Australská státní rozhlasová a televizní společnost Australian Broadcasting Corporation si zvolila produkty Grass Valley!

Několikaletý tendr na nové vybavení studií australské televizní korporace ABC skončil vítězstvím firmy Grass Valley. Technologický upgrade studií bude největší svého druhu v australské historii a představuje dlouhodobý plán, během něhož dojde k modernizaci techniky ve všech studiích ABC v Austrálii.

Středobodem nové techniky bude systém pro správu obsahu a produkci videa
GV STRATUS, jehož součástí je oblíbený editor videa EDIUS a mediální servery K2 Summit 3G. Automatizační software dodá NETIA (NETIA Radio-Assist 8), skriptovací produkční software AP ENPS 7 nese logo korporace Associated Press. Obě doplňkové aplikace budou plně integrovány do systému GV STRATUS.

Během několikaletého tendru byly testovány všechny aktuálně dostupné technologie od řady výrobců a společnost Grass Valley byla následně vybrána jako exkluzivní dodavatel technologií. Instalace technologických kompletů bude provedena v průběhu dvou a půl let, modernizací projdou všechna zpravodajská pracoviště ABC, po celé zemi. Grass Valley jsou zodpovědní za plánování, implementaci, školení a průběžnou podporu. První dodávky se očekávají v srpnu letošního roku.

Grass Valley EDIUS 8

Datum: 16. 06. 2016, Kategorie: Novinky