Blackmagic Audio Monitor s 6G-SDI rozhraním - Tisková zpráva

Blackmagic Audio Monitor s 6G-SDI rozhraním

TISKOVÁ ZPRÁVA


11. dubna, 2013

Společnost Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, představila Audio Monitor, nové řešení pro monitoring audia. Produkt je určen k montáži do přístrojových skříní a obsahuje 6G-SDI rozhraní pro monitoring zvuku z Ultra HD video zdrojů, analogové zvukové a digitální SDI vstupy, integrovaný displej pro náhled videa a měřič zvukové úrovně používající LED diody. Cena zařízení bude činit přibližně 29900 Kč resp. 1135 EUR.

Uživatelé tak mají na dosah extrémně kvalitní produkt pro monitoring zvuku kompatibilní s Ultra HD 4K technologií, zabudovaný v malém šasi o výšce 1U. Srdcem zařízení je výkonný zesilovač pracující ve třídě AB kombinovaný se subbasovými a širokopásmovými reproduktory. Elegantní čelní panel produktu Blackmagic Audio Monitor je vybaven jasnými metry a zabudovaným LCD displejem pro náhled video signálu. Zařízení standardně podporuje video normu 6G-SDI, uživatelé tak mohou snadno monitorovat zvuk ze všech SDI zdrojů, včetně SD, HD a Ultra HD přístrojů. HDMI 4K výstup navíc dovoluje k produktu Blackmagic Audio Monitor připojit obrazovku s širokou uhlopříčkou pro nativní náhled Ultra HD videa!

Blackmagic Audio Monitor

Blackmagic Audio Monitor je dokonalým řešením pro monitoring audia v jakémkoliv prostředí. Může být instalováno do přístrojových panelů pro kontrolu přenášených zvukových stop, včetně možnosti kontrolovat různé jazykové mutace dialogů díky schopnosti přepínat mezi audio kanály přítomnými na SDI vstupu. A protože je zařízení schopné monitorovat zvukovou i obrazovou složku signálu, lze jej využít pro kontrolu dat v přenosových vozech, na pracovištích pro střih videa, ve zvukových studiích atd.

Při vývoji produktu Blackmagic Audio Monitor byly využity nejmodernější technologie pro analýzu zvuku, aby bylo dosaženo široké a hladké frekvenční odezvy s nezkreslenými výškami a čistými hlubokými tóny. Uživatelé získají přesný nástroj pro monitoring hudby, dialogů i efektových stop. Zesilovač poskytuje dostatečný výkon pro poslech v hlučném prostředí, např. v místnostech s instalovanou technikou, kde je častým problémem hluk ventilátorů.

Čelní panel hostí dvojici měřičů úrovně s vícebarevnými RGB LED diodami pro každý segment. Balistika metrů je tedy plně nastavitelná, aktuálně přepínatelná mezi standardy VU a PPM, další ovšem mohou být snadno dodatečně implementovány prostřednictvím softwarové aktualizace. Díky velkému množství segmentů lze bezpečně monitorovat široký dynamický rozsah signálu, např. od -45 do +3 decibelů dle standardu VU.

Čelní panel produktu Blackmagic Audio Monitor je vyroben z pevné hliníkové slitiny pro atraktivní vzhled a minimum parazitních vibrací celé konstrukce. Podsvícená klávesnice umožňuje umlčet libovolný ze vstupů, aktivovat funkci solo pro monitoring jediného kanálu atd. Sluchátkový výstup je samozřejmostí.

Přístroj je vybaven profesionálními zvukovými vstupy, tj. symetrickými vstupy na konektorech XLR a symetrickým AES/EBU vstupem, ale i konzumními vstupy. Aktivní vstup lze volit prostřednictvím klávesnice na čelním panelu. Při monitoringu zvukového signálu přítomného v SDI videu jsou formáty SD, HD a Ultra HD 4K přepínány automaticky.

Jsme nadšeni, že můžeme dodávat takto univerzální monitorovací řešení, které kombinuje veškeré potřebné funkce, včetně skvělého zvuku, malé velikosti přístroje s výškou 1U, SDI, analogových a AES/EBU vstupů a integrovaného náhledu videa,“ uvedl ředitel společnosti Blackmagic Design, Grant Petty. „Myslím, že Blackmagic Audio Monitor je vynikajícím produktem s velice atraktivním vzhledem a všemi v televizní branži opravdu nezbytnými funkcemi!

Klíčové funkce produktu Blackmagic Audio Monitor

  • Profesionální řešení pro monitoring audia s vynikajícím zvukem a malými rozměry.

  • Integrovaný 6G-SDI vstup pro monitoring Ultra HD signálu, přepíná automaticky mezi SD, HD a Ultra HD normami.

  • Symetrické XLR, audio vstupy pro přípojení konzumní techniky a digitální AES/EBU vstupy.

  • Zabudovaný LCD displej pro náhled SDI videa zobrazuje také stavové informace.

  • Jasné RGB LED metry úrovně.

  • Bezkontaktní ovládání hlasitosti eliminuje zvukové artefakty při opotřebení potenciometrů.

  • Dostatečně výkonný zesilovač pro poslech v hlučném prostředí.

  • Elegantní a kompaktní provedení.

Dostupnost
Blackmagic Audio Monitor bude na českém a slovenském trhu v prodeji během dubna letošního roku za cenu přibližně 29900 resp. 1135 EUR bez DPH.

Fotografie pro tisk

Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design

Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu
www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex

Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 11. 04. 2013, Kategorie: Novinky