Blackmagic Design odhalují novou kameru Blackmagic Production Camera 4K - Tisková zpráva

Blackmagic Design odhalují novou kameru Blackmagic Production Camera 4K

TISKOVÁ ZPRÁVA


9. dubna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, odhalila na letošním veletrhu NAB novou digitální filmovou kameru Blackmagic Production Camera 4K. Kamera je vybavena senzorem velikosti Super 35, profesionální globální závěrkou, EF bajonetem a záznamem do kvalitního formátu Apple ProRes 422 (HQ). Cena přístroje byla stanovena na  přibližně
79.900 Kč, resp. 3.035 EUR bez DPH. Návštěvníci veletrhu NAB 2013 si mohou novou kameru prohlédnout na stánku SL218 společnosti Blackmagic Design.

Nejnovější špičkové televizory a projektory podporují rozlišení Ultra HD se čtyřnásobným rozlišením v porovnání s běžným HD videem. Kamera Blackmagic Production Camera 4K natáčí do kvalitních komprimovaných formátů CinemaDNG RAW a ProRes 422 (HQ) v rozlišení 4K pro maximální obrazovou kvalitu natáčených hudebních klipů, televizních seriálů, reklamních spotů, sportovních přenosů, dokumentárních snímků, zpráv nebo celovečerních filmů. Nová Blackmagic Production Camera 4K také podporuje nový standard video konektivity 6G-SDI pro živé přenosy.

Blackmagic Cine Production Camera 4K

Blackmagic Production Camera 4K byla konstruována tak, aby vyhověla požadavkům na maximální přenositelnost a odolnost. Kamera je vybavena standardními rozhraními, interním akumulátorem a robustním tělem z hliníkové slitiny pro její bezproblémové nasazení při natáčení v exteriérech. Zabudovaný LCD displej s vysokým rozlišením přehledně zobrazuje nastavení přístroje, například rychlost závěrky, barevnou teplotu, clonu nebo časový kód. Díky dotykovému ovládání lze navíc velmi rychle procházet menu kamery a snadno měnit záznamový formát, úhel otevření závěrky a další parametry. Dotykový displej rovněž umožňuje vkládat metadata kompatibilní s řadou populárních střihových aplikací včetně Final Cut Pro X.

Díky senzoru o velikosti Super 35 mohou filmaři používat své objektivy tak, jak jsou zvyklí. Senzor využívá technologii globální závěrky a díky své velikosti a tedy i minimálnímu ořezovému faktoru dovoluje kameramanům natáčet širokoúhlé záběry s běžnými širokoúhlými objektivy. Při postprodukci v HD rozlišeních mohou uživatelé využít vysokého rozlišení obrazu ke změně kompozice nebo měřítka záběru beze ztráty obrazové kvality.

S integrovaným bajonetem typu EF mají uživatelé na výběr z široké škály objektivů, jejichž optické vlastnosti jsou díky minimálnímu ořezu senzoru o velikosti Super 35 maximálně využitelné. Filmaři mohou použít tu nejkvalitnější optiku od věhlasných výrobců, např. značek Canon, Zeiss a dalších, včetně elektronického ovládání funkcí objektivů. Díky EF bajonetu nejsou nuceni používat jediný objektiv a mohou tak využít profesionální filmovou optiku nebo příslušenství pro ostření.

Přístroj Blackmagic Production Camera 4K zaznamenává 4K video na SSD disky, do komprimovaných formátů CinemaDNG RAW a ProRes 422 (HQ). Po ukončení natáčení může být disk připojen k pracovní stanici pro střih nebo barevné korekce videa bez nutnosti kopírování dat. Kamera podporuje formátování HFS+ i ExFAT pro kompatibilitu s operačními systémy Mac OS a Windows. Vedle standardního formátu CinemaDNG RAW poskytne výrobce také kontejner pro rozhraní QuickTime, který zpřístupní kodek CinemaDNG běžně používaným programům pro editaci videa. Široký dynamický rozsah senzoru je kvantizován do zaznamenaných souborů tak, aby byly zachovány detaily ve světlých i tmavých částech obrazu. Zvuk je ukládán bez komprese, navíc je možné zaznamenávat i běžné HD video soubory.

Blackmagic Production Camera 4K je osazena standardními rozhraními, uživatelé nejsou nuceni používat speciální kabeláž. Kamera disponuje 6G-SDI výstupem, který podporuje down-konverzi do HD nebo Ultra HD video ve fantastické kvalitě. Navíc je přístroj vybaven portem Thunderbolt a programem UltraScope pro monitoring vlnových průběhů signálu v reálném čase. Mikrofonní/linkové audio vstupy jsou vyvedeny na 1/4“ TRS konektorech, nechybí také 3,5mm výstup pro sluchátka, konektor LANC pro dálkové ovládání a vstup pro připojení napájení kamery 12–30Vss.

Uživatelé vyžadovali, abychom vytvořili kameru s velkým senzorem a globální závěrkou. Tato jejich přání byla splněna v podobě modelu Blackmagic Production Camera 4K, který navíc disponuje rozlišením pro natáčení Ultra HD materiálu,“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Je to úžasná kamera produkující fantastické záběry, které se jistě budou líbit každému uživateli. Jednoduchá produkce Ultra HD materiálu se tak konečně stane realitou!

Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Production Camera 4K:

 • Rozměrný senzor o velikosti Super 35 a rozlišení 4K pro maximálně detailní záběry.

 • Profesionální globální závěrka pro bezchybné pohyblivé záběry.

 • Široký dynamický rozsah 12 clonových čísel dovoluje pořizovat video filmové kvality.

 • Kompatibilní s kvalitními objektivy standardu EF.

 • Integrovaný SSD rekordér pro přímý záznam dlouhých záběrů na SSD disky.

 • Využívá otevřené souborové formáty kompatibilní s běžnými programy pro zpracování videa, např. Apple ProRes a komprimované CinemaDNG 12bitové RAW soubory. Žádné proprietární formáty.

 • Kamera používá standardní připojení, např. TRS pro mikrofonní/linkový vstup, 6G-SDI výstup pro monitoring videa včetně grafického zobrazení stavových informací, výstup na sluchátka, rozhraní Thunderbolt a standardní konektor pro připojení externího napájení.

 • Integrovaný dotykový LCD displej pro ovládání kamery a vkládání metadat kompatibilních s populárním střihovým software, např. Final Cut Pro X.

 • Podporuje Ultra HD a 1080 HD rozlišení a snímkovací frekvence 23,98, 24, 25, 29,97 a 30 fps.

 • Součástí dodávky je také software UltraScope pro monitoring signálu v reálném čase prostřednictvím Thunderbolt rozhraní.

 • Výrobce s kamerou dodává také profesionální software DaVinci Resolve pro barevné úpravy videa.

Dostupnost
Blackmagic Production Camera 4K bude na českém a slovenském trhu v prodeji od července letošního roku za cenu přibližně 79.900 Kč, resp. 3.035 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.


Datum: 09. 04. 2013, Kategorie: Novinky