Aktualizace adaptérů Metabones s podporou GH5 a objektivu Canon CN-E 18-80mm

Metabones, kanadský výrobce oblíbených optických adaptérů, uvedl aktualizaci 2.7 (Metabones App 2.7, E-Mount Version 56) s podporou filmového objektivu Canon CN-E 18-80mm T4.4 a přístroje Panasonic DC-GH5 uproduktů řady Speed Booster a Smart Adapter. Aktualizace je ke stažení zde a je kompatibilní se všemi adaptéry Metabones s portem Micro-USB.

Podpora objektivu Canon CN-E 18-80mm T4.4

  • Zoom lze nyní ovládat pomocí kolébkového ovladače „wide-tele” u podporovaných kamer (např. JVC GY-LS300), prostřednictvím dotykového displeje (většina kamer značky Panasonic) nebo pomocí mobilní aplikace PlayMemories pro přístroje Sony.
  • U podporovaných kamer značky Sony lze tlačítko Record na gripu objektivu Cinema EOS CN-E 18-80mm T4.4 přiřadit jedné z více než 50 funkcí aparátů řady A7 a dalších podporovaných modelů. Např. přiřazením funkce MOVIE lze snadno spouštět/zastavovat záznam a zoomovat pouze pomocí držadla objektivu, což je výhodné u kompaktních kamer – A7R Mark II apod.
  • Zatímco typické objektivy pro bajonet EF mění clonu v krocích po 1/8 clonového čísla, objektivy z řady Cinema EOS nabízejí podstatně jemnější chod clony. Adaptéry Metabones nyní podporují jemný krok clony, což se projeví v prakticky nerozlišitelném pohybu clony v automatickém režimu.
  • Nový firmware podporuje automatické ostření, výkon AF systému je ovšem nižší v porovnání s provozováním objektivu na přístroji značky Cinema EOS s technologií Dual Pixel AF.
  • Hluboká integrace elektronických funkcí tohoto filmového objektivu u kamer značek Blackmagic Design, JVC, Panasonic, Sony… Automatické nastavení clony, zaostření a motorizovaný zoom jsou aktuálně podporovány pouze u objektivu Canon CN-E 18-80 T4.4 L IS KAS S a nikoliv u dalších modelů z řady Cinema EOS.


Podpora Panasonic DC-GH5

  • Firmware 2.7 implementuje také podporu nového modelu Panasonic GH5 např. u produktu Metabones Speed Booster XL 0.64x (Canon EF to MFT T), včetně optické stabilizace/pětiosé stabilizace obrazu (technologie Dual I.S. není podporována), technologie automatického ostření Contrast AF (technologie DFD není podporována), jemného chodu clony (vyžaduje kompatibilní objektiv) a ukládání detailních EXIF metadat.


Metabones SpeedBooster