Podcastové studio Tascam US-42B

Černý Tascam MiNiSTUDIO Creator US-42B s přednastavenými režimy pro rychlé nastavení a intuitivním ovládáním je určen pro začínající a středně pokročilé podcastery, hráče a tvůrce obsahu, kteří chtějí, aby jejich zvuková produkce vynikla na YouTube, Facebook Live, Twitch a jinde v online světě. Toto stolní řešení kombinuje jednoduchý hardware…

Více informací

3 989 Kč s DPH 3 297 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr do 90 minut
Odešleme: 26. 02.
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Černý Tascam MiNiSTUDIO Creator US-42B s přednastavenými režimy pro rychlé nastavení a intuitivním ovládáním je určen pro začínající a středně pokročilé podcastery, hráče a tvůrce obsahu, kteří chtějí, aby jejich zvuková produkce vynikla na YouTube, Facebook Live, Twitch a jinde v online světě. Toto stolní řešení kombinuje jednoduchý hardware s uživatelsky přívětivým softwarem a poskytuje všechny základní nástroje pro podcasting, živé vysílání, karaoke a vysílání přímo na dosah ruky ve všestranném rozhraní, které se připojuje k počítači Mac nebo Windows přes USB. Navíc se US-42B pouhým přepnutím přepínače Creator promění ve výkonné zvukové rozhraní - umožňuje vám nahrávat vokály a nástroje do počítače s výsledky studiové kvality.

MiNiSTUDIO Creator US-42B je zjednodušený tak, aby první uživatelé mohli během několika minut začít vysílat podcast pro dva lidi. Je vybaven vstupy pro připojení téměř jakéhokoli mikrofonu nebo nástroje, abyste mohli vy i váš host nahrávat s čistým, profesionálním zvukem, a má dva konektory pro sluchátka, díky nimž se hostitel i hosté dobře slyší. Zařízení US-42B vám umožní vytvořit vybroušený a plně produkovaný podcast za chodu, aniž byste se museli soustředit na technickou stránku věci. Snadno dostupné ovládací prvky a efektové pady umožňují upravovat úrovně, přidávat dozvuk, okamžitě proměňovat hlas a dokonce spouštět zábavné zvukové efekty, jako je potlesk, vzduchové klaksony nebo hudba. Připojte své oblíbené mikrofony a sluchátka a můžete stisknout tlačítko On Air a zahájit show.

Proměňte online v show
Toto zvukové rozhraní USB je navrženo pro snadné osobní vysílání se zvukovými efekty. US-42B umožňuje současné použití dvou mikrofonů a má přepínatelné režimy, které podporují osobní vysílání a produkční aplikace, což umožňuje každému vysílat své programy do světa.
 
Přidejte zvukové efekty, které zaujmou posluchače
I při osobním vysílání se diváci nudí u prostého streamovaného videa a zvuku. Šikovné využití zvuku a videa je nezbytné pro zvýšení profesionality vašich pořadů a zvýšení počtu fanoušků. Se zařízením US-42B můžete dosáhnout zvuku s vyšší čistotou a používat speciální zvukové efekty. Funkci spouštění PON lze použít k přehrávání zvuků tleskání a povzbuzování jako v televizním programu a hlasové efekty lze také použít k pobavení diváků

Přístroj je vybaven třemi spouštěcími pady PON. Stisknutím podložky PON můžete přehrát zvukový efekt nebo jiný zvukový soubor, který je k ní přiřazen. K přiřazení požadovaných zvukových souborů WAV/MP3 ke spouštěcím podložkám PON můžete použít specializovaný počítačový software jejich přetažením. Upozorňujeme, že spouštěcí podložky PON nelze použít, pokud jsou připojeny k zařízení iOS.

Použití mikrofonů pro vás a hosta
Vystoupení hostů je v populárních pořadech standardem. V talk show, do které jsou zváni hosté, můžete použít samostatné kondenzátorové mikrofony pro moderátora a hosta a poskytnout tak divákům čistší zvuk. Pomocí vestavěných hlasových efektů a funkcí pro úpravu zvuku můžete provést různá nastavení pro každou osobu, aby byla úroveň kvality vašeho pořadu ještě vyšší. Technicky můžete také přivést vzdáleného hosta na zavolání připojením výstupu mobilního telefonu k aux vstupu. Tento volající však neuslyší vaši hudbu ani zvukové efekty a není k dispozici funkce mix-minus, která by potlačila zpětný přenos hlasu

Interní hlasové efekty jednotky můžete použít ke změně zvuků mikrofonního vstupu zapnutím tlačítka efektu. Můžete si vybrat z pěti typů hlasových efektů podle účelu pro váš program. Efekty Reverb přidávají prostorový zvuk a jsou užitečné například při vysílání vystoupení se zpěvem a kytarou. Otáčením knoflíku přidáte ke vstupním signálům dozvuk. Typ reverbu a nastavení můžete měnit pomocí specializovaného softwaru.

Vysílání vlastního zpěvu a hry
Osobní vysílání výkonů nástrojů a individuálního zpěvu je také oblíbeným obsahem na internetu. K modelu US-42B můžete připojit kytaru a mikrofon, použít efekt reverbu a ihned začít vysílat. Naučte se používat vestavěný ekvalizér a kompresor pro vysoce kvalitní zvuk, který je jako práce profesionála.
 
Snadné karaoke
Připojte iPod nebo chytrý telefon ke konektoru externího vstupu a zpívejte spolu s existujícími nahrávkami, abyste světu zprostředkovali kvalitní karaoke. Zvýšení počtu fanoušků, kteří přijdou na vaše osobní živá vystoupení, není snem, pokud se váš online obsah stane populárním, když budete reagovat na požadavky publika.
 
Vytvářejte obsah kdekoli
Až budete potřebovat materiál pro svůj další program, pověste si na krk zařízení US-42B a vydejte se do světa ven. Posaďte se na lavičku, otevřete počítač a připojte se k internetu. Stačí připojit US-42B pomocí USB a jste připraveni. Vzhledem k tomu, že je podporováno i připojení k iPhonu, můžete si sestavit mobilní vysílací systém, který je ještě kompaktnější.
 
Produkce zvuku pro video
Zvuková prezentace je důležitá nejen pro osobní vysílání, ale také při tvorbě videa. Přepnutím do režimu Creator se automaticky změní nastavení a přístroj se připraví na použití při tvůrčí práci. Zvuk vokálů a nástrojů prochází zvukovými obvody zděděnými z profesionálních zařízení, takže kvalitního zvuku dosáhnete pouhým připojením mikrofonů a nástrojů k jednotce. Připojením monitorových reproduktorů můžete zkontrolovat své nahrávky a začít vytvářet originální hudbu a zvukové stopy pro videa.
 
Funkce Ducking
V jakémkoli živém televizním nebo rozhlasovém pořadu není tak snadné upravit hlasitost přehrávání hudby při hovoru v reálném čase. Díky funkci ducking se hlasitost přehrávání automaticky sníží, když je detekován vstupní signál mikrofonu. V nastavení můžete dokonce vybrat zdroj hudby.
 
Předvolby režimů pro rychlé nastavení
Mezi přepínačem Broadcast/Creator a předvolbami režimů modelu US-42B můžete snadno vyvolat nastavení podle účelu, aniž byste měli technické znalosti nastavení. Samozřejmě si také můžete vytvořit vlastní preferenční nastavení pomocí karty Expert.

 • Režim vysílání: Perfektní nastavení pro standardní služby online vysílání. Funkce zpětné smyčky je zapnutá a vstupy pro mikrofon 1/2 jsou automaticky nastaveny na monofonní.
 • Režim tvůrce: V režimu tvůrce je možné nastavit hlasitost pro nahrávání a vysílání: Perfektní nastavení pro produkci videa nebo hudby pomocí softwaru DAW. Funkce zpětné smyčky je vypnutá a vstupy pro mikrofon 1/2 jsou do počítače odesílány samostatně.
 • Režim Karaoke: Perfektní nastavení pro online karaoke.
 • Režim mluvení: Toto nastavení potřebujete při používání softwaru pro internetové hlasové hovory; automaticky vypne zpětnou smyčku v aplikaci, takže si můžete vychutnat hlasové hovory bez rizika zpětné vazby.
Zpoždění USB pro synchronizaci zvuku a videa
Používáte-li k internetovému vysílání webovou kameru s kartou pro zachytávání videa, může se stát, že při živém vysílání nebude synchronizován zvuk a obraz. Funkce USB Delay umožňuje nastavit synchronizaci zvukového signálu s videem. Vytváří zpoždění zvuku až 500 ms. Tuto funkci použijte v případě, že audio signál předbíhá video.
 
Přímé sledování
Existují různé způsoby monitorování v závislosti na tom, jaký typ zdroje zvuku je při hudební produkci zaznamenán. Nastavení Direct Monitor umožňuje vybrat monofonní pro monitorování vokálů nebo stereofonní pro monitorování kláves nebo jakéhokoli typu nástroje, který je vybaven stereofonními vstupy. Kromě toho máte možnost toto nastavení vypnout, pokud nenahráváte.
 
Zpětná smyčka a pomocný vstup pro přehrávání BGM
Použití funkce loopback smíchá zvuk přehrávání z počítače (WDM) a odešle jej zpět do počítače. Hudbu na pozadí programu můžete přehrávat pomocí softwaru pro přehrávání hudby (iTunes nebo Windows Media Player), který je již nainstalován v počítači. Protože je tato funkce zpětné smyčky vždy zapnutá, není nutné žádné zvláštní nastavení. Navíc stereofonní vstupní mini jack aux umožňuje připojení iPodu nebo jiného přenosného hudebního přehrávače, který lze použít pro přehrávání BGM. Pomocí konverzního kabelu (k dispozici samostatně) můžete ke vstupnímu aux konektoru připojit také syntezátor nebo jiný stereofonní nástroj.
 
Monitorování vstupu pro náhled zvuku
Metoda monitorování vstupu umožňuje poslech zvuku pomocí sluchátek před jeho odesláním do počítače. Vstupní zvuk je vždy odeslán do výstupu pro sluchátka, takže k poslechu vstupního zvuku není třeba žádné zvláštní nastavení. Tlačítko On Air je přepínač, který ovládá přenos zvuku do počítače. Stisknutím tlačítka On Air začnete posílat zvuk, který slyšíte ve sluchátkách, do počítače. Tlačítko se rozsvítí, když je zvuk odesílán.
 
Lehká konstrukce a připevnění řemínku
Díky lehké konstrukci jednotek US-42B nemusíte váhat, zda si je vzít s sebou. Můžete k nim připevnit běžně dostupný popruh na fotoaparát a používat jednotku zavěšenou na krku. Vstupní konektory mikrofonu využívají zajišťovací mechanismy, aby nedošlo k jejich odpojení při pohybu.
 
Režimy Easy a Expert
Karta Easy rozděluje možnosti manipulace se zvukem do tří kategorií: Předvolby zvuku pro vaše konkrétní zvukové nastavení, Předvolby efektů pro manipulaci s vokály po stisknutí tlačítka zapnutí/vypnutí efektu a Předvolby dozvuku - typy prostředí, kterými můžete ovlivnit svůj vokál. Pod těmito knoflíky můžete přiřazovat zvuky ke spouštěcím padům a nastavovat hlasitost jednotlivých zvuků padů

Na kartě Expert máte k dispozici komplexní ovládání kompresoru, 4pásmového ekvalizéru a reverbu modelu US-42B. Na tomto panelu máte také kontrolu nad velikostí bufferu a možnost manipulovat s nastavením trigger padu. Můžete například nastavit rychlost náběhu a odběhu spouštěného vzorku.

Přehled funkcí
 • Dva kombinované konektory XLR/TRS podporují symetrický vstup pro mikrofony a nástroje
 • Mikrofonní předzesilovače HDDA (High Definition Discrete Architecture) s individuálním ovládáním úrovně, zesílením až 45 dB a fantomovým napájením +48 V pro dynamické a kondenzátorové mikrofony (pro dynamické mikrofony s nízkým výkonem, jako je Shure SM7B, může být nutné externí zařízení pro zesílení)
 • Předzesilovače slouží jako Hi-Z vstupy pro elektrickou kytaru nebo baskytaru
 • Konektory TRRS a TRS pro herní sluchátka
 • 3.5 mm stereofonní aux vstup lze použít k připojení chytrého telefonu, tabletu nebo přenosného přehrávače médií
 • Jednotku lze připojit k nahrávání nebo streamování na zařízení iOS pomocí adaptéru Apple Lightning na USB kameru (k dispozici samostatně)
 • Měřič umožňuje vizuálně sledovat úroveň mikrofonních vstupů
 • Stereofonní výstupy pro sluchátka 1/4" a 3,5mm jack se společným ovladačem hlasitosti
 • Stereofonní výstupy RCA s ovladačem úrovně pro připojení jednotky k PA systému, napájeným reproduktorům nebo externímu zvukovému rekordéru
 • 3 podložky se zvukovými efekty PON pro spouštění předem vybraných zvukových kousků, skladeb nebo samplů podle vlastního výběru (součástí jsou samply zvonku, bzučáku a potlesku)
 • Pomocí podsvíceného tlačítka On Air můžete spustit nebo ztlumit vysílání
 • Přepínač Creator/Broadcast: výběrem možnosti Broadcast zapnete živé vysílání; nebo výběrem možnosti Creator aktivujte dvoukanálové rozhraní USB a nahrávejte zvuk přímo do počítače (software pro nahrávání hudby nebo videa je k dispozici samostatně)
 • Po připojení k počítači Mac/Windows je podporován provoz s napájením přes USB
 • Při použití se zařízením se systémem iOS lze jednotku napájet pomocí napájecího adaptéru USB nebo externí baterie TASCAM BP-6AA (obojí je k dispozici samostatně)
 • Podpora formátů záznamu s vysokým rozlišením až 96 kHz / 24 bitů
 • Spolupracuje se všemi hlavními streamovacími softwary/službami (YouTube, Facebook Live, Twitch, Skype a další)
 • Kompatibilní s hlavními DAW softwary včetně Audacity, SONAR, Pro Tools, Cubase, Live, Studio One a GarageBand
Parametry

Parametry

Výrobce: TASCAM
Kategorie: Audio rozhraní