Blackmagic Design aktualizují model Blackmagic Production Camera 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

8. září 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil okamžitou dostupnost aktualizace Blackmagic Camera 1.9.5, která obsahuje vylepšené rozhraní a funkce pro formátování disků u kamer
Blackmagic Production Camera 4K.

Aktualizace Blackmagic Camera 1.9.5 je dostupná zdarma na webu společnosti Blackmagic Design.

Nová funkce formátování disků dovoluje uživatelům formátovat SSD disky přímo v kameře, k přípravě disků pro záznam tak již není zapotřebí použít počítač. Tato funkce je unikátní – na rozdíl od tradičních počítačů, které formátují disky pro běžné použití, připravuje Blackmagic Production Camera 4K disky k záznamu videa. Před formátování provádí detekci výrobce a dalších parametrů disku a následně na jejich základě provede formátování SSD pro maximálně rychlý záznam i přehrávání videa.

V budoucnu se počítá s implementací nově uvedených disků pro maximální zužitkování jejich funkcí a výkonu při záznamu RAW 4K dat s vysokým datovým tokem.

Uživatelé mají navíc možnost volby mezi dvěma formáty: ExFAT a HFS+. Standard ExFAT zaručuje nativní kompatibilitu se systémy Windows i Mac OS X a je ideální volbou ve studiích, která používají oba systémy. Pokud uživatelé preferují pouze systém Mac OS X, mohou zvolit formát HFS+, který je na této platformě podporován nativně a nabízí vyšší výkon i datovou bezpečnost, neboť podporuje žurnálování.

Nová aktualizace Blackmagic Camera Update 1.9.5 dále usnadňuje práci s přístrojem implementací nového přehledného menu s velkými funkčními tlačítky. Díky tomu lze rychleji formátovat disky, aktivovat indikaci zaostření či další funkce kamery.

Vydání této nové aktualizace pro modely Blackmagic Production Camera 4K nás opravdu těší,“ uvedl Grant Petty, ředitel společnosti Blackmagic Design. „Nová funkce pro formátování disků značně zvyšuje uživatelský komfort kamery!

Blackmagic Production Camera 4K

Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Production Camera 4K:

  • Rozměrný senzor o velikosti Super 35 a rozlišení 4K pro maximálně detailní záběry.

  • Profesionální globální závěrka pro bezchybné pohyblivé záběry.

  • Široký dynamický rozsah 12 clonových čísel dovoluje pořizovat video filmové kvality.

  • Kompatibilní s kvalitními objektivy standardu EF.

  • Integrovaný SSD rekordér pro přímý záznam dlouhých záběrů na SSD disky.

  • Využívá otevřené souborové formáty kompatibilní s běžnými programy pro zpracování videa, např. Apple ProRes a komprimované CinemaDNG 12bitové RAW soubory. Žádné proprietární formáty.

  • Kamera používá standardní připojení, např. TRS pro mikrofonní/linkový vstup, 6G-SDI výstup pro monitoring videa včetně grafického zobrazení stavových informací, výstup na sluchátka, rozhraní Thunderbolt a standardní konektor pro připojení externího napájení.

  • Integrovaný dotykový LCD displej pro ovládání kamery a vkládání metadat kompatibilních s populárním střihovým software, např. Final Cut Pro X.

  • Podporuje Ultra HD a 1080 HD rozlišení a snímkovací frekvence 23,98, 24, 25, 29,97 a 30 fps.

  • Součástí dodávky je také software UltraScope pro monitoring signálu v reálném čase prostřednictvím Thunderbolt rozhraní.

Výrobce s kamerou dodává také profesionální software DaVinci Resolve pro barevné úpravy videa.

Dostupnost
Aktualizace Blackmagic Camera 1.9.5 je dostupná zdarma na
stránkách společnosti Blackmagic Design.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 08. 09. 2014, Kategorie: Novinky