Blackmagic Design ATEM Television Studio vyhlášen produktem roku v anketě časopisu Live Design – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

12. června, 2013

Společnost
Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, ohlásila, že její produkt „ATEM Television Studio“ byl vyhlášen produktem roku 2012–2013 v anketě časopisu Live Design, v kategorii „Projection“.

Live Design je magazínem pro odborníky na osvětlování, ozvučení, scénické práce a projekce, v oboru živého vysílání a produkce. Ceny „Annual Excellence Awards“ časopisu Live Design oceňují nejlepší projekty a technologie v oblastech pořádání koncertů, firemních akcí, živého vysílání a divadelních produkcí. Ceny byly uděleny v květnu letošního roku a výběrem finalistů byla pověřena porota složená z expertů na osvětlení, zvuk i projekce.

Blackmagic ATEM Television Studio

ATEM Television Studio je switcher pro živé produkce kombinující funkce profesionálního přepínače a H.264 enkodéru s cenou 22.260 Kč resp. 785 EUR bez DPH. S jeho pomocí mohou uživatelé odbavit živé přenosy a zároveň je i streamovat na internetu.

Produkt ATEM Television Studio je vybaven šesti profesionálními SDI i konzumními HDMI vstupy pro kamery a počítače, a také dvojicí SD/HD-SDI výstupů a jedním výstupem typu HDMI. Disponuje funkcemi pro míchání zvuku, nástroji pro barevné klíčování, automatickými synchronizačními funkcemi a synchronizačními vstupy Black Burst a Tri Sync, nesymetrickým AES/EBU vstupem, dvojicí obrazových pamětí, prolínačkami, Multi View monitorováním, USB 2.0 portem pro nabírání Full HD H.264 souborů, a také Ethernet portem pro připojení ovládacího panelu. Celé zařízení je instalováno v šasi výšky 1U a je snadno přenosné.

Součástí dodávky produktu ATEM Television Studio je také ovládací software pro systémy Mac OS X nebo Windows, software na míru lze vytvářet pomocí volně dostupného SDK. Zařízení může být také použito v součinnosti s volitelným ovládacím panelem ATEM 1 M/E Broadcast Panel.

Blackmagic ATEM Television Studio

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.