Panasonic AG-UX180

Tento produkt už není v naší nabídce. Vyberte se prosím z alternativ níže.
NÁHRADA ZA VYPRODANÝ PRODUKT (1)

Panasonic AG-CX10

 • Doprava zdarma
Nová řada lehkých 4Kp60 kamkordérů HC-X1500, HC-X2000 a AG-CX10 je vybavena širokoúhlým
58 988 Kč
již není v prodeji

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

Prémiový model řady Panasonic UX, AG-UX180, nabízí širokoúhlý (24 mm v režimu 4K/FHD) zoom s 20x přiblížením, záznam v rozlišeních 4K 24p, UHD 60p/50p a FHD 60p/50p, snímání rychlostmi až 120fps/100fps v HD pro natáčení zpomalených záběrů, duální záznam (UHD/FHD) na dvě SD karty, infračervený režim a 3G-SDI výstup.

 • 1" MOS snímač
 • 20x optický zoom se stabilizací obrazu O.I.S.
 • Integrovaný 24mm širokoúhlý transfokátor
 • Duální UHD/FHD záznam
 • Podpora formátů 4K 24p, UHD 60p/50p/30p/25p/24p

Panasonic AG-UX180

Panasonic AG-UX180 je prémiový model nové řady 4K kamer „UX”, která vychází z osvědčených modelů „AVCCAM”, nově ovšem přináší podporu moderního formátu 4K. UX180 je osazena 1” obrazovým snímačem typu MOS a širokoúhlým (24mm) transfokátorem s 20x přiblížením. Kamera nabízí širokou paletu profesionálních funkcí včetně pokročilých technologií pro asistenci ostření, záznamu do 4K a HD formátů a funkcí pro přesné nastavení obrazových parametrů. Panasonic UX180 je profesionální kamera, která nabízí 4K záznam a vynikající poměr ceny a výkonu!

Objektiv LEICA DICOMAR 4K
AG-UX180 je jednou z prvních kamer na trhu vybavených 1” snímačem a integrovaným transfokátorem s 20x optickým zoomem. Širokoúhlý objektiv (24 mm) s proměnnou ohniskovou vzdáleností je zárukou, že získáte vždy zcela perfektní záběr, ať už budete natáčet celky nebo detaily: ohniskovou vzdálenost lze měnit v rozsahu od 24 mm až po 480 mm za dobu kratší než 2 vteřiny. Funkce i.Zoom (pouze v režimu HD) zvýší možnost přiblížení na hodnotu cca 30x při zachování vysokého rozlišení obrazu. V případě potřeby je k dispozici také funkce digitálního extenderu (2x, 5x nebo 10x) pro super-telefoto zvětšení až do rozsahu 300x. Nechybí ani prstence pro manuální zoom/ostření/clonu a uživatelsky konfigurovatelná tlačítka.

Panasonic AG-UX180

Inteligentní ostření
Kamera je vybavena technologií pro inteligentní automatické ostření s vynikající rychlostí, přesností a obrazovou stabilitou. Krom špičkových ostřících algoritmů je za skvělé výsledky ostření zodpovědná jednotka Micro Drive Focus Unit s přesným sledováním subjektů a systémem predikce pohybu. Kontrolu natáčeného materiálu lze provádět pomocí 3,5” vysouvacího LCD displeje nebo barevného OLED EVF s rozlišením cca 1.770.000 bodů. ND filtr (OFF, 1/4, 1/16, 1/64 ND), volič zisku (?3 dB až 24 dB) nebo funkce pro vyvážení bílé (3200/5600/VAR) jsou samozřejmostí...

Panasonic AG-UX180

Záznamové formáty
Díky různým záznamovým režimům s volitelnou obrazovou kvalitou, přepínatelnou snímkovou frekvencí a nastavitelným datovým tokem, má kamera UX180 velice široké možnosti použití: od online videí až po nezávislou filmovou produkci! Videa lze zaznamenávat do rozlišení 4K (4096 x 2160) se snímkovou frekvencí 24p, UHD (3840 x 2160, až 60p) nebo FHD (1980 x 1080, až 60p resp. 100/120fps v režimu Super-Slow Motion). Z formátů jsou podporovány standardy MOV (QuickTime), MP4 a AVCHD. Model AG-UX180 je vybaven dvojicí slotů pro SD karty a podporuje simultání i kontinuální záznam videa a také záznam v režimu „Dual Codec” pro simultánní záznam do UHD (v tomto režimu max. 30p) a FHD, či do FHD s vysokým datovým tokem (master) a zároveň do FHD s nízkým datovým tokem (proxy).

Panasonic AG-UX180

Optická stabilizace obrazu
Roztřesený obraz je při natáčení malou ruční kamerou – zvláště v případech netradičních kamerových úhlů – prakticky nevyhnutelný. Kamera UX180 si ale klade za cíl eliminovat roztřesení i v těchto extrémních případech, a to díky pokročilému systému optické stabilizace obrazu O.I.S. a hybridní pětiosé stabilizaci „Hybrid Image Stabilizer”.

Panasonic AG-UX180

Profesionální rozhraní
Kamera nabízí i funkce, jaké byste u modelu v této cenové hladině nečekali! Jednou z nich je i 3G-SDI výstup pro připojení externích 1080p60/p50 rekordérů, dále synchronizační I/O terminál (TC), dva kanály linkových audio vstupů s konektory XLR, přepínatelnou úrovní a 48V fantomovým napájením nebo HDMI výstup pro 4K monitoring.

Panasonic AG-UX180

Bezdrátové ovládání
Aplikace AG ROP pro iPad je k dispozici zdarma a dovoluje dálkově ovládat kameru AG-UX180 vybavenou volitelným Wi-Fi modulem AJ-WM50 nebo AJ-WM30. Krom nastavení obrazové kvality nebo spouštění/zastavování záznamu lze pracovat i se zoomem a zaostřením objektivu, včetně funkce i.Zoom. Navíc zobrazuje i náhled videí!

Barevné korekce
Nadstandardem jsou funkce pro barevné korekce obrazu pro sladění více kamer, technologie Skin Detail pro zjemnění pleti interpretů např. při natáčení rozhovorů, či osm gamma presetů včetně dvou režimů „Cine-Like Gamma”, které využívají technologie vyvinuté pro high-end filmovou kameru VariCam. Zajímavostí je možnost vypnout infračervený filtr a natáčet ve tmě pomocí infračerveného světelného zdroje (IČ světlomet není součástí dodávky).

Příručka pro kamery Panasonic AG-UX180 / AG-UX90 v1.00 (prosinec 2016)
Panasonic uvedl první verzi uživatelské příručky pro nové UHD/4K kamery AG-UX180 a AG-UX90. Kniha popisuje rozdíly mezi oběma modely, dostupné záznamové režimy vč. jejich datových toků, vstupy/výstupy (vč. HDMI 2.0 u modelu UX180), strukturu menu a nastavení přístroje, funkce pro asistenci ostření a stabilizaci obrazu, režimy záznamu na dvě paměťové karty, dálkové ovládání pomocí aplikace pro iPad, presety gamma režimů (vč. filmových „Film-Like” a „Cine-Like”) nebo novou funkci Focus Transition u modelu UX180 pro plynulé přepnutí presetů zaostření umožňující dokonalé přeostření během natáčení. V anglickém jazyce zde.

Firmware 1.02 (prosinec 2016)
Panasonic publikoval první demonstrační video natočené 4K kamerou AG-UX180. Na video se můžete podívat na YouTube, a to včetně varianty s rozlišením 2160p a doplňkového „filmu o filmu”. Aktualizace firmware 1.02 odstraňuje obrazové artefakty při aktivaci funkce ABB (automatické vyvážení černé) v záznamovém režimu 4K, opravuje úrovně černé u funkce NR Control a také odstraňuje zabarvení kontur nejsvětlejších partií obrazu v gamma módech CINE_LIKE_V a FILM_LIKE_2. Stahujte zde.

Příručka pro uživatele kamer Panasonic UX90/UX180 od Barryho Greena (březen 2017)
Producent a spisovatel Barry Green – autor řady knih o kamerách značky Panasonic, držitel ceny Emmy a moderátor diskuzních fór DVXUser.com – vytvořil novou příručku pro modely Panasonic AG-UX90 a AG-UX180. Interaktivní kniha vás na svých 269 stranách seznámí se všemi funkcemi a režimy nových kamer řady UX, od základních až po pokročilá nastavení. Příručka nabízí bohatou obrazovou dokumentaci vč. velkého množství barevných fotografií, screenshotů a video ukázek a je k dispozici (po zaregistrování) zcela zdarma.

Panasonic UX90 UX180 Barry Green

Firmware 1.05 (duben 2017)
Aktualizace 1.05 pro UX180 obsahuje globální opravy související s SDI zvukem. Byly odstraněny problémy s SDI výstupem (3G-SDI, HD-SDI, SD-SDI), např. nezobrazený stav druhého audio kanálu. Ve vzácných případech může po přepnutí do režimů Recording nebo Playback dojít k posunutí fáze jednoho z kanálů SD-SDI CH1 / CH2 o několik samplů. Rovněž opraveno.

Firmware 1.06 (duben 2017)
Verze 1.06 opravuje chyby způsobující výpadky audio metrů a zvukového výstupu, které se mohly projevit v některých nastaveních přístroje a chyby způsobující smazání nesprávně zaznamenaných MOV/MP4 souborů při jejich obnově.

1. Chyba způsobující nefunkčnost audio metrů a zvukového výstupu. Byla opravena chyba, která se projevovala v režimu Recording, pokud byly splněny níže uvedené podmínky.
Symptomy:

 • Nefunkční zvukové metry
 • Neexistence audio dat na SDI výstupu
 • Zvuk není přítomen ve sluchátkovém výstupu
 • Problém se netýká zaznamenaného zvuku nebo přehrávaných videí

Podmínky pro vznik chyby:

 • Režim sluchátkového výstupu: LIVE
 • Výstup nastaven na SDI
 • Navíc je provedena některá z níže popsaných akcí:
 • - REC CHECK
 • - Stisknutí tlačítka REC během přehrávání videa
 • - Vypnutí kamery a její okamžité zapnutí dříve, než se vypne LCD
 • - Přepnutí z režimu Playback na Recording při zvoleném režimu FHD


Restartování kamery nebo změna některého z výše uvedených nastavení mohla uvést kameru do normálního stavu, ale opětovné splnění těchto podmínek mělo za následek vyvolání stejné chyby. Opraveno.

2. Chyba způsobující vymazání klipu během procesu jeho obnovy (pouze u souborů MOV/MP4):
Pokud nebyl záznam proveden korektně např. z důvodu přerušení napájení, je klip automaticky obnoven po restartování přístroje. Pokud ale byla paměťová karta umístěna v jiném slotu, než v jakém byl realizován přerušený záznam a je zahájen proces obnovy, je poškozený (MOV/MP4) soubor smazán. Opraveno.

Firmware 1.08 (červenec 2017)
Opravena chyba způsobující zamrzání kamery při zoomování a aktivní funkci Focus Transition. Funkce Focus Transition slouží k uložení/vyvolání presetu zaostření. Může být přiřazena uživatelskému tlačítku a přerušena zoomováním.

Firmware 1.11 (duben 2018)

 • Ve vzácných případech mohlo být tlačítko pro spuštění záznamu (nebo dálkové ovládání) nefunkční. Tento problém byl opraven.
 • Pokud byla vyjmuta karta z hlavního slotu během simultánního nahrávání, došlo ve druhém slotu k zastavení záznamu po 10 hodinách od jeho spuštění. Tento stav nebyl korektně indikován a došlo rovněž k zablokování tlačítka pro spuštění záznamu. Chyba byla odstraněna.
 • V některých případech nedošlo po restartu kamery k aktivaci LCD displeje. Chyba byla opravena.
 • Opravena chyba způsobující vadu zápisu u velmi malého množství SD karet.
 • V některých případech nebylo možné připojit kameru k iPadu, např. pokud došlo k změně síťové adresy při nastavení [DIRECT] u položky WIRELESS SETUP a [SERVER] u DHCP. Chyba byla odstraněna.Parametry

Parametry

Výrobce: Panasonic
Kategorie: Kompaktní kamery

Hlavní parametry

Velikost snímače kamery1"
RozlišeníUHD
Zoom20x
Typ bajonetuintegrovaný objektiv
VýstupHDMI
VýstupSDI

Ostatní parametry

Provedeníhandycam
PŘÍSLUŠENSTVÍ (15)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (15)

Blackmagic Design DeckLink Mini Recorder 4K

 • -5 %
 • 4K / UHD
Nabírací PCIe karta DeckLink Mini Recorder 4K nabízí stejné funkce jako HD model,
5 190 Kč
Skladem > 5 ks

Feelworld P7 (Metal)

Velice lehký a tenký 7” 4K kamerový monitor s HDMI I/O a IPS panelem s vysokou světelností
8 199 Kč
Skladem > 5 ks

Blackmagic Design Teranex AV

 • -9 %
 • Doprava zdarma
Nový převodník standardů Teranex AV je cílený na odbavování živých přenosů, prezentací
44 549 Kč
Skladem 4 ks

Panasonic AG-VBR89GC

Akumulátor pro kamery AG-DVX200 / AJ-PX230 / AJ-PX270 / AG-AC30 / AG-UX90 / AU-EVA1
9 753 Kč
Skladem 3 ks

Panasonic AG-VBR59E

Akumulátor pro kamery AG-DVX200 / AJ-PX230 / AJ-PX270 / AG-AC30 / AG-UX90 / AU-EVA1
4 990 Kč
Skladem 1 ks

Libec AP-X Smart Quick Release Adapter

Stativová základna Libec AP-X s rychloupínací destičkou dovoluje velice rychlou a
1 909 Kč
K odeslání 1 ks

Swit LB-PD65C Panasonic VBR59 Series Battery

65Wh baterie Panasonic VBR59 s D-tapem a USB-C, LB-PD65C je 65Wh velkokapacitní baterie
4 790 Kč
K odeslání 1 ks

camRade wetSuit AG-UX90/180

 • -68 %
Speciální akce: -68%
camRade wetSuit AG-UX90/180 je speciálně ušita pro kameru Panasonic AG-UX90 a AG
1 900 Kč
Skladem 1 ks

Feelworld FW279 - 7" HDMI Kamerový náhledový monitor

Velice lehký a tenký 7” 4K kamerový monitor s HDMI I/O a IPS panelem s vysokou světelností
7 130 Kč
na dotaz

Datavideo PTR-10T

 • Doprava zdarma
Robotická kamerová pan/tilt hlava s rozhraním HDBaseT. V prodeji od 6/2020.
69 726 Kč
7-14 dní

Panasonic AJ-PG50

 • Doprava zdarma
Panasonic AJ-PG50EJ je přenosný videorekordér zaznamenávající HD video do kodeků
162 890 Kč
na dotaz

Panasonic AJ-WM50

Bezdrátový, dvoupásmový modul AJ-WM50 pro kamery řady P2HD a pro 4K modely AG-DVX200/UX90/UX180
4 462 Kč
na dotaz

Panasonic AG-VBR118G

Akumulátor pro kamery AG-DVX200 / AJ-PX230 / AJ-PX270 / AG-AC30 / AG-UX90 / AU-EVA1
12 000 Kč
na dotaz

Skaarhoj RCP (v2)

 • Doprava zdarma
Kamerové ovládací panely Skaarhoj RCP patří mezi nejflexibilnější a cenově nejdostupnější
77 658 Kč
3-5 dnů

TRIAD VPA-10L Mini V-Mount Camera Plate

Lehká, miniaturní V-Mount kamerová destička. Odolná kovová konstrukce, vyrobeno v
4 320 Kč
1-2 dny
 • Ukázat vše
 • Panasonic AG-UX180

  • Doprava zdarma
  • 4K rozlišení
  Prémiový model řady Panasonic UX, AG-UX180, nabízí širokoúhlý (24 mm v režimu 4K/FHD)
  82 510 Kč
  již není v prodeji