Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.Nově showroom v Praze otevřen každou středu až do 19:00.

Grass Valley EDIUS Workgroup X - Jump Upgrade (el. licence)

Nová verze EDIUS X Workgroup v prodeji od 15. 9. 2020. "Jump Upgrade" z verzí EDIUS 2-8, EDIUS Pro 9 a EDIUS X Pro. Vyžaduje Windows 10 x64. Pouze elektronická licence.

Více informací

14 309 Kč s DPH 11 826 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: 02. 10. od 09:00
Odešleme: 02. 10.
Skladem 4 ks
Praha 4 ks
Kód zboží:
EWG10-JMP-DL
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu

Popis produktu

Nová verze EDIUS X Workgroup v prodeji od 15. 9. 2020. "Jump Upgrade" z verzí EDIUS 2-8, EDIUS Pro 9 a EDIUS X Pro. Vyžaduje Windows 10 x64. Pouze elektronická licence.

EDIUS Workgroup je speciální studiová verze programu pro zpracování pořadů v rámci velkých produkčních pracovišť s centrálními mediálními servery. Licence Workgroup obsahuje nativní podporu kodeku Avid DNxHD v ceně licence, stejně tak generický export MXF souborů a konzumní licenci Dolby. Volitelně lze aktivovat i licenci Dolby Plus/Professional. Na rozdíl od verze EDIUS Pro nevyžaduje licence EDIUS Workgroup internetové připojení a podporuje offline aktivaci. Novinkou verze EDIUS Workgroup X je i možnost zpracování 8K materiálu. Edice Workgroup navíc podporuje barevnou kalibraci u monitorů EIZO CG3145, CG318-4K a CG248-4K (System Settings > Hardware > Monitor Control).

Software EDIUS X stojí na počátku nové éry nelineárního střihu videa! EDIUS X přichází se zcela přepracovaným jádrem s modulární architekturou, která nabízí vyšší výkon a rozšiřitelnost.

Za téměř 20 let své existence se EDIUS stal měřítkem stability, výkonu a kreativity. EDIUS je využíván napříč celým odvětvím zpracování videa, od televizních stanic a zpravodajských organizací až po vládní instituce, firemní PR oddělení, nezávislé filmaře i nadšené videoamatéry.

Nové modulární provedení produktu EDIUS X usnadní společnosti Grass Valley postupnou implementaci nových funkcí. Díky tomu bude možné flexibilně reagovat na potřeby uživatelů a průběžně integrovat nové technologie i webové služby, vč. nástrojů využívajících algoritmů umělé inteligence. Veškeré EDIUS 10 aktualizace pro tuto verzi (bude na trhu cca 2-3 roky od vydání) budou nabízeny registrovaným uživatelům zdarma.

Funkce verze EDIUS X 10.0

 • Rendering na pozadí: EDIUS X vás nikdy nedonutí přerušit práci a počkat na dokončení renderingu. Práce v programu je zcela bez čekání.
 • Export na pozadí: Nový systém pro rendering na pozadí usnadňuje též export souborů. Během exportu nemusíte přerušit práci.
 • GV Job Monitor: EDIUS X vás informuje o všech procesech běžících na pozadí a dovoluje snadno měnit prioritu úloh.
 • Podpora VST plug-inů: EDIUS X rozšiřuje podporu plug-inů kompatibilních s rozhraním VST, počítaje v to podporu pro plug-iny s vyšší latencí a integraci rozhraní WaveShell (Waves).
 • Nový nástroj pro sledování pohybu: EDIUS X nově umožňuje snadno umístit jiný objekt -- např. animaci, statický snímek nebo video stopu -- na sledovaný objekt.
 • Stabilizace pohybu: Nový nástroj pro stabilizaci obrazu usnadní např. konverzi poměru stran videa nebo tvorbu virtuálních multikamerových záběrů.
 • Export H.265: Díky akceleraci prostřednictvím NVIDIA GPU karet je nyní export podstatně rychlejší, a to vč. renderingu na pozadí.
 • Barva GUI: Nová, o něco tmavší barva uživatelského rozhraní EDIUSu, X zvyšuje pohodlí uživatelů.
 • Režim Draft: S verzí EDIUS X je Draft Preview Mode dostupný i v edici Pro. Tento náhledový režim slouží k přehrávání projektů v reálném čase nezávisle na počtu stop.
 • Podpora 8K: Varianta EDIUS X Workgroup přináší nastavení projektů i export do rozlišení až 8K.
 • Vyšší výkon: EDIUS X je zosobněním výkonu a moderního softwarového inženýrství. EDIUS X vyžaduje Windows 10 a plně využívá nejnovější technologie vč. hardwarové akcelerace pomocí Intel QuickSync a široké podpory GPU. Nové modulární jádro zaručuje podstatně lepší využití potenciálu vícejádrových CPU.
 • Optimalizovaná synchronizace zvuku: Verze EDIUS X přináší ještě rychlejší funkce pro synchronizaci zvukových stop multikamerových produkcí.
 • Nativní podpora nejnovějších kodeků/kamer: EDIUS X se může pochlubit bezkonkurenční podporou nových kodeků a kamer. Odpadá tak nutnost konverze médií!
 • Kontinuální vývoj: EDIUS X se bude během své existence dále rozvíjet. Uživatelé EDIUS X budou moci těžit z řady nových funkcí uvolňovaných v podobě bezplatných EDIUS 10.x aktualizací.

Nový EDIUS X dále nabízí tři nové moduly pro zpracování zvuku, tvorbu titulků a video efekty. Všechny nové nástroje jsou plně optimalizovány pro novou architekturu EDIUS X. Jde o:

 • Úprava zvuku: EDIUS X obsahuje sadu nástrojů Compress EE, DeNoise EE, DeVerberate EE a Limit EE od Acon Digital. Plug-iny ve variantě „EDIUS Edition“ představují univerzální řešení pro optimalizaci a úpravu audio stop.
 • Profesionální titulkovač: EDIUS X je vybaven titulkovacím nástrojem NewBlue Titler Pro 7 specificky upraveným pro EDIUS X vč. rozšířené nabídky šablon. Díky tomu nabízí maximální stabilitu i výkon. Titler Pro 7 překvapí novými funkcemi pro tvorbu titulků na nejvyšší úrovni vč. animované grafiky, rolujících titulků a informačních pruhů.
 • Video efekty a prolínačky: Součástí programu EDIUS X je i balík proDAD Vitascene V4 EDIUS Edition obsahující přes 100 efektových prolínaček. Všechny šablony lze dále upravovat, samozřejmostí je možnost jejich použití na titulky a grafiku. Sada proDAD Vitascene V4 EDIUS Edition dále obsahuje přes 250 filtrů a prolínacích efektů produktu Vitascene 3 LE.

Cena všech výše uvedených modulů je, při samostatném nákupu, přes 10.000 Kč. A vy je spolu s licencí EDIUSu X získáte v ceně.

Výhled do budoucna: EDIUS X 10.x
Výrobce Grass Valley bude software EDIUS X kontinuálně aktualizovat a doplňovat o nové funkce, a to po celou dobu životního cyklu této verze, tedy v rozpětí 2-3 let. A protože je EDIUS X milníkem ve vývoji programu -- vzhledem k jeho nové architektuře -- mohou uživatelé očekávat zcela zásadní novinky. Aktuálně plánované funkce zahrnují:

 • Týmová spolupráce -- včetně sdílení obsahu a projektů.
 • Vylepšené možnosti práce v cloudu.
 • Inteligentní správa metadat a médií.
 • Diagnostika a automatická dávková úprava audio a video stop.
 • Vylepšené vývojářské nástroje pro integraci technologií jiných výrobců.

Vylepšené SDK/RestAPI učiní z EDIUSu 10.x ideální nástroj pro hlubokou integraci jeho nástrojů do vašich řešení. Počítá se také s využitím funkcí umělé inteligence založených na cloudových službách. Vyvíjený software bude moci s programem EDIUS X komunikovat též prostřednictvím nového Rest-API pro další rozšíření jeho možností. Funkce umělé inteligence mohou být reprezentovány např. nástroji pro přepis dialogových stop a rozpoznávání objektů vč. automatické tvorby metadat a jejich sdílení s datovým hubem platformy EDIUS a Mync.

Výukové materiály zdarma:

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Grass Valley
Kategorie: Střih a úprava videa

Hlavní parametry

Operační systémWindows