Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Nová režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K je vybavena 20 nezávislými SD, HD nebo Ultra HD 4K SDI vstupy včetně synchronizace. Switcher nabízí veškeré funkce, které uživatelé očekávají u špičkových zařízení tohoto druhu, včetně barevného klíčování, prolínaček, DVE efektů, knihovny médií, downstream klíčů, funkcí pro míchání zvuku, dvou multi-view výstupů a…

Více informací

124 890 Kč s DPH 103 215 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní
Kód zboží:
SWATEMPSW2ME4K
Přidat do porovnání Historie ceny

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

Nová režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K je vybavena 20 nezávislými SD, HD nebo Ultra HD 4K SDI vstupy včetně synchronizace. Switcher nabízí veškeré funkce, které uživatelé očekávají u špičkových zařízení tohoto druhu, včetně barevného klíčování, prolínaček, DVE efektů, knihovny médií, downstream klíčů, funkcí pro míchání zvuku, dvou multi-view výstupů a 6G-SDI i HDMI 4K rozhraní. Navíc ovšem přináší technologií SuperSource pro vrstvení videí, díky níž mohou uživatelé pracovat nezávisle s pěti separátními vrstvami videa, včetně 4 efektů obraz v obraze a 4 barevných klíčů přiřazených libovolným video vstupům! Součástí je softwarový ovládací pult pro Windows a Mac OS X systémy, volitelně lze použít i hardwarové pulty řady ATEM Broadcast Panel.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

SuperSource

Nový model v řadě ATEM Production Studio disponuje stejnými, špičkovými funkcemi jako ostatní režie ATEM, navíc ovšem přináší technologií SuperSource pro vrstvení videí. Díky SuperSource mohou uživatelé pracovat nezávisle s pěti separátními vrstvami videa, včetně 4 efektů obraz v obraze a 4 barevných klíčů přiřazených libovolným video vstupům. SuperSource dovoluje vytvářet komplexní vícekamerová interview, případně jiné záběry vyžadující efekt obraz v obraze, přičemž veškeré M/E jednotky, klíčovací a DVE efektové moduly jsou k dispozici pro jiné úlohy.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Podpora 4K
ATEM 2 M/E Production Studio 4K podporuje standard 6G-SDI; mezi formáty SD, HD a Ultra HD lze libovolně přepínat. Ultra HD představuje v porovnání s běžným HD videem čtyřnásobné rozlišení a umožňuje pracovat s obrazem o rozlišení 3840 x 2160! Nové standardy 6G-SDI a HDMI 4K jsou schopné pracovat s Ultra HD signálem pomocí jediného kabelu. I v režimu Ultra HD je ovšem režie schopná konvertovat výstup do standardního HD rozlišení, v reálném čase.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Robustní provedení
Produkt ATEM 2 M/E Production Studio 4K je umístěn v elegantním, odolném šasi s hliníkovým čelním panelem výšku 2U. Čelní panel hostí tlačítka dovolující přepínat mezi šesti nezávislými pomocnými výstupy, signál na nich přítomný pak lze monitorovat na 5“ LCD displeji umístěném tamtéž. Přepínání pomocných výstupů je určeno k nastavení zařízení i k přepínání během živého vysílání. Vysoká odolnost hardwaru je doplněna dedikovaným, stabilním operačním systémem. Na rozdíl od levných režií využívá ATEM 2 M/E Production Studio 4K průmyslový operační systém pro maximální spolehlivost provozu.

Softwarový panel
Součástí výbavy režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K je rovněž softwarová aplikace ATEM Software Control Panel pro systémy Mac OS X i Windows dovolující ovládat zařízení pomocí přenosného nebo stolního počítače. Poskytuje plnou kontrolu nad prolínačkami, klíči, zvukovým mixem a dalšími funkcemi. Pro uživatele, kteří preferují hardwarový ovládací panel, jsou připraveny volitelné produkty ATEM 1 M/E Broadcast Panel nebo ATEM 2 M/E Broadcast Panel.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Multi-view
Switcher poskytuje dva multi-view výstupy pro náhled pořadu a zdrojů videa na jediném SDI monitoru nebo HDMI televizích. Multi-view výstupy jsou down-konvertovány do HD, k náhledu videí je tedy možné použít běžně dostupné HD monitory a televize. Každý z výstupů poskytuje nezávislý náhled pořadu nebo osmi zdrojů videa.

DVE efekty
ATEM 2 M/E Production Studio 4K nabízí stejně kvalitní prolínačky, jako jiné profesionální režie, ovšem v nativním Ultra HD rozlišení. Uživatelům je nabízena řada efektových prolínaček a stíraček s plnou kontrolou nad jejich nastavením. Zařízení je dále vybaveno dvěma přehrávači médií, které mohou uchovávat až 32 statických snímků v Ultra HD rozlišení včetně klíčů. Tyto přehrávače jsou ideálním nástrojem pro zobrazení logotypů a další grafiky. Uživatelé ATEM 2 M/E Production Studio 4K mohou využít také dedikovaný plug-in pro Photoshop realizující přenos grafiky z Photoshopu do switcheru. Pro snadné vrstvení videa je switcher ATEM 2 M/E Production Studio 4K vybaven 4 upstream a 2 downstream moduly pro klíčování. Upstream klíče nabízejí metody Chroma, Pattern, Shaped a Linear a jsou nezávislé na procesoru SuperSource, který nabízí dalších pět vrstev videa.  

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Zvukový mix
Integrovaný zvukový mixér dovoluje zpracovávat audio embedované v HDMI a SDI signálu nebo připojené pomocí analogových symetrických XLR či konzumních vstupů. Zvuk lze míchat přímo nebo prostřednictvím funkcí pro zpracování videa, které automaticky prolínají zvuk mezi přepínanými zdroji videa. Analogové vstupy lze využít pro připojení mikrofonů, míxážních pultů nebo hudebních přehrávačů.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Makra
Během živé produkce mohou být uživatelé postaveni před nepředvídatelné komplikace. Nový systém makro příkazů (od verze software 6.3 představené v únoru 2015) dovoluje vytvářet komplexní sestavy příkazů, které lze později vyvolat stiskem jediného tlačítka a operativně tak reagovat na jakékoliv situace během živého vysílání. Příkladem může být nastavení chromaklíčů a pozadí pro každou z kamer, které je aktivováno ve chvíli střihu. Tímto způsobem lze obejít limity klíčovacích funkcí režií u velice komplikovaných scén. Například u složitých virtuálních studií může být použito více než tucet kamerových pohledů a každá z těchto kamer může mít přiřazeno specifické makro, i když nemá režie integrován odpovídající počet klíčovacích modulů. Makra mohou obsahovat prolínačky mezi zdroji videa, grafiku, odkazy do knihovny médií, klíčovací efekty, nastavení zvukového mixéru nebo kamer, i časové zpoždění, díky čemuž lze makra využít také k tvorbě animací. Uživatelé mohou automatizovat velice komplexní sekvence příkazů a vytvářet tak sofistikované efekty, které by byly jinak nerealizovatelné. Po vytvoření makra jej lze opětovně vyvolat stiskem jediného tlačítka ovládacího panelu. Makra mohou být vytvářena pomocí softwarového ovládacího panelu pro Windows a Mac OS X nebo prostřednictvím hardwarových pultů ATEM 1 M/E a 2 M/E. Makra lze také kopírovat na jiná režijní pracoviště pro maximální pracovní konzistenci v rámci studií. Makra mohou obsahovat další vnořená makra pro extrémně komplikovaná nastavení a jsou uložena v podobě souborů XML pro snadnou editaci.

Klíčové funkce ATEM 2 M/E Production Studio 4K

 • Plně vybavený 2 M/E switcher s přehrávači médií, chroma klíči, prolínačkami atd.
 • Umožňuje přepínat mezi normami SD, HD a Ultra HD.
 • 2x multi-view výstupy pro zobrazení až 16 zdrojů videa, 2x náhledů a vytvářeného pořadu na HD-SDI a HDMI výstupech.
 • 20x vstupů, z toho 20x 6G-SDI vstupů a 1x HDMI vstup. Všechny vstupy včetně synchronizace.
 • 2x 6G-SDI výstup, 1x HDMI 4K výstup a 1x HD-SDI down-konvertovaný výstup.
 • Vestavěné přehrávače médií pro 32 statických RGBA snímků v Ultra HD rozlišení a Ultra HD videa s až 180 snímky.
 • 2D DVE efekty s možností nastavit pozici, velikost, rotaci apod.
 • Funkce SuperSource se 4x DVE efektovými kanály a 4x klíči.
 • Přehrávače médií lze propojit s klíčovacími moduly.
 • Prolínačky a stíračky včetně standardních SMPTE přechodových efektů.
 • 4x upstream a 2x downstream klíče.
 • 6x pomocných výstupů přepínatelných prostřednictvím tlačítek na čelním panelu.
 • Funkce pro míchání embedovaných zvukových kanálů nebo samostatných zvukových vstupů.
 • Symetrické audio vstupy s konektory XLR a jeden vstup typu Cinch s konzumní úrovní.
 • Výstup zvukového mixu na video výstupech a na symetrických XLR výstupech.
 • Interní zdroje obrazu (černá, pruhy, barevné generátory a média).
 • Volitelný hardwarový ovládací panel připojitelný pomocí rozhraní Ethernet. Součástí dodávky je ovládací software pro systémy Windows a Mac OS X.
 • Kompatibilní se všemi hardwarovými ovládacími pulty řady ATEM Broadcast Panel.
 • Synchronizace Black Burst a HD-Tri-Sync pro integraci režie do produkčních celků.
 • Kompaktní provedení výšky 2U pro montáž do přístrojových skříní i cestovních racků.


ATEM Camera Control
Až doposud byla možnost dálkového ovládání kamer z režií doménou největších televizních studií. S novou aktualizací ATEM Camera Control – uvedenou v průběhu května 2014 – pro režie řady ATEM lze ovládat kamery prostřednictvím nového otevřeného protokolu a standardní video kabeláže. Přístroj Blackmagic Studio Camera může být ovládán nejen prostřednictvím standardu CCU, ale také pomocí integrovaných funkcí pro primární YRGB barevné korekce převzatých z aplikace DaVinci Resolve! Operátor režie má tedy kontrolu nejen nad klasickými nastaveními kamer, např. zaostřením nebo clonou, ale i nad barevným podáním obrazu díky funkcím pro nastavení gammy nebo zisku v barevném prostoru YRGB ve stylu tradičních barevných korektorů. Uživatelé zběhlí v ovládání profesionálního software DaVinci Resolve pro barevné úpravy videa tak mohou využít svých schopností i při zpracování živých přenosů. Nový software ATEM Camera Control s barevnými korekcemi dovoluje nejen dokonale sladit barevnost jednotlivých kamer na stanovištích, ale i včas reagovat na změny v okolním osvětlení, což je častý problém přenosů z exteriérů. Funkcí pro barevné korekce v reálném čase lze samozřejmě využít i kreativně, např. při natáčení hudebních klipů.

Klíčové funkce ATEM Camera Control

 • Možnost ovládání až 20 kamer.
 • Barevné YRGB korekce převzaté z aplikace DaVinci, včetně funkcí pro nastavení gammy nebo zisku.
 • Klasické ovládání kamer ve stylu CCU ovladačů.
 • Dálkové ovládání zisku.
 • Dálkové ovládání rychlosti závěrky.
 • Hrubé nastavení clony.
 • Dálkové nastavení vyvážení bílé.
 • Dálkové ovládání zaostření.
 • Dálkové ovládání clony.
 • Zobrazení výstupu ovládané kamery na Aux. Linkách režií pro lokální monitoring prováděných barevných korekcí.
 • Indikace „On Air“ přímo v uživatelském rozhraní.
 • Možnost uzamčení funkcí pro maximální spolehlivost provozu.
Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Režie

Hlavní parametry

Počet vstupů režie20
Vstupy režieSDI
Vstupy režie6G-SDI
Výstupy režieHDMI
Výstupy režieSDI
Výstupy režie6G SDI
Rozlišení režieHD
Rozlišení režie4K
PŘÍSLUŠENSTVÍ (32)

Příslušensví pro: Blackmagic Design URSA Broadcast G2 (32)

Datavideo TP-300

 • Top produkt
Datavideo TP-300 je čtečka pro všechny střední kamery, která jako zobrazovací zařízení
13 335 Kč
K odeslání 1 ks

Blackmagic Design Studio Camera 4K Pro G2

 • -20 %
 • Doprava zdarma
Inovovaný model „G2“ studiové kamery Blackmagic Studio Camera 4K Pro nyní s funkcí
40 623 Kč
Skladem > 5 ks

Canare RJC5ES-4P-BS flexibilní CAT5e STP síťový kabel

Canare RJC5ES-4P-BS je flexibilný a extra silný CAT5e STP sieťový kábel s vonkajším
111 Kč
Skladem 131 m

Datavideo AD-100M

AD-100 je snadno použitelný zvukový audio delay, který umožňuje synchronizovat obraz
13 672 Kč
Skladem 4 ks

Datavideo TP-650

Balík Teleprompter od spoločnosti Datavideo je určený na použitie s tabletmi iPad
18 979 Kč
K odeslání 2 ks

Blackmagic Design MultiView 16

 • -5 %
 • Doprava zdarma
 • 4K rozlišení
Blackmagic MultiView 16 je první nativní Ultra HD multi-viewer dovolující zobrazovat
42 590 Kč
Skladem 2 ks

Blackmagic Design MultiView 4

 • -8 %
 • 4K rozlišení
Blackmagic MultiView 4 je nový multiviewer pro náhled čtyř nezávislých zdrojů signálu
14 490 Kč
Na cestě 5 ks

Blackmagic Design Mini Converter SDI to Analog 4K

 • -5 %
Mini Converter SDI to Analog 4K slouží ke konverzi SDI signálu na analogové složkové,
8 973 Kč
Skladem 1 ks

Blackmagic Design URSA Broadcast G2

 • -8 %
 • Doprava zdarma
Nová generace přístroje URSA Broadcast je vybavena 6K snímačem velikosti Super 35
107 190 Kč
Skladem 2 ks

Blackmagic Design SmartView Duo

 • -5 %
Monitor SmartView Duo je vybaven dvojicí osmipalcových LCD obrazovek v kompaktním
14 790 Kč
Skladem 2 ks

Blackmagic Design MultiView 4 HD

 • -8 %
Blackmagic MultiView 4 HD je nové (4/2018) multi-view zařízení dovolující monitorovat
5 472 Kč
Na cestě 5 ks

Blackmagic Design Studio Camera 6K Pro

 • -10 %
 • Doprava zdarma
Blackmagic Studio Camera 6K Pro je profesionální studiová kamera osazená 6K snímačem
61 813 Kč
Na cestě 2 ks

Napájecí lišta PD-8K/RACK

Napájecí lišta 1U PD-8K/RACK vhodná pro 19" stojany, 8 zásuvek 230 V (DIN 49441)
867 Kč
K odeslání 2 ks

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Advanced Panel 10

 • -8 %
 • Doprava zdarma
Režijní ovládací pult ATEM 1 M/E Advanced Panel je navržen pro všechny režie řady
78 117 Kč
Skladem 1 ks

Syntex Blackmagic ATEM na Datavideo ITC-100/300 GPI a Tally kabel, 50cm

Flexibilný kábel na prepojenie réžií Blackmagic Design ATEM a intercomu Datavideo
2 242 Kč
K odeslání 1 ks

Blackmagic Design SmartScope Duo 4K

 • -8 %
 • Doprava zdarma
SmartScope Duo 4K je unikátní dvojitý náhledový monitor pro montáž do přístrojových
23 190 Kč
14-30 dní

Skaarhoj Mini Fly

 • -36 %
 • Doprava zdarma
Speciální akce: -36%
Kompaktní a flexibilní ovládací panel Skaarhoj Mini Fly je určen pro pohodlné ovládání
20 207 Kč
Skladem 1 ks

Skaarhoj Quick Pad (Black)

 • -26 %
Speciální akce: -26%
Univerzální kompaktní ovladač Quick Pad je vybaven 10 programovatelnými tlačítky
16 940 Kč
Skladem 1 ks

Blackmagic Design Duplicator 4K

 • -8 %
 • Doprava zdarma
Blackmagic Duplicator 4K dovoluje zaznamenávat Ultra HD pořady na levné SD karty
54 590 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel 20

 • -10 %
 • Doprava zdarma
Ovládací pulty Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel a ATEM 4 M/E Advanced
152 702 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM Camera Control Panel

 • Doprava zdarma
Ovládací pult pro kamery Blackmagic Design URSA Broadcast, URSA Mini, Blackmagic
83 690 Kč
14-30 dní

Blackmagic Power Supply - DaVinci/ATEM 12V70W

Tento napájecí zdroj pro ovládací plochy DaVinci a přepínače ATEM (12 V / 70 W) od
2 690 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design Audio Monitor 12G

 • -8 %
 • Doprava zdarma
Modernizovaná verze velice populárního zařízení Blackmagic Audio Monitor pro poslech
31 590 Kč
14-30 dní

MagicSoft CG ver 9 SD

 • Doprava zdarma
MagicSoft CG je program na tvorbu live animované grafiky a titulků. Je dostupný ve
29 887 Kč
1-2 dny

NewBlue Titler Live 5 Present

 • Doprava zdarma
Varianta Titler Live Present je určena firmám, církvím, státním institucím i školám,
22 022 Kč
7-14 dní

Skaarhoj PTZ Wiz (černý)

 • Doprava zdarma
Kompaktní, univerzální ovládací pult podporující protokol VISCA po IP rozhraní vč.
27 224 Kč
3-5 dnů

Skaarhoj Air Fly Pro (v2)

 • Doprava zdarma
Produkty Skaarhoj Air Fly nabízejí kompletní sadu prvků pro pohodlné ovládání moderních
92 541 Kč
3-5 dnů

NewBlue Titler Live 5 Sport

 • Doprava zdarma
Specializovaná verze aplikace Titler Live pro živou grafiku navržená specificky pro
33 153 Kč
7-14 dní

Skaarhoj PTZ Wiz (modrý)

 • Doprava zdarma
Kompaktní, univerzální ovládací pult podporující protokol VISCA po IP rozhraní vč.
27 224 Kč
3-5 dnů

NewBlue Titler Live 5 Broadcast

 • Doprava zdarma
Nejvýkonnější varianta řady Titler Live nabízí 16 kanálů, neomezený počet vrstev
110 110 Kč
7-14 dní

Teradek Wave

 • Doprava zdarma
Všestranný 7“ monitor s vysokým jasem a funkcí pro streamování videa nabízí agregaci
32 548 Kč
7-14 dní

Blackmagic Design ATEM Camera Converter

 • -10 %
ATEM Camera Converter je univerzální kamerový převodník na optiku pro živou produkci
16 190 Kč
14-30 dní
PODOBNÉ (1)
VHODNÉ PRO (1)