Blackmagic Design ATEM Mini Extreme ISO

Blackmagic Design ATEM Mini Extreme je největší model v řadě kompaktních režií ATEM Mini pro odbavování živých pořadů. Jde o nejvýkonnější režii s jednou efektovou sběrnicí v nabídce výrobce Blackmagic Design: nabízí 8 vstupů, 4 klíčovací moduly ATEM Advanced Chroma Keyer, 6 DVE efektů, 2 přehrávače médií, 2 downstream klíče, 16segmentové multi-view zobrazení,…

Více informací

37 180 Kč 33 490 Kč s DPH 27 678 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: zítra od 09:00
Odešleme: zítra
Skladem 3 ks
Praha 3 ks, Bratislava 3 ks, Budapest 1 ks
Kód zboží:
SWATEMMINICEXTISO
Přidat do porovnání Historie ceny

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

Blackmagic Design ATEM Mini Extreme je největší model v řadě kompaktních režií ATEM Mini pro odbavování živých pořadů. Jde o nejvýkonnější režii s jednou efektovou sběrnicí v nabídce výrobce Blackmagic Design: nabízí 8 vstupů, 4 klíčovací moduly ATEM Advanced Chroma Keyer, 6 DVE efektů, 2 přehrávače médií, 2 downstream klíče, 16segmentové multi-view zobrazení, 2 USB rozhraní a několik HDMI výstupů. Varianta ATEM Mini Extreme ISO nabízí navíc možnost záznamu 9 stop, tj. všech 8 vstupů a výstupu pořadu. Oba modely jsou vybaveny funkcemi pro streaming pořadů na YouTube, Facebook, Twitter a další platformy.

Režie ATEM Mini dovolují snadno vytvářet živé pořady např. pro platformu YouTube i profesionální firemní prezentace pomocí služeb Skype či Zoom, prostřednictvím několika kamerových vstupů či možnosti začlenit do pořadu výstup herní konzole nebo počítače, např. prezentaci programu PowerPoint. Integrované efektové funkce dovolují vytvářet prolínací efekty či záběry typu „obraz v obraze“, pro tvorbu průběžně komentovaných videí apod.

Všechny modely řady ATEM Mini mají USB rozhraní pracující v režimu webové kamery pro výstup streamovaného pořadu a HDMI výstup vhodný např. k náhledu pomocí televizorů a projektorů. Modely ATEM Mini Pro a Extreme dovolují využít USB rozhraní i pro záznam na USB disky. Mikrofonní vstupy pak umožňují připojení mikrofonů pro záznam interview a komentářů prezentací.

Režie ATEM Mini jsou vybaveny integrovaným, kompaktním pultem s tlačítky pro volbu vstupů, a efektů. Modely ATEM Mini Pro a Extreme nabízejí navíc tlačítka pro ovládání záznamu i streamování a přepínání výstupu mezi výstupy kamer a režimy Program a Multiview. Zadní panel hostí HDMI vstupy pro kamery nebo jiné zdroje videa, mikrofonní vstupy, USB rozhraní a HDMI („Aux“) výstupy.

Streaming
Modely ATEM Mini Pro a ATEM Mini Extreme přinášejí navíc hardwarový enkodér pro živé streamování pořadů pomocí ethernetového rozhraní. To dovoluje vysílat např. na platformy YouTube, Facebook a Twitch, ve vysoké kvalitě, bez nebezpečí vypadlých snímků a s jednodušší konfigurací. Aplikace ATEM Software Control nabízí řadu funkcí pro nastavení streamu; náhled stavu vysílání je rovněž zobrazen na multi-view výstupu vč. datového toku. Pokročilí uživatelé a technici studií mohou upravit streamovací profily v XML souboru, který obsahuje kompletní nastavení zařízení.

Pro snazší streamování z lokací mimo studio podporují modely ATEM Mini Pro a Extreme připojení k internetu pomocí 4G a 5G mobilních telefonů (se systémy iOS a Android) a rozhraní USB. Tuto funkci lze využít také k vytvoření záložního připojení k ethernetovému rozhraní pro vyšší provozní spolehlivost. Po připojení je telefon z USB rozhraní rovněž napájen.

Záznam na USB disky
Varianty ATEM Mini Pro a Extreme dále podporují přímý záznam streamovaného videa na USB disky. To dovoluje realizovat dlouhé záznamy – ve stejném H.264 formátu s AAC zvukem, v jakém je realizováno streamování – i následný upload na další on-line video platformy, např. YouTube nebo Vimeo. Režie podporují nekonečný sekvenční záznam na několik disků připojených např. pomocí USB hubu nebo produktu Blackmagic MultiDock. Nastavení záznamu i volbu disků je možné provádět pomocí programu ATEM Software Control; multi-view výstup zobrazuje stav záznamu.

Verze ATEM Mini Pro ISO a Extreme ISO umožňují následnou postprodukci živých pořadů díky simultánnímu záznamu několika stop videa, tj. všech neupravených vstupů a výstupu pořadu včetně metadat a časového kódu. Spolu s videi jsou ukládány také použité statické snímky. Uživatelé tak mohou snadno upravit již odvysílaný pořad pomocí barevných korekcí, efektů a nové grafiky. Zvuková stránka pořadu je zaznamenána taktéž, pro následnou audio postprodukci.

ISO modely jsou schopny uložit rovněž projekt ve formátu aplikace DaVinci Resolve, takže jej lze následně otevřít jediným kliknutím myši! Soubor projektu zachovává veškeré střihy, prolínací efekty i statické snímky. Díky tomu lze snadno upravit střih stop nebo je zcela nahradit pomocí funkce DaVinci Resolve Sync Bin pro vícekamerový střih. Pro transformaci projektu do Ultra HD a barevné korekce v maximální kvalitě lze zaznamenané stopy nahradit za původní Blackmagic RAW videa z kamer.

Vstupy/výstupy
Dva nezávislé stereofonní audio vstupy s 3,5mm konektory typu jack dovolují využívat např. klopové mikrofony pro vysílání rozhovorů a debat. Zvukové jádro režií ATEM Mini je založeno na technologiích značky Fairlight pro vysoce kvalitní a stabilní míchání všech zdrojů zvuku (HDMI, mikrofonní vstupy) v reálném čase. Varianty ATEM Mini Extreme nabízejí navíc sluchátkový výstup.

Každý z HDMI vstupů je plně synchronizován a automaticky převádí 1080p, 1080i a 720p signál do aktuálního rozlišení režie. V pracovním režimu Program/Preview může HDMI výstup zobrazovat náhled výstupu z kamer nebo vytvářený pořad, modely ATEM Mini Pro a Extreme nabízejí navíc multi-view výstup.

ATEM Software Control
Bezplatně dodávaná aplikace ATEM Software Control odemyká skrytou sílu režií ATEM Mini! Dovoluje plně konfigurovat veškeré funkce režie prostřednictvím rozhraní USB nebo Ethernet; síťové rozhraní navíc umožňuje připojení více uživatelů. Integrovaná knihovna médií slouží k importu až 20 statických RGBA snímků z aplikace ATEM Software Control pro loga, titulky či úvodní obrazovky, příp. lze importovat grafiku z aplikace Photoshop díky dodávanému plug-inu. Navíc lze ukládat nastavení režie do XML souborů, či dálkově ovládat diskové rekordéry HyperDeck po rozhraní Ethernet.

DVE efekty
Modely ATEM Mini Extreme nabízejí čtyři klíčovací efekty v režimu chroma pro snadnou tvorbu efektních virtuálních studií s až čtyřmi kamerami. Díky osmi vstupům lze připojit čtyři kamery plus stejný počet generovaných pozadí ze systému virtuálního studia. Případně lze vytvářet statické kamerové pozice a jako pozadí využít statické snímky z interních knihoven a přehrávačů médií. Samozřejmostí je možnost vytvářet makra pro změny kamer a nahrání korektních pozadí do knihoven médií. Další možností je využití produktu DeckLink Quad HDMI a programu pro generování virtuálních studií v reálném čase.

Krom dvou nezávislých DVE efektů u modelů ATEM Mini Extreme je k dispozici rovněž velice výkonný kompoziční procesor SuperSource s dalšími čtyřmi DVE vrstvami a dodatečnou vrstvou pro pozadí. Libovolný ze vstupů režie ATEM Mini Extreme lze využít jako zdroj pro jednotlivé DVE vrstvy, které jsou následně zkombinovány s pozadím zvoleným z knihovny médií. Nástroj SuperSource je ideálním pomocníkem při kompozicích typu obraz-v-obraze s několika moderátory a hosty při zachování dvou DVE efektů pro další grafiku.

Multiview
U složitějších produkcí s větším počtem kamer je třeba sledovat všechny výstupy z kamer a dalších zdrojů videa společně, na jediném monitoru. Modely ATEM Mini Pro a ATEM Mini Extreme nabízejí profesionální multi-view výstup pro zobrazení náhledu všech video vstupů a náhledů Program a Preview na monitoru nebo HDMI TV. Každý z náhledů kamer zobrazuje také název, audio metry a signalizační (tally) indikátor. Multi-view náhled zobrazuje rovněž přehrávač médií, stav záznamu i streamování a virtuální mixážní pult Fairlight.

ATEM Streaming Bridge
ATEM Streaming Bridge je specializovaný převodník H.264 video streamů z režií ATEM Mini Pro a ATEM Mini Extreme na rozhraní SDI a HDMI. To usnadňuje přenos videa v rámci lokálních sítí nebo globálně prostřednictvím internetu. Použitý H.264 video kodek zaručuje vysokou obrazovou kvalitu při nízkém datovém toku. ATEM Streaming Bridge tedy dovoluje vytvářet rozvětvenou síť studií vybavených režiemi ATEM Mini Pro a Extreme a spolupracovat tak např. s bloggery nebo lokálními zpravodajskými organizacemi. ATEM Software se postará o vytvoření konfiguračního souboru, který mohou uživatelé zaslat e-mailem jednotlivým studiím.

Hlavní funkce ATEM Mini Extreme a ATEM Mini Extreme ISO

 • Miniaturní režie s integrovaným ovládacím pultem
 • 8 vstupů pro připojení kamer a další techniky
 • Streamování po rozhraní Ethernet nebo pomocí mobilního připojení
 • Podporuje datové připojení 4G a 5G telefonů
 • Záznam H.264 videa na USB disky
 • Dva stereofonní audio vstupy pro připojení mikrofonů apod.
 • Automatická konverze standardů a synchronizace u všech vstupů
 • Bezplatná aplikace ATEM Software Control pro macOS a Windows
 • Interní knihovna médií pro 20 statických RGBA obrázků
 • 4 klíčovací efekty ATEM Advanced Chroma Keyer
 • 2 nezávislé DVE efekty a efekt SuperSource se 4 dalšími DVE vrstvami
 • 16segmentový multiview náhled

Aktualizace ATEM 8.6.1 (4/2021)
Aktualizace 8.6.1 pro režie ATEM je určena pro modely ATEM Mini Pro / Pro ISO a ATEM Mini Extreme / Extreme ISO, u kterých implementuje možnost nastavení priority připojení (Ethernet vs. mobilní data) a podporu pro šifrování TLS 1.2.

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Režie

Hlavní parametry

Počet vstupů režie8
Vstupy režieHDMI
Výstupy režieHDMI
Scaler na vstupechAno
Rozlišení režieHD
Funkce režieStreaming
Funkce režieZáznam
Funkce režieAUX
Funkce režieAudio Mixer
Funkce režieMultiviewer/ Kvadrátor
Ovládací panelAno
PŘÍSLUŠENSTVÍ (15)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (15)

AVMATRIX Wireless Multi-Camera Tally Light System (4 x Tally Lamps)

 • Top produkt
Podpora bezdrátového nebo kabelového připojení 433Mhz Vzdálenost bezdrátového připojení
11 990 Kč
Skladem 3 ks

Blackmagic Design HyperDeck Shuttle HD

 • -12 %
Rekordér/přehrávač videa HyperDeck Shuttle HD ve stolním provedení podporuje záznam
12 790 Kč
Skladem > 5 ks

Hollyland Wireless Tally System - 8 Lights Set

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Systém bezdrátových signalizačních světel Hollyland Wireless Tally podporuje řadu
27 190 Kč
Skladem 4 ks

Hollyland Wireless Tally System - 4 Lights Set

 • Novinka
Systém bezdrátových signalizačních světel Hollyland Wireless Tally podporuje řadu
17 690 Kč
Skladem 3 ks

Putsko WiFi Tally Micro

 • -7 %
Signalizační světlo (tally) pro videokamery nebo fotoaparáty plně kompatibilní se
1 298 Kč
K odeslání 2 ks

HPRC AME-2500-01 kufr pro ATEM Mini Extreme nebo ATEM Mini Extreme ISO (vč. výplně)

 • -25 %
Speciální akce: -25%
HPRC AME-2500-01 je pevný přepravní kufry specificky vytvořený pro bezpečné přenášení
5 538 Kč
K odeslání 2 ks

Putsko WiFi Tally Advanced

Speciální akce
Signalizační světlo (tally) pro videokamery nebo fotoaparáty plně kompatibilní se
1 532 Kč
Na dotaz

Feelworld Seetec ATEM156-CO 15,6" Multiview Monitor HDMI (kufříkový)

Kufříková varianta oblíbeného HDMI multiview monitoru ATEM156 pro režijní pracoviště.
19 190 Kč
na dotaz

HPRC 2500E HPRC Hard Case bez výplně

Lehké, vodotěsné a nerozbitné pouzdro, které lze použít k přenášení všech druhů zařízení
4 495 Kč
7-14 dní

NewBlue Titler Live 5 Broadcast

 • Doprava zdarma
Nejvýkonnější varianta řady Titler Live nabízí 16 kanálů, neomezený počet vrstev
110 110 Kč
7-14 dní

Skaarhoj PTZ Wiz (modrý)

 • Doprava zdarma
Kompaktní, univerzální ovládací pult podporující protokol VISCA po IP rozhraní vč.
27 224 Kč
3-5 dnů

NewBlue Titler Live 5 Present

 • Doprava zdarma
Varianta Titler Live Present je určena firmám, církvím, státním institucím i školám,
22 022 Kč
7-14 dní

Teradek Wave

 • Doprava zdarma
Všestranný 7“ monitor s vysokým jasem a funkcí pro streamování videa nabízí agregaci
32 548 Kč
7-14 dní

NewBlue Titler Live 5 Sport

 • Doprava zdarma
Specializovaná verze aplikace Titler Live pro živou grafiku navržená specificky pro
33 153 Kč
7-14 dní

Skaarhoj PTZ Wiz (černý)

 • Doprava zdarma
Kompaktní, univerzální ovládací pult podporující protokol VISCA po IP rozhraní vč.
27 224 Kč
3-5 dnů
PODOBNÉ (1)