Blackmagic Design DaVinci Resolve Mini Panel

DaVinci Resolve Mini Panel je hardwarový pult přinášející pokročilé funkce pro barevné úpravy videa v kompaktní, snadno přenosné podobě. Licence DaVinci Resolve Studio je v ceně.

Více informací

58 399 Kč 53 190 Kč s DPH 43 959 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: 17. 06. od 09:00
Odešleme: 17. 06.
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Kód zboží:
DV/RES/BBPNLMINI
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu ČLÁNKY

Popis produktu

DaVinci Resolve Mini Panel je hardwarový pult přinášející pokročilé funkce pro barevné úpravy videa v kompaktní, snadno přenosné podobě. Licence DaVinci Resolve Studio je v ceně.

Pult nabízí trojici trackballů s vysokým rozlišení, 12 otočných ovladačů pro primární barevné korekce a 18 navigačních a transportních tlačítek, a také vertikální panel s dvojicí 5” obrazovek, 8 tlačítky a stejným počtem otočných ovladačů a také dedikovanými ovládacími prvky po stranách, pro navigaci v časové ose a ovládání pokročilých funkcí programu DaVici Resolve.

DaVinci Resolve Mini Panel je napájen pomocí externích 12V zdrojů stejnosměrného napájení s 4pinovým XLR konektorem, navíc je vybaven také ethernetovým portem, který lze využít nejen pro připojení k počítačům, ale i pro napájení prostřednictvím routerů kompatibilních s technologií PoE.

Barevné panely

Pracujte rychleji a získejte větší kreativní kontrolu!

 
DAVINCI RESOLVEZdarmastáhnout nyní
 
DAVINCI RESOLVE STUDIOBuyOnline Now $295

Ať už teprve začínáte, nebo jste profesionální kolorista, panely pro ovládání barev DaVinci Resolve vám umožní pracovat rychleji a být kreativnější. Panely umožňují plynulé ovládání více parametrů najednou, takže máte více kreativních možností a můžete pracovat mnohem rychleji, než je to možné pomocí myši. Všechny panely, navržené ve spolupráci s předními světovými koloristy, mají logické uspořádání, díky němuž máte nejdůležitější ovládací prvky pod přirozenou polohou rukou, což vám umožňuje pracovat rychle. Všechny knoflíky, ovladače a tlačítka jsou vysoce kvalitní a byly navrženy na míru tak, aby vytvářely dokonalý odpor, takže můžete přesně doladit jakýkoli parametr.


Tři panely na výběr

Díky třem panelům na výběr snadno najdete ten, který dokonale vyhovuje vaší práci a rozsahu projektu. Pokud teprve začínáte, panel DaVinci Resolve Micro je neuvěřitelně kompaktní a zároveň obsahuje desítky profesionálních ovládacích prvků pro ovládání barev. Perfektně se vejde vedle klávesnice a skvěle se hodí pro grading na place s notebookem. Panel DaVinci Resolve Mini je ideální pro umělcena volné noze , kteří potřebují plně vybavený přenosný panel, který lze nastavit doma nebo přenášet mezi zakázkami. Panel DaVinci Resolve Advanced je určen pro profesionální barevné sestavy pro celovečerní filmy, televizní a komerční projekty. Všechny 3 panely mají podobné rozložení, takže je lze snadno přesunout, když jste připraveni!

DaVinci Resolve Micro Panel

Panel DaVinci Resolve Micro

Tento nízkoprofilový panel je vybaven 3 trackbally s vysokým rozlišením a 12 přesně zpracovanými knoflíky pro přístup k základním nástrojům pro korekci barev. K dispozici jsou tlačítka pro přepínání mezi záznamovými a primárními kolečky, klávesa pro přehrávání na celé obrazovce a sada kláves pro běžné funkce a navigaci v pracovním prostoru.


DaVinci Resolve Mini Panel

Panel DaVinci Resolve Mini

Tento kompaktní panel nabízí obrovské množství ovládacích prvků! Získáte vše, co je na panelu Micro Panel, a navíc tlačítka pro přepínání nástrojů, přidávání uzlů barevných korektorů, použití sekundárních stupňů a použití oken Power Windows. Na obrazovkách LCD v horní části se zobrazují nabídky a ovládací prvky pro nastavení vybraného nástroje.


DaVinci Resolve Advanced Panel

Rozšířený panel DaVinci Resolve

Panel DaVinci Resolve Advanced Panel, navržený ve spolupráci s profesionálními koloristy, umožňuje rychlý přístup jedním dotykem prakticky ke všem parametrům programu. Čtvrtý trackball ovládá jas a vyvážení barev obrazu, aniž by bylo nutné přepínat nastavení trackballu.

Professional Trackballs

Profesionální trackbally

Trackbally umožňují nastavit barvy v obraze na základě tónových rozsahů lift, gamma a gain. Na rozdíl od myši a klávesnice můžete manipulovat s více trackbally současně a vytvářet tak jedinečné efekty. Hladké klouzavé kroužky kolem trackballů umožňují nastavit hlavní úrovně a stanovit dynamický kontrast. Klávesy nad každým trackballem resetují nastavení barev, nastavení úrovně nebo obojí. Tři klávesy v horní části panelů DaVinci Resolve Mini a Micro umožňují přepínat mezi režimy primárního a záznamového kolečka, aktivovat ovládání posunu, teploty a odstínu a zapnout výstup prohlížeče na celou obrazovku. Panel DaVinci Resolve Advanced má čtvrté hlavní kolečko pro nastavení zesílení celého obrazu.


Primary Adjustment Controls

Ovládací prvky primárního nastavení

Ovládací prvky primárního nastavení ovlivňují jas a chrominanci celého obrazu pomocí různých nástrojů, které se zaměřují na konkrétní rozsahy tónů a odstínů. Tyto nástroje představují nejběžnější úpravy potřebné k vytvoření dynamických snímků, takže jsou oblíbené u fotografů, grafiků a koloristů pracujících v napjatém časovém limitu. Panely DaVinci Resolve Micro Panel a Mini Panel obsahují 12 primárních ovládacích knoflíků pro korekci barev, které usnadňují rychlé nastavení kontrastu obrazu, sytosti, odstínu, teploty, odstínu, detailů středních tónů, zesílení barev, stínů, světel a dalších parametrů. Všechny knoflíky lze stisknutím okamžitě resetovat, takže můžete snadno experimentovat s novými vzhledy!

Y Lift, Y Gamma and Y Gain
Primary Adjustment Controls

Originální záběry

Y Lift, Y Gamma a Y Gain

Speciální knoflíky lift, gamma a gain, které se někdy označují jako stíny, střední tóny a světla, umožňují nastavit jas neboli světlost každé konkrétní oblasti tonálního rozsahu obrazu. Pomocí těchto specifických ovládacích prvků upravujete jas, aniž byste ovlivnili sytost barev.

Contract, Pivot, Mid Detail
Contrast and Pivot

Původní záběry

Kontrast a otočení

Kontrast slouží ke změně tonálního rozdílu mezi světlými a tmavými částmi obrazu. Pivot upravuje "vyvážení" kontrastu, které může vyrovnávat kontrastní tonální rozsahy. Po nastaveníkontrastu použijte pivot k upřesnění tonálního středu tonality, zesvětlení nebo ztmavení obrazu při zachování kontrastu.

Midtone Detail

Původní záběry

Detail středních tónů

Zvýšením nebo snížením detailu středních tónů se změní kontrast na okrajových detailech obrazu. Úprava středotónových detailů mění vnímání ostrosti a ostrosti. Lze ji použít ke zvýraznění strniště na tváři herce, aby scéna vypadala ostřejší, nebo k jemnému rozostření pleti při zkrášlovacích pracích.

Color Boost
Color Boost

Původní záběry

Zvýšení barevnosti

Funkce Color boost inteligentně upravuje oblasti s nízkou sytostí v obraze , zatímco silně saturované oblasti ponechává v klidu. Výsledkem je jemnější a přirozenější zvýšení barevnosti. Zesílení barev, někdy označované jako živost, je skvělý způsob, jak nechat barvy vyniknout, aniž by došlo k přesycení celého obrazu.

Shadows and Highlights

Původní záběry

Stíny a světla

Ovladače stínů a světel umožňují zesvětlit a ztmavit detaily stínů nebo obnovit přepálená světla u snímků s vysokým dynamickým rozsahem. Nemají vliv na střední tóny, což umožňuje dosáhnout hladkého prolnutí a přirozenějšího výsledku mezi načtenými oblastmi obrazu a neupravenými středními tóny.

Saturation
Saturation

Původní záběry

Sytost

Slouží k úpravě celkové sytosti snímku. Při vyšších hodnotách se barvy jeví intenzivnější, zatímco při nižších hodnotách se barvy zeslabují. Sytost lze zcela snížit, dokud nezmizívšechny barvy a nezůstane obraz ve stupních šedi. V kombinaci s kontrastem a pivotem lze vytvořit působivé černobílé snímky.

Hue

Původní záběry

Odstín

Knoflík odstínu umožňuje otáčet všechny odstíny na snímku nebo ve vybrané oblasti po obvodu barevného kolečka. Výchozí nastavení je 50, které zachovává původní neovlivněné rozložení odstínů. Pomocí sekundárních výběrů můžete rychle upravit konkrétní rozsahy odstínů, například modrou oblohu nebo zelené stromy.

Luminance Mix

Původní záběry

Směs svítivosti

Ovládací prvek luminance mix mění rovnováhu mezi úpravami barev a úpravami Y nebo pouze luminance. Při použití ovladačů zdvihu kanálu Y, gama a zesílení umožňuje luminance mix 100 nastavit barvy nezávisle na jasu, což je ideální pro vyvážení barev a sladění záznamů.

Quickly Change Tools

Rychlá změna nástrojů

Desítky kreativních nástrojů pro třídění barev, efekty a technické nástroje jsou uspořádány na barevné stránce aplikace DaVinci Resolve v podobě jednotlivých palet. Program tak může obsahovat řadu intenzivních sad nástrojů, které podporují širokou škálu pracovních postupů, a přitom zachovává přehledné a uživatelsky intuitivní rozhraní. DaVinci Resolve Mini Panel a DaVinci Resolve Advanced Panel obsahují vyhrazená tlačítka funkcí, která umožňují rychlý přístup k paletám barevné stránky, takže nemusíte přepínat mezi myší a panelem. Stisknutím tlačítka můžete snadno přistupovat k nástrojům, jako je paleta RAW, primární barevné korektory, křivky, kvalifikátory, okna, tracker a mnoho dalších.


Primary Bars

Původní záběry

Po primární korekci

Primary Bars

Primární korekce barev

Primární pruhy umožňují jemnější změny jednotlivých barevných kanálů a jasu než trackbally. DaVinci Resolve Mini Panel a Advanced Panel umožňují upravovat primární pruhy ve svých zobrazeních. Otáčením několika knoflíků najednou můžete rychle dosáhnout požadovaného vzhledu, aniž byste museli přepínat mezi pruhy myší.


Custom and HSL Curves

Původní záběry

Po korekci křivek

HSL Curves
HSL Curves

Vlastní aHSL křivky

Vlastní křivky lze použít k přesným úpravám jasu a chrominance obrazu. Izolujte barevné kanály pomocí tlačítek nad displeji a otáčením knoflíků upravte jas kanálů v krocích po 20 %. Pomocí softwarových tlačítek nad displeji získáte přístup k celémurozsahu křivek HSL .


Power Winows
Power Windows
Power Windows

NapájeníWindowsTM

Panely Advanced a Mini umožňují vytvářet Power Windows, což jsou objekty založené na tvaru, které slouží k cílení korekcí na část obrazu. Můžete vytvářet různé tvary oken, například čtverce, kruhy, mnohoúhelníky nebo gradienty! Pomocí základních nástrojů pak můžete okna polohovat, měnit jejich velikost a třídit je.


Qualifiers Footage

Původní záběry

Qualifiers Selection

Výběr

Qualifiers Adjusted

Upravený obrázek

Qualifiers UI Screen
Qualifiers UI Screen

Kvalifikátory

Nástroj kvalifikátor vyčlení část obrazu na základě kombinace rozsahů odstínu, sytosti nebo jasu. Stiskněte tlačítko kvalifikátoru, poté vyberte režim kvalifikátoru a proveďte výběr kláves. Po provedení výběru můžete pomocí standardních primárních nástrojů provést úpravy ve vybrané oblasti.


Tracking
Tracking

Sledování

Ovládací prvky sledování lze použít k analýze pohybujícího se objektu ve scéně, aby bylo možné jej sledovat. Můžete například nakreslit bezier Power Window kolem automobilu a poté jej sledovat v záběru. Po sledování bude auto sledovat jakákoli primární barevná korekce, kterou přidáte nastránku Power Window .


UI Screen
Still Store

Ukládání statických snímků

Úložiště statických snímků ukládá barevné korekce do galerie spolu s náhledem, takže je můžete později znovu použít na jiné klipy. Barevné panely DaVinci Resolve mají tlačítka pro rychlé uložení, náhled a vyvolání statických snímků. Pokročilý panel DaVinci Resolve má T-bar posuvník pro stírání mezi záběry pro porovnání.

Displeje s vysokým rozlišením

Barevné displeje na panelech DaVinci Resolve Mini Panel a DaVinci Resolve Advanced Panel umožňují přesné ovládání nástrojů v barevné stránce. Na panelu Mini Panel se po výběru palety ze seznamu tlačítek na obrazovkách zobrazí její jedinečné rozhraní a nastavení. Pomocí kláves se šipkami můžete přecházet mezi režimy nebo stránkami palety. Softwarové klávesy nad displeji umožňují izolovat kanály, vybírat předvolby nebo provádět další volby funkcí specifické pro daný typ palety. Měkké knoflíky pod displeji lze použít k úpravám parametrů. Můžete vytvářet přednastavené tvary oken Power Window a sledovat je, aniž byste se dotkli myši! Všechny změny provedené v displejích jsou viditelné na barevné stránce.

High Resolution Displays

Podsvícené Klávesy a měkké knoflíky

Třídění bývá prováděno za zhoršených světelných podmínek, aby bylo zajištěno přesnější zobrazení barev na monitoru třídění. Klávesy a měkké knoflíky na barevných panelech aplikace DaVinci Resolve se při výběru podsvítí, takže při slabém osvětlení snadno uvidíte, které ovládací prvky jsou aktivní. Na minipanelu DaVinci Resolve a panelu Advanced jsou klávesy také podsvícené, takže je snadné najít a stisknout každé tlačítko. Barvu podsvícení kláves panelu Advanced lze dokonce přizpůsobit. Díky 30 přizpůsobitelným měkkým tlačítkům na panelu DaVinci Resolve Advanced Panel a 8 tlačítkům na panelu DaVinci Resolve Mini Panel získáte flexibilní nastavení parametrů s vysokým rozlišením, které můžete jednoduchým stisknutím vrátit zpět na výchozí nastavení .

Illuminated Keys and Soft Knobs

Navigace a transportní ovládací prvky

Oblast napravo od trackballů obsahuje tlačítka, která vám pomohou navigovat mezi klipy na časové ose, procházet snímky klipů a přeskakovat mezi uzly v editoru uzlů. Tyto navigační klávesy vám mohou ušetřit spoustu času, protože při provádění běžných úkonů, jako je například přepínání uzlů, nemusíte sahat po myši, ale držet ruce na panelu. Klávesy pro přehrávání vpřed, vzad a zastavení transportu vám umožňují plnou kontrolu nad časovou osou projektu nebo balíčkem. Panel DaVinci Resolve Advanced přidává knoflík jog/shuttle pro rychlejší a přesnější procházení. Další klávesy na panelech umožňují přehrávání ve smyčce a dočasné vypnutí stupně, což usnadňuje prohlížení klipů a kontrolu stupně.

Navigation and Transport Controls

Vysouvací klávesnice

Pokročilý panel DaVinci Resolve umožňuje rychlý přístup ke každé funkci na stránce barev a minimalizuje potřebu myši nebo klávesnice. Důležitou součástí postprodukčního pracovního postupu je však organizace a označování. Pomocí výsuvné klávesnice panelu Advanced Panel můžete zadávat metadata klipů, pojmenovávat importované soubory a generátory, přehledně označovat uzly v editoru uzlů, nebo vkládat poznámky na příznaky a značky klipů. Klávesnici můžete dále optimalizovat přiřazením vlastních klávesových zkratek nebo použitím jedné z několika předvoleb klávesových zkratek. Po dokončení se klávesnice zasune do ovládací plochy, čímž získáte čisté hardwarové rozhraní, které vám umožní vrátit se k soustředění na nástroje pro grading.

Slide Out Keyboard
Pokročilý panel DaVinci Resolve

Flexibilní možnosti napájení

Panel DaVinci Resolve Micro je plně napájen přes USB, takže jej můžete jednoduše připojit k notebooku a začít pracovat doma, ve studiu nebo na place. Díky tomu je ideální pro grading s přenosným systémem na vozíku během natáčení. DaVinci Resolve Mini Panel obsahuje vestavěný napájecí zdroj, takže není potřeba žádná objemná externí napájecí cihla. Je také vybaven ethernetem a podporuje PoE (napájení přes ethernet). To znamená, že můžete ovládat přes síť a napájet jej přes síťové připojení, takže nemusíte zapojovat napájecí kabel! Panel DaVinci Resolve Advanced je vybaven mezinárodním napájecím zdrojem s automatickým přepínáním, takže je kompatibilní s napájením ze sítě kdekoli na světě.

DaVinci Resolve Micro Panel
DaVinci Resolve Mikro panel
DaVinci Resolve Mini Panel
DaVinci Resolve Mini panel
DaVinci Resolve Advanced Panel
DaVinci Resolve Pokročilý panel

ČLÁNKY

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Ovladače pro software

Ostatní parametry

KompatibilitaResolve

Blog a novinky

Datum: 06. 05. 2024, Kategorie: Blog

DaVinci Resolve Studio 19 Public Beta 2

Druhá veřejná beta Blackmagic Design DaVinci Resolve 19 nabízí řadu oprav a vylepšení vč. zobrazení vodítek bezpečné zóny během přehrávání, lepšího…

Datum: 16. 11. 2023, Kategorie: Novinky

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio 18.6.3

Verze DaVinci Resolve Studio 18.6.3 přináší synchronizaci se soubory v síťových adresářích, deaktivaci režimu spánku při uploadu souborů nebo…

PŘÍSLUŠENSTVÍ (4)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (4)

Blackmagic Design DaVinci Resolve Speed Editor

  • -9 %
Nová klávesnice pro střihovou stránku aplikace DaVinci Resolve, která umožňuje nové
9 990 Kč
Skladem > 5 ks

Blackmagic Design Cloud Store 20TB

  • Doprava zdarma
Řada extrémně výkonných síťových úložišť Blackmagic Cloud Store s rozhraním 10G Ethernet
156 290 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design Cloud Store Mini 8TB

  • -10 %
  • Doprava zdarma
Datové úložiště Blackmagic Cloud Store Mini velikosti 8 TB je tvořené čtveřicí M.2
41 090 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design Cloud Pod

  • -11 %
Blackmagic Cloud Pod dovoluje využívat USB-C disky v režimu síťového úložiště. Nabízí
9 790 Kč
14-30 dní