2017

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
představil DaVinci Resolve 14, novou verzi populárního programu pro střih a barevné úpravy videa, která znamená revoluci v audiovizuální postprodukci! Blackmagic Design věří, že nová verze DaVinci Resolve přinese bouři do stojatých vod trhu se softwarovými produkty pro postprodukci zvuku a obrazu.

Nový DaVinci Resolve nabízí až 10x vyšší výkon, zcela nové funkce pro zpracování zvuku založené na technologiích značky Fairlight a zdokonalené postupy pro spolupráci více uživatelů na jednom projektu, dovolující několika uživatelům editovat video, provádět barevné úpravy a míchat zvuk zároveň! DaVinci Resolve 14 představuje tři profesionální aplikace v jedné: nabízí funkce pro editaci videa, špičkové barevné korekce a nyní také nástroje pro zpracování zvuku od společnosti Fairlight. K přepnutí jednotlivých editačních režimů stačí jediné kliknutí!

DaVinci Resolve 14 dovoluje paralelizovat postprodukční zpracování audiovizuálních dat doposud nevídaným způsobem. Díky novým funkcím pro spolupráci více uživatelů na jednom projektu odpadá nutnost zdlouhavého importování, exportování nebo konvertování dat! Každý úkon může být prováděn zároveň, což poskytuje koloristům, editorům i mistrům zvuku více času na kreativní práci. Revoluční verze DaVinci Resolve 14 je aktuálně dostupná v podobě veřejné beta verze.

Blackmagic Design také s okamžitou platností snižují cenu produktu DaVinci Resolve Studio z původních 995 USD na 299 USD bez DPH! Plná, permanentní licence programu tedy nyní stojí méně než roční předplatné některých konkurenčních produktů. K dispozici je také funkčně omezená, bezplatná verze programu DaVinci Resolve. Placená edice DaVinci Resolve 14 Studio nyní s podstatně sníženou cenou 7555 CZK bez DPH přináší nové možnosti spolupráce více uživatelů na stejném projektu, přes 20 nových efektů Resolve FX včetně pokročilých nástrojů pro retušování obličejů, podporu projektů s rozlišením 4K a snímkovou frekvencí 120 fps, stereoskopických nástrojů, vysoce kvalitních efektů pro rozostření obrazu, simulaci filmového zrna nebo redukci šumu atd.! Licence produktu DaVinci Resolve 14 Studio navíc nevyžaduje permanentní připojení k internetu, či periodické splátky formou předplatného.

Software DaVinci Resolve 14 je kompatibilní s operačními systémy Mac OS, Windows a Linux, což zaručuje jeho perfektní integraci do studií i pracovních stanic samostatně pracujících uživatelů. Uživatelé mohou sáhnout po verzi pro systémy Red Hat nebo CentOS Linux a vytvořit extrémně výkonnou, přesto cenově dostupnou pracovní stanici s obrovským množstvím RAM a až 8 GPU jednotkami pro zpracování náročných projektů v reálném čase!

Blackmagic Design DaVinci Resolve 14

Dostupnost a cena
Veřejná beta verze DaVinci Resolve 14 je nabízena zdarma ke stažení z webových stránek společnosti Blackmagic Design pro všechny uživatele verzí DaVinci Resolve a DaVinci Resolve Studio. Software DaVinci Resolve Studio je nyní v prodeji za podstatně nižší cenu 279 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.