Metabones Nikon G to BMPCC4K Speed Booster XL 0.64x (2019)

Nové varianty BMPCC4K Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x vycházejí ze stávajících modelů pro bajonet MFT, jsou ale optimalizovány pro sadu filtrů kamery BMPCC4K, jejíž tloušťka…

Více informací

14 214 Kč s DPH 11 747 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
E-shop skladem 2 ks
Praha 2 ks
Kód zboží:
MB_SPNFG-m43-BM5
Přidat do porovnání
Popis produktu

Popis produktu

Nové varianty BMPCC4K Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x vycházejí ze stávajících modelů pro bajonet MFT, jsou ale optimalizovány pro sadu filtrů kamery BMPCC4K, jejíž tloušťka je podstatně menší, než u standardních fotoaparátů s tímto bajonetem. Krom modifikované optické soustavy nabízejí také delší stativovou patku – pro dokonalé sladění s tělem kamery BMPCC4K – zaručující pevné spojení těla kamery i adaptéru Speed Booster s rychloupínací destičkou. Oba modely – Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x – jsou dostupné ve variantách s bajonety Nikon G, Canon EF a Canon EF CINE. Model ULTRA 0.71x je navíc v prodeji také ve verzi ARRI PL. V prodeji od 8/2019.

Nové varianty BMPCC4K Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x vycházejí ze stávajících modelů pro bajonet MFT, jsou ale optimalizovány pro sadu filtrů kamery BMPCC4K, jejíž tloušťka je podstatně menší, než u standardních fotoaparátů s tímto bajonetem. Filtry snímače jsou důležitou součástí celkové optické soustavy přístroje a přepracovaná optika nových adaptérů tak zaručuje maximální obrazovou kvalitu, především při extrémním otevření clony. Krom modifikované optické soustavy nabízejí také delší stativovou patku – pro dokonalé sladění s tělem kamery BMPCC4K – zaručující pevné spojení těla kamery i adaptéru Speed Booster s rychloupínací destičkou.

Metabones Speed Booster XL 0.64x for BMPCC4K

Oba modely – Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x – jsou dostupné ve variantách s bajonety Nikon G, Canon EF a Canon EF CINE. Model ULTRA 0.71x je navíc v prodeji také ve verzi ARRI PL. Nová řada adaptérů Metabones Speed Booster je vytvořena specificky pro kameru Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K a nelze ji použít v kombinaci s jinými přístroji s bajonetem MFT (JVC, Olympus nebo Panasonic)...

Speed Booster XL 0.64x for BMPCC4K
Adaptér Speed Booster XL 0.64x for BMPCC4K využívá pokročilou optiku složenou ze sedmi čoček vč. elementů z tantalového skla s extrémně vysokým indexem lomu pro fantastický optický výkon až do f/0,80! Nová varianta byla navržena specificky pro kameru Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K pro maximální obrazovou kvalitu a kompatibilitu s FF objektivy, od historických filmových až po nejnovější objektivy všech značek.

Adaptéry Speed Booster využívají možností moderních materiálů a patentovaných technologií americké společnosti Caldwell Photographic pro zlepšení přenosových vlastností celé elektrooptické zobrazovací soustavy kamery. Adaptér používá sklo s extrémně vysokým indexem lomu pro vynikající optické vlastnosti, včetně snížení ohniskové vzdálenosti a zvýšení světelnosti nasazených objektivů a pokrytí senzoru, a také zlepšení modulační přenosové funkce. Citelné zlepšení lze pozorovat zejména ve středu obrazu, k mírnému zlepšení dochází rovněž v okrajových částech. Lze dosáhnout světelnosti až f/0,80 (s objektivem f/1,2)! Např. objektiv 50mm f/1,2 se přemění v 32mm f/0,80!

Metabones Speed Booster XL 0.64x for BMPCC4K

Adaptér Speed Booster zaručuje zlepšení optických vlastností použitého objektivu: i při maximální světelnosti f/0,80 (s objektivem f/1,2) poskytuje adaptér ostrý, vysoce kontrastní obraz až do výšky obr. 5,1 mm (limit FHD režimu kamery BMPCC4K); obraz ale zůstává velice kvalitní v celé ploše snímače. Vinětace při maximální světelnosti f/0,8 nepřesahuje hodnotu jednoho clonového čísla, při hodnotách f/3,42+ nedochází k vinětaci vůbec. Rektilineární zkreslení je menší než 0,8 %.

Kompatibilní kamery

  • Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K
  • Blackmagic Pocket Cinema Camera HD (pův. model)
  • Blackmagic Micro Cinema Camera
  • Blackmagic Micro Studio Camera 4K
  • Blackmagic Studio Camera 4K
  • Blackmagic Studio Camera

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Metabones
Kategorie: Adaptéry

Hlavní parametry

Adaptér pro objektivNikon G
Adaptér pro kameruPocket Cinema Camera 4K