Blackmagic Design DeckLink 4K Extreme - Tisková zpráva

Blackmagic Design představují DeckLink 4K Extreme s podporou 4K přehrávání!
30. ledna, 2013

Společnosti Blackmagic Design a Syntex uvedly na český a slovenský trh kartu DeckLink 4K Extreme pro zpracování SD, HD, 2K a 4K videa. Model 4K Extreme z populární řady DeckLink nahrazuje kartu DeckLink 4K a vedle tradičních SD a HD standardů podporuje rovněž rozlišení 2K i 4K, stereoskopii a 4:4:4 vzorkování.

Produkt DeckLink 4K Extreme disponuje dvoukanálovou 3Gb/s HD/SD-SDI konektivitou, HDMI portem s možností 4K a UltraHD výstupu, analogovými vstupy/výstupy (komponentními, kompozitními a S-Video), dvěma kanály AES/EBU a dvěma kanály analogového audia, 16 zvukovými kanály na rozhraní SDI, podporou synchronizace (Tri-level, genlock) a sériovým portem pro ovládání videí. SDI, HDMI a analogové komponentní signály lze zpracovávat ve všech běžných normách až do 1080p60, mezi nepostradatelné doplňkové funkce patří technologie pro konverzi rozlišení videa (up/down i cross) a zabudovaný SD/HD klíčovač.

Díky integrovanému duálnímu 3Gb/s HD-SDI rozhraní umožní uživatelům pracovat s SD, HD, 2K i 4K rozlišením a poradí si s většinou moderních, ale i budoucích video formátů. Produkt disponuje prakticky veškerými funkcemi karty DeckLink HD Extreme 3D, přidává ovšem navíc přehrávání videa ve 4K rozlišení se vzorkováním 4:2:2 a barevnou hloubkou 10 bitů, tedy ve čtyřnásobném rozlišení v porovnání s 1080 HD materiálem. Uživatelé tak mohou zacházet s filmovým rozlišením stejně, jako by pracovali s běžným videem! Karta podporuje 4K rozlišení 3840x2160p/23,98, 3840x2160p/24, 3840x2160p/25, 3840x2160p/29,97 a 3840x2160p/30.

Moderní 3Gb/s HD-SDI standard umožňuje kartě zpracovávat video se vzorkováním 4:4:4 (do rozlišení 2K) – které je ideální pro tvorbu vizuálních efektů a barevné klíčování – a také videa s vysokou snímkovací frekvencí až do 1080p60! Integrované duální SDI rozhraní dovoluje též použít obou kanálů pro záznam nebo playback stereoskopického videa. Model DeckLink 4K Extreme je určen náročným uživatelům z řad trikových specialistů, střihačů a odborníků na barevné korekce a video kompozici, kteří požadují maximální výkon, nekompromisní obrazovou kvalitu a vysokou flexibilitu.

O řadě DeckLink
Karty DeckLink jsou vybaveny rozhraními pro připojení téměř libovolného moderního A/V zařízení a postarají se o přenos široké škály SD/HD/2K/4K video i audio dat. Jsou kompatibilní s moderními střihovými i kompozičními programy, např. aplikacemi Media Composer, Final Cut Pro, Premiere Pro nebo After Effects; karty DeckLink HD Extreme 3D and DeckLink 4K Extreme byly navíc vyvinuty pro maximální kompatibilitu s produktem DaVinci Resolve 9.1 pro špičkové barevné korekce. Produkty řady DeckLink podporují komprimované i nekomprimované video. Nekomprimované video je dokonalou kopií originálu, bez jakýchkoliv generačních ztrát nebo degenerativní komprese. Uživatelé tak mohou pracovat v nejvyšší možné kvalitě, což je důležité například při natáčení na klíčovací pozadí, při tvorbě vizuálních efektů nebo u barevných úprav videa. Karty DeckLink jsou synonymem pro stabilitu, vynikající poměr cena/výkon a dokonalou obrazovou kvalitu až do rozlišení 4K.

Dostupnost
Karta DeckLink 4K Extreme je aktuálně dostupná na českém i slovenském trhu, za cenu 19.995 Kč, resp. 765 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 30. 01. 2013, Kategorie: Novinky