Tascam DR-70D 4-channel audio recorder for DSLR cameras

DR-70D je kompaktní zvukový záznamník, který umožňuje začínajícím uživatelům digitálních zrcadlovek vytvářet zvukové záznamy ve velmi vysoké kvalitě souběžně s filmovými nebo video záběry. Rekordér lze upevnit přímo mezi stativ a fotoaparát nebo na horní část fotoaparátu, čímž vznikne kompaktní řešení.

Více informací

Speciální akce: -14%
9 991 Kč 8 590 Kč s DPH 7 099 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
Na dotaz
Popis produktu SPECIFIKACE

Popis produktu

DR-70D je kompaktní zvukový záznamník, který umožňuje začínajícím uživatelům digitálních zrcadlovek vytvářet zvukové záznamy ve velmi vysoké kvalitě souběžně s filmovými nebo video záběry. Rekordér lze upevnit přímo mezi stativ a fotoaparát nebo na horní část fotoaparátu, čímž vznikne kompaktní řešení.

Díky dvěma vestavěným mikrofonům je DR-70D okamžitě připraven k použití ve standardních situacích. Kromě toho nabízí čtyři kombinované konektory XLR/TRS, které lze použít pro záznam čtyř kanálů zvuku s vynikající kvalitou zvuku pomocí profesionálních mikrofonů. Díky výstupu na kameru lze stereofonní signál diktafonu zaznamenat také na kameru a usnadnit tak následnou úpravu materiálu v kombinaci s funkcí břidlicového tónu diktafonu. Na druhou stranu můžete pomocí kamerového vstupu sledovat zvuk z kamery pomocí diktafonu.

Mezi vlastnosti rekordéru DR-70D patří přetížení odolné, skvěle znějící předzesilovače s přepínatelným low-cut filtrem a limiterem, zpracování mikrofonních signálů ve formátu mid/side, 24- nebo 48voltové fantomové napájení pro kondenzátorové mikrofony a také mnoho běžných i méně běžných funkcí, které usnadňují snímání, monitorování a následné zpracování zvukových stop.

Dva vestavěné mikrofony
Dva všesměrové mikrofony umožňují snadné nahrávání přirozeného stereofonního zvuku pouze s tímto přístrojem. Při použití společně s malými mikrofony typu shotgun můžete například při kompaktní sestavě nahrávat současně zvuk osob hovořících při rozhovoru a okolní zvuk (na různých stopách).

4 kombinované konektory XLR/TRS umožňují širokou škálu nastavení
Čtyřkanálová konstrukce umožňuje použití dvou mikrofonů typu shotgun a stereofonního mikrofonu pro záznam okolního prostředí a každého reproduktoru zvlášť. Vzhledem k tomu, že kanály 1 a 2 lze nastavit na stereofonní vstup a kanály 3 a 4 na vestavěný mikrofon, je možná široká škála mikrofonních nastavení.

  • Režim MONO/DUAL MONO: Tento režim je nejvhodnější pro záznam zvuku jednoho interpreta.
  • Režim STEREO/DUAL STEREO: Tento režim je nejvhodnější pro nahrávání pomocí vestavěného mikrofonu nebo stereofonního mikrofonu.
  • režim 2MIX/DUAL 2MIX: Tento režim vytváří stereofonní soubory signálů z více vstupů, které byly smíchány.

Vestavěný mixér se 4 vstupy a 2 výstupy
Mixér může přijímat celkem 4 kanály ze čtyř vstupů XLR, které podporují fantomové napájení, stereofonního vstupu mini-jack a vestavěného stereofonního mikrofonu. Kromě nastavení panoramy a vstupní úrovně nabízí tato jednotka také limitér, filtr s pěti nastaveními low-cut a zpoždění, které dokáže kompenzovat vzdálenost mezi mikrofony. Funkce dekódování středové strany navíc umožňuje použití dvou mikrofonů ve středové konfiguraci.

Vysoká kvalita zvuku díky mikrofonním předzesilovačům HDDA
Mikrofonní předzesilovače, které přijímají a zesilují vstupní signály mikrofonů, mají velký vliv na kvalitu nahrávaného zvukového materiálu. DR-70D využívá originální mikrofonní předzesilovače Tascam HDDA (High Definition Discrete Architecture), které jsme vytvořili pečlivým výběrem součástek. Například pro operační zesilovač jsme zvolili NE5532, který má silný vliv na kvalitu zvuku. Díky obvodu mikrofonního zesilovače, který využívá diskrétní architekturu složenou z pečlivě vybraných součástek, jsme dosáhli ekvivalentního vstupního šumu -120 dBu.

A/D převodník, který převádí analogové signály na digitální, je vyroben společností Cirrus Logic a je ekvivalentní těm, které se používají v naší úspěšné řadě lineárních rekordérů DR PCM. Podporován je záznam s rozlišením až 96 kHz/24 bitů.

Kompaktní a odolná konstrukce
Konstruktér modelu DR-70D se zaměřil na to, aby byla jednotka malá a nepřekážela při práci s fotoaparátem, když je připojena k podpůrnému systému nebo stabilizátoru. Jednotka má na spodní straně stativový závit a na horní straně odnímatelný šroub pro upevnění fotoaparátu. Součástí dodávky je také držák hot shoe, takže diktafon můžete připevnit způsobem, který vám nejvíce vyhovuje, a to tak, že jej umístíte mezi stativ a fotoaparát nebo na horní část fotoaparátu s hot shoe.

  • Adaptér na stojan (¼ palce) na spodní straně pro upevnění jednotky na stativ
  • Držák pro digitální zrcadlovku pro snadné připevnění a odejmutí fotoaparátu
  • Držák Hot shoe (přístupný, pokud nepoužíváte držák DSLR)
  • Úchyty na přední levé a pravé straně chrání obrazovku a lze je použít k připevnění ramenního pásu

Vstup a vstup pro fotoaparát
Model DR-70D je vybaven vstupním konektorem pro fotoaparát, který lze použít ke sledování zvuku z digitální zrcadlovky. Pomocí této funkce s funkcí výběru monitoru DR-70D můžete efektivně sledovat zvuk nejen z DR-70D, ale také z digitální zrcadlovky.

Výstupní konektor pro fotoaparát je určen k výstupu smíšeného zvuku do fotoaparátu, takže stejný zvuk může být zaznamenán přístrojem DR-70D i fotoaparátem. Vzhledem k tomu, že vstupní úroveň se liší podle výrobce fotoaparátu a u digitálních zrcadlovek obvykle existuje jen málo úprav souvisejících s hlasitostí, je tato jednotka vybavena voličem výstupní hlasitosti, který lze použít k úpravám.

Generátor tónů břidlice pro snadné sladění s videosoubory
Vestavěný generátor může vytvářet břidlicové tóny, které lze použít jako reference při vyrovnávání zvuku a videa. Kromě toho, že je možné produkovat břidlicové tóny při zahájení nahrávání nebo při jeho spuštění a zastavení, lze tlačítko SLATE použít k přidání břidlicových tónů v libovolném požadovaném bodě.

  • Automatické vkládání: Automatické vkládání tónu na začátku záznamu nebo na začátku i na konci záznamu
  • Ruční vkládání: Stisknutím tlačítka SLATE se vytvoří tón.

 

SPECIFIKACE

 

Obecné informace
Nahrávací média Karty SD (64 MB - 2 GB)
Karty SDHC (4-32 GB)
Karty SDXC (48-128 GB)
Formáty záznamu/přehrávání WAV: 44,1/48/96 kHz, 16/24 bitů
BWF: 44,1/48/96 kHz, 16/24 bitů
Počet kanálů maximálně 4 (stereo × 2)
Analogové zvukové vstupy a výstupy
1/L, 2/R, 3/L, 4/R XLR-3-31, 6,3 mm standardní TRS konektor
(může poskytovat fantomové napájení)
EXT IN 1/2 3.5 mm stereofonní mini jack
(může poskytovat zásuvné napájení)
IN 3.5 mm stereofonní mini jack
FONES 3.5 mm stereofonní mini jack
OUT/LINE OUT 3.5 mm stereo mini jack
Další vstupy a výstupy
Port USB Konektor Micro-B
Formát Třída velkokapacitního úložiště USB 2.0 HIGH SPEED
Vstup REMOTE 2.5 mm konektor TRS
Zvukový výkon
Frekvenční odezva (LINE IN nebo MIC IN na LINE OUT, JEITA) 20 Hz - 20 kHz +0,5/-2 dB (Fs 44,1/48 kHz)
20 Hz - 20 kHz +0,5/-3 dB (Fs 96 kHz)
Zkreslení (LINE IN nebo MIC IN do LINE OUT, JEITA) 0.02 % nebo méně (Fs 44,1/48/96 kHz)
Odstup šumu a signálu (LINE IN nebo MIC IN na LINE OUT, JEITA) 92 dB nebo více (Fs 44,1/48/96kHz)
Ekvivalentní vstupní šum (EIN) -120 dBu nebo méně
Údaje jsou založeny na JEITA CP-2150
Doba záznamu (4GB karta SDHC, hodiny: minuty)
WAV/BWF 16 bit/44,1 kHz (stereo) 6:44
WAV/BWF 24 bit/96 kHz (stereo) 2:04
Výše uvedené doby nahrávání jsou odhadované. Mohou se lišit v závislosti na použité kartě SD/SDHC/SDXC. Údaje odrážejí celkovou možnou dobu záznamu pro danou kartu. V případě záznamu ve formátu WAV mono bude maximální doba záznamu dvojnásobná oproti výše uvedeným údajům. Při použití dvou/4kanálového záznamu ve formátu WAV/BWF bude maximální doba záznamu přibližně poloviční oproti výše uvedeným údajům.
Napájení a další specifikace
Napájení 4 baterie AA (alkalické nebo NiMH)
Napájení ze sběrnice USB z počítače
Síťový adaptér (TASCAM PS-P520U, prodává se samostatně)
Externí akumulátor (TASCAM BP-6AA, prodává se samostatně)
Spotřeba energie 5 W (maximálně)
Rozměry (Š × V × H) 169 mm × 55 mm × 107 mm
(s připojeným horním adaptérem)
Hmotnost 625 g (včetně baterií)
530 g (bez baterií)
Rozsah provozních teplot 0-40 °C
Přibližná doba provozu na baterie (nepřetržitý provoz, hodiny:minuty)
Alkalické baterie (EVOLTA)
dvoukanálový záznam, formát WAV, 44,1 kHz/16 bitů 6:00 (zvolený vstup XLR/TRS, fantomové napájení se nepoužívá)
11:00 (vybrán vstup MIC 3/4)
NiMH akumulátory (eneloop)
2-kanálový záznam, formát WAV, 44,1 kHz/16 bitů 6:15 (vybrán vstup XLR/TRS, fantomové napájení se nepoužívá)
10:30 (vybrán vstup MIC 3/4)
POZNÁMKA: Při použití fantomového napájení se může doba provozu zkrátit v závislosti na použitém mikrofonu.
Parametry

Parametry

Výrobce: TASCAM
Kategorie: Rekordéry