Convergent Design Apollo

Tento produkt už není v naší nabídce. Vyberte se prosím z alternativ níže.
Popis produktu

Popis produktu

Apollo je kombinací čtyřkanálového rekordéru HD videa do formátu Apple ProRes a miniaturního režijního pracoviště s možností míchání čtyř vstupů do pátého kanálu. Zaznamenává na klasické 2,5” SSD disky a nabízí bezkonkurenčně miniaturní provedení. Budoucí aktualizace firmware přinesou podporu záznamu dvou kanálů 4K/UHD videa nebo záznam do formátu DNxHD.

Convergent Design Apollo

Apollo je první skutečně přenosnou HD režii a videorekordérem v jednom. Apollo zvládne najednou zaznamenávat čtyři HD video stopy spolu s pátým kanálem, který může být výsledkem živého míchání těchto čtyř vstupů nebo obsahovat obraz ze všech vstupů najednou ve čtvrtinových velikostech. Zařízení Apollo nabízí také režijní funkce pro míchání/přepínání čtyř zaznamenávaných HD vstupů. Zařízení je skutečně miniaturní – přibližně jako malý tablet – a s kamerovou baterií nabízí výdrž v řádu hodin. Samozřejmostí je synchronizace kamer pomocí časového kódu. Režie doslova na dlani!

Videa jsou zaznamenávána na jeden SSD disk, což značně usnadní následnou postprodukci. Zařízení disponuje dvěma sloty pro SSD disky a funkcemi pro nepřerušené nahrávání nebo zrcadlení dat pro větší bezpečnost. Apollo používá standardní 2,5” SSD disky, od spol. Convergent Design nebo jiných výrobců. Dodávaná aplikace Apollo Media Manager App slouží k exportování jednotlivých stop do samostatných Apple ProRes videí nebo do jednoho multikamerového QuickTime souboru pro zpracování v kompatibilních střihových aplikacích, např. Final Cut Pro X.

Convergent Design Apollo

Firmware 2016.01 (leden 2016)
Firmware 2016.01 pro přenosné monitory/rekordéry Apollo a Odyssey přichází s funkcemi, které jsou v oblasti přenosné monitorovací a záznamové techniky zcela ojedinělé. Modely Convergent Design Apollo, Odyssey7Q a Odyssey7Q+ budou po aktualizaci firmware podporovat náhled a záznam dvou kanálů 4K nebo čtyř kanálů 1080p60 videa, případně materiál v rozlišení 4K se snímkovou frekvencí 60p. Navíc byla implementována podpora rozhraní 6G-SDI (u modelů Apollo a Odyssey7Q+) pro vyšší kompatibilitu s kamerami značky Blackmagic Design!

Convergent Design Apollo

Režim Dual-4K (v2016.01 a vyšší)
Umožňuje simultánní záznam dvou kanálů v režimu DCI 4K (4096x2160) nebo UHD (3840x2160). Jsou podporovány snímkové frekvence 23,98p, 24p, 25p, 29,97p a 30p. Díky této nové funkci lze monitorovat a zaznamenávat video z až dvou kamer, záznam do kodeku Apple ProRes (HQ/422/LT) navíc slibuje několik hodin záznamového času. Režim Dual-4K lze využít např. pro natáčení rozhovorů, v aplikacích virtuální reality apod. Žádný srovnatelný konkurenční produkt nenabízí záznam v režimu Dual-4K!

Apollo a Odyssey7Q/7Q+ v2016.01

Režim Quad-HD 1080p60 (pro Apollo a Odyssey7Q/7Q+ s rozšířením Apollo Option, v2016.01 a vyšší)
Tento mód podporuje simultánní monitoring a záznam čtyř video vstupů s rozlišením až 1080p50, 59,94p a 60p! Vyšší snímkové frekvence jsou často nezbytným požadavkem u produkcí v oblasti virtuální reality. Řada menších kamer podporuje pouze progresivní video s rozlišením 1080 a s vyššími snímkovými frekvencemi na výstupu. A jen několik přenosných rekordérů dokáže zaznamenat 1080p video s frekvencí 60p; žádný srovnatelný konkurenční produkt nepodporuje čtyři kanály videa v normě 1080p60!

Apollo a Odyssey7Q/7Q+ v2016.01

Podpora 4K60p (v2016.01 a vyšší)
Firmware 2016.01 aktivuje záznam (Apple ProRes HQ/422/LT) a náhled video signálů DCI 4K a UHD s frekvencí až 60 fps. 4K video s vysokou snímkovou frekvencí podporuje několik kamer, mimo jiné i Sony F55 nebo Panasonic VariCam 35. Režim 4K60p je stále více využíván pro on-line distribuci obsahu a pro virtuální realitu. Žádný srovnatelný konkurenční produkt nepodporuje záznam videa v režimu 4K60p.

Apollo a Odyssey7Q/7Q+ v2016.01

Podpora 6G-SDI (v2016.01 a vyšší)
Produkty Apollo a Odyssey7Q+ podporují od verze 2016.01 náhled a záznam signálu v normě 6G-SDI používané u profesionálních digitálních filmových kamer Blackmagic Design. 6G-SDI konektivita dovoluje připojit SDI video signál s rozlišením až 4K30p pomocí jediného koaxiálního kabelu. Díky tomu lze produkty značky Convergent Design snáze používat s kamerami Blackmagic Design URSA, URSA Mini nebo Micro Studio Camera 4K. Je podporován také převodník Blackmagic Design HDMI to SDI 4K Converter: díky režimu Dual-4K lze tedy zaznamenávat video ze dvou 4K HDMI kamer (např. Sony A7S) do kodeku Apple ProRes (HQ/422/LT)! A díky dvěma 6G-SDI vstupům lze připojit dvě Blackmagic Design zařízení najednou. Žádný srovnatelný konkurenční produkt nepodporuje dva kanály 6G-SDI!Titan HD Extract pro Odyssey a Apollo
Titan HD Extract je softwarové rozšíření pro kamerové monitory/rekordéry Odyssey a Apollo od Convergent Design. Titan HD Extract dovolí použít jedinou 4K kameru k výrobě tří HD streamů: jeden kanál představuje celý obraz převzorkovaný do HD, zbylé dva jsou uživatelsky zvolené výřezy ze vstupních obrazových dat. Tato okna lze za běhu plynule posouvat, tři vytvářené streamy lze navíc v reálném čase stříhat do dalšího HD kanálu a všechny čtyři HD kanály zaznamenávat do kodeku Apple ProRes, včetně časového kódu.

S rozšířením Titan HD Extract můžete:

 • Natáčet interview s jedinou kamerou. Rozšíření Titan dovolí vytvořit pořad s celkem i s detaily obou subjektů.
 • Natáčet panelovou diskuzi s celkovým pohledem, detailním záběrem moderátora a jedním dalším diskutujícím, to vše s jedinou 4K kamerou.
 • Natáčet koncert, bohoslužbu nebo podobné události opět pouze pomocí jediné kamery.
 • Pomocí jediné 4K kamery zpracovat např. fotbalové utkání: z celku snadno střihnete na detail aktuálního hráče a rozhodčího apod.

Titan podporuje 4K signál na rozhraních HDMI a SDI (původní Odyssey7Q nabízí pouze 3G-SDI), navíc jsou podporována RAW data z kamer Sony FS5, FS7 a FS700. Při živém zpracování pořadu lze mezi záběry střihat nebo prolínat, souběžně je generována i EDL soupiska pro pozdější postprodukci.

Firmware 2016.10 (říjen 2016)
Aktualizace 2016.10 obsahuje desítky nových funkcí a oprav! Nově je k dispozici také placený softwarový upgrade Titan HD Extract pro tvorbu tří HD videí ze 4K signálu v reálném čase. Option Odyssey RAW Bundle pro RAW záznam z digitálních filmový kamer nově obsahuje podporu kamer Panasonic VariCam LT a záznam videa (ARRIRAW) 4:3 z kamer Alexa. Novinkou společnou pro všechny verze je implementace kodeku Apple ProRes 422 (Proxy). Detailní informace zde.

VHODNÉ PRO (2)
 • Ukázat vše
 • Convergent Design Apollo

  • Doprava zdarma
  Speciální akce
  Apollo je kombinací čtyřkanálového rekordéru HD videa do formátu Apple ProRes a miniaturního
  102 245 Kč
  již není v prodeji