Metabones Leica R Lens to RF-mount Speed Booster ULTRA 0.71x

Objektivy Leica R-mount k fotoaparátům Canon RF-mount. Výrobek je určen pro fotoaparáty formátu APS-C (např. Canon C70 a RED Komodo atd.) nebo pro použití s režimem APS-Crop fotoaparátů EOS R3, R5, R6, EOS R a EOS RP

Více informací

12 312 Kč s DPH 10 175 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
Na dotaz
Kód zboží:
MB_SPLR-EFR-BM1
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu

Popis produktu

Objektivy Leica R-mount k fotoaparátům Canon RF-mount. Výrobek je určen pro fotoaparáty formátu APS-C (např. Canon C70 a RED Komodo atd.) nebo pro použití s režimem APS-Crop fotoaparátů EOS R3, R5, R6, EOS R a EOS RP

 • Objektivy Leica R-mount k fotoaparátům Canon RF-mount;
 • Výrobek je určen pro fotoaparáty formátu APS-C (např. Canon C70 a RED Komodo atd.) nebo pro použití v režimu APS-Crop fotoaparátů EOS R3, R5, R6, EOS R a EOS RP;
 • Zvýšení maximální clony o 1 stupeň;
 • Zvýšení MTF;
 • Objektiv je 0,71x širší;
 • Pokročilá 5prvková/4skupinová optická konstrukce obsahující optické sklo na bázi ultra vysokého indexu tantalu od společnosti Caldwell Photographic v USA (udělený patent);
 • Saténová povrchová úprava;
 • Konstrukce z hliníkové slitiny a mosazi s chromováním;
 • Odnímatelná stativová patka typu Arca kompatibilní s kulovými hlavami Arca Swiss, Markins a Photo Clam (upíná se přímo nebo se připevňuje k rychloupínací destičce pomocí šroubu 1/4"-20);

Tento adaptér je mechanický. NEpodporuje elektronické ovládání clony, AF a EXIF.

Omezení

 
 • Výrobek je určen pro fotoaparáty formátu APS-C (např. Canon C70 a RED Komodo atd.) nebo použití s režimem APS-Crop fotoaparátů EOS R3, R5, R6, EOS R a EOS RP;
 • Zadní člen objektivu nesmí vyčnívat z příruby více než 10,5 mm.
 • Následující objektivy vyžadují úpravu, aby je bylo možné nasadit na Speed Booster
  • Super-Elmar-R 15 mm
  • Elmarit R 28/2,8
  • Elmarit R 35/2,8
  • Summicron R 50/2
 • Superteleobjektivy, jako je Telyt 560/5,6, mohou v rozích vinětovat.

 

Tento adaptér je mechanický. NEpodporuje elektronické ovládání clony, AF a EXIF.

Popis

Speed Booster ULTRA

Ostřejší rohy, menší zkreslení, snížená vinětace

Nová optická konstrukce: pokročilá optická konstrukce s 5 prvky/4 skupinami, která obsahuje optické sklo na bázi tanatalu s ultravysokým indexem, pro dosažení mimořádného optického výkonu s lepší ostrostí rohů, zkreslením a sníženou vinětací.

Stejně jako revoluční původní model Metabones Speed Booster uvedený v lednu 2013 má Speed Booster ULTRA zvětšení 0,71x, a účinně tak snižuje crop faktor bezzrcadlovek se snímači velikosti DX, jako jsou fotoaparáty Sony E-mount a Fuji X-mount, z 1,5x na 1,07x. Nová konstrukce ULTRA však velmi efektivně využívá exotické materiály na nejzazší hranici sklářské technologie a díky tomu je dobře korigována pro použití prakticky se všemi full-frame objektivy pro zrcadlovky bez ohledu na vzdálenost výstupní pupily. Speed Booster ULTRA si tak velmi dobře rozumí s profesionálními objektivy se zoomem f/2,8, jako jsou zoomy 24-70 mm f/2,8 a 70-200 mm f/2,8 od společností Canon a Nikon, a vytváří tak vysokorychlostní zoomy 17-50 mm f/2,0, resp. 50-142 mm f/2,0. Podobně se vysokorychlostní objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností, jako je 50 mm f/1,2, změní na objektiv 35,5 mm f/0,9 s vynikajícím kontrastem a rozlišením od středu až po okraje obrazu. (Více informací naleznete v tiskové zprávě zde)

 

 

 

Seznam objektivů s manuálním ostřením, které je nutné upravit pro použití se zařízením Speed Booster ULTRA

Mnoho objektivů s manuálním ostřením má zadní výstupky (hroty, páčky, jiné přídavné prvky), které by mohly poškodit optiku a/nebo pouzdro zařízení Speed Booster ULTRA. Před jejich bezpečným použitím na zařízení Speed Booster ULTRA je třeba je upravit. Před použitím na zařízení Speed Booster ULTRA zkontrolujte a ujistěte se, že na kombinaci adaptér/objektiv nejsou žádné zadní výstupky. Na škrábance a poškození způsobené zadními výstupky nebo nekvalitními adaptéry se nevztahuje záruka. Níže je uveden neúplný seznam objektivů, o kterých je známo, že jsou nekompatibilní.

Contax/Yashica

Distagon 3,5/15 mm

Leica R

Super-Elmar-R 15 mm
Elmarit R 28/2,8
Elmarit R 35/2,8
Summicron R 50/2

Nikon F

20/2,8 AI-S

Olympus OM

OM 18/3,5
OM 21/2
OM 21/3,5
OM 28/2,8
OM 50/1,8

Pentax K

Každý objektiv Pentax s bajonetem K má vystouplou lamelu a páčku clony. NELZE ji nasadit.

 

 

 


Potvrzením objednávky je vaše účtenka PayPal. Dokud nedojde k odeslání zásilky, neexistuje žádné samostatné potvrzení e-mailem.

Prohlášení o vyloučení odpovědnosti: NEJSEME licencováni, schváleni ani podporováni společnostmi Leica a Canon.


 

Proč právě Metabones®?

Společnost Metabones od svého založení navrhuje a vyrábí adaptéry pro objektivy, které jsou mezi profesionály a nadšenci uznávány jako špička v oblasti designu a zpracování.

Na rozdíl od oblíbeného trendu jiných továren, které používají hliníkový kroužek natřený černou barvou na straně těla fotoaparátu, my místo toho nechodíme zkratkou, ale používáme precizně opracovanou mosaz s chromováním na straně těla fotoaparátu i objektivu našich adaptérů, abychom zajistili hladkou montáž, skvělý vzhled a odolnost. Strana adaptéru s objektivem je vybavena pevnou konstrukcí s listovou pružinou, která zpevňuje spojení adaptéru s objektivem a zajišťuje těsnost objektivu, aby se snížilo opotřebení a zabránilo se vzniku chyb v zaostření a problémů s optickým vyrovnáním.

Společnost Metabones používá matně černou úpravu, která omezuje vnitřní odrazy na minimum, aby byla zachována maximální možná optická kvalita objektivu.

Všechny adaptéry Metabones dodržují tuto tradici nekompromisní přesnosti, robustní kvality provedení a vynikající povrchové úpravy. Naše nová řada produktů Smart AdapterTM přidává špičkovou kanadskou technologii elektronického propojení se skutečným elektronickým ovládáním clony objektivu přímo z těla fotoaparátu.

Funkce

 • Adaptér je na straně fotoaparátu i na straně objektivu vyroben z mosazi, precizně opracován a pokoven chromem.
 • Saténová povrchová úprava - stejně jako uchycení objektivu a fotoaparátu z původního vybavení.
 • Přesné uchycení a pevné spojení - objektiv nemá při nasazení na adaptér žádnou vůli, mezeru ani se neviklá a není nutné jej nijak upravovat, aby se přizpůsobil vašemu objektivu.
 • Navrženo pro dosažení nekonečného zaostření při zachování správné registrační vzdálenosti potřebné pro zachování optické kvality objektivů CRC nebo objektivů s plovoucími členy.

Naše adaptéry řady Smart AdapterTM mají následující další funkce

 • Skutečná elektronická integrace clony - nechte fotoaparát automaticky zvolit clonu v expozičních režimech P nebo S, nebo si ji sami zvolte na těle fotoaparátu v režimech A nebo M.
 • Údaje EXIF, jako je identifikace objektivu, ohnisková vzdálenost a clona.
Parametry

Parametry

Výrobce: Metabones
Kategorie: Adaptéry

Hlavní parametry

BajonetLeica R
Adaptér pro kameruCanon RF
PŘÍSLUŠENSTVÍ (3)

Příslušensví pro: RED KOMODO (3)

RED KOMODO

 • Doprava zdarma
 • Top produkt
 • Dárek zdarma
Dárek v ceně 3 890 Kč
Nová kompaktní kamera RED KOMODO je vybavena novým snímačem (6K Super 35; globální
178 837 Kč
Skladem 1 ks

Canon EOS R6

 • Doprava zdarma
 • 4K rozlišení
Speciální akce
Tělo fotoaparátu EOS R6 vám dává více příležitostí k zachycení dokonalého okamžiku.
64 490 Kč
na dotaz

Canon C70

 • Doprava zdarma
Kamera EOS C70 zavádí do systému Cinema EOS technologii bajonetu RF a je vybavena
144 990 Kč
14-30 dní
VHODNÉ PRO (5)