Aktualizace Blackmagic Camera 6.9.3 pro URSA Mini Pro 4.6K

Výrobce Blackmagic Design uvedl novou aktualizaci pro kamery Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K, u kterých implementuje možnost ukládat vlastní 3D LUT korekce do médií Blackmagic RAW, nová nastavitelná vodítka, vylepšení u funkčních tlačítek, podporu pro HDR metadata u SDI výstupu a další funkce!

Uživatelé původních modelů Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K mohou nově ukládat soubory 3D LUT korekcí do médií Blackmagic RAW médií jako metadata. To dovoluje snáze pracovat s cílovým vzhledem videa v celém post/produkčním procesu. Vložené 3D LUT korekce lze snadno používat (pro barevné korekce či náhled během střihu) např. v aplikaci Davinci Resolve.

Další novou funkcí, často vyžadovanou uživateli kamer, je možnost deaktivovat tlačítko HFR pro zamezení nechtěné změny snímkové frekvence během manipulace s kamerou o natáčecích pauzách. Tlačítko HFR lze také nově mapovat na jiné, stejně jako tlačítka VTR a Return u Cine‑servo objektivů pro bajonety PL a B4. Novinkou je též možnost synchronizovat časový kód dle SDI vstupu, uchovávat časový kód i po restartu přístroje a permanentní zobrazení ikony ND filtru ve stavovém řádku po jeho aktivaci.

Mezi vylepšení na poli záznamu zvuku patří nová možnost volby referenčních úrovní metrů (-18 nebo -20 dB), nastavení úrovní u komunikačního kanálu a úrovní u linkových vstupů s konektory XLR či vylepšená balistika u audio metrů.

Zdokonalení operačního systému Blackmagic OS zahrnují možnost nastavovat ISO v kroku 1/3 pomocí posuvníku, měnit rychle záznamová média z HUD, nové presety vodítek 2:1, 1:1 a 5:4 a také možnost vytvářet vodítka vlastní nebo vylepšené rozhraní pro formátování médií. Aktualizace Blackmagic Camera 6.9.3 navíc potěší řadou optimalizací vč. vyšší stability při synchronizaci pomocí externího signálu a rychlejší funkce pro automatickou expozici.

 

Datum: 27. 05. 2020, Kategorie: Novinky