Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Nová režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K je vybavena 20 nezávislými SD, HD nebo Ultra HD 4K SDI vstupy včetně synchronizace. Switcher nabízí veškeré funkce, které uživatelé očekávají…

Více informací

140 779 Kč s DPH 116 346 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: 12. 12. od 09:00
Odešleme: 12. 12.
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Kód zboží:
SWATEMPSW2ME4K
Přidat do porovnání
Popis produktu

Popis produktu

Nová režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K je vybavena 20 nezávislými SD, HD nebo Ultra HD 4K SDI vstupy včetně synchronizace. Switcher nabízí veškeré funkce, které uživatelé očekávají u špičkových zařízení tohoto druhu, včetně barevného klíčování, prolínaček, DVE efektů, knihovny médií, downstream klíčů, funkcí pro míchání zvuku, dvou multi-view výstupů a 6G-SDI i HDMI 4K rozhraní. Navíc ovšem přináší technologií SuperSource pro vrstvení videí, díky níž mohou uživatelé pracovat nezávisle s pěti separátními vrstvami videa, včetně 4 efektů obraz v obraze a 4 barevných klíčů přiřazených libovolným video vstupům! Součástí je softwarový ovládací pult pro Windows a Mac OS X systémy, volitelně lze použít i hardwarové pulty řady ATEM Broadcast Panel.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

SuperSource

Nový model v řadě ATEM Production Studio disponuje stejnými, špičkovými funkcemi jako ostatní režie ATEM, navíc ovšem přináší technologií SuperSource pro vrstvení videí. Díky SuperSource mohou uživatelé pracovat nezávisle s pěti separátními vrstvami videa, včetně 4 efektů obraz v obraze a 4 barevných klíčů přiřazených libovolným video vstupům. SuperSource dovoluje vytvářet komplexní vícekamerová interview, případně jiné záběry vyžadující efekt obraz v obraze, přičemž veškeré M/E jednotky, klíčovací a DVE efektové moduly jsou k dispozici pro jiné úlohy.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Podpora 4K
ATEM 2 M/E Production Studio 4K podporuje standard 6G-SDI; mezi formáty SD, HD a Ultra HD lze libovolně přepínat. Ultra HD představuje v porovnání s běžným HD videem čtyřnásobné rozlišení a umožňuje pracovat s obrazem o rozlišení 3840 x 2160! Nové standardy 6G-SDI a HDMI 4K jsou schopné pracovat s Ultra HD signálem pomocí jediného kabelu. I v režimu Ultra HD je ovšem režie schopná konvertovat výstup do standardního HD rozlišení, v reálném čase.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Robustní provedení
Produkt ATEM 2 M/E Production Studio 4K je umístěn v elegantním, odolném šasi s hliníkovým čelním panelem výšku 2U. Čelní panel hostí tlačítka dovolující přepínat mezi šesti nezávislými pomocnými výstupy, signál na nich přítomný pak lze monitorovat na 5“ LCD displeji umístěném tamtéž. Přepínání pomocných výstupů je určeno k nastavení zařízení i k přepínání během živého vysílání. Vysoká odolnost hardwaru je doplněna dedikovaným, stabilním operačním systémem. Na rozdíl od levných režií využívá ATEM 2 M/E Production Studio 4K průmyslový operační systém pro maximální spolehlivost provozu.

Softwarový panel
Součástí výbavy režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K je rovněž softwarová aplikace ATEM Software Control Panel pro systémy Mac OS X i Windows dovolující ovládat zařízení pomocí přenosného nebo stolního počítače. Poskytuje plnou kontrolu nad prolínačkami, klíči, zvukovým mixem a dalšími funkcemi. Pro uživatele, kteří preferují hardwarový ovládací panel, jsou připraveny volitelné produkty ATEM 1 M/E Broadcast Panel nebo ATEM 2 M/E Broadcast Panel.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Multi-view
Switcher poskytuje dva multi-view výstupy pro náhled pořadu a zdrojů videa na jediném SDI monitoru nebo HDMI televizích. Multi-view výstupy jsou down-konvertovány do HD, k náhledu videí je tedy možné použít běžně dostupné HD monitory a televize. Každý z výstupů poskytuje nezávislý náhled pořadu nebo osmi zdrojů videa.

DVE efekty
ATEM 2 M/E Production Studio 4K nabízí stejně kvalitní prolínačky, jako jiné profesionální režie, ovšem v nativním Ultra HD rozlišení. Uživatelům je nabízena řada efektových prolínaček a stíraček s plnou kontrolou nad jejich nastavením. Zařízení je dále vybaveno dvěma přehrávači médií, které mohou uchovávat až 32 statických snímků v Ultra HD rozlišení včetně klíčů. Tyto přehrávače jsou ideálním nástrojem pro zobrazení logotypů a další grafiky. Uživatelé ATEM 2 M/E Production Studio 4K mohou využít také dedikovaný plug-in pro Photoshop realizující přenos grafiky z Photoshopu do switcheru. Pro snadné vrstvení videa je switcher ATEM 2 M/E Production Studio 4K vybaven 4 upstream a 2 downstream moduly pro klíčování. Upstream klíče nabízejí metody Chroma, Pattern, Shaped a Linear a jsou nezávislé na procesoru SuperSource, který nabízí dalších pět vrstev videa.  

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Zvukový mix
Integrovaný zvukový mixér dovoluje zpracovávat audio embedované v HDMI a SDI signálu nebo připojené pomocí analogových symetrických XLR či konzumních vstupů. Zvuk lze míchat přímo nebo prostřednictvím funkcí pro zpracování videa, které automaticky prolínají zvuk mezi přepínanými zdroji videa. Analogové vstupy lze využít pro připojení mikrofonů, míxážních pultů nebo hudebních přehrávačů.

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

Makra
Během živé produkce mohou být uživatelé postaveni před nepředvídatelné komplikace. Nový systém makro příkazů (od verze software 6.3 představené v únoru 2015) dovoluje vytvářet komplexní sestavy příkazů, které lze později vyvolat stiskem jediného tlačítka a operativně tak reagovat na jakékoliv situace během živého vysílání. Příkladem může být nastavení chromaklíčů a pozadí pro každou z kamer, které je aktivováno ve chvíli střihu. Tímto způsobem lze obejít limity klíčovacích funkcí režií u velice komplikovaných scén. Například u složitých virtuálních studií může být použito více než tucet kamerových pohledů a každá z těchto kamer může mít přiřazeno specifické makro, i když nemá režie integrován odpovídající počet klíčovacích modulů. Makra mohou obsahovat prolínačky mezi zdroji videa, grafiku, odkazy do knihovny médií, klíčovací efekty, nastavení zvukového mixéru nebo kamer, i časové zpoždění, díky čemuž lze makra využít také k tvorbě animací. Uživatelé mohou automatizovat velice komplexní sekvence příkazů a vytvářet tak sofistikované efekty, které by byly jinak nerealizovatelné. Po vytvoření makra jej lze opětovně vyvolat stiskem jediného tlačítka ovládacího panelu. Makra mohou být vytvářena pomocí softwarového ovládacího panelu pro Windows a Mac OS X nebo prostřednictvím hardwarových pultů ATEM 1 M/E a 2 M/E. Makra lze také kopírovat na jiná režijní pracoviště pro maximální pracovní konzistenci v rámci studií. Makra mohou obsahovat další vnořená makra pro extrémně komplikovaná nastavení a jsou uložena v podobě souborů XML pro snadnou editaci.

Klíčové funkce ATEM 2 M/E Production Studio 4K

 • Plně vybavený 2 M/E switcher s přehrávači médií, chroma klíči, prolínačkami atd.
 • Umožňuje přepínat mezi normami SD, HD a Ultra HD.
 • 2x multi-view výstupy pro zobrazení až 16 zdrojů videa, 2x náhledů a vytvářeného pořadu na HD-SDI a HDMI výstupech.
 • 20x vstupů, z toho 20x 6G-SDI vstupů a 1x HDMI vstup. Všechny vstupy včetně synchronizace.
 • 2x 6G-SDI výstup, 1x HDMI 4K výstup a 1x HD-SDI down-konvertovaný výstup.
 • Vestavěné přehrávače médií pro 32 statických RGBA snímků v Ultra HD rozlišení a Ultra HD videa s až 180 snímky.
 • 2D DVE efekty s možností nastavit pozici, velikost, rotaci apod.
 • Funkce SuperSource se 4x DVE efektovými kanály a 4x klíči.
 • Přehrávače médií lze propojit s klíčovacími moduly.
 • Prolínačky a stíračky včetně standardních SMPTE přechodových efektů.
 • 4x upstream a 2x downstream klíče.
 • 6x pomocných výstupů přepínatelných prostřednictvím tlačítek na čelním panelu.
 • Funkce pro míchání embedovaných zvukových kanálů nebo samostatných zvukových vstupů.
 • Symetrické audio vstupy s konektory XLR a jeden vstup typu Cinch s konzumní úrovní.
 • Výstup zvukového mixu na video výstupech a na symetrických XLR výstupech.
 • Interní zdroje obrazu (černá, pruhy, barevné generátory a média).
 • Volitelný hardwarový ovládací panel připojitelný pomocí rozhraní Ethernet. Součástí dodávky je ovládací software pro systémy Windows a Mac OS X.
 • Kompatibilní se všemi hardwarovými ovládacími pulty řady ATEM Broadcast Panel.
 • Synchronizace Black Burst a HD-Tri-Sync pro integraci režie do produkčních celků.
 • Kompaktní provedení výšky 2U pro montáž do přístrojových skříní i cestovních racků.


ATEM Camera Control
Až doposud byla možnost dálkového ovládání kamer z režií doménou největších televizních studií. S novou aktualizací ATEM Camera Control – uvedenou v průběhu května 2014 – pro režie řady ATEM lze ovládat kamery prostřednictvím nového otevřeného protokolu a standardní video kabeláže. Přístroj Blackmagic Studio Camera může být ovládán nejen prostřednictvím standardu CCU, ale také pomocí integrovaných funkcí pro primární YRGB barevné korekce převzatých z aplikace DaVinci Resolve! Operátor režie má tedy kontrolu nejen nad klasickými nastaveními kamer, např. zaostřením nebo clonou, ale i nad barevným podáním obrazu díky funkcím pro nastavení gammy nebo zisku v barevném prostoru YRGB ve stylu tradičních barevných korektorů. Uživatelé zběhlí v ovládání profesionálního software DaVinci Resolve pro barevné úpravy videa tak mohou využít svých schopností i při zpracování živých přenosů. Nový software ATEM Camera Control s barevnými korekcemi dovoluje nejen dokonale sladit barevnost jednotlivých kamer na stanovištích, ale i včas reagovat na změny v okolním osvětlení, což je častý problém přenosů z exteriérů. Funkcí pro barevné korekce v reálném čase lze samozřejmě využít i kreativně, např. při natáčení hudebních klipů.

Klíčové funkce ATEM Camera Control

 • Možnost ovládání až 20 kamer.
 • Barevné YRGB korekce převzaté z aplikace DaVinci, včetně funkcí pro nastavení gammy nebo zisku.
 • Klasické ovládání kamer ve stylu CCU ovladačů.
 • Dálkové ovládání zisku.
 • Dálkové ovládání rychlosti závěrky.
 • Hrubé nastavení clony.
 • Dálkové nastavení vyvážení bílé.
 • Dálkové ovládání zaostření.
 • Dálkové ovládání clony.
 • Zobrazení výstupu ovládané kamery na Aux. Linkách režií pro lokální monitoring prováděných barevných korekcí.
 • Indikace „On Air“ přímo v uživatelském rozhraní.
 • Možnost uzamčení funkcí pro maximální spolehlivost provozu.
Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Režie

Hlavní parametry

Počet vstupů režie20
Vstupy režieSDI
Vstupy režie6G-SDI
Výstupy režieHDMI
Výstupy režieSDI
Výstupy režie6G SDI
Rozlišení režieHD
Rozlišení režie4K
PŘÍSLUŠENSTVÍ (37)

Audio

 • -5 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Audio Monitor 12G

Skladem > 5 ks
bez DPH 30 486 Kč 36 888 Kč

Baterie, nabíjení, zdroje

Blackmagic Power Supply - DaVinci/ATEM 12V70W

14-30 dní
bez DPH 2 206 Kč 2 669 Kč

Kamery

 • -5 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design URSA Broadcast G2

Skladem 4 ks
bez DPH
102 995 Kč
124 624 Kč
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Micro Studio Camera 4K

Skladem 1 ks
bez DPH 30 247 Kč 36 599 Kč

Příslušenství, klece tašky, karty

 • Top produkt

Datavideo TP-300

Skladem 5 ks
bez DPH 11 297 Kč 13 669 Kč

Datavideo TP-650

K odeslání 2 ks
bez DPH 15 427 Kč 18 667 Kč

Kabely a konektory

Syntex Blackmagic ATEM na Datavideo ITC-100/300 GPI a Tally kabel, 50cm

Skladem 5 ks
bez DPH 1 790 Kč 2 166 Kč

Napájacia lišta PD-8K/RACK

Skladem 2 ks
bez DPH 705 Kč 854 Kč

Canare RJC5ES-4P-BS

Skladem 477 m
bez DPH 85 Kč 103 Kč

Monitory

 • Doprava zdarma

Teradek Wave

7-14 dní
bez DPH 26 899 Kč 32 548 Kč
 • -5 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design SmartScope Duo 4K

Skladem > 5 ks
bez DPH 24 837 Kč 30 053 Kč
 • -5 %

Blackmagic Design SmartView Duo

Skladem 4 ks
bez DPH 15 514 Kč 18 772 Kč

Software, ovladače disková pole

 • Doprava zdarma

NewBlue Titler Live 5 Sport

7-14 dní
bez DPH 26 949 Kč 32 608 Kč
 • Doprava zdarma

MagicSoft CG ver 9 SD

1-2 dny
bez DPH 26 590 Kč 32 174 Kč
 • Doprava zdarma

Skaarhoj Quick Pad (Black)

Skladem 1 ks
bez DPH 17 999 Kč 21 779 Kč
 • Doprava zdarma

NewBlue Titler Live 5 Broadcast

7-14 dní
bez DPH 91 000 Kč 110 110 Kč
 • Doprava zdarma

NewBlue Titler Live 5 Present

7-14 dní
bez DPH 18 200 Kč 22 022 Kč

Střižny, režie, převodníky

Reflecmedia ChromaFlex

3-5 dnů
Zjišťujeme / Napište pro dostupnost
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel 20

Skladem 2 ks
bez DPH
158 077 Kč
191 273 Kč

Blackmagic Design MultiView 4 HD

Skladem > 5 ks
bez DPH 5 427 Kč 6 567 Kč

Blackmagic Design Mini Converter SDI to Analog 4K

Skladem > 5 ks
bez DPH 8 896 Kč 10 764 Kč
 • Doprava zdarma

Reflecmedia BaseMate

3-5 dnů
bez DPH 23 350 Kč 28 254 Kč
 • -5 %

Blackmagic Design ATEM Camera Converter

Skladem > 5 ks
bez DPH 16 126 Kč 19 512 Kč

Reflecmedia ChromaFlex Standard Bundle All In One

3-5 dnů
Zjišťujeme / Napište pro dostupnost
 • -5 %
 • Doprava zdarma
 • 4K rozlišení

Blackmagic Design MultiView 16

Na cestě > 5 ks
bez DPH 40 233 Kč 48 682 Kč
 • -4 %
 • Doprava zdarma

Reflecmedia Small Studio Standard Bundle

Speciální akce: -4%
7-14 dní
bez DPH
139 890 Kč
169 267 Kč
 • -5 %
 • 4K rozlišení

Blackmagic Design MultiView 4

Skladem > 5 ks
bez DPH 14 102 Kč 17 063 Kč

Reflecmedia Deskshoot Lite Standard Bundle

3-5 dnů
Zjišťujeme / Napište pro dostupnost

Reflecmedia Chromatte

3-5 dnů
Zjišťujeme / Napište pro dostupnost
 • Doprava zdarma

Skaarhoj Air Fly Pro (v2)

3-5 dnů
bez DPH 76 480 Kč 92 541 Kč
 • Doprava zdarma

Skaarhoj PTZ Wiz (černý)

3-5 dnů
bez DPH 22 499 Kč 27 224 Kč
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Advanced Panel 10

Skladem 3 ks
bez DPH 79 175 Kč 95 802 Kč

Reflecmedia ChromaFlex EL Standard Bundle

3-5 dnů
Zjišťujeme / Napište pro dostupnost
 • Doprava zdarma

Skaarhoj Mini Fly

Skladem 1 ks
bez DPH 23 056 Kč 27 898 Kč
 • Doprava zdarma

Skaarhoj PTZ Wiz (modrý)

3-5 dnů
bez DPH 22 499 Kč 27 224 Kč
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM Camera Control Panel

Skladem 2 ks
bez DPH 79 175 Kč 95 802 Kč

Videorekordéry

 • -5 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Duplicator 4K

Skladem 4 ks
bez DPH 50 591 Kč 61 215 Kč
ALTERNATIVNÍ (1)
 • Doprava zdarma

Datavideo SE-3200

7-14 dní
bez DPH
149 414 Kč
180 791 Kč