Tascam DR-40X 4-Channel / 4-Track Portable Audio Recorder and USB Interface with Adjustable Mic

Speciální akce: -12%
5 791 Kč 5 090 Kč s DPH 4 207 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
7-14 dní
Popis produktu SPECIFIKACE

Popis produktu

Tascam DR-40X 4kanálový / 4stopý přenosný audio rekordér a USB rozhraní s nastavitelným mikrofonem.

Pro podcasty, zvukové efekty a nahrávání hudby je přenosný ruční rekordér Tascam DR-40X schopen zaznamenat až čtyři stopy zvuku ve vysokém rozlišení bez nutnosti použití externích mikrofonů. Jeho vestavěné jednosměrné kondenzátorové mikrofony lze nastavit pro široký nebo úzký stereofonní obraz a lze je používat současně s kombinovanými mikrofonními/linkovými vstupy. DR-40X je stejně dobře použitelný jako ruční zařízení nebo v sestavách se stojanem či kamerou a zvládne vše od samplování a rozhovorů až po podcasty a živé koncerty.

Díky flexibilním způsobům napájení - baterie, napájení ze sběrnice USB nebo síťový adaptér - je DR-40X vhodný pro nahrávání na cestách, celodenní natáčení videa a počítačovou zvukovou produkci. Potřebujete připojit externí mikrofony nebo externí mixážní pult? Dva symetrické vstupy XLR-1/4" na DR-40X pojmou signály mikrofonní nebo linkové úrovně (dokonce +4 dBu z profesionálních konzolí) a v případě potřeby mohou napájet fantomové napájení. Ať už použijete vestavěné mikrofony nebo externí zdroj, volitelné režimy, jako je stereofonní záznam bezpečnostní stopy, redukce špiček, omezení a automatická úroveň, vám dávají možnosti, jak dosáhnout čistého, nezkresleného záznamu.

Nastavitelné jednosměrné mikrofony
Vestavěné kondenzátorové mikrofony modelu DR-40X vám umožňují stereofonní snímání nebo 2 x stereofonní snímání při použití mikrofonních/linkových vstupů. Pro zdroje produkující hladinu akustického tlaku až 125 dB nebudou hlasité koncerty problémem. Zatímco DR-05X má všesměrové mikrofony v pevném nastavení A-B, DR-40X je vybaven nastavitelnými jednosměrnými mikrofony. Jednosměrné mikrofony minimalizují zachytávání zvuku vstupujícího ze zadní části kapslí, což vede k soustředěnějšímu tónu s menším množstvím odrazů.
Kapsle můžete snadno otáčet mezi dvěma konfiguracemi mikrofonů, abyste doplnili zdroj zvuku - použijte polohu A-B (kapsle směřující ven) pro vytvoření širokého stereofonního obrazu, nebo přepněte do polohy X-Y (kapsle směřující dovnitř), pokud potřebujete užší stereofonní pole s výrazným středovým přednesem a menšími fázovými rozdíly.

Dva mikrofonní/linkové vstupy XLR-1/4" s fantomovým napájením
Dva kombo konektory Neutrik XLR-1/4" TRS podporují mikrofonní úroveň a linkovou úroveň +4 dBu, což vám umožňuje nahrávat externí mikrofony nebo vyvážené výstupy z mixážního pultu nebo FOH. Díky přepínatelnému fantomovému napájení 24 V nebo 48 V a dostatečnému zesílení mohou mikrofonní předzesilovače sloužit různým mikrofonům, například dynamickým, páskovým nebo kondenzátorovým. Pomocí vestavěných mikrofonů můžete zachytit okolní zvuk publika a zároveň nahrávat přímo z externího pultu, což je ideální pro živá vystoupení.
 
Podporuje karty SD s kapacitou až 128 GB
Pro maximalizaci kompaktnosti a přenosnosti nahrává DR-40X přímo na paměťové karty (k dispozici samostatně). Podporovány jsou karty SD, SDHC a SDXC (s kapacitou až 128 GB), které umožňují dlouhé nahrávání i při vysokém rozlišení zvuku. S kartou o kapacitě 128 GB může DR-40X nahrávat stereofonně až 192 hodin při 16 bitech / 44,1 kHz s použitím nekomprimovaného formátu WAV kompatibilního s BWF.
 
3.5mm linkový výstup / výstup pro sluchátka
Když chcete nahrávat do fotoaparátu a na DR-40X, stačí připojit 3,5mm mini jack výstup z DR-40X do vstupu fotoaparátu a pak pomocí tlačítek +/- na domovské obrazovce nastavit výstupní úroveň. Případně připojte k 3,5mm mini jack konektoru sluchátka pro kritický poslech. Rychlou kontrolu monitoru lze provádět prostřednictvím vestavěného monofonního reproduktoru DR-40X.
 
Funkce mikrofonu a zvukového rozhraní USB
Připojte DR-40X k počítači Mac/Windows nebo k zařízení iOS prostřednictvím USB pro obousměrné směrování zvuku v reálném čase. Po rozpoznání a konfiguraci lze DR-40X používat jako USB mikrofon nebo 2-in/2-out audio rozhraní pro váš oblíbený audio software. Pro pohodlný přenos souborů může DR-40X po připojení přes USB fungovat jako čtečka karet.

Napájení pomocí baterií AA, USB nebo síťového adaptéru
Pomocí tří dodaných alkalických baterií AA můžete DR-40X napájet až 18 hodin stereofonního záznamu v rozlišení 16 bitů / 44,1 kHz. Pro dlouhotrvající seance, které vyžadují delší dobu nahrávání, lze DR-40X napájet přes USB připojení k počítači nebo mobilní baterii, případně přes síťový adaptér Tascam PS-P520E (k dispozici samostatně).

Ideální pro použití v ruce nebo na stativu
Model DR-40X je navržen pro optimální přenosnost, je kompaktní a lehký. Zeštíhlené tělo umožňuje pohodlné používání při držení v ruce nebo při vložení do kapsy. Chcete-li v takových situacích zabránit neplánovanému stisknutí tlačítek, zapněte přepínač podržení na bočním panelu. Použijte otvor se závitem 1/4"-20 na spodní straně DR-40X k upevnění na mikrofonní stojan nebo stativ pro stabilní, stacionární umístění nebo připojte přiloženou naklápěcí nožičku, abyste zabránili příliš nízkému umístění vestavěných mikrofonů při umístění jednotky spodní stranou dolů.

Stereofonní záznam bezpečnostní stopy
Filmaři a kameramani se během natáčení často setkávají s náhlými výkyvy hlasitosti zvuku. Herec může náhle vykřiknout nebo subjekt dokumentu může udělat téměř cokoli. Model DR-40X je vybaven režimem duálního záznamu, který zachycuje kopii záběru z vestavěných mikrofonů nebo externích vstupů s nižší úrovní (volitelnou při -6 db nebo -12 dB) jako bezpečnostní stopu pro případ náhlého zkreslení.

Vestavěné režimy úrovně a zpracování signálu zvyšují kvalitu zvuku
Vylepšete zvukový dopad svého zvuku pomocí vestavěných režimů úrovně a zpracování signálu v DR-40X. Zapnutím automatické regulace úrovně zvýšíte nebo snížíte hlasitost záznamu, když je vstupní zvuk příliš tichý nebo hlasitý, a zapnutím omezovače zkomprimujete signál dříve, než dosáhne bodu zkreslení. V režimu zkoušení nebo při nahrávání funkce redukce špiček automaticky sníží vstupní zesílení na vhodnou úroveň.
Šum větru a nízkofrekvenční dunění zmírníte volbou low-cut filtru, který lze nastavit na 40, 80 nebo 120 Hz. Můžete si dokonce vybrat, zda chcete na vstupní nebo výstupní signál aplikovat předvolbu hall, room, studio nebo plate reverb. Při přehrávání lze zesílit nebo snížit výškové, středové a basové frekvence pro vlastní výstupní tón.

Volitelné funkce nahrávání
DR-40X nabízí několik nahrávacích funkcí, které vám zjednoduší práci a ušetří vás zmeškání začátku vystoupení. Po aktivaci nastavení předběžného nahrávání zůstává DR-40X v pohotovostním režimu, který umožňuje zachytit až dvě sekundy signálu před stisknutím tlačítka nahrávání. Zařízení DR-40X je také schopno nahrávat v reakci na vstupní signál. Jeho funkce automatického záznamu může zahájit nahrávání při uživatelem zvoleném prahu decibelů -6, -12, -24 nebo -48 dB. Pokud budete nahrávat sami sebe při hře na nástroj, jako je klavír nebo bicí, můžete použít funkci samospouště, která spustí nahrávání po uplynutí nastavené doby (5 nebo 10 sekund).

Nedestruktivní overdubbing
Funkce overdubbing modelu DR-40X je ideální pro vrstvení nového vystoupení na stávající skladbu. Pomocí overdubbing můžete hrát na nástroj nebo zpívat při přehrávání uložené skladby. Nahrávejte buď kombinované signály, nebo pouze vstupní signál jako nový soubor, přičemž původní nahrávka zůstane zachována.

Generátor tónů pro synchronizaci souborů
Interní tónový generátor usnadňuje synchronizaci souborů nahraných na DR-40X a fotoaparátu. Po připojení DR-40X k fotoaparátu se do fotoaparátu odešle nastavitelný automatický tón, který se nahraje na DR-40X. Výsledné tóny lze použít jako vodítko při synchronizaci souborů v softwaru pro úpravu videa.

Podpora externího dálkového ovládání
Ruční nebo nožní dálkové ovládání je možné pomocí nožního spínače RC-3F nebo kabelového dálkového ovládání RC-10 (obojí je k dispozici samostatně). Spouštějte/zastavujte nahrávání, vytvářejte značky, přidávejte stopy a další funkce, aniž byste se museli dotknout DR-40X.
 

SPECIFIKACE

 
 • grafický LCD displej s rozlišením 128 x 64 pixelů a podsvícením
 • Tlačítko rychlého menu pro snadný přístup k různým funkcím
 • 10 jazyků nabídky
 • Funkce kompenzace zpoždění eliminuje časové prodlevy způsobené rozdíly ve vzdálenosti dvou sad vstupů od zdroje zvuku
 • Funkce přepisu pro záznam punch-in s jednou úrovní vrácení zpět
 • Režim diktování určený pro záznam a přepis lidského hlasu
 • Nastavitelná rychlost přehrávání od 0,5 do 2násobku (v krocích po 0,1) při frekvenci 44,1 kHz nebo 48 kHz
 • Funkce dekódování MS umožňuje správné stereofonní monitorování konfigurace mikrofonů uprostřed strany
 • Automatické vytvoření nového souboru po dosažení maximální velikosti souboru
 • Funkce rozdělení/odstranění souboru
 • Přehrávání ve smyčce/opakování
 • Funkce obnovení zachovává poslední bod zastavení, i když je DR-40X vypnutý/zapnutý
 • Funkce skokového přehrávání přeskočí během přehrávání o 1 až 10, 20 nebo 30 sekund zpět
 • Až 99 značek (lokalizačních bodů) na stopu
 • Přírůstek stopy vytváří nové soubory na libovolných místech během nahrávání
 • Formát názvu souboru lze nastavit tak, aby používal uživatelem definované slovo nebo datum
 • Prvních šest znaků názvu souboru pro nahrávání lze nastavit libovolně
 • Funkce seznamu skladeb
 • Chromatická ladička
 • Vestavěné gumové nožičky snižují přenos vibrací ze stolu nebo pracovní plochy na vestavěné mikrofony
Parametry

Parametry

Výrobce: TASCAM
Kategorie: Rekordéry
PŘÍSLUŠENSTVÍ (2)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (2)

TASCAM AK-DR11 C MKII Accessory Pack for DR Series Audio Recorders

AK-DR11CMK2 Stereofonní mini kabel pro vstup zvuku z ručního rekordéru do fotoap
950 Kč
Skladem 3 ks

Deity RX-LINK (Low Profile XLR to 3.5mm TRS cable)

 • Novinka
Deity RX-Link je adaptérový kabel z uzamykatelného 3,5mm jacku na pravoúhlý samec
897 Kč
Skladem 1 ks
PODOBNÉ (2)