Metabones Canon EF to BMPCC4K T CINE Speed Booster ULTRA 0.71x

Nové varianty BMPCC4K Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x vycházejí ze stávajících modelů pro bajonet MFT, jsou ale optimalizovány pro sadu filtrů kamery BMPCC4K, jejíž tloušťka je podstatně menší, než u standardních fotoaparátů s tímto bajonetem. Krom modifikované optické soustavy nabízejí také delší stativovou patku – pro dokonalé sladění s tělem kamery…

Více informací

19 190 Kč s DPH 15 860 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní
Popis produktu

Popis produktu

Nové varianty BMPCC4K Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x vycházejí ze stávajících modelů pro bajonet MFT, jsou ale optimalizovány pro sadu filtrů kamery BMPCC4K, jejíž tloušťka je podstatně menší, než u standardních fotoaparátů s tímto bajonetem. Krom modifikované optické soustavy nabízejí také delší stativovou patku – pro dokonalé sladění s tělem kamery BMPCC4K – zaručující pevné spojení těla kamery i adaptéru Speed Booster s rychloupínací destičkou. Oba modely – Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x – jsou dostupné ve variantách s bajonety Nikon G, Canon EF a Canon EF CINE. Model ULTRA 0.71x je navíc v prodeji také ve verzi ARRI PL. V prodeji od 8/2019.

Nové varianty BMPCC4K Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x vycházejí ze stávajících modelů pro bajonet MFT, jsou ale optimalizovány pro sadu filtrů kamery BMPCC4K, jejíž tloušťka je podstatně menší, než u standardních fotoaparátů s tímto bajonetem. Filtry snímače jsou důležitou součástí celkové optické soustavy přístroje a přepracovaná optika nových adaptérů tak zaručuje maximální obrazovou kvalitu, především při extrémním otevření clony. Krom modifikované optické soustavy nabízejí také delší stativovou patku – pro dokonalé sladění s tělem kamery BMPCC4K – zaručující pevné spojení těla kamery i adaptéru Speed Booster s rychloupínací destičkou.

Metabones Speed Booster ULTRA 0.71x for BMPCC4K

Oba modely – Speed Booster ULTRA 0.71x a XL 0.64x – jsou dostupné ve variantách s bajonety Nikon G, Canon EF a Canon EF CINE. Model ULTRA 0.71x je navíc v prodeji také ve verzi ARRI PL. Nová řada adaptérů Metabones Speed Booster je vytvořena specificky pro kameru Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K a nelze ji použít v kombinaci s jinými přístroji s bajonetem MFT (JVC, Olympus nebo Panasonic)...

Speed Booster ULTRA 0.71x for BMPCC4K
Adaptér Speed Booster ULTRA 0.71x for BMPCC4K využívá pokročilou optiku složenou z šesti čoček ve čtyřech skupinách vč. elementů z tantalového skla s vysokým indexem lomu. Nová varianta byla navržena specificky pro kameru Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K pro maximální obrazovou kvalitu a kompatibilitu s FF (a také DX a APS-C) objektivy, od historických filmových až po nejnovější objektivy všech značek.

Adaptéry Speed Booster využívají možností moderních materiálů a patentovaných technologií americké společnosti Caldwell Photographic pro zlepšení přenosových vlastností celé elektrooptické zobrazovací soustavy kamery. Adaptér používá sklo s extrémně vysokým indexem lomu pro vynikající optické vlastnosti, včetně snížení ohniskové vzdálenosti a zvýšení světelnosti nasazených objektivů a pokrytí senzoru, a také zlepšení modulační přenosové funkce. Citelné zlepšení lze pozorovat zejména ve středu obrazu, k mírnému zlepšení dochází rovněž v okrajových částech. Krom Full-Frame objektivů pro SLR přístroje si nový Speed Booster ULTRA 0.71x poradí též s většinou objektivů pro formáty DX a APS-C a zlepší modulační přenosovou funkci i velmi výkonné optiky, např. modelů řady Zeiss Otus!

Metabones Speed Booster ULTRA 0.71x for BMPCC4K

Adaptér Speed Booster zaručuje zlepšení optických vlastností použitého objektivu: i při maximální světelnosti f/0,90 (s objektivem f/1,2) poskytuje adaptér ostrý, vysoce kontrastní obraz v celé ploše, při hodnotě f/1,0 je optický výkon srovnatelný (nebo vyšší) s nejlepšími fotografickými objektivy při optimálním nastavení clony a při f/2,0 předčí většinu fotografické optiky. Vinětace při maximální světelnosti f/0,9 nepřesahuje hodnotu jednoho clonového čísla, při hodnotách f/2,82+ nedochází k vinětaci vůbec. Rektilineární zkreslení je menší než 0,7 %.

Kompatibilní kamery

  • Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K
  • Blackmagic Pocket Cinema Camera HD (original ver.)
  • Blackmagic Micro Cinema Camera
  • Blackmagic Micro Studio Camera 4K
  • Blackmagic Studio Camera 4K
  • Blackmagic Studio Camera

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Metabones
Kategorie: Adaptéry

Hlavní parametry

Adaptér pro objektivCanon EF
Adaptér pro kameruPocket Cinema Camera 4K