Blackmagic Design ohlašují veřejnou beta verzi DaVinci Resolve 11 – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

25. června 2014

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, ohlásila veřejnou beta verzi barevného korektoru DaVinci Resolve 11. Stávající uživatelé si mohou novou verzi stáhnout ze sekce Support webových stránek výrobce.

Aktualizace obsahuje přes 100 nových střihových a efektových funkcí, včetně novinek v oblasti online střihu, klonování médií, kontextového trimování, barevných korekcí a funkcí pro spolupráci více uživatelů na jedné časové ose. Nový software DaVinci Resolve 11 přináší přes 70 nových střihových funkcí vyžádaných profesionálními střihači. Mezi nejvýznamnější modernizace patří podpora dvou monitorů a tradiční funkce jako JKL trimování, zvukové prolínačky a plně nastavitelné klávesové zkratky. Trimovací nástroje jsou kontextové: DaVinci Reslve automaticky predikuje potřebný typ střihu dle pozice kurzoru. Tyto nástroje značně šetří čas odbouráním nutnosti přepínat nástroje a možností trimovat několik stop najednou.

DaVinci Resolve 11 dále obsahuje nový editor klíčových snímků založený na křivkách a integrovaný do časové osy programu. Klíčové snímky jsou nově přehledně zobrazeny pod jednotlivými stopami. Uživatelé také mohou používat a animovat Open FX plug-iny přímo v časové ose a používat je jako přechodové efekty.

Nové možnosti pro spolupráci více uživatelů na stejném projektu dovolují zpracovávat stejnou časovou osu na několika pracovních stanicích najednou. Jeden z operátorů může např. vytvářet barevné korekce, zatímco jiný provádí sestřih materiálu. Změny prováděné v projektu jsou automaticky aktualizovány na všech připojených pracovních stanicích. Tyto funkce jsou určeny především velkým pracovním skupinám a studiím pracujících na velice náročných projektech, např. celovečerních filmech a televizních seriálech.

Velice významným zlepšením je také dokonalejší přenos projektů mezi DaVinci Resolve 11 a střihovou aplikací Apple Final Cut Pro X. To bylo umožněno především integrací nových střihových funkcí, a tedy i funkčnímu překryvu obou produktů. Díky tomu budou moci nezávislí filmoví tvůrci používající střihový software Final Cut Pro X realizovat barevné korekce v profesionálních postprodukčních studiích.

Funkce pro barevné korekce byly doplněny o nástroje pro úpravu RAW dat způsobem známým z fotografických aplikací. Uživatelé z řad fotografů ocení novou paletu Camera RAW s nastaveními ovlivňujícími stíny i světlé části obrazu, barevnost, saturaci, množství detailů ve středních tónech, zisk nebo kontrast. Tyto nové funkce DaVinci Resolve 11 výrazně zjednodušují zpracování RAW dat s širokým dynamickým rozsahem v reálném čase.

Dalším rozšířením funkční sady programu jsou technologie pro zálohování souborů z digitálních filmových kamer. Nový klonovací nástroj kopíruje celé disky nebo paměťové karty simultánně na několik zálohovacích disků a následně kontroluje integritu všech kopií. Tato funkce je obsažena i v bezplatné verzi DaVinci Resolve Lite a může být použita v součinnosti s přenosnými počítači přímo na natáčecích lokacích.

Významnou modernizací je také unikátní funkce pro automatické barevné korekce pomocí natočeného nebo vyfotografovaného barevného vzorníku. Nová funkce analyzuje natočené standardní barevné vzorníky a automaticky vytvoří primární barevné korekce, přestože byly jednotlivé záběry natočeny za různých světelných podmínek.

Verze DaVinci Resolve 11 obsahuje též optimalizace zvyšující rychlost zpracování obrazu pomocí Open CL akcelerace na nových počítačích Apple Mac Pro. Díky duálním GPU kartám je nový Mac Pro vhodným nástrojem pro zpracování Ultra HD dat v 32bitovém YRGB prostoru s plovoucí desetinnou čárkou.

Jde o velice významnou aktualizaci,“ uvedl Grant Petty, ředitel firmy Blackmagic Design. „Na nové funkce máme vynikající ohlasy od uživatelů z řad profesionálních střihačů pracujících na filmových i televizních projektech. Díky novým střihovým funkcím je z produktu DaVinci Resolve také velice výkonný online editor. Věnujeme se samozřejmě i funkcím pro barevné korekce a nástrojům navrženým specificky pro práci v terénu. Jde o nejlepší aktualizaci programu DaVinci Resolve, navíc ji stávajícím uživatelům nabízíme bezplatně!

Blackmagic DaVinci Resolve 11

Dostupnost
Stávající uživatelé si mohou novou verzi stáhnout ze sekce Support webových stránek výrobce.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz
www.syntex.cz.

Datum: 25. 06. 2014, Kategorie: Novinky