Panasonic LUMIX GH5M2L (GH5M2 + ES12060)

Nová (7/2021) varianta modelu GH5 s řadou novinek! GH5M2 nabízí nový 20,3MP snímač s antireflexní vrstvou pro minimalizaci světelných artefaktů a větším dynamickým rozsahem (o 1/3 EV v porovnání s GH5). Díky novému systému pro zpracování obrazu Venus Engine umožňuje neomezený interní záznam videa v rozlišení DCI 4Kp60/10…

Více informací

Dárek zdarma v ceně 1 740 Kč: SmallRig Klec pro Panasonic GH5 a GH5S CCP2646
45 999 Kč s DPH 38 016 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
na dotaz
Popis produktu ČLÁNKY

Popis produktu

Nová (7/2021) varianta modelu GH5 s řadou novinek! GH5M2 nabízí nový 20,3MP snímač s antireflexní vrstvou pro minimalizaci světelných artefaktů a větším dynamickým rozsahem (o 1/3 EV v porovnání s GH5). Díky novému systému pro zpracování obrazu Venus Engine umožňuje neomezený interní záznam videa v rozlišení DCI 4Kp60/10 bitů z celé plochy snímače, a nabízí též srovnatelný výkon autofokusu jako Panasonic S5. Nový systém pětiosé stabilizace obrazu Dual I.S. 2 umožňuje až o 6,5 EV delší čas závěrky, velkým lákadlem je rovněž předinstalovaný režim V-Log L s 12 EV dynamického rozsahu a funkcí LUT Assist. Nově lze rovněž využít bezdrátové živé streamování v FHD/60p či nové obrazové presety („Photo Style“) L. Classic Neo / L. Monochrome S, Cinelike D2 / Cinelike V2. GH5M2 je kompatibilní s SD kartami UHS-II V90, a také s novou USB-PD nabíječkou a novou baterií DMW-BLK22 (2200 mAh). Sada těla a objektivu ES12060.

 • LUMIX GH5M2 vznikl na platformě výkonného modelu GH5 a nabízí 10bitový interní záznam videa v kvalitě DCI 4Kp60 se vzorkováním 4:2:2 a současným HDMI výstupem 4:2:2, 10bitů
 • Díky předinstalovanému klíči V-Log L lze snadno sladit barevný tón se záznamem v režimu V-Log S1H/S1 a V-Log L GH5/GH5S
 • Snímač Digital Live MOS s rozlišením 20,3 megapixelu a antireflexní vrstvou AR. Obrazový procesor byl rovněž inovován a nyní využívá nejnovější vysokorychlostní a vysoce výkonnou procesorovou technologii Venus Engine.
 • LUMIX GH5M2 se může pochlubit rychlým a vysoce přesným automatickým ostřením. Obsahuje pokročilou technologii hlubokého učení, která rozpoznává konkrétní objekty, a to včetně lidí a zvířat. Při snímání osob GH5M2 kromě rozpoznání očí, obličeje a těla rozpoznává pomocí technologie detekce v reálném čase samostatně také hlavu, což samotné ostření dále zrychluje a zpřesňuje.
 • Pro dosažení neroztřeseného záznamu z ruky je nyní stabilizace obrazu (Body I.S.) v těle LUMIX GH5M2 ještě dokonalejší, což umožňuje používat o 6,5 EV delší čas závěrky než v režimu bez stabilizace. Díky použití nejnovějšího algoritmu vyvinutého pro přístroj Lumix S1H je záznam videa plynulý a stabilní, i když je kameraman v pohybu.
 • Dotykové ovládání je pohodlné díky volně otočnému a výklopnému 3“ LCD s poměrem stran 3:2 a vysokým rozlišením 1840 tisíc bodů. V porovnání s modelem GH5 se LCD vyznačuje vyšším jasem a vynikající reprodukcí barev, což zajišťuje skvělou viditelnost ve venkovním prostředí.
 • Kromě živého streamování videa přes kabel umí LUMIX GH5M2 i bezdrátový živý streaming v kombinaci s aplikací LUMIX Sync. Po budoucí aktualizaci firmware, která nabídne IP streamování RTP/RTSP, bude také možné streamovat stabilní, vysoce kvalitní videa.
 • Tělo LUMIX GH5M2 je dostatečně odolné, aby vydrželo náročné a dlouhodobé používání v terénu. Jeho přední a zadní rám je vyroben z hořčíkové slitiny a je odolný proti stříkající vodě, prachu a mrazu až do teploty -10°C.
 • LUMIX GH5M2 nabízí Bluetooth 4.2, a dále 5GHz (IEEE802.11ac) i 2,4GHz (IEEE802.11b/g/n) Wi-Fi.
 • Většina příslušenství pro GH5, jako je audio rozšíření s XLR rozhraním, dálkový ovladač spouště a bateriový grip, je kompatibilní i s modelem GH5M2.

Vysoce kvalitní video
Hybridní fotoaparáty řady LUMIX GH se vyznačují vynikajícím výkonem pro profesionální natáčení videa a LUMIX GH5M2 přináší v tétp oblasti řadu novinek. Dokonce i v rozlišení DCI 4Kp60 je využita celá plocha snímače GH5M2, což uživateli umožňuje nahrávat video bez ořezu. Pro zajištění vysokého dynamického rozsahu a širokého barevného spektra má GH5M2 předinstalovaný klíč V-Log L, takže jej není nutné dokupovat. K dispozici je též 35 LUT tabulek pův. pro filmové kamery VariCam, které jsou ke stažení zdarma. Součástí sady nástrojů pro práci s videem z GH5M2 jsou také praktické nástroje, jako je Waveform Monitor a V-Log View Assist.

Stejně jako S1H, vlajková loď řady S, nabízí LUMIX GH5M2 v nabídce Photo Style dva typy gama presetů Cinelike. Tyto režimy nabízejí působivý vzhled s teplými pleťovými tóny nebo jemnými nuancemi světla a stínů. Předvolba Cinelike D2 upřednostňuje dynamický rozsah, zatímco Cinelike V2 upřednostňuje kontrast. Přidány byly také presety L.Monochrome S a L.Classic Neo. Všechny tyto presety jsou k dispozici i v anamorfním režimu. Při nahrávání v režimu VFR (Variable Frame Rate) lze vybrat mezi záznamem C4K/4K 60 fps, Anamorphic 50 fps a FHD 180 fps. Automatické zaostřování lze nastavit před zahájením VFR záznamu.

Výkonné funkce zpracování obrazu
Snímač Digital Live MOS s rozlišením 20,3 megapixelů s velmi dobrým podáním obrazu minimalizuje výskyt duchů a odlesků i v protisvětle díky nové AR vrstvě. Bleskurychlé a vysoce přesné automatické ostření LUMIX GH5M2 detekuje oči a obličej subjektů přibližně 2x rychleji a pokračuje v jejich sledování, i když je objekt o 50 % menší (oproti GH5). Sleduje objekt, i když se otočí zády k fotoaparátu, nakloní hlavu nebo se vzdálí. Vylepšení technologie DFD zlepšilo schopnosti režimu AFC a umožňuje uživatelům sledovat i malé objekty. Díky pokročilému dotykovému LCD mohou uživatelé využívat funkci maskovacího rámečku Frame Marker, a to ke kontrole kompozice během záznamu v různých poměrech stran, jako jsou 16:9, 4:3, 1:1, 4:5, 5:4 a 9:16. Výrazný červený REC rámeček - indikátor běžícího záznamu na obrazovce a v elektronickém hledáčku - jasně signalizuje, zda přístroj právě nahrává.

Streaming
Vysoce kvalitní živý streaming v interiéru i exteriéru s minimálním vybavením! Stačí LUMIX GH5M2 a chytrý telefon s aplikací LUMIX Sync a můžete streamovat video FHD/60fps při datovém toku 16 Mb/s. Pro živé streamování přes kabel je k dispozici zdarma ke stažení speciální software LUMIX Webcam Software.

Provozní spolehlivost
Každý kloub nebo tlačítko LUMIX GH5M2 má těsnění pro použití v náročných venkovních podmínkách. Životnost mechanismu závěrky je přibližně 200 000 cyklů. Pro další podporu používání v exteriéru se GH5M2 může pochlubit novou vysokokapacitní baterií s kapacitou 2200 mAh, která splňuje požadavky USB PD (Power Delivery) a lze ji dobíjet přes i pomocí sběrnice USB. Fotoaparát LUMIX GH5M2 je vybaven dvěma sloty pro paměťové karty SD kompatibilní s vysokorychlostními vysokokapacitními kartami UHS-II s klasifikací V90 pro přenos, zálohování a alokaci záznamu.

Bluetooth a Wi-Fi
LUMIX GH5M2 integruje rozhraní Bluetooth a Wi-Fi. Po připojení fotoaparátu k chytrému telefonu/tabletu pomocí aplikace Panasonic LUMIX Sync pro iOS/Android mohou uživatelé fotografovat, prohlížet a sdílet fotografie a videa na dálku. Kompatibilita s Bluetooth 4.2 (BLE, Bluetooth Low Energy) udržuje fotoaparát připojený k chytrému telefonu s minimální spotřebou energie. Nastavení a předvolby fotoaparátu LUMIX GH5M2 lze také kopírovat a používat v jiných přístrojích stejného modelu buď pomocí bezdrátové aplikace LUMIX Sync nebo prostřednictvím SD karty. Wi-Fi poskytuje bezpečné a stabilní připojení buď k zařízení využívajícímu pásmo 2,4 GHz, nebo k zařízením, která využívají pásmo 5 GHz (pokud je k dispozici).

LUMIX Tether
Pomocí PC aplikace LUMIX Tether mohou uživatelé ovládat fotoaparát na počítači prostřednictvím USB rozhraní. Software umožňuje uživateli i dalším divákům prohlížet snímky na obrazovce počítače během fotografování, což je neocenitelné při komerční portrétní či produktové fotografii apod. Software podporuje fotografie v rozlišení 6K a 4K, lze jej použít ke spuštění a zastavení záznamu videa a uživatel si může rovněž zvolit cílovou složku pro uložení snímků.


GH5M2 FW 1.1 (11/12 2021)
Aktualizace firmware s funkcí Live View Composite, technologií USB Tethering (propojení s chytrým telefonem přes 4G/5G), a možností RTP/RTSP IP streamování při kabelovém připojení. Nový firmware pro objektivy LUMIX G / LEICA DG (H-E08018, H-X1025, H-ES12060, H-ES50200, H-RS100400, H-XA025, H-ES200, H-HSA12035, H-FS12060, H-HSA35100, H-FSA45200 a H-FSA100300) usnadňuje jejich používání s GH5M2 a dovoluje uživatelům zvolit nelineární nebo lineární nastavení ostřícího prstence. V nelineárním nastavení se zaostření mění v závislosti na rychlosti otáčení prstence. V lineárním nastavení se zaostření posouvá v pevných intervalech podle toho, jak moc je prstencem otočeno, což napodobuje manuální objektiv. Citlivost v lineárním nastavení lze nastavit v rozsahu 90 až 360 stupňů v intervalu 30 stupňů.

Rozšířená kompatibilita se stabilizátory DJI

 • Nově lze využít funkci Active Track stabilizátorů DJI RS 2 a DJI RSC 2. (Pro popis podporovaných funkcí čtěte Release Note PDF dokumenty pro DJI RS 2 resp. RSC 2).

Streaming

 • Lze realizovat RTP/RTSP streaming videa a audia (AAC) pomocí LAN rozhraní (vyžaduje redukci USB>LAN).
 • Lze realizovat RTMP/RTMPS streaming pomocí mobilních telefonů připojených prostřednictvím rozhraní USB.

Další nové funkce

 • Přidána funkce [Live View Composite].
 • Nové volby 720° a 1080° přiřazeny k funkci [Focus Ring Control].
 • K PC s aplikací LUMIX Tether lze nyní přístroj připojit také pomocí rozhraní LAN (s USB>LAN redukcí).
 • Aplikace LUMIX Tether (v2.0 nebo vyšší) dovoluje simultánně ovládat více fotoaparátů.
 • Aplikace LUMIX Tether (v2.0 nebo vyšší) dovoluje ovládat zoom kompatibilních objektivů řady LUMIX G.

Výkonnostní optimalizace

 • Odstraněn problém se zpomalováním/zamrzáním přístroje během přenosu dat na PC po Wi-Fi (5 GHz).

Firmware 1.30 (10/2023)
Altualizace pro GH6 (2.4) a GH5M2 (1.3) přinášejí vyšší stabilitu a podporu pro novou ostřící technologii „DJI LiDAR AF“ vyžadující rovněž použití kompatibilního produktu značky DJI: DJI RS 3 Pro nebo DJI LiDAR Range Finder. Verze 2.4 pro GH6 navíc zvyšuje stabilitu záznamu do formátu Apple ProRes, verze 1.3 pro GH5M2 pak zlepšuje reprodukci barev v režimu Cinelike D2.

 

ČLÁNKY

Parametry

Parametry

Výrobce: Panasonic
Kategorie: Digital Cinema

Hlavní parametry

Velikost snímače kamery4/3"
Rozlišení4K (DCI)
RozlišeníUHD
RozlišeníFull HD
Typ bajonetuMFT
VýstupHDMI
PŘÍSLUŠENSTVÍ (4)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (4)

Feelworld F6 Plus V2

Varianta „V2“ populárního kamerového monitoru Feelworld F6 Plus přináší navíc 6“
5 190 Kč
Skladem 5 ks

Panasonic Lumix G Vario 45-150mm f/4-5.6 Asph. Mega O.I.S. (černý)

MFT zoom s rozsahem portrét-telefoto (45-150mm, 90-300mm 35mm ekv.) a optickou stabilizací
5 999 Kč
na dotaz

Panasonic Lumix DMW-PM10 bag

Středně velká fotografická brašna určená k přenášení fotoaparátu LUMIX G, například
2 500 Kč
na dotaz

Lexar Pro 1800X SDHC/SDXC UHS-II 256GB

Karta Lexar® Professional 1800x SDXC™ UHS-II GOLD, navržená pro vaše digitální zrcadlovky
3 958 Kč
7-14 dní