Blackmagic Design Cloud Store ve druhém kvartálu – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

22. dubna 2022

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená společností Syntex, oznámila novou řadu výkonných síťových úložišť Blackmagic Cloud Store s rozhraním 10G Ethernet a paralelizací pro maximalizaci přenosových rychlostí. Produktová řada byla navržena specificky pro segment profesionální televizní a filmové tvorby.

Blackmagic Cloud Store bude v prodeji ve druhém čtvrtletí 2022 s cenou začínající na hranici 207.448 Kč bez DPH za 20TB model.

Blackmagic Cloud Store je univerzální výkonné síťové úložiště navržené zejména pro sdílení velkých souborů v rámci televizních a filmových postprodukčních studií, která se věnují střihu videa, barevným korekcím, zvukové a efektové tvorbě. Snadno si poradí i s Blackmagic RAW 12K soubory! Díky minimální latenci a vysokému výkonu se jedná o ideální nástroj pro high-end pracoviště využívající např. software DaVinci Resolve.

Blackmagic Cloud Store 20TB 80TB

Na rozdíl od serverových řešení instalovaných do přístrojových skříní a vybavených hlučným chlazením, nabízí Blackmagic Cloud Store elegantní, snadno přenosné vertikální provedení a tichý provoz. Jeho srdcem je pole paralelně zapojených M.2 flash karet pro maximální rychlost a datovou bezpečnost. Čtveřici 10G Ethernet portů a interní switch lze využít pro připojení např. ke čtyřem počítačům či jako jedno rozhraní s čtyřnásobnou teoretickou propustností; k dispozici je i dvojice 1G Ethernet portů. HDMI monitorovací výstup dovoluje sledovat aktivitu úložiště na externím monitoru, v reálném čase.

Řada Blackmagic Cloud Store je v prodeji ve variantách s 20 TB, 80 TB a 320 TB (na objednávku) M.2 flash karet uspořádaných v RAID 5 poli pro vysoký výkon a bezpečnost. Paměťová M.2 flash média zaručují spolehlivost, vysokou rychlost čtení i zápisu a minimální přístupovou dobu. Interní elektronika byla navržena pro maximální vytížení všech 10G Ethernet rozhraní a dosažení přenosových rychlostí potřebných při zpracování 12K RAW materiálu nebo vícekamerových produkcí. I přes vysoký výkon zůstává systém aktivního chlazení velice tichý.

Vytváření lokálních záloh souborů uložených pomocí služby Dropbox je nyní snadnost sama! Soubory uložené na úložišti Blackmagic Cloud Store jsou tak okamžitě dostupné na lokálních sítích, bez nutnosti stahovat soubory uložené na serverech služby Dropbox. Navíc lze pomocí Dropboxu synchronizovat několik vzdálených jednotek Blackmagic Cloud Store, což zaručí snadnou spolupráci uživatelů na projektech, ať už jsou kdekoliv. Dropbox lze rovněž využít jako zálohovací řešení.

Monitorovací HDMI výstup umožňuje sledovat stav úložiště pomocí externího monitoru nebo televizoru, v reálném čase. Náhled zobrazuje grafickou reprezentaci pole vč. aktuálních instancí čtení/zápisů. Nechybí ani graf vytíženosti ethernetových 10G rozhraní, indikace volného/využitého prostoru nebo seznam připojení ke službě Dropbox. Zobrazuje se též seznam připojených uživatelů či stav síťového zdroje.

Blackmagic Cloud Store disponuje i USB-C – Ethernet adaptérem pro nouzové připojení laptopů bez ethernetového rozhraní. Dvojice USB-C portů může být dále využita k lokálnímu zálohování, importu médií z paměťových karet nebo disků kamer apod. Lokální zálohování může být alternativou k zálohám prostřednictvím služby Dropbox v případech, kdy jsou zpracovávána citlivá data.

Významnou výhodou zařízení Blackmagic Cloud Store je privátní charakter síťového úložiště, které mají uživatelé plně pod kontrolou. Není nutné platit měsíční předplatné. Nedochází k sledování dat nebo uživatelské aktivity. Díky tomu lze vytvářet privátní úložiště mimo infrastrukturu internetu a pracovat s daty bezpečně, v rámci sítě lokální. Blackmagic Cloud Store lze snadno ovládat pomocí bezplatně dodávané aplikace pro macOS a Windows. Aplikace zaručuje maximálně snadné použití úložiště vč. jeho konfigurace nebo nastavení adresářů pro synchronizaci se službou Dropbox.

Základní vlastnosti Blackmagic Cloud Store

  • Elegantní vertikální provedení s tichým chlazením
  • 20TB, 80TB a 320TB modely
  • Výkonné M.2 flash karty v RAID 5 poli
  • Synchronizace se službou Dropbox
  • Monitorovací HDMI výstup pro sledování stavu úložiště
  • Čtveříce 10G Ethernet portů a integrovaný switch
  • Podporuje také připojení pomocí USB-C sběrnice
  • USB-C dovoluje rovněž lokální import souborů a tvorbu záloh
  • Žádné předplatné, dodatečné poplatky ani sledování aktivity uživatelů
  • Software pro macOS a Windows

Dostupnost a cena
Blackmagic Cloud Store bude v prodeji ve druhém čtvrtletí 2022 s cenou začínající na hranici 207.448 Kč bez DPH za 20TB model.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 22. 04. 2022, Kategorie: Novinky