Americký televizní podzim ve znamení DaVinci Resolve – Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

17. října 2013

Korporace
Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Syntex, oznámila, že losangeleská postprodukční studia Encore a Level 3 Post ze skupiny Deluxe Creative Services Group, použila software DaVinci Resolve pro barevnou úpravu podzimních televizních hitů „Once Upon a Time”, „Elementary” a „Once Upon a Time in Wonderland”.

DaVinci Resolve je nejvyspělejší software pro barevné korekce na trhu a je standardním nástrojem profesionálních postprodukčních studií, která vytvářejí barevné úpravy filmů, televizních pořadů i reklam. Jeho popularita u tvůrců vysokorozpočtových televizních seriálů je stále na vzestupu.

Práce na seriálech „Once Upon a Time” a „Once Upon a Time in Wonderland” je pro koloristu splněným snem. George Manno ze studia Level 3 Post dodává: „
Fantastický a reálný svět mají velice odlišný vzhled. Například noční záběry mohou být reprezentovány hlubokými modrými tóny, které nemusí působit realisticky. To je skutečně osvobozující a můžeme vytvářet vizuální podobu, jaká by byla u tradičnějších seriálů zcela nemyslitelná. Zkoušíme, kam až můžeme zajít!

Studia Encore a Level 3 Post použila DaVinci Resolve při práci na následujících projektech:


Once Upon a Time – kolorista George Manno, Level 3 Post
Once Upon a Time In Wonderland – kolorista George Manno, Level 3 Post
Elementary – kolorista Tony D’Amore, Encore

Blackmagic Design DaVinci Resolve

O produktu DaVinci Resolve
DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac, Windows a Linux. Bezplatná verze DaVinci Resolve Lite běží na platformách Mac OS X a Windows.

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 17. 10. 2013, Kategorie: Novinky