Blackmagic Design Cloud Store Mini 8TB v prodeji – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

22. dubna 2022

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená společností Syntex, uvedla na trh nové datové úložiště Blackmagic Cloud Store Mini velikosti 8 TB tvořené čtveřicí M.2 flash karet v konfiguraci RAID 0. Díky síťovému 10G ethernetovému rozhraní je Blackmagic Cloud Store Mini velice rychlé řešení dovolující snadno spolupracovat několika vzdáleným uživatelům např. na postprodukci videa v DaVinci Resolve. Díky podpoře služby Dropbox dovoluje také synchronizovat několik jednotek na vzdálených pracovištích.

Blackmagic Cloud Store Mini 8TB je již v prodeji za 64.836 Kč bez DPH.

Blackmagic Cloud Store Mini je univerzální, výkonné síťové úložiště navržené zejména pro sdílení velkých souborů v rámci televizních a filmových postprodukčních studií, která se věnují střihu videa, barevným korekcím, zvukové a efektové tvorbě. Snadno si poradí i s Blackmagic RAW 12K soubory! Díky minimální přístupové době a vysoké rychlosti čtení/zápisu se jedná o ideální nástroj pro high-end pracoviště využívající např. software DaVinci Resolve.

Blackmagic Cloud Store Mini

Blackmagic Cloud Store Mini nabízí všestranné, snadno přenosné provedení – vhodné nejen k stolnímu provozu, ale i k montáži do přístrojových skříní – a také tichý provoz. Jeho srdcem je pole čtyř M.2 flash karet pro maximální rychlost, a také 10G a 1G ethernetové porty s interním switchem. HDMI monitorovací výstup dovoluje sledovat aktivitu úložiště na externím monitoru, v reálném čase.

Model Blackmagic Cloud Store Mini je v prodeji ve variantě s 8 TB flash pamětí a poskytuje tak dostatek úložného prostoru pro moderní formáty videa využívané v televizní tvorbě při zachování malých rozměrů. Paměťová M.2 flash média zaručují spolehlivost, vysokou rychlost čtení i zápisu a minimální přístupovou dobu. Výkonná interní elektronika a flash karty uspořádané do pole RAID 0 zajišťují optimální vytížení 10G Ethernet rozhraní pro dosažení maximálních přenosových rychlostí potřebných při zpracování materiálu z digitálních filmových kamer nebo u vícekamerových produkcí. I přes vysoký výkon zůstává systém aktivního chlazení velice tichý.

Vytváření lokálních záloh souborů uložených pomocí služby Dropbox je nyní snadnost sama! Soubory uložené na úložišti Blackmagic Cloud Store Mini jsou tak okamžitě dostupné na lokálních sítích, bez nutnosti stahovat soubory uložené na serverech služby Dropbox. Navíc lze pomocí Dropboxu synchronizovat několik vzdálených jednotek Blackmagic Cloud Store Mini, což zaručí snadnou spolupráci uživatelů na projektech, ať už jsou kdekoliv. Dropbox lze rovněž využít jako zálohovací řešení.

Monitorovací HDMI výstup umožňuje sledovat stav úložiště pomocí externího monitoru nebo televizoru, v reálném čase. Náhled zobrazuje grafickou reprezentaci pole vč. aktuálních instancí čtení/zápisů. Nechybí ani graf vytíženosti ethernetových 10G rozhraní, indikace volného/využitého prostoru nebo seznam připojení ke službě Dropbox. Zobrazuje se též seznam připojených uživatelů či stav síťového zdroje.

Blackmagic Cloud Store Mini disponuje i interním USB-C – Ethernet adaptérem pro nouzové připojení laptopů bez ethernetového rozhraní. Dvojice USB-C portů může být dále využita k lokálnímu zálohování, importu médií z paměťových karet nebo disků kamer apod. Lokální zálohování může být alternativou k zálohám prostřednictvím služby Dropbox v případech, kdy jsou zpracovávána citlivá data. Přestože jsou M.2 karty velice spolehlivé, je díky použití RAID 0 pole možnost snadného zálohování důležitá.

Významnou výhodou zařízení Blackmagic Cloud Store Mini je privátní charakter síťového úložiště, které mají uživatelé plně pod kontrolou. Není nutné platit měsíční předplatné. Nedochází k sledování dat nebo uživatelské aktivity. Není ani nutné přihlašovat se k webovým stránkám pro ukládání nastavení – Blackmagic Cloud Store Mini lze snadno ovládat pomocí bezplatně dodávané aplikace pro macOS a Windows. Díky tomu lze vytvářet privátní úložiště mimo infrastrukturu internetu a pracovat s daty bezpečně, v rámci sítě lokální.

Základní vlastnosti Blackmagic Cloud Store Mini

  • Kompaktní provedení s tichým chlazením a možností instalace do racku
  • Čtyři výkonné M.2 flash karty s celkovou kapacitou 8 TB
  • Karty konfigurovány v RAID 0 poli pro vysoký výkon
  • Synchronizace se službou Dropbox
  • Monitorovací HDMI výstup pro sledování stavu úložiště
  • 10G a 1G Ethernet porty
  • Podporuje také připojení pomocí USB-C sběrnice
  • USB-C dovoluje rovněž lokální import souborů a tvorbu záloh
  • Žádné předplatné, dodatečné poplatky ani sledování aktivity uživatelů
  • Software pro macOS a Windows

Dostupnost a cena
Blackmagic Cloud Store Mini 8TB je již v prodeji za 64.836 Kč bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 22. 04. 2022, Kategorie: Novinky