Tascam Portacapture X8 Multi-Track Handheld Recorder

Dokonalá volba pro tvorbu vysoce kvalitního zvukového obsahu. Inovativní, výkonný a přitom jednoduchý. Hned po spuštění se na velkém barevném dotykovém displeji Portacapture X8 zobrazí spouštěč, který vám umožní snadno vybrat nejlepší nastavení zvuku odpovídající vaší aplikaci. S využitím těchto předvoleb máte více času soustředit se na samotné nahrávání,…

Více informací

14 490 Kč s DPH 11 975 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr do 90 minut
Odešleme: dnes
Skladem 3 ks
Praha 3 ks
Kód zboží:
Portacapture X8
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu

Popis produktu

Dokonalá volba pro tvorbu vysoce kvalitního zvukového obsahu. Inovativní, výkonný a přitom jednoduchý. Hned po spuštění se na velkém barevném dotykovém displeji Portacapture X8 zobrazí spouštěč, který vám umožní snadno vybrat nejlepší nastavení zvuku odpovídající vaší aplikaci. S využitím těchto předvoleb máte více času soustředit se na samotné nahrávání, aniž byste se museli potýkat se složitými nastaveními.

Pokud si však chcete vše nastavit sami, aplikace MANUAL vám k tomu nabízí všechny možnosti - včetně průvodce nahráváním, který vás provede potřebnými obrazovkami nastavení.

Šest různých nahrávacích aplikací na výběr
MANUAL Toto je hlavní aplikace pro vícestopý záznam až šesti zdrojů zvuku a stereofonního mixu (2-mix).
HLAS Tato nahrávací aplikace je ideální pro záznam rozhovorů, diktování a schůzek.
PODCAST Tuto aplikaci použijte pro tvorbu podcastů až se čtyřmi osobami.
HUDBA Tuto aplikaci zvolte pro záznam instrumentálních a vokálních vystoupení.
FIELD Ideální pro nahrávání zvuků přírody v přírodě.
ASMR Vizuální efekt na obrazovce se mění v reakci na vstupní zvuk.
Snadné nastavení úrovní
Portacapture X8 nabízí přednastavené nastavení úrovní pro dosažení širokého dynamického rozsahu s využitím špičkových duálních A/D převodníků a technologie záznamu s 32bitovým rozlišením s plovoucí desetinnou čárkou. Výsledkem je obsah s nekompromisní kvalitou zvuku i při nahrávání s nízkou úrovní. Při pozdějších úpravách zvukových dat můžete úroveň zvýšit, aniž by se zhoršil odstup signálu od šumu (S/N). Také interní funkce normalizace dokáže po záznamu automaticky vyrovnat úroveň souboru stereofonního mixu.

Díky kombinaci těchto funkcí nemusíte spotřebovávat drahocenný tvůrčí čas na hledání správné úrovně zvuku, která odpovídá nahrávce.

USB audio rozhraní pro váš počítač
Díky využití funkce plug-and-go bez ovladačů lze Portacapture X8 použít jako kompaktní mixážní pult s vestavěnými mikrofony pro živé vysílání prostřednictvím OBS nebo podobných platforem a nabízí také přímé nahrávání videopříběhů a dialogů přímo do DAW a střihového softwaru.

Portacapture X8 streamuje až osm stop (šest vstupů plus stereo mix) prostřednictvím USB. Díky podpoře standardu USB Type-C Power Delivery může jednotka současně napájet jakýkoli externí mikrofon fantomovým napájením přes sběrnici USB. Při videokonferencích nebo audiokonferencích můžete Portacapture X8 používat jako USB stereofonní mikrofon a dokonce současně nahrávat zvuk.

Prémiové velkoformátové mikrofony
Portacapture X8 se dodává se dvěma vysoce kvalitními kondenzátorovými mikrofony, z nichž každý má průměr 14,6 mm - největší v naší nabídce. Díky odnímatelnému mechanismu lze mikrofony L i R flexibilně připojit k hlavní jednotce a odpojit je od ní a vytvořit tak mikrofonní obrazce A-B nebo X-Y.

Vzor A-B: Ideální pro vytvoření širokého stereofonního pole
Vzor X-Y: Zajišťuje mimořádně čistou reprodukci s menším fázovým posunem mezi oběma kanály
V kombinaci s duálním A/D převodníkem, 32bitovým zpracováním s plovoucí desetinnou čárkou a vzorkovací frekvencí až 192 kHz zachytí tyto mikrofony vše od nejtiššího šumu až po nejhlasitější podívanou.

Bezdrátové dálkové ovládání (s volitelným adaptérem Bluetooth)
Portacapture X8 lze dálkově ovládat prostřednictvím mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety (iPad a zařízení se systémem Android), pomocí volitelného adaptéru Bluetooth AK-BT1 a aplikace Portacapture Control, kterou lze zdarma stáhnout z obchodu Apple Store nebo Google Play.

Tímto způsobem můžete například nahrávat zvuky přírody ve volné přírodě, aniž byste výsledek ovlivnili svou přímou přítomností nebo vlastními zvuky.

Bezdrátová synchronizace časového kódu se zařízeními Atomos a dalšími zařízeními
Synchronizace časového kódu (přidaná ve firmwaru v1.20) výrazně usnadňuje postprodukční proces, protože soubory lze zarovnat pomocí časového základu. To je užitečné zejména u projektů využívajících více kamer nebo záznamových zařízení. Bezdrátová synchronizace časového kódu je k dispozici s produkty Atomos AtomX Sync, UltraSync Blue a dalšími kompatibilními produkty*, jako jsou Atomos Connect a Shogun Connect.

Pro Portacapture X8 je vyžadován volitelný adaptér Bluetooth AK-BT1.

*Kompatibilní produkty naleznete na webových stránkách společnosti Atomos.
Vícestopé nahrávání až s osmi stopami
Portacapture X8 může současně nahrávat až osm zvukových stop celkem (šest jednotlivých stop + stereo mix). Vyberte, které vstupy se budou nahrávat na které stopy, aplikujte šumovou bránu, kompresi, ekvalizér a reverb stejně jako na mixážním pultu. Aplikace MANUAL umožňuje nastavit úrovně a stereo pozice pro každou ze šesti vstupních stop a vytvořit stereo mix připravený k publikování jako podcast, vlog, píseň nebo jiný obsah.

U vstupů XLR/TRS umožňuje know-how Tascamu využívající vlastní vyvinuté mikrofonní předzesilovače HDDA (High Definition Discrete Architecture) nahrávání zvuku ve vysoké kvalitě.

Čtyři konektory XLR/TRS a vstup a výstup pro kameru a další zařízení
Se čtyřmi profesionálními uzamykatelnými kombinovanými vstupy XLR/TRS pro signály na mikrofonní a linkové úrovni je Portacapture X8 připraven na většinu vašich každodenních nahrávacích výzev. Další vstup a výstup mini-jack umožňují připojit kameru nebo jiné zvukové zařízení. Při tvorbě videozáznamů můžete například na kameru nahrát naváděcí stopu s břidlicovými tóny a zjednodušit tak synchronizaci při následné úpravě videomateriálu. Úroveň výstupu z kamery je nastavitelná a lze ji tak přizpůsobit prakticky jakémukoli modelu kamery.

Samozřejmostí je také sluchátkový výstup, který je dostatečně výkonný, abyste měli vše pod kontrolou i v hlučném prostředí.

Flexibilní ovládání - kdekoli se cítíte kreativní
Portacapture X8 váží méně než 500 gramů včetně baterií a lze jej připevnit přímo na digitální zrcadlovku nebo fotoaparát nebo jej kombinovat s AV soupravami díky adaptéru pro zadní studenou botku. Můžete jej také připojit k mikrofonním stojanům nebo bezdrátovým přijímačům.

Takto upevněný Portacapture X8 je méně náchylný na manipulační hluk a vaše nahrávky dopadnou ještě lépe.

Akemi Murakami & Ilker Arcayürek "Du bist wie eine Blume"
Přehled funkcí
Záznamník zvuku PCM nové generace s vysokým rozlišením
3.5palcový barevný dotykový displej pro snadné ovládání a perfektní čitelnost
Nekompromisní kvalita zvuku se vzorkovací frekvencí až 192 kHz a 32bitovým rozlišením s plovoucí desetinnou čárkou - ideální pro pozdější bezztrátovou následnou úpravu pomocí softwaru DAW
Intuitivní systém spouštění s přednastavenými konfiguracemi pro různé nahrávací scény, jako je základní vícestopé nahrávání, podcasty, hudba, hlas (rozhovory, vlogy), nahrávání v terénu, ASMR nebo manuální nastavení
Dva odnímatelné velkomembránové (14,6 mm) kondenzátorové mikrofony (lze nastavit pro konfiguraci A-B nebo X-Y)
Vestavěné zvukové rozhraní USB s osmi vstupy a dvěma výstupy
Přiložené mikrofony lze použít jako zdroj zvuku USB
Vstupní signály přijímané přes USB lze nahrávat na kartu SD
Čtyři mikrofonní/linkové vstupy prostřednictvím uzamykatelných kombo konektorů XLR/TRS
Fantomové napájení (24 V / 48 V) lze nastavit pro každý mikrofonní vstup zvlášť
Vícestopý záznam až osmi stop (šest stop + stereo mix)
Záznam ve formátu WAV (BWF) nebo MP3
MS dekodér, efekt reverbu (šest místností)
Funkce předběžného nahrávání umožňuje spustit nahrávání ještě před stisknutím tlačítka nahrávání
Funkce automatického nahrávání pro automatické spuštění nahrávání na základě vstupní úrovně
Duální nahrávání umožňuje nahrávat každou stopu v jiném formátu souboru
Břidlicové tóny lze přidávat automaticky nebo ručně pro zjednodušení synchronizace videosouborů při editaci
Značky lze nastavit automaticky (špička, úroveň, čas)
Funkce XRI umožňuje uložit informace o nastavení nahrávání spolu se souborem BWF
Vestavěný mixér se zpracováním zvuku včetně ekvalizéru, low-cut filtru, kompresoru, limitéru, automatického řízení zisku, šumové brány a dalších funkcí
Kamerový/linkový vstup pro sledování a záznam zvuku odeslaného z kamery nebo jiného zařízení (3,5mm stereofonní konektor)
Kamerový/linkový výstup s volitelným útlumem pro odesílání zvuku do kamery nebo jiných externích zařízení
Monitorování zvuku prostřednictvím výstupu pro sluchátka nebo vestavěného reproduktoru
Bezdrátové dálkové ovládání z chytrého telefonu/tabletu pomocí volitelného klíče Bluetooth (Tascam AK-BT1) a speciální aplikace pro dálkové ovládání (ke stažení zdarma)
Jako záznamové médium lze použít karty Micro SD s kapacitou až 512 GB
Napájení čtyřmi bateriemi AA (alkalické, Ni-MH, lithiové), napájením ze sběrnice USB nebo volitelným síťovým adaptérem (Tascam PS-P520U)
Automatická volba napájení pro pokračování na baterie, například při výpadku proudu
Nové funkce s firmwarem v1.10

Zobrazení přetížení pro analogové obvody
Funkce sólového monitorování na obrazovce INPUT SETTINGS (Nastavení vstupu)
Funkce sólového monitorování na obrazovce MIXER
Dodatečná funkce uzamčení (podržení) pro aplikaci dálkového ovládání (Portacapture Control), která umožňuje oddělené uzamčení provozu jednotky a provozu ovládací aplikace
Nová zkratka ke spouštěči ze všech aplikací
Nová funkce s firmwarem v1.20

Nyní je podporována bezdrátová synchronizace časového kódu se zařízeními Atomos a UltraSync Blue
Podporované operační systémy
Windows
Windows 11 Windows 10 (listopad 2021, verze 21H2) Windows 10 (květen 2021, verze 21H1)
Mac
macOS Monterey (12.0) macOS Big Sur (11.0) macOS Catalina (10.15)
iOS
iOS 14 / iPadOS 14 iOS 13 / iPadOS 13
Android
Android 11 Android 10
Možnosti
Tascam PS-P520U | 5voltový síťový adaptér
PS-P520U: 5voltový síťový adaptér
Tascam TH-02 | Stereofonní sluchátka
TH-02: Stereofonní sluchátka

OBSAH BALENÍ

Portacapture X8

SPECIFIKACE

Specifikace rekordéru
Záznamová média karta microSD (64 MB - 2 GB)
karta microSDHC (4-32 GB)
karta microSDXC (48-512 GB)
Formáty záznamu/přehrávání WAV (BWF): 44.(1/48/96/192 kHz, 16/24 bitů nebo 32 bitů v plovoucím stavu)
MP3: 44,1/48 kHz, 128/192/256/320 kbit/s
Vstupní kanály 6 (maximálně)
Záznamové stopy 8 (6 stop + stereo mix)
Analogové zvukové vstupy
Mikrofonní vstupy 3-6 (symetrické) Ekvivalent XLR-3-31 (1: GND, 2: HOT, 3: COLD)
6.3 mm konektory TRS (špička: HOT, kroužek: COLD, rukáv: GND)
(pouze fantomové napájení přes XLR)
Vstupní impedance ≥2,2 kΩ
Maximální vstupní úroveň +2 dBu
Minimální vstupní úroveň -75 dBu
Linkové vstupy 3-6 Ekvivalent XLR-3-31 (1: GND, 2: HOT, 3: COLD)
6.3 mm TRS konektory (Tip: HOT, Ring: COLD, Sleeve: GND)
Vstupní impedance ≥9 kΩ
Maximální vstupní úroveň +24 dBu
Minimální vstupní úroveň -53 dBu
Mikrofonní vstupy 1/2 (nesymetrické) 3.5 mm mini jack (podporují zásuvné napájení)
Vstupní impedance ≥85 kΩ
Maximální vstupní úroveň +1 dBV
Minimální vstupní úroveň -69 dBV
Linkový vstup (EXT IN, nesymetrický) 3.5 mm stereofonní mini jack
Vstupní impedance ≥8,5 kΩ
Maximální vstupní úroveň +10 dBV
Minimální vstupní úroveň -48 dBV
Analogové zvukové výstupy
Linkový výstup (LINE OUT, nesymetrický) 3.5 mm stereofonní mini jack
Výstupní impedance 200 Ω
Jmenovitá výstupní úroveň -14 dBV
Maximální výstupní úroveň +6 dBV
Sluchátkový výstup 3.5 mm stereofonní mini jack
Maximální výstup 45 mW + 45 mW (THD+N: ≤0,1 %, zátěž 32 Ω)
Vestavěný reproduktor 0.4 W (mono)
Ovládací vstupy/výstupy
Port USB Konektor USB typu C
Formát Třída velkokapacitního úložiště USB 2.0 High Speed
Konektor zařízení Bluetooth Pouze pro adaptér Bluetooth (AK-BT1)
Zvukový výkon
Frekvenční odezva Fs 48 kHz: 20 Hz - 20 kHz, +0/-0,3 dB (JEITA)
Fs 192 kHz, 20 Hz - 60 kHz, +0,5/-2,5 dB (JEITA)
Odstup signál/šum (20 kHz SPCL LPF, vážený A)  
Vstupy 1-2 48 kHz: 101 dB
Vstupy 3-6, EXT IN 48 kHz: 102 dB
Poměr celkového harmonického zkreslení (THD+N, sinusová vlna 1 kHz, -5 dBFS na vstupu, GAIN na minimu, SPCL LPF 20 kHz)
Vstupy 1-2 0.005 %
Vstupy 3-6 (LINE IN) 0.008 %
Vstupy 3-6 (MIC IN) 0.006 %
EXT IN 0.006 %
LINE OUT (LINKOVÝ VÝSTUP) 0.007 %
Poznámka: JEITA označuje shodu s JEITA CP-2150
Napájení a další specifikace
Napájení 4 baterie AA (alkalické, Ni-MH nebo lithium-iontové)
Napájení ze sběrnice USB z počítače
Síťový adaptér (TASCAM PS-P520U, prodává se samostatně)
Spotřeba energie 7.5 W (maximálně)
Displej 3.5palcový barevný dotykový displej LCD
Rozměry (Š × V × H) 77 mm × 40 mm × 206 mm (bez výstupků)
Hmotnost 472 g (s bateriemi)
381 g (bez baterií)
Rozsah provozních teplot 0-40 °C
Přibližná doba provozu na baterie (nepřetržitý provoz v hodinách:minutách)
Použití alkalických baterií (Evolta)  
Přiložené mikrofony, vypnuté fantomové napájení, stereofonní záznam WAV při 44,1 kHz / 24 bitů 11:00
Včetně mikrofonů a vstupů 5/6, fantomové napájení zapnuto, stereofonní záznam WAV při 44,1 kHz / 24 bitů 5:30
Použití NiMH baterií (eneloop)  
Včetně mikrofonů, fantomové napájení vypnuto, stereofonní záznam WAV při 44,1 kHz / 24 bitů 9:30
Přiložené mikrofony a vstupy 5/6, fantomové napájení zapnuto, stereofonní záznam WAV při 44,1 kHz / 24 bitů 5:30
Použití lithium-iontových baterií (Energizer Ultimate Lithium)  
Včetně mikrofonů, fantomové napájení vypnuto, stereofonní záznam WAV při 44,1 kHz / 24 bitů 18:00
Včetně mikrofonů a vstupů 5/6, fantomové napájení zapnuto, stereofonní záznam WAV při 44,1 kHz / 24 bitů 10:00

 

Seznam otestovaných médií (k 2021-11-11)

Uvedená média byla s tímto modelem úspěšně testována.
Časem mohou být tato konkrétní média nedostupná. V té době by bylo nejlepší kontaktovat přímo výrobce CF/SD/USB médií a nechat si od něj navrhnout model s nejpodobnějšími specifikacemi, který je v současné době k dispozici a který nepřekračuje limit maximální kapacity.

SDHC/SDXC

Výrobce Model Č. dílu Kapacita
Kioxia Exceria Plus microSDHC/microSDXC UHS-I KMUH-A032 GB 32 GB
KMUH-A128 GB 128 GB
Exceria Basic KMUB-A016 GB 16 GB
KMUB-A032 GB 32 GB
KMUB-A128 GB 128 GB
Transcend microSDXC/SDHC 500S TS16GUSD500S 16 GB
TS32GUSD500S 32 GB
TS64GUSD500S 64 GB
TS128GUSD500S 128 GB
microSDXC/SDHC TS16GUSDHC10V 16 GB
TS32GUSDHC10V 32 GB
microSDXC 340S TS64GUSD340S 64 GB
TS128GUSD340S 128 GB
Sandisk Extreme Pro microSDXC UHS-II SDSQXPJ-064-JN3M3 64 GB
SDSQXPJ-128-JN3M3 128 GB
Extreme microSDHC UHS-I SDSQXAF-032G-EPK 32 GB
Ultra microSDHC/microSDXC UHS-I SDSQUA4-032G-EPK 32 GB
SDSQUA4-064G-EPK 64 GB
SDSQUA4-128G-EPK 128 GB
SDSQUA4-512G-EPK 512 GB
SDSQUAR-032G-JN3MA 32 GB
SDSQUAR-064G-JN3MA 64 GB
SDSQUAR-128G-JN3MA 128 GB
SDSQUAR-256G-JN3MA 256 GB
SDSQUAR-400G-JN3MA 400 GB
SDSQUAR-512G-JN3MA 512 GB

 

 

Design a specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.

Parametry

Parametry

Výrobce: TASCAM
Kategorie: Rekordéry
PŘÍSLUŠENSTVÍ (7)

Audio

Sony MDR-7506/1

Skladem 5 ks
bez DPH 2 475 Kč 2 995 Kč

Synco Mic-D30

Skladem > 5 ks
bez DPH 2 470 Kč 2 989 Kč

Saramonic SR-XMS2 stereofonní klopový mikrofon

K odeslání 3 ks
bez DPH 1 152 Kč 1 394 Kč
  • -14 %

Sony ECM-55B

7-14 dní
bez DPH 12 375 Kč 14 974 Kč

Příslušenství, klece tašky, karty

Sandisk 32gb Ultra microSDHC UHS-I Class 10 card

Skladem 4 ks
bez DPH 182 Kč 220 Kč

SmallRig Memory Card Case 3192

Skladem 3 ks
bez DPH 375 Kč 454 Kč

Sandisk 64gb Ultra microSDXC UHS-I Class 10 card

obvykle skladem
bez DPH 480 Kč 581 Kč