Agentura ABF Pictures natočila reklamní spoty „Clevercards“ a „MandM Direct“ pomocí kamery Blackmagic Production Camera 4K – tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

12. června 2014

Výrobce profesionální audiovizuální techniky Blackmagic Design, na českém a slovenském trhu zastoupený společností Syntex, oznámil, že britská produkční společnost ABF Pictures použila kameru Blackmagic Production Camera 4K pro natočení televizních reklam aplikace pro zasílání blahopřání Clevercards a internetového obchodu MandM Direct.

ABF je reklamní agentura a produkční společnost specializující se na tvorbu televizních reklam, mezi jejíž klienty se počítají např. globální korporace Virgin Games nebo VistaPrint. Reklamní spoty pro aplikaci Clevercards demonstrují snadnost, s jakou lze zasílat reálná blahopřání prostřednictvím sociální sítě Facebook. Kampaň pro slevový portál a virtuální obchod MandM Direct vyzdvihuje nejen přednosti portálu, ale také jeho sponzorské aktivity, např. sponzoring televizní soutěže „
Britain's Got Talent“.

Obě reklamy jsme natočili ve 4K a Production Camera 4K nám posloužila skvěle. Možnost pracovat ve 4K rozlišení, vynikající obrazová kvalita, snadná postprodukce a neuvěřitelně nízká cena kamery jsou fantastické výhody přístroje. Model Blackmagic Production Camera 4K působí na poli kamer vhodných pro natáčení reklamních spotů jako zjevení,“ uvedl Tim Folin, režisér obou reklam.Oba spoty byly natočeny do formátu ProRes pro maximálně snadný sestřih materiálu v aplikaci Final Cut Pro. Během natáčení využíval kameraman množství objektivů značek Nikon, Voightlander a Canon.

Pro spot Clevercards jsem zvolil filmový, plochý vzhled; obrazový výstup přístroje Production Camera 4K byl přesně to pravé,“ prohlásil Tim Folin. „Během postprodukce jsme do záběrů přidávali grafiku virtuálních blahopřání namísto bílých karet, které v záběrech třímali herci. Díky vysokému množství detailů ve 4K záběrech byly takové úpravy doslova hračkou.

Záběry pořízené kamerou Blackmagic Production Camera 4K byly podstatně ostřejší, než jaké produkovaly jiné kamery, s nimiž jsem dosud pracoval. Obrazová kvalita je prostě fantastická,“ dodal Tim Folin.

Blackmagic Production Camera 4K

Fotografie pro tisk
Fotografie všech produktů společnosti Blackmagic Design naleznete na adrese www.blackmagicdesign.com/press/images.

O společnosti Blackmagic Design
Produkty společnosti Blackmagic Design jsou špičkou v oblasti editace videa, digitálních filmových kamer, barevných korektorů, monitoringu videa, signálových přepínačů, diskových rekordérů, monitorů vlnových průběhů a software pro restaurování filmového materiálu, ve filmové, postprodukční i televizní branži. Karty pro nahrávání videa řady Blackmagic Design DeckLink odstartovaly revoluci v kvalitě a dostupnosti. Produkty řady DaVinci pro barevné úpravy videa dominují filmovému a televiznímu trhu již od roku 1984 a byly oceněny Emmy™, televizní obdobou filmových Oscarů. Blackmagic Design pokračují v tvorbě inovativních produktů na poli stereoskopické produkce a zpracování 4K videa. Společnost Blackmagic Design byla založena specialisty v oboru postprodukce a střihu videa a má pobočky v U.S.A., Spojeném království, Japonsku, Singapuru a Austrálii. Více informací získáte na webu www.blackmagicdesign.com.

O společnosti Syntex
Pražská společnost Syntex byla založena roku 1994 s cílem distribuovat produkty a řešení pro přepis animací z počítače na video, počítačovou grafiku, profesionální střih a zpracování videa. V Čechách patří k průkopníkům a etablovala se jako spolehlivý a silný partner v oboru digitálního zpracování obrazu i zvuku. Syntex se věnuje distribuci produktů, technické podpoře i poradenství v mnoha odvětvích obrazové i zvukové produkce a postprodukce. Od roku 1999 je zákazníkům na Slovensku k dispozici dceřinná společnost, se sídlem v Bratislavě. Společnost Syntex je distributorem produktů Blackmagic Design pro český a slovenský trh. Více viz www.syntex.cz

Datum: 12. 06. 2014, Kategorie: Novinky