Tascam Velkomembránový kardioidní kondenzátorový mikrofon TM-80B

Pro zpěváky, rappery a hudebníky, kteří potřebují velkomembránový studiový kondenzátorový mikrofon a nemají finanční prostředky na velký, představuje Tascam TM-80B jednoduché řešení. Vzhledem k tomu, že sdílí konstrukční vlastnosti s dražšími mikrofony a nemá žádné přepínače, které by bylo třeba konfigurovat, nabízí kombinaci kvality a snadného…

Více informací

2 350 Kč s DPH 1 942 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: zítra od 09:00
Odešleme: zítra
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Pro zpěváky, rappery a hudebníky, kteří potřebují velkomembránový studiový kondenzátorový mikrofon a nemají finanční prostředky na velký, představuje Tascam TM-80B jednoduché řešení. Vzhledem k tomu, že sdílí konstrukční vlastnosti s dražšími mikrofony a nemá žádné přepínače, které by bylo třeba konfigurovat, nabízí kombinaci kvality a snadného použití, která jej činí atraktivním pro domácí nahrávání. Součástí mikrofonu je také nárazový držák, stojan na stolní stativ a mikrofonní kabel, což z TM-80B činí kompletní mikrofonní balíček.

Srdcem mikrofonu je 0,7" kondenzátorová kapsle s hliníkovou membránou, která poskytuje vyšší výstupní úroveň a širší frekvenční rozsah než většina dynamických mikrofonů. Použijte jej na vokály, akustické nástroje nebo dokonce kytarové/basové reproboxy. Díky použití kardioidního polárního diagramu je mikrofon TM-80B schopen zachytit méně zvuku z místnosti a hluku z pozadí než všesměrové mikrofony, které se používají v počítačích a mobilních zařízeních. Pro správnou funkci mikrofonu TM-80B je třeba jej připojit ke vstupu XLR zařízení, které může dodávat fantomové napájení.

Pro nahrávání vokálů a nástrojů
Mikrofon TM-80B nabízí silný výstupní signál a plnospektrální tón, který mu díky vysoké citlivosti a frekvenční odezvě 20 Hz až 20 kHz umožňuje zřetelně reprodukovat vokály (zpívané i mluvené) i nástroje. V porovnání s typickým ručním dynamickým mikrofonem potřebuje TM-80 méně zesílení a produkuje širší frekvenční odezvu. Vzhledem k maximálnímu zvládnutému SPL 136 dB jej lze použít i na kytarových kabinetech a v některých aplikacích mikrování bicích.
 
Vhodný pro domácí sestavy
Zatímco většina mikrofonů zabudovaných v počítačích a chytrých telefonech zachycuje zvuk ze všech směrů, kardioidní kondenzátorový prvek modelu TM-80B zachycuje jen minimum zvuku za sebou. Toto chování mu umožňuje snížit přítomnost odrazů od místnosti v nahrávkách, což je významná výhoda při práci v místech, kde chybí akustická úprava.
 
Potřebné fantomové napájení
Vzhledem k tomu, že TM-80B potřebuje ke své činnosti fantomové napájení, musí být připojen k zařízení, které umí posílat fantomové napájení o jmenovitém napětí 9 až 48 V DC, což většina zvukových rozhraní, mixážních pultů a mikrofonních předzesilovačů umí. Namísto zapojení mikrofonu do zvukové karty počítače nebo mobilního zařízení je TM-80B určen k připojení do mikrofonního vstupu XLR.
 
Nárazuvzdorný držák
Umístěním mikrofonu TM-80B do přiloženého tlumicího držáku je oddělen od stojanu a oddělen od vibrací a dunění, které by se jinak přes stojan dostaly k mikrofonu. Použijte dodávaný mini stativ pro pohodlné umístění na stůl nebo připevněte nárazový držák na větší mikrofonní stojan, pokud jej potřebujete používat ve stoje nebo při nahrávání nástrojů shora.
 
Přehled funkcí
  • Tradiční konstrukce s boční adresou
  • Kondenzátorová kapsle s 0,7" hliníkovou membránou
  • Kardioidní polární vzor zabraňuje tomu, aby nahrávka zněla příliš ambientně
  • Vysoká citlivost
  • Široká frekvenční odezva (20 Hz až 20 kHz)
  • Výstupní konektor XLR
  • Vyžaduje fantomové napájení (9 až 48 VDC)
  • Robustní kryt z tlakového zinkového odlitku
  • Součástí je nárazový držák, stolní stojan na stativ a kabel XLR
Parametry

Parametry

Výrobce: TASCAM
Kategorie: Studiové mikrofony

Hlavní parametry

Připojení mikrofonuXLR
CharakteristikaSměrový (Cardiodid)
Napájení mikrofonu48V Phantom