Blackmagic Design aktualizují software pro routery Videohub – tisková zpráva

Blackmagic Design aktualizují software pro routery Videohub – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA


14. září 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex, představil na právě probíhajícím veletrhu IBC 2014 aktualizovaný software Videohub Software Update 6.0 pro populární SDI routery řady
Videohub, který umožňuje jednodušší ovládání těchto produktů.

Aktualizace Videohub Update 6.0 je nabízena zdarma ke stažení všem uživatelům a je také aktuálně demonstrována na veletrhu IBC 2014, na stánku H20 spol. Blackmagic Design, v hale 7.

Aktualizace Blackmagic Videohub 6.0 obsahuje dvě nové aplikace pro systémy Windows a Mac OS X. Software Blackmagic Videohub Control nabízí nové uživatelské rozhraní s elegantními ovládacími prvky pro nastavení a ovládání routerů Videohub prostřednictvím počítačů. Tento program je ideálním nástrojem pro uživatele z řad střihačů, koloristů a dalších postprodukčních pracovníků, kteří potřebují změnit konfiguraci routerů z pohodlí svých pracovních stanic.

Software Blackmagic Videohub je snadno použitelný a podporuje nejnovější technologie, včetně monitorů s displeji „Retina“ s vysokou koncentrací bodů. Blackmagic Videohub Control může být nainstalován na libovolném množství počítačů v rámci studia a je tedy vždy k dispozici všem uživatelům.

K nastavení a rychlé instalaci routerů Blackmagic Videohub slouží administrativní software Blackmagic Videohub Setup. Usnadňuje nejen instalaci, ale i značení vstupů/výstupů a nastavení dalších funkcí routerů. Automaticky vyhledá veškeré dostupné produkty Videohub připojené k lokální síti nebo prostřednictvím rozhraní USB a – u zvoleného routeru – zpřístupní jeho konfigurační rozhraní.

Software Blackmagic Videohub Setup rovněž dovoluje ukládat a vyvolávat uživatelská nastavení, pro zálohování nastavení nebo vyvolání nastavení vztahujících se ke konkrétním zakázkám. To je výhodné například u živých produkcí, které používají menší routery. Blackmagic Videohub Setup rovněž podporuje platformy Mac OS X a Windows i moderní displeje typu Retina.

Nový software pro řadu Blackmagic Videohub je zcela přepracovanou verzí, která nejen lépe vypadá, ale je i snáze použitelná,“ uvedl Grant Petty, ředitel firmy Blackmagic Design. „Původní software byl vytvořen v době, kdy jsme nabízeli především menší routery a nebyl příliš vhodný k ovládání novějších, větších modelů. Nové aplikace usnadňují správu velkých routerů a jsou po všech stránkách snáze použitelné díky elegantnímu rozhraní a novým funkcím. Myslíme, že uživatelé budou s novým software spokojeni, změna je to skutečně dramatická.
Blackmagic Videohub Update 6.0
O produktech Blackmagic Videohub
Profesionální SDI video routery Blackmagic Smart Videohub jsou prvními produkty svého druhu, které nabízejí podporu Ultra HD standardu a obsahují LCD displeje pro náhled videa a otočný ovladač pro kontrolu funkcí. Routery Smart Videohub podporují technologii 6G-SDI pro simultánní připojení signálů standardů SD, HD nebo Ultra HD. I v případech, kdy je ke vstupům routeru připojeno několik signálových cest s různými televizními normami, routery Smart Videohub je bez výpadků propojí s libovolnými výstupy.

Produkty řady Smart Videohub jsou vybaveny elegantním kovovým čelním panelem a revoluční technologií Visual Routing kombinující otočný ovladač a náhledový displej. Při zvolení libovolného vstupu nebo výstupu je na tomto LCD panelu ihned zobrazen příslušný video signál. Díky tomu mohou uživatelé vizuálně procházet všechny zdrojové signály pomocí otočného ovladače, bez nutnosti provádět přepojování vstupů na výstupy naslepo.

Dostupnost a cena
Aktualizace Blackmagic Videohub 6.0 je dostupná zdarma na stránkách společnosti Blackmagic Design.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 14. 09. 2014, Kategorie: Novinky