Tascam US-2x2HR

Rozhraní USB Audio/MIDI s vysokým rozlišením (2 vstupy, 2 výstupy).

Více informací

3 993 Kč s DPH 3 300 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: 30. 01. od 09:00
Odešleme: 30. 01.
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Rozhraní USB Audio/MIDI s vysokým rozlišením (2 vstupy, 2 výstupy).

Univerzální zařízení pro náročné
US-2x2HR je členem řady USB audio rozhraní Tascam US-HR s vysokým rozlišením. Poskytuje dva přepínatelné mikrofonní/linkové/nástrojové vstupy a dva symetrické linkové výstupy a také MIDI vstupy/výstupy do počítače se systémem Windows nebo Mac nebo do iPhonu či iPadu. Toto rozhraní je ideální pro tvorbu hudby a domácí nahrávání s vysokými nároky na jednoduché ovládání a zvuk studiové kvality. Díky obsažené funkci zpětné smyčky a podpoře softwaru Open Broadcaster Software (OBS Studio) je však také vynikající volbou pro tvorbu podcastů a živé vysílání.

Nižší šum a zkreslení - lepší zvuk než kdy dříve
Kompaktní model US-2x2HR obsahuje množství funkcí, včetně vysokého rozlišení zvuku až 24 bitů/192 kHz, velmi nízké latence s velikostí vyrovnávací paměti systému Windows začínající na čtyřech vzorcích, mikrofonních předzesilovačů Ultra-HDDA s fantomovým napájením 48 V pro vynikající kvalitu zvuku s velmi nízkým šumem, robustního konektoru USB typu C a bohatého sortimentu dodávaného softwaru, díky kterému můžete ihned začít vytvářet zvuk. Toto rozhraní lze také použít pro mobilní produkci nebo živé streamování pomocí iPhonu nebo iPadu* s dodávaným softwarem Cubasis LE. Jednoduše řečeno, US-2x2HR vám pomůže vytvářet a šířit skvěle znějící zvuk, ať už jste kdekoli.

Tascam US-2x2HR

Použitelnost je klíčová
Všechny modely US-HR nabízejí unikátní barvenou hliníkovou voštinovou strukturu na bočních panelech s mírným náklonem nahoru. Výsledkem této konstrukce je nejen elegantní a poutavý design, ale také správná hmotnost, takže se rozhraní při připojování a odpojování kabelů nepohybuje. Stejně tak je důležité, že sklon nahoru nabízí ergonomickou výhodu, protože je nakloněn tak, aby se s rozhraním snadno pracovalo.

Pokud jste hudebník, producent nebo domácí nahrávač a potřebujete solidní, nenáročné, snadno použitelné zvukové rozhraní s vynikající kvalitou zvuku, Tascam US-2x2HR může být vaším spolehlivým partnerem po mnoho let.

* Při použití s iPhonem nebo iPadem je vyžadována volitelná baterie nebo síťový adaptér.

Všechny naše znalosti pro tento přirozený, čistý a jasný zvuk
Mikrofonní předzesilovače Ultra-HDDA (High-Definition Discrete Architecture) použité v řadě US-HR mají diskrétní konstrukci. Mají vyšší počet součástek a jsou na hony vzdálené sériově vyráběným předzesilovačům. Jejich hodnocení EIN (ekvivalentní vstupní šum), které měří nepřítomnost šumu, je u modelů US-2x2HR a US-4x4HR skutečně nízké. V kombinaci s nově vylepšeným zvukovým obvodem a podporou vzorkovacích frekvencí až 192 kHz přináší náš vlastní vyvinutý mikrofonní předzesilovač vylepšený zvukový výkon s maximálně transparentním a nízkošumovým zvukem, což se projevuje odstupem signálu od šumu 110 dB.

 • Mikrofonní předzesilovače s velmi nízkým šumem dosahují hodnoty -128 dBu EIN (ekvivalentní vstupní šum)
 • Konektory XLR/TRS umožňují vstup kondenzátorových mikrofonů a symetrické připojení syntezátorů a dalších zařízení
 • Široký rozsah zesílení zajišťuje dostatečnou úroveň i u dynamických mikrofonů
 • Přímo lze připojit kytary, což umožňuje použití plug-in efektů třetích stran

Jednoduché, srozumitelné nastavení a ovladač USB s nízkou latencí
Jedním z problémů při nahrávání pomocí počítače je latence, tedy zpoždění zvukových signálů v digitálních obvodech. Dalším problémem je nastavení softwaru ovladače, který se používá při připojení zvukového rozhraní k počítači. Abychom tyto problémy eliminovali, náš software ovladače zavádí jen velmi malou latenci a snadno se instaluje. Navíc díky tomu, že vnější struktura těchto rozhraní je co nejjednodušší, umožňují Tascam US-2x2HR a US-4x4HR bez obav obsluhovat i uživatelům, kteří nejsou zkušenými uživateli audio zařízení.

 • Záznam ve vysokém rozlišení až 192 kHz / 24 bitů
 • Robustní připojení počítače přes USB typu C
 • Funkce přímého monitorování s nulovou latencí (lze nastavit mono nebo stereo pro každý pár vstupů)
 • Velikost vyrovnávací paměti Windows lze nastavit od 4 vzorků výše

Ideální pro podcasty a živé vysílání
Panel nastavení, který je nainstalován v počítači, je vybaven řadou funkcí. Můžete si vybrat, zda se má přímé monitorování provádět monofonně nebo stereofonně, a nastavit vyvážení mezi vstupními signály a signály počítače. Můžete také jednotlivě zapínat a vypínat hardwarové vstupy a nastavit velikost vyrovnávací paměti systému Windows podle pracovního prostředí.

Pro online vysílání, internetovou komunikaci a další aplikace živého vysílání nabízejí rozhraní řady US-HR funkci Loopback, která dokáže sloučit vstupní signály 1/2 se signály 1/2 přicházejícími z počítače (u každého lze nastavit mono nebo stereo) a odeslat tento mix do vysílacího nebo jiného softwaru v počítači. Softwarový posuvník umožňuje nastavit konečnou "vysílací" hlasitost nezávisle na nastavení úrovně linkového výstupu jednotky.

Podcasting with the Tascam US-2x2HR

 • Vstupy lze nastavit jednotlivě na zapnutí/vypnutí
 • Liniové výstupní signály lze vybírat
 • Loopback lze nastavit na zapnutí/vypnutí a každý ze sloučených párů signálů lze přepínat mono/stereo
 • Posuvník pro nastavení hlavní úrovně Loopback (hlasitost vysílání)

Podpora iPadů a dalších zařízení se systémem iOS
Místo počítače můžete společně s US-2x2HR/US-4x4HR používat k vytváření hudby také iPad nebo iPhone. Výkon byl testován nejen s přiloženou digitální zvukovou pracovní stanicí (Cubasis LE3), ale také s dalším populárním nahrávacím softwarem - můžete je nadále používat, i když změníte DAW software. Protože tyto jednotky obsahují MIDI vstupy a výstupy, můžete k nim připojit MIDI klávesy, bicí počítače apod. a přehrávat zvuky na iPadu nebo počítači a rozšířit tak svůj osobní orchestr.

 • Připojení k iPadu nebo iPhonu
 • Otestováno s mnoha oblíbenými aplikacemi DAW
 • Vstup a výstup MIDI umožňují propojení s klávesami, bicími počítači a dalšími zařízeními MIDI

Přiložený sofware umožňuje tvorbu hudby ihned po vybalení z krabice
Modely US-HR jsou dodávány s celosvětově uznávaným softwarem, který zlepší váš produkční pracovní postup. Steinberg Cubase LE (včetně Cubasis LE3), který je základem hudební produkce, vám poskytne vše, co potřebujete pro komponování, vícestopé nahrávání, sekvencování, editaci a mixování. IK Multimedia Sample Tank SE 4 je dodáván zdarma s obrovskou 30gigabajtovou zvukovou knihovnou zahrnující více než 2 000 různých hudebních nástrojů. A bezplatné tříměsíční předplatné služby Auto-Tune Unlimited od společnosti Antares, komplexní sady standardních korekcí výšky tónu a vokálních efektů, vám dává možnost vytvářet ony slavné zvuky profesionálů.

Poznámka: Upgrady mohou být zpoplatněny.

Robustní metrální kryt s prktickým a elegantním designem
Modely US-HR mají společnou pevnou a praktickou konstrukci, která má vydržet roky náročného používání. Jeho robustní kovový plášť nejen zvyšuje odolnost. V kombinaci s bočními panely z barveného litého hliníku poskytuje také elegantní a poutavý design. Díky kovové konstrukci má navíc každý model tu správnou hmotnost, takže se při připojování nebo odpojování kabelů příliš nepohybuje.

 • Robustní kovový kryt
 • Šikmý design zajišťuje vynikající použitelnost na pracovním stole

Co je přímý monitorting?
Při nahrávání zvuku pomocí počítače jsou vstupní signály obvykle vedeny přes rozhraní, počítač a poté zpět do výstupů rozhraní. Zatímco signály procházejí A/D a D/A převodníky v rozhraní bez znatelného zpoždění, zpracování zvuku počítačem může vést k jasně slyšitelnému, rušivému časovému zpoždění. Výsledkem je, že svůj hlas nebo nástroj uslyšíte později než doprovodné stopy přehrávané počítačem a jen stěží budete schopni hrát synchronizovaně s přehrávaným signálem.

Díky použití přímého monitorování jsou vstupní signály přenášeny nejen do počítače, ale také přímo na výstupy vašeho rozhraní. Díky tomu můžete při nahrávání nebo vystoupení slyšet vstupní signál prakticky bez zpoždění (nebo latence) a vždy synchronizovaně s přehrávaným materiálem.

Tip: Při nahrávání signálu ztlumte stopu, do které nahráváte. V opačném případě byste také slyšeli své vystoupení se zpožděním z nahrávací stopy.

SPECIFIKACE

Rozlišení zvuku
Vzorkovací frekvence 44.1 kHz, 48 kHz, 88,2 kHz, 96 kHz, 176,4 kHz, 192 kHz
Kvantovací bitová hloubka 24 bitů
Analogové vstupy
Mikrofonní vstupy (symetrické) Ekvivalent XLR-3-31
(1: GND, 2: HOT, 3: COLD)
Vstupní impedance 2.2 kΩ
Jmenovitá vstupní úroveň -7 dBu (0,346 Vrms)
Maximální vstupní úroveň +9 dBu (2,183 Vrms)
Rozsah zesílení 56 dB
Nástrojové vstupy (nesymetrické, přepínač MIC/LINE INST nastaven na INST) 6.3mm standardní stereofonní konektory TS
(špička: HOT, rukáv: GND)
Vstupní impedance ≥1 MΩ
Jmenovitá vstupní úroveň -6 dBV (0,501 Vrms)
Maximální vstupní úroveň +10 dBV (3,162 Vrms)
Rozsah zesílení 56 dB
Linkové vstupy (symetrické, přepínač MIC/LINE INST nastaven na MIC/LINE) 6.3-mm standardní stereofonní konektor TRS
(špička: HOT, kroužek: COLD, pouzdro: GND)
Vstupní impedance 10 kΩ
Jmenovitá vstupní úroveň +4 dBu (1,228 Vrms)
Maximální vstupní úroveň +20 dBu (7,75 Vrms)
Rozsah zesílení 56 dB
Analogové výstupy
Linkové výstupy (symetrické) 6.3-mm standardní stereofonní konektory TRS
(Tip: HOT, Ring: COLD, Sleeve: GND)
Výstupní impedance 210 Ω
Jmenovitá výstupní úroveň +4 dBu (1,228 Vrms)
Maximální výstupní úroveň +20 dBu (7,746 Vrms)
Sluchátkový výstup (PHONES) 6.3mm standardní stereofonní konektor
Maximální výstupní výkon 18 mW + 18 mW nebo vyšší (THD+N 0,1 % nebo méně, do zátěže 32 Ω)
Výstupní impedance 66 Ω
Impedance zátěže 16-250 Ω
Řídicí vstupy/výstupy
Konektor MIDI IN 5pólový DIN
Formát Standard MIDI
Konektor MIDI OUT 5pinový DIN
Formát Standard MIDI
USB 4-pinový USB, typ C
Přenosová rychlost USB 2.0 High Speed (480 MBit/s)
Zvukový výkon
Mikrofonní zesilovač EIN (ekvivalentní vstupní šum) ≤-128 dBu
(zakončení 150 Ω, knoflík GAIN na maximu)
Frekvenční odezva, MIC/LINE vstup  
44.1 kHz / 48 kHz 20 Hz - 20 kHz, +0 dB/-0,4 dB (JEITA)
88.2 kHz / 96 kHz 20 Hz - 40 kHz, +0 dB/-0,4 dB (JEITA)
Frekvenční odezva, výstup LINE  
44.1 kHz / 48 kHz 20 Hz - 20 kHz, +0,2 dB/-0,1 dB (JEITA)
88.2 kHz / 96 kHz 20 Hz - 40 kHz, +0,2 dB/-0,4 dB (JEITA)
Odstup signál/šum 110 dB (MIC vstup, knoflík GAIN na minimu, 20kHz SPCL LPF, A-weighted)
108 dB (linkový vstup, knoflík GAIN na minimu, 20kHz SPCL LPF, A-váženo)
110 dB (výstup LINE, knoflík LINE OUT na maximu, 20kHz SPCL LPF, A-váženo)
Zkreslení (THD+N) 0.0013 % (MIC IN, sinusová vlna 1 kHz, vstup -5 dBFS, knoflík GAIN na minimu, 20 kHz SPCL LPF)
0.0011 % (LINE IN, sinusová vlna 1 kHz, vstup -5 dBFS, knoflík GAIN na minimu, 20 kHz SPCL LPF)
0.0012 % (LINE OUT, sinusová vlna 1 kHz, vstup -4 dBFS, knoflík LINE OUT na maximu, 20 kHz SPCL LPF)
Útlum přeslechů ≥95 dB (MIC/LINE vstup na LINE výstup, sinusová vlna 1 kHz, knoflík GAIN na minimu)
Napájení a další specifikace
Napájení  
Při použití s počítačem Napájení ze sběrnice USB nebo vyhrazený síťový adaptér níže
Při použití se zařízením iOS Vyhrazený síťový adaptér (Tascam PS-P520U, DC 5 V)
Spotřeba energie 1.75 W
Vnější rozměry (š × v × h, včetně výstupků) 186 mm × 65 mm × 160 mm
Hmotnost 1.1 kg
Rozsah provozních teplot 5-35 °C
Parametry

Parametry

Výrobce: TASCAM
Kategorie: Audio rozhraní
PŘÍSLUŠENSTVÍ (3)

Audio

Sony MDR-7506/1

Skladem 5 ks
bez DPH 2 475 Kč 2 995 Kč

PreSonus Eris E3.5

Skladem 2 ks
bez DPH 2 178 Kč 2 635 Kč

Kabely a konektory

Canare DMX203 kabel 3pin XLR (M) / XLR (F) 2m

Skladem 5 ks
bez DPH 298 Kč 361 Kč
ALTERNATIVNÍ (1)

USB audio/MIDI rozhraní Tascam US-4x4HR

Skladem 2 ks
bez DPH 5 859 Kč 7 089 Kč