Blackmagic Design odhalují nový obrazový snímač s rozlišením 4,6K a 15 clonovými čísly dynamického rozsahu – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

15. dubna 2015

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil na veletrhu NAB 2015 nový obrazový senzor pro digitální filmové kamery Blackmagic
URSA. Nový snímač velikosti Super 35 snímá video s rozlišením 4608 x 2592 při snímkové frekvenci 120 fps a s dynamickým rozsahem 15 clonových čísel. Obrazová kvalita snímače je srovnatelná s klasickým 35mm filmem.

Novým senzorem budou vybaveny dva nové modely kamer URSA. Varianta Blackmagic URSA 4.6K EF bude v prodeji za 6.869 EUR bez DPH, zatímco verze Blackmagic URSA 4.6K PL bude stát 7.375 EUR. Prodej obou nových 4.6K modelů bude zahájen v omezené míře již během června letošního roku, v plné míře pak během července a srpna.

Stávající uživatelé kamer Blackmagic URSA budou moci získat nový 4.6K snímač jako placený upgrade, a to za cca 1.995 USD v případě verze s EF bajonetem resp. za 2.495 USD bez DPH u verze PL. Navíc bude doporučená koncová cena stávajících 4K modelů Blackmagic URSA EF a PL snížena o 1.000 USD, což ještě více zpřístupní tento špičkový model filmařské obci. Rozdíl v ceně 4K a 4.6K verzí kamer URSA tak bude stejný, jaká bude i cena 4.6K upgradu. Díky tomu mohou uživatelé investovat nejprve do 4K verze a v případě potřeby později zakoupit nový 4.6K snímač, aniž by zaplatili celkově vyšší částku. Nově bude model Blackmagic URSA 4K EF prodáván za cca 4.905 EUR a model Blackmagic URSA 4K PL za 5.399 EUR bez DPH.

Nový revoluční 4.6K senzor zaznamenává video s rozlišením 4608 x 2592 pixelů s neuvěřitelně širokým dynamickým rozsahem 15 clonových čísel a překonává tak rozlišení a dynamický rozsah některých tradičních filmových negativů. Uživatelé budou moci natáčet záběry s podstatně více detaily v tmavých i světlých částech jasového spektra. Videa jsou pro zachování maximální obrazové kvality zaznamenána v podobě 12bitových bezeztrátově komprimovaných souborů Cinema DNG RAW, což značně usnadní následnou postprodukci např. v aplikaci DaVinci Resolve pro barevné korekce. Video lze rovněž zaznamenávat do komprimovaných souborů s kodekem Apple ProRes pro nižší datové nároky.

Blackmagic URSA je výkonná, profesionální digitální filmová kamera pro filmovou produkci, reklamní tvorbu a natáčení televizních seriálů nebo dokumentů. Ergonomie kamery je uzpůsobena pro velké filmové štáby i pro samostatné kameramany; přístroj je vybaven velkým 10” náhledovým monitorem, vyměnitelným senzorem velikosti Super 35 a interním duálním rekordérem pro záznam videa ve formátech RAW a ProRes. Protože lze modul senzoru a bajonetu objektivu snadno vyměnit, mohou uživatelé v budoucnu kameru modernizovat prostřednictvím koupě upgradu.

Klíčové funkce kamer Blackmagic URSA 4.6K

 • Senzor velikosti Super 35 mm s rozlišením 4,6K pro vysokou míru zaznamenaných obrazových detailů.
 • Profesionální globální závěrka pro hladký záznam pohybu.
 • Až 15 clonových čísel dynamického rozsahu pro filmovou obrazovou kvalitu.
 • Kompatibilita s objektivy typu PL nebo EF.
 • Možnost uživatelské výměny senzoru a bajonetu objektivu.
 • Dva sloty pro záznam videa na karty CFast 2.0 s možností kontinuálního záznamu.
 • Nepoužívá proprietární záznamové formáty, pouze otevřené standardy jako Apple ProRes a bezeztrátově komprimovaná 12bitová RAW data CinemaDNG.
 • Podpora kodeků ProRes 4444 XQ, ProRes 4444, ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes 422 LT a ProRes 422 Proxy až do rozlišení Ultra HD.
 • Standardní rozhraní, včetně mikrofonních/linkových vstupů s konektory XLR a fantomovým napájením, 12G-SDI výstupu se zobrazením stavového řádku a samostatným napájením pro hledáček, standardního sluchátkového výstupu, portu LANC pro dálkové ovládání, 12G-SDI výstupu pro externí monitor nebo vstupu pro externí stejnosměrné napájení.
 • Integrovaný stereofonní mikrofon.
 • Tři LCD monitory pro nastavení parametrů kamery a zadávání metadat. Velký 10” výklopný displej s HD rozlišením, širokými pozorovacími úhly a vysokou světelností.
 • Zaznamenává Ultra HD a 1080 HD video se snímkovými frekvencemi 23,98, 24, 25, 29,97, 30 a 60 fps.
 • Podporuje záznam 4,6K videa se snímkovou frekvencí až 120 fps.
 • Využívá systém kapalinového chlazení pro dosažení vysoké rychlosti záznamu se současnými i budoucími obrazovými snímači.
 • Umožňuje použití rychloupínacích stativových destiček a montážního příslušenství pro baterie V-Mount nebo Anton/Bauer.
 • Balení obsahuje plnou verzi barevného korektoru DaVinci Resolve.


Blackmagic URSA 4.6K

Dostupnost a cena
Prodej obou nových modelů Blackmagic URSA 4.6K bude zahájen v omezené míře již během června letošního roku, v plné míře pak během července a srpna 2015.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 15. 04. 2015, Kategorie: Novinky