Aktualizace ATEM 6.8 s integrací rekordérů HyperDeck

Nová verze software pro režie řady ATEM od Blackmagic Design přináší možnost dálkového ovládání rekordérů/přehrávačů HyperDeck! Tato funkce je dostupná u všech režií řady ATEM od Blackmagic Design a dovoluje používat zařízení HyperDeck jako plně ovládané zdroje videa během živého vysílání. Režie mohou ovládat až čtyři různé HyperDecky najednou. Uživatelé mohou pracovat se seznamem video souborů obsažených na discích a nastavovat automatické spuštění přehrávání nebo záznamu.

Model HyperDeck Studio je s režiemi ATEM spojen pomocí rozhraní Ethernet a SDI, které se starají o dálkové ovládání resp. přenos video dat. Nastavení řetězce je velice snadné: po přiřazení IP adresy produktu HyperDeck lze zvolit také jeho jméno a režim dálkového ovládání a následně jej ihned používat jako zdroj videa přímo z ovládacího panelu. K ovládání lze využít software ATEM nebo hardwarové ovládací pulty.

Uživatelé mohou volit pořadí klipů a startovní snímek, samozřejmostí je i funkce pre-roll, známá z tradičních studiových videí. K ovládání přehrávání je možné použít klasická tlačítka Start/Stop a ovládací prvky Jog/Shuttle. Přehrávání je ukončeno kontinuálním zobrazením posledního snímku videa.

Režie ATEM mohou HyperDecky využívat také jako instant replay zařízení. Pomocí makra lze realizovat záznam z kamery na HyperDeck i následné přehrání natočeného videa. Makro může přehrávat video standardní rychlostí nebo zpomaleně, např. čtvrtinovou či poloviční snímkovou frekvencí. V součinnosti s HFR kamerami lze tímto způsobem vytvářet velice kvalitní zpomalené záběry! Verze 6.8 implementovala také 3G-SDI režim Level A.

Blackmagic Design ATEM 6.8 HyperDeck Control

Datum: 09. 05. 2016, Kategorie: Novinky