Blackmagic Cinema Camera FW 1.2 - Tisková zpráva

Blackmagic Cinema Camera: Firmware 1.2 obsahuje podporu časosběrného snímání

 1. února, 2013

 

Společnost Blackmagic Design uvolnila ke stažení nový firmware pro svou revoluční digitální filmovou kameru Blackmagic Cinema Camera, který obsahuje mnoho úžasných nových funkcí, včetně podpory časosběrného snímání, indikátoru clony u kompatibilních EF objektivů a možnost použití SSD disků se souborovým systémem ExFAT. Kamera Blackmagic Cinema Camera byla navíc certifikována společností Intel pro záznam a přehrávání médií prostřednictvím rozhraní Thunderbolt™ na platformě Windows™. Softwarová aktualizace 1.2 pro kameru Blackmagic Cinema Camera je nabízena k bezplatnému stažení ze stránek společnosti Blackmagic Design.

Nová funkce pro časosběrné snímání dovolí kameramanům pořizovat fantastické časosběrné záběry ve formátech CinemaDNG RAW 2.5K, Apple™ ProRes nebo Avid™ DNxHD. Uživatelé mají na výběr z mnoha rychlostních nastavení, od jednoho snímku za sekundu až po jeden snímek za 10 minut.

Nový indikátor clony na stavovém pruhu LCD displeje kamery a SDI výstupu ulehčí kameramanům kontrolu zaclonění u všech kompatibilních EF objektivů!

S novou podporou rozhraní Thunderbolt na platformě Windows budou uživatelé moci využít certifikovaný Thunderbolt hardware, a také širokou nabídku aplikací pro Windows, včetně produktů UltraScope a Media Express od Blackmagic Design.

Podpora SSD disků se systémem ExFAT formátovaných na platformě Windows dává uživatelům možnost volby použít souborové systémy HFS+ nebo ExFAT. ExFAT je souborový formát platformy Windows podporující veškeré moderní technologie – včetně objemných disků a velkých souborů – a je vysoce kompatibilní i výkonný. Disky ExFAT jsou navíc podporovány i na platformě Mac OS X, takže SSD s tímto systémem mohou uživatelé použít na obou platformách, bez nutnosti instalace specializovaného software. Kamera rozpoznává souborový formát disků zcela automaticky, stačí jej jen vložit a začít nahrávat!

O kameře Blackmagic Cinema Camera

Revoluční digitální filmová kamera Blackmagic Cinema Camera nabízí 13 clonových čísel dynamického rozsahu, velký 2,5K senzor, integrovaný SSD rekordér se sběrnicí schopnou pojmout datové toky formátů CinemaDNG RAW, ProRes a DNxHD, zabudovaný dotykový LCD displej s možností přímého zadávání metadat, symetrické audio vstupy realizované prostřednictvím 1/4“ TRS konektorů a přepínatelné mezi mikrofonní a linkovou úrovní, vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt, 3Gb/s HD-SDI výstup a chlazený snímač pro minimální obrazový šum. Je nabízena ve variantách s EF bajonetem (pro objektivy EF a ZE včetně elektronického ovládání clony) nebo s pasivním bajonetem MFT (Micro Four Thirds).

Blackmagic Cinema Camera byla navržena pro bezchybnou spolupráci se střihovým software, např. s aplikacemi Final Cut Pro X a Avid Media Composer. Na rozdíl od jiných kamer – které často používají specializované souborové formáty nekompatibilní s populárními střihovými programy, což značně komplikuje následnou postprodukci natočených záběrů – nepoužívá Blackmagic Cinema Camera proprietární kodek, pouze prověřené a otevřené standardy. RAW soubory jsou ukládány do formátu CinemaDNG, HD video pak do formátů ProRes a DNxHD, které jsou kompatibilní s programy Final Cut Pro X, Avid Media Composer a dalšími.

Tělo kamery Blackmagic Cinema Camera je vyrobeno z hliníkové slitiny a je nejen velmi pevné, ale i atraktivně vypadající. Celý design kamery byl navíc podřízen požadavkům pro maximální přenositelnost a nízkou váhu.Klíčové vlastnosti kamery Blackmagic Cinema Camera:

  • 2,5K snímač pro dokonalý obraz a snadnou postprodukci

  • Dynamický rozsah 13 clonových čísel umožňuje pořizovat dokonalé záběry ve filmové kvalitě.

  • Integrovaný SSD port dovoluje zaznamenávat RAW sekvence s vysokým datovým tokem nebo dlouhé komprimované video záběry.

  • Otevřené souborové formáty kompatibilní s populárním střihovým software. Např. 12bitové RAW soubory CinemaDNG, Apple ProRes a Avid DNxHD. Žádné proprietární kodeky.

  • Žádná speciální rozhraní. Standardní 1/4“ TRS mikrofonní/linkové vstupy, 3Gb/s HD-SDI BNC konektory, sluchátkový výstup, Thunderbolt rozhraní, dálkové ovládání LANC a standardní konektor pro napájení 12-30VDC.

  • Kapacitní dotykový LCD displej pro nastavení parametrů kamery a zadávání metadat.

  • Dvě verze. Model EF kompatibilní s EF nebo ZE objektivy a model MFT pro použití s objektivy typu Micro Four Thirds nebo s jinými (např. PL) prostřednictvím adaptérů.

  • Podporuje 2,5K a 1080 HD rozlišení při snímkovacích frekvencích 24, 25, 29,97 a 30 fps.

  • Thunderbolt port umožňuje přímý záznam z kamery do pracovní stanice pomocí přiloženého programu Media Express a živé sledování vlnových průběhů signálu díky aplikaci Blackmagic UltraScope.

  • Balení obsahuje plnou verzi profesionálního software DaVinci Resolve 9.x pro barevné korekce.

 

Dostupnost
Kamera Blackmagic Cinema Camera je již dostupná na českém i slovenském trhu, za cenu 66.959 Kč, resp. 2.495 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.