Blackmagic Design DaVinci Resolve Advanced Control Surface Panel

DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac OS, Windows a Linux.

Více informací

873 921 Kč s DPH 722 249 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní
Doprava zdarma při nákupu tohoto produktu
Kód zboží:
DV/RES/AADPNL
Přidat do porovnání
Popis produktu

Popis produktu

DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac OS, Windows a Linux.

Systémy značky DaVinci jsou standardem na poli barevných korekcí již od roku 1984. Tisíce koloristů po celém světě využívají jeho výkonu, kvality a časem prověřených funkcí. DaVinci je jménem spjatým s více filmy, televizními znělkami, dokumentárními pořady, seriály a hudebními klipy, než jakýkoliv jiný systém pro barevný grading. Jedině řešení DaVinci vám poskytne dostatečnou kvalitu, vysoký výkon pro práci v reálném čase a bezbřehou kreativitu, abyste byli schopni rychle reagovat na měnící se požadavky vašich klientů.Špičkové technologie DaVinci jsou navíc dostupnější než kdykoliv v minulosti. Po převzetí značky sympatickou společností Blackmagic Design (tvůrci revoluční kamery Blackmagic Cinema Camera a dnes již legendárních střihových karet řady Decklink) došlo k razantnímu snížení cen, namísto původních 8 – 20 milionů korun za celý systém můžete začít experimentovat s DaVinci Resolve již za cenu cca 20.000 Kč bez DPH, tolik totiž stojí samotný software pro Windows, Mac OS X nebo Linux. Ten lze používat např. s kartami DeckLink 4K Extreme a ovládacími konzolemi jiných výrobců, např. Tangent Devices Wave. Pro nejnáročnější zákazníky z řad postprodukčních studií nabízíme kompletní DaVinci Resolve systém, vč. ovládací konzole, kde cena přesahuje částku 600.000 Kč, tedy jen zlomek ceny, za kterou byl podobný systém nabízen v minulosti!Práce v reálném čase
Čistě softwarová řešení jsou často limitována výkonem jediného počítače či jediné grafické karty. DaVinci Resolve překonává tyto limity možností použití dalších GPU akcelerátorů či dokonce několika dalších počítačů pro maximální výkon. Možnost práce v reálném čase i na sebesložitějších projektech máte tak vždy na dosah! Aplikujte desítky primárních i sekundárních korekcí, vícebodových trackerů pro sledování pohybu, efektů rozostření a dalších efektů. Projekty se i tak budou přehrávat v reálném čase!Kreativní funkce
DaVinci Resolve kombinuje výkonné nástroje s prací v reálném čase, vaše kreativita tedy není ničím omezena! DaVinci Resolve nabízí mnoho prověřených nástrojů. vč. klasických primárních a sekundárních korekcí, 3D sledování pohybu, stabilizace obrazu, tonálních křivek, míchání barevných kanálů apod. Pracujte v dynamické časové ose, spravujte metadata, exportujte 3D LUT tabulky, používejte funkce Copy/Paste pro přenášení nastavení korekcí, vytvářejte presety atd.

Špičková kvalita
Algoritmy produktů DaVinci byly oceněny Emmy™, televizní obdobou Oscarů! Veškeré zpracování obrazu je prováděno v maximálním rozlišení 32 bitů s plovoucí desetinnou čárkou. A díky práci v barevném prostoru YRGB můžete pracovat nezávisle s jasovou složkou, aniž byste pozměnili nastavení primárních barev. Díky použitým algoritmům mají barvy a tonalita obrazu vždy přirozený charakter, jako byste pracovali s filmovým materiálem optickou cestou. Tedy žádné nepřirozené barvy nebo přepálené části obrazu.Rozšiřitelnost
Funkce DaVinci Resolve si můžete vyzkoušet díky odlehčené verzi DaVinci Resolve Lite, kterou výrobce nabízí na svých stránkách zdarma (pouze pro Windows a Mac OS X). Plná verze software přidává navíc několik nezbytných funkcí, např. podporu více GPU, funkce pro redukci šumu, vyšší rozlišení, podporu Linuxu nebo 3D nástroje – to vše za 22.580 Kč bez DPH. Profesionálové z filmové a televizní branže, kteří požadují nejvyšší možnou kvalitu a výkon, pak mohou sáhnout po plném systému vč. ovládací konzole.

Podpora kamer
DaaVinci Resolve (software)DaVinci Resolve podporuje nativní soubory moderních digitálních filmových kamer přímo, můžete tedy pracovat se zdrojovými soubory, pro maximální obrazovou kvalitu! Software podporuje RAW (.ari) soubory kamer ARRI Alexa™ včetně podpory firmware V3, R3D soubory přístrojů RED One™ včetně RED™ color3 a REDgamma3 a také R3D soubory kamer RED EPIC včetně 5K rozlišení a podpory HDRx. Jsou podporovány také modely Blackmagic Cinema Camera, kamery Phantom™, GoPro™, Canon C300 a 5D, Sony™ F65/F55/F5 a další!

Nové funkce ve verzi DaVinci Resolve 12
DaVinci Resolve 12 se pyšní novým, moderním uživatelským rozhraním ve světlejších odstínech a s novými písmy, což snižuje únavu očí a usnadňuje dlouhodobou práci. Nové rozhraní vyhovuje také požadavkům monitorů s vysokou hustotou bodů. Nové rozhraní je jednoduše použitelné a nabízí řadu možností přizpůsobení potřebám uživatelů.

Nový systém pro multikamerový střih dovoluje realizovat střih z více zdrojů v reálném čase. DaVinci Resolve 12 dokáže synchronizovat záběry podle časového kódu, zvukové stopy nebo in/out bodů. Monitor zobrazuje všechna zdrojová videa najednou, synchronně, a dovoluje tedy snadno střihat obrazovou i zvukovou stopu pořadu natočeného několika kamerami.

Krom vícekamerového střihu nabízí DaVinci Resolve 12 také vylepšené základní střihové nástroje. Všechny trimovací režimy (multi-slip, slide, ripple a roll) dovolují nyní pracovat s více body pro dynamické a asymetrické trimování materiálu. Časové osy mohou být vnořené pro podstatně snazší střih komplexních projektů. Nové parametrizační křivky u prolínaček dovolují modifikovat parametry prolínacích efektů, stejně snadno mohou uživatelé editovat i animační křivky, přímo v časové ose programu.

Software DaVinci Resolve 12 implementuje zbrusu nový audio engine s podporou vyšších vzorkovacích frekvencí a s vyšším výkonem během přehrávání v reálném čase, při sestřihu videa i při zpomaleném přehrávání během pohybu kurzoru v časové ose. Zvukový subsystém programu podporuje také plug-iny typu VST a AU, včetně těch s proprietárním uživatelským rozhraním. Plug-iny lze aplikovat na jednotlivá videa nebo na celé stopy, navíc je podporována i automatizace jejich parametrů. Vůbec poprvé lze v této verzi exportovat projekty do aplikace Pro Tools pomocí standardu AAF.

Správa médií ve verzi DaVinci Resolve 12 byla také přizpůsobena zvyklostem z oboru střihu videa. Uživatelé mohou nově spravovat projekty pomocí funkcí pro kopírování, přesun, transkódování, linkování a konsolodaci dat. Celé projekty – včetně médií – mohou být nyní snadno archivovány. Resolve 12 dále zjednodušuje vyhledávání médií díky inteligentním binům, které zobrazují videa na základě metadat. Média lze nyní importovat jednoduše přetažením z oken operačního systému nebo pomocí funkce „Favorites” zpřístupňující nejčastěji používané adresáře.

Koloristům je určena podpora technologie ACES 1.0 pro konzistentní barevné korekce v rámci studií. Základní funkce pro barevné úpravy videa byly rozšířeny o nové funkce pro automatickou analýzu a korekce dvou a více klipů, vysoce přesný nástroj pro 3D sledování pohybu, a také o nový 3D klíčovací modul s novými parametry pro úpravy masek. Koloristé mohou nově definovat uživatelské inteligentní filtry, a také snáze pracovat s efektovou strukturou projektů. DaVinci Resolve 12 podporuje vzdálený rendering u náročných projektů pro distribuci výpočtů v rámci velkých studií. Vzdálený rendering lze spouštět u libovolných pracovišť DaVinci Resolve se sdílenou databází a s přístupem ke stejnému mediálnímu serveru.

Díky podstatným vylepšením v oblasti střihu videa je nyní snazší používat DaVinci Resolve 12 s jinými NLE aplikacemi. Celé projekty lze přenášet do jiných programů při zachování většího množství nastavení, plug-inů a střihů. Například při importu XML soupisky z aplikace Final Cut Pro X může DaVinci Resolve 12 nově importovat i vícekamerové projekty. Vylepšení je patrné i u importu zvukové části časových stop. Tato vylepšení usnadňují práci ve studiích a dovolují uživatelům používat jejich oblíbené softwarové nástroje.

Blackmagic DaVinci Resolve 11

Novinky předchozí verze DaVinci Resolve 11
Jedenáctá verze DaVinci Resolve, uvedená v červnu 2014 obsahuje přes 100 nových střihových a efektových funkcí, včetně novinek v oblasti online střihu, klonování médií, kontextového trimování, barevných korekcí a funkcí pro spolupráci více uživatelů na jedné časové ose.

Nový software DaVinci Resolve 11 přináší přes 70 nových střihových funkcí vyžádaných profesionálními střihači. Mezi nejvýznamnější modernizace patří podpora dvou monitorů a tradiční funkce jako JKL trimování, zvukové prolínačky a plně nastavitelné klávesové zkratky. Trimovací nástroje jsou kontextové, DaVinci Reslve automaticky predikuje potřebný typ střihu dle pozice kurzoru. Tyto nástroje značně šetří čas odbouráním nutnosti přepínat nástroje a možností trimovat několik stop najednou.

DaVinci Resolve 11 dále obsahuje nový editor klíčových snímků založený na křivkách a integrovaný do časové osy programu. Klíčové snímky jsou novbě přehledně zobrazeny pod jednotlivými stopami. Uživatelé také mohou používat a animovat Open FX plug-iny přímo v časové ose a pouužívat plug-iny jako přechodové efekty.

Blackmagic DaVinci Resolve 11

Nové možnosti pro spolupráci více uživatelů na stejném projektu dovolují zpracovávat stejnou časovou osu na několika pracovních stanicích najednou. Jeden z operátorů může např. vytvářet barevné korekce, zatímco jiný provádí sestřih materiálu. Změny prováděné v projektu jsou automaticky aktualizovány na všech připojených pracovních stanicích. Tyto funkce jsou určeny především velkým pracovním skupinám a studiím, která pracují na velice náročných projektech, např. celovečerních filmech a televizních seriálech.

Velice významným zlepšením je také dokonalejší přenos projektů mezi DaVinci Resolve 11 a střihovou aplikací Apple Final Cut Pro X. To bylo umožněno především integrací nových střihových funkcí, a tedy i funkčnímu překryvu obou produktů. Díky tomu budou moci nezávislí filmoví tvůrci používající střihový software Final Cut Pro X realizovat barevné korekce v profesionálních postprodukčních studiích.

Funkce pro barevné korekce byly doplněny o nástroje pro úpravu RAW dat způsobem známým z fotografických aplikací. Uživatelé z řad fotografů ocení novou paletu Camera RAW s nastaveními ovlivňujícími stíny i světlé části obrazu, barevnost, saturaci, množství detailů ve středních tónech, zisk nebo kontrast. Tyto nové funkce DaVinci Resolve 11 výrazně zjednodušují zpracování RAW dat s širokým dynamickým rozsahem v reálném čase.

Dalším rozšířením funkční sady programu jsou technologie pro zálohování souborů z digitálních filmových kamer. Nový klonovací nástroj kopíruje celé disky nebo paměťové karty simultánně na několik zálohovacích disků a následně zkontroluje integritu všech kopií. Tato funkce je obsažena i v bezplatné verzi DaVinci Resolve Lite a může být použita v součinnosti s přenosnými počítači přímo na natáčecích lokacích.

Významnou modernizací je také unikátní funkce pro automatické barevné korekce pomocí natočeného nebo vyfotografovaného barevného vzorníku. Nová funkce analyzuje natočené standardní barevné vzorníky a automaticky vytvoří primární barevné korekce, přestože byly jednotlivé záběry natočené za různých světelných.

Verze DaVinci Resolve 11 obsahuje též optimalizace zvyšující rychlost zpracování obrazu pomocí Open CL akcelerace na nových počítačích Apple Mac Pro. Díky duálním GPU kartám je nový Mac Pro vhodným nástrojem pro zpracování Ultra HD dat v 32bitovém YRGB prostoru s plovoucí desetinnou čárkou.


Parametry

Parametry

PŘÍSLUŠENSTVÍ (5)

Monitory

  • Doprava zdarma

X-Rite i1Display Pro

Skladem 1 ks
bez DPH 6 029 Kč 7 295 Kč
  • Doprava zdarma

TVLogic Referenční monitor LUM-310X 31" 4K HDR Dual-Layer LCD

7-14 dní
bez DPH
835 481 Kč
1 010 932 Kč

Software, ovladače disková pole

  • Doprava zdarma
  • Top produkt

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio verze s USB donglem

Skladem > 5 ks, Na cestě > 5 ks
bez DPH 7 117 Kč 8 612 Kč
  • Doprava zdarma
  • Top produkt

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

Skladem > 5 ks, Na cestě > 5 ks
bez DPH 7 117 Kč 8 612 Kč
  • Doprava zdarma

DaVinci Advanced Panel Keycaps

14-30 dní
bez DPH 12 501 Kč 15 127 Kč