Blackmagic Design blahopřejí autorům vítězných snímků festivalu Sundance - Tisková zpráva

Blackmagic Design blahopřejí autorům vítězných snímků festivalu Sundance

19. února, 2013


Korporace Blackmagic Design, zastoupená na českém a slovenském trhu společností Syntex, poblahopřála vítězným filmům letošního ročníku prestižního filmového festivalu Sundance Film Festival. Tyto snímky, a také tucet dalších přihlášených filmů, byly barevně upraveny pomocí špičkového korektoru DaVinci Resolve. Mezi takové oceněné snímky patří:

– „Ain’t Them Bodies Saints,“ s cenou Cinematography Award: U. S. Dramatic. Barevné úpravy provedl Joe Gawler ze studia Harbor Picture Company.


– „Mother of George,“ cena Cinematography Award: U. S. Dramatic a „This Is Martin Bonner,“ cena Audience Award: Best of NEXT. Oba snímky barevně upravil Alex Bickel ze studia Color Collective.

– „Metro Manila,“ cena Audience Award: World Cinema Dramatic. Barevně upravil Adam Glasman ze studia Company 3.

– „Spectacular Now,“ cena U.S. Dramatic Special Jury Award for Acting a „Until the Quiet Comes,“ cena Short Film Special Jury Award. Oba filmy barevně upravil Sean Coleman ze studia Company 3.

– „Upstream Color,“ cena U. S. Dramatic Special Jury Award for Sound Design. Barevně upravil nezávislý kolorista Toby Halbrooks.

 
Blackmagic Design DaVinci Resolve

DaVinci Resolve je absolutní špičkou v oboru barevných korekcí a je standardem používaným v řadě věhlasných trikových studií. Již po řadu let je nejpopulárnějším a nejvýkonnějším nástrojem pro barevné úpravy celovečerních filmů, televizních seriálů a reklamních spotů. DaVinci Resolve je používán tisíci koloristy z celého světa – od tvůrců filmových hitů jako Frankenweenie, Avatar a Prometheus až po umělce podepsané pod slavnými televizními pořady jako Cougar Town a NCIS: Los Angeles.

O produktu DaVinci Resolve
DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac, Windows a Linux. Bezplatná verze DaVinci Resolve Lite běží na platformách Mac OS X a Windows.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.