ZEISS Compact Prime CP.3 XD 21mm T2.9 (PL, Metric)

Standardně se objektivy dodávají s montáží PL, lze ale objednat také ve verzích EF, E, F a MFT. Rozšířená varianta objektivu CP.3 XD s technologií „eXtended Data” pro export metadat. Metadata jsou předávána na elektronickém rozhraní objektivů PL a/nebo pomocí kabelu s konektorem Lemo pro Ambient MasterLockitPlus/Pomfort. Data lze aplikovat např. pomocí dodávaného…

Více informací

159 720 Kč s DPH 132 000 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
3-5 dnů
Popis produktu

Popis produktu

Standardně se objektivy dodávají s montáží PL, lze ale objednat také ve verzích EF, E, F a MFT. Rozšířená varianta objektivu CP.3 XD s technologií „eXtended Data” pro export metadat. Metadata jsou předávána na elektronickém rozhraní objektivů PL a/nebo pomocí kabelu s konektorem Lemo pro Ambient MasterLockitPlus/Pomfort. Data lze aplikovat např. pomocí dodávaného OpenFX plug-inu pro Blackmagic Design DaVinci Resolve nebo prostřednictvím Pomfort LiveGrade Pro přímo během natáčení. Metadata zahrnují data dle technologie Cooke /i (jméno objektivu, typ, ohnisková vzdálenost, zaostření, světelnost, hloubka ostrosti, horizontální úhel záběru, pozice vstupní pupily) a specifická data Zeiss (distorzní charakteristika optiky v závislosti na ohnisku, vinětace v závislosti na ohnisku a světelnosti). 

Zeiss Compact Prime CP.3 XD eXtended Data

Filmové objektivy řady Zeiss CP.3 jsou i přes vysokou optickou kvalitu a sofistikovanou konstrukci cenově dostupné a díky možnosti výměny bajonetu jsou i bezpečnou investicí do budoucna. Nové objektivy navazují na oblíbenou řadu objektivů CP.2 s pevnou ohniskovou vzdáleností: značka Zeiss je zárukou špičkové obrazové kvality a vysoké provozní spolehlivosti. Objektivy kombinují čistý, ostře vykreslený obraz s technologií výměnných bajonetů a pokrytím plnoformátových snímačů. Nově jsou dostupné také ve variantě „XD” se záznamem metadat popisujících vlastnosti objektivu v reálném čase.

Zeiss Compact Prime CP.3 XD eXtended Data

Nová technologie „eXtended Data”
Technologie ZEISS eXtended Data nabízí zcela nové možnosti post-produkce obrazu i u produkcí s nižšími rozpočty. Technologie integruje dva základní datové celky: data o nastavení a vlastnostech objektivu založené na standardu Cooke /i -- který je podporován širokou škálou příslušenství a kamer -- a také specifická data společnosti Zeiss s velice přesnými charakteristikami konkrétního objektivu. Tato technologie poskytuje informace o distorzní charakteristice optické soustavy a vinětaci v reálném čase pro zrychlení obrazových úprav přímo na natáčecích lokacích nebo během postprodukce. Data jsou ukládána pro každý snímek, což eliminuje pracné ruční zaznamenávání dat pro každý záběr.

Zeiss Compact Prime CP.3 XD eXtended Data

Filmový vzhled
Objektivy ZEISS Compact Prime CP.3 a CP.3 XD nabízejí deset modelů s rozpětím ohniskových vzdáleností 15 mm – 135 mm a pokrývají tak širokou škálu aplikací, od širokoúhlých celků až po telefoto záběry. Objektivy řady ZEISS CP.3 využívají řadu pokročilých technologií včetně speciálních povrchů čoček proti odleskům a světelných pastí uvnitř tubusu objektivu. Výsledkem je redukce optických artefaktů, vyšší kontrast, sytější tmavé odstíny a saturovanější barvy.

Zeiss Compact Prime CP.3 XD eXtended Data

Kompaktní provedení
Díky velice kompaktnímu a lehkému provedení jsou objektivy CP.3 vhodné i pro stabilizátorové rigy, či pro natáčení ve stísněných prostorách (např. automobilových interiérech). Konzistentní velikost a váha u většiny modelů řady zaručují možnost snadné a rychlé výměny objektivů. Velice jemný chod ostřícího prstence pak dovoluje použití malých motorků bočního ostření.

Zeiss Compact Prime CP.3 XD eXtended Data

Dokonalá ergonomie
Objektivy řady ZEISS CP.3 jsou profesionální filmařské nástroje: jsou lehké, skvěle zpracované a snadno použitelné. Díky standardizované pozici ostřícího prstence a konzistentnímu přednímu průměru (95 mm) dovolují rychlou výměnu objektivů. Díky novým konstrukčním postupům bylo navíc dosaženo extrémně hladkého chodu ostřícího prstence i v extrémních tepelných podmínkách. Stejné hodnoty světelnosti (T 2,9 u ohniskových vzdáleností 15 -- 21 mm a T 2,1 u 25 -- 135 mm) usnadní nasvícení scény a nastavení expozičních parametrů kamery.

Zeiss Compact Prime CP.3 XD eXtended Data

Parametry

Parametry

Výrobce: ZEISS
Kategorie: Objektivy

Hlavní parametry

BajonetPL
typ objektivuPevné sklo
Ohnisková vzdálenost21mm

Ostatní parametry

ŘadaCP.3