Aktualizace Blackmagic Camera 3.4 pro model Blackmagic Production Camera 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

Blackmagic Design, výrobce profesionální audiovizuální techniky, na českém a slovenském trhu zastoupený firmou Syntex,
uvedl novou aktualizaci pro kamery Blackmagic Production Camera 4K. Aktualizace Blackmagic Camera 3.4 je k dispozici zdarma a obsahuje funkce převzaté z novějších modelů Blackmagic URSA a URSA Minizajišťující vyšší kompatibilitu s externími monitory a rekordéry. Nový software přináší kompatibilitu s povely pro spuštění záznamu po SDI rozhraní, výstup časového kódu dle normy RP-188 a vyšší kompatibilitu u 6G-SDI výstupu.

Verze
3.4 dovoluje spouštět/zastavovat záznam prostřednictvím povelů zasílaných po SDI rozhraní: díky tomu mohou externí videorekordéry, např. Blackmagic Video Assistnebo Blackmagic Video Assist 4K,automaticky zahájit nebo ukončit záznam videa. Novinkou je také výstup časového kódu po SDI (RP-188), který zaručí shodu časového kódu u souborů simultánně zaznamenávaných v kameře a pomocí externího rekordéru. Lze tak například zaznamenávat do RAW souborů přímo v kameře a současně používat rekordér Blackmagic Video Assist pro záznam do kodeků ProRes nebo DNxHD se stejným časovým kódem. Tento postup dovolí použít ProRes nebo DNxHD materiál pro sestřih pořadu a následně automaticky tato data nahradit RAW soubory pro maximálně kvalitní barevné korekce a další postprodukšní úkony.

Blackmagic Production Camera 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz.

Datum: 11. 07. 2016, Kategorie: Novinky