Panasonic AG-DVX200

Tento produkt už není v naší nabídce. Vyberte se prosím z alternativ níže.

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

AG-DVX200 je 4K kamera se senzorem velikosti 4/3” a se záznamem UHD videa (3840 x 2160) v režimu až 60p, s 13x optickým zoomem a 12 clonovými čísly dynamického rozsahu (V-Log L gama křivka). Díky integrovanému objektivu je model DVX200 ideálním nástrojem pro natáčení nezávislých filmů a dokumentů, a také k pořizování záznamů z kulturních a společenských událostí. Díky možnosti natáčet rychlostí až 120 fps v rozlišení 1080 najde uplatnění také na poli vizuálních efektů a sportovní produkce.

Panasonic AG-DVX200

Přístroj DVX200 byl vytvořen specificky pro 4K a HD produkci a s rodinou špičkových digitálních filmových kamer VariCam sdílí filmovou obrazovou kvalitu s přirozenými pleťovými tóny a gama křivkou V-Log emulující jemnou gradaci jasového spektra u kamer VariCam 35. Kamera je osazena nově vyvinutým MOS senzorem 4/3” s možností záznamu variabilní snímkovou frekvencí až 120 fps v rozlišení Full HD. Model AG-DVX200 se také vyznačuje vynikající ergonomií: inteligentním rozložením ovládacích prvků a dobrým vyvážením s akumulátorem umístěným na zadní straně přístroje. Tělo DVX200 je vybaveno prvky z karbonu, sekce záznamu je navíc vyvedena ve stylové rudé barvě.

Objektiv Leica Dicomar
Kamera nabízí řadu vyspělých funkcí, včetně nově vyvinutého transfokátoru Leica Dicomar F2.8-F4 (4K/24p: 29,5 mm - 384,9 mm, HD: 28 mm - 365,3mm, 35mm ekv.), vstupu/výstupu časového kódu, 3G HD-SDI a HDMI 2.0 výstupů, ergonomického ovládání ostření a zoomu nebo programovatelných ovládacích tlačítek. Prstence pro manuální ovládání zoomu, zaostření a clony poskytují komfortní ovládání podobné tomu u kamer s výměnnými objektivy, ovšem bez negativ spojených s fyzickou výměnou objektivů. Hladký běh prstenců zaručí přesné, pomalé zoomování, funkce pro skokové nastavení ohniskové vzdálenosti pak zaručí rychlou odezvu. Ovladač zoomu na držadle kamery dovoluje měnit ohniskovou vzdálenost s proměnnou rychlostí.

Panasonic AG-DVX200

4K transfokátor Leica Dicomar se světelností f/2,8 je ideální objektiv pro natáčení UHD videa a poskytuje elegantní obraz s pěknou kresbou i mimo hloubku ostrosti. Přísné výrobní standardy společnosti Leica zaručují minimální množství optických artefaktů. Díky použití integrovaného objektivu není nutné korigovat vzdálenost ostřící roviny k ploše senzoru apod., jako je běžné při výměně objektivů. Objektiv používá filtry průměru 72 mm a byl navržen tak, aby nenarušil dokonalé vyvážení celé kamery. Díky tomu je kamera vhodná i pro použití se stabilizátory a dalšími rigy.

Panasonic AG-DVX200

4K záznam
Model DVX200 zaznamenává 4K video (4096 x 2160) při snímkové frekvenci 24p, a také UHD (3840 x 2160) nebo HD (1920 x 1080) video s frekvencemi 60p, 50p, 30p, 25p a 24p. Záznam je realizován do formátů MP4 nebo MOV a díky dvěma slotům pro SD karty lze záznam okamžitě zálohovat, případně nahrávat nepřetržitě. Mezinárodní kompatibilita se všemi standardními normami je zajištěna schopností kamery přepínat mezi základními snímkovacími režimy 59,94 Hz (23,98 Hz) a 50,00Hz (24,00 Hz). Ve výbavě kamery nechybí ani pětiosý stabilizátor obrazu Hybrid Image Stabilizer, tichý ostřící motor a další korekce pro záznam maximálně ostrého obrazu, bez pohybového rozostření. ND filtry (1/4, 1/16, 1/64) jsou součástí standardní výbavy rovněž.

Panasonic AG-DVX200

Aplikace „Remote Operation Panel” pro iPad
Aplikaci lze zdarma stáhnout na Apple App Store a s její pomocí pak bezdrátově ovládat nastavení obrazové kvality, zoom, zaostření nebo spouštění/zastavení záznamu. Aplikace si klade za cíl umožnit snazší provoz kamery umístěné ve stabilizátorech, na jeřábech apod. a je kompatibilní s běžnými iPady (nikoliv ovšem s telefony iPhone) s operačními systémy iOS 7.1, 8.1 nebo 9.x. Vyžaduje upgrade firmwaru kamery na nejnovější verzi (min. 1.40) a také instalaci bezdrátového adaptéru. Aktuálně jsou podporovány Wi-Fi moduly Panasonic AJ-WM30 nebo ASUS USB-N53. Rozhraní aplikace AG ROP zobrazuje velké číslice a tlačítka pro snadnou orientaci i ovládání. Krom množství funkcí pro nastavení elektroniky přístroje – umožňuje např. pohyb v menu, změnu nastavení obrazové kvality nebo spuštění záznamu – dovoluje aplikace také ovládat integrovaný transfokátor, včetně zoomu, zaostření a funkce i.ZOOM. Zobrazuje též náhled obrazu během záznamu a miniaturní náhled videí natočených v 8Mbps režimu „Dual Codec” na paměťovou kartu kamery.

Ovládací funkce: i.ZOOM/ZOOM/FOCUS, KNEE (ON/OFF), TCG (zobrazení a nastavení TC/UB), REC CHK, REC S/S, SHUTTER (OFF/FIX/SS), GAIN, WB (PRST/A/B/AWB/ABB), M.PED, IRIS (AUTO/MANUAL), PAINTING GAIN (R/B), zobrazení a nastavení položek v menu, tlačítko USER, přepínání CAM/BAR výstupu, a nastavení výstupu Character ON/OFF.

Další funkce: CAM.INFO (zobrazí informace o kameře), THUMB (přehrávání zaznamenaných videí), stav nabití akumulátoru a zbývajícího datového prostoru na záznamovém médiu, LOCK (deaktivuje dálkové ovládání pomocí aplikace AG ROP), indikátor WARNING. • Nově vyvinutý transfokátor Leica Dicomar s f/2,8, 13x přiblížením a širokým úhlem záběru (28 mm, 35mm ekv.)
 • Záznam 4K videa (4096 x 2160) s frekvencí 24p nebo UHD až do rychlosti snímání 60 fps.
 • Podpora Full HD rozlišení.
 • Mělká hloubka ostrosti díky velkému 4/3” snímači.
 • Ostrý obraz i ve 4K rozlišení a za nepříznivých podmínek díky rychlému autofokusu a hledáčku s vysokým rozlišením.
 • „Ruční kamera”, kterou lze ihned používat ve stylu ENG natáčení.
 • 12 clonových čísel dynamického rozsahu a gamma křivka V-Log L.
 • Variabilní záznamová rychlost až do 120 fps (v rozlišení FHD).
 • Záznam infračerveného spektra (IČ reflektor není součástí dodávky).
 • Pětiosý hybridní stabilizátor obrazu.
 • Inteligentní autofokus.
 • Pokročilé funkce pro asistenci ostření.
 • ND filtry (1/4, 1/16, 1/64).
 • Mechanické prstence pro nezávislé nastavení zoomu, zaostření a clony.
 • 4,3” dotykový LCD displej.
 • kvalitní 0,39” OLED hledáček (cca 1,77 mil. pixelů).
 • Kryt akumulátoru pro pohodlné natáčení z ruky.
 • Podpora dálkového ovládání.
 • Záznam 4K, FHD a SD videa na SD karty.
 • Dva sloty pro záznamové karty umožňují kontinuální nebo duální záznam.
 • 3G-SDI/HDMI/kompozitní výstupy.

 PODROBNÝ POPIS AKTUALIZACE FIRMWARE NALEZNETE ZDE.

Firmware 1.25 (listopad 2015)

 • Režim Fast Scan u záznamových formátů 4K 24p, UHD 29,97p, UHD 23,98p a UHD 25p pro minimalizaci potenciálních obrazových distorzí způsobených vyčítáním senzoru.
 • Lepší barevná reprodukce při vyšších úrovních jasu zaručující jemnější pleťové tóny.
 • Minimalizace potenciálních obrazových artefaktů typu „black dot” v režimu 4K/UHD.
 • Korektní zobrazení poměru stran (16:9) během přehrávání videí v režimu 480i/576i SQUEEZE.
 • Korekce zobrazení zisku v režimu zvýšené citlivosti (oprava menu).


Příručka pro kameru Panasonic AG-DVX200 z pera Barryho Greena ke stažení! (prosinec 2015)

Panasonic uvolnil ke stažení knihu „A Guide to the Panasonic AG-DVX200 Camera” od Barryho Greena, která se podrobně věnuje nové kameře DVX200 s velkým 4/3” 4K snímačem. Knihu v anglickém jazyce si můžete stáhnout zdarma na adrese info.panasonic.com/dvx200-ebook.html. Jde o interaktivní digitální knihu, která podrobně popisuje funkce, nastavení a funkční režimy kamery DVX200, obsahuje též návody a základní pracovní postupy. Dozvíte se, kdy a jak použít konkrétní nastavení přístroje pro optimální výsledky. Rozměrná sekce návodů probírá základní i pokročilé pracovní postupy, od popisu 4K formátu, přes práci s variabilní snímkovou frekvencí, až po záznamový režim V-Log L a použití vektorskopu a monitoru vlnového průběhu signálu. Barevná publikace nabízí přes 260 stránek informací doplněných o fotografie, screenshoty a videa demonstrující strukturu funkční nabídky kamery. Barry Green je producent a autor televizních reklam, který má na svém kontě cenu Emmy a čtyři další nominace. Zkušenosti technického rázu čerpal například během 13 let práce na pozici programátora a producenta v legendární herní společnosti Westwood Studios. Green se podílí na scénářích a produkci korporátních videí, reklamních spotů nebo filmů pro společnost Fiercely Independent Films Inc. Věnuje se také pedagogické činnosti a moderuje populární komunitní fóra www.DVXUser.com určená filmařům a producentům multimediálního obsahu.

Panasonic DVX200
Firmware 1.40 (leden 2016)
Verze 1.40 obsahuje několik vylepšení, včetně možnosti dálkového ovládání přístroje pomocí programu AG ROP App pro iPad („Remote Operation Panel”) a Wi-Fi adaptérů Panasonic AJ-WM30 nebo ASUS USB-N53. Aktualizace dále zvyšuje přesnost operace Zoom Tracking (ovládání zaostření během zoomu), zlepšuje funkci V-Log L View Assist (aktivuje/deaktivuje se pouhým přepnutím tlačítka USER, není nutné jej podržet),  a také funkci MODE CHK, která nově indikuje i stav funkce „AWB Ach and Bch” („OK” nebo „NG”). Ke stažení zde. Nová verze manuálu je zde.

Firmware 1.51 (březen/duben 2016)
Firmware 1.51 obsahuje dvě změny týkající se obrazové kvality. První z nich je položka „NATURAL” v novém menu pro nastavení tonality OTHER FUNCTION -> COLOR TONE. Jde o novou technologii pro barevnou reprodukci přinášející přirozenější podání zejména pleťových tónů i v méně příznivých světelných podmínkách. Původní barevné nastavení přístroje zvolíte položkou „Ver.1.4” v tomtéž menu. Druhou modifikací je méně výrazné vykreslení šumu v černých partiích obrazu při záznamu v režimu FHD. Nový firmware je ke stažení zde.

Firmware 1.65 (duben/květen 2016)
Firmware 1.65 pro 4K kamery Panasonic DVX200 přináší lepší vykreslení obrazu v režimu V-Log L a v málo exponovaných částech záběru; věrnější barevnou reprodukci u statických snímků; zachování nastavené hodnoty zisku (Gain) i po restartování kamery; možnost nastavit negativní zisk (v rozsahu -6dB a -1dB nebo ISO250 a ISO400, v novém menu EXTENDED SENSITIVITY); možnost přiřadit více funkcí tlačítkům USER SW (PUSH AUTO, SLOT SEL a AWB) a další novinky.

Firmware 1.81 (září 2016)
Firmware 1.81 (stahujte zde) pro 4K kamery Panasonic DVX200 obsahuje několik vylepšení i oprav, konkrétně:

 • Možnost nastavit citlivost ostřícího prstence. V menu „Focus Ring Drive” lze volit mezi SPEED / COARSE / FINE / FINE (WIDE).
 • Možnost nastavit redukci šumu v menu přístroje v doporučeném rozsahu 0 (základní nastavení) – -2.
 • Počítadlo kamery nyní indikuje počet stisknutí tlačítka jog.
 • Číslo kamery může být nyní až 17 (pův. hodnota 10).
 • S aktivním menu „Image Quality Adjustment” je zakryta velká část obrazu. Tento problém je nyní částečně odstraněn.
 • Pokud je zaznamenané video v režimu  24p/23,98p delší než 99 minut a 26 vteřin, nelze jej přehrát pomocí QuickTime pro Windows. Tento problém byl částečně odstraněn.

 
Firmware 1.83 (červenec 2017)

 • Opravena chyba způsobující zamrzání kamery při zoomování a aktivní funkci Focus Transition.
 • Chybně indikovaný zbývající prostor na záznamové kartě při záznamu v režimu VFR. Při natáčení zpomaleného videa (záznamová frekvence je větší, než snímková frekvence přehrávání) bylo indikováno více paměťového prostoru, než bylo k dispozici. Tato chyba je nyní opravena.
 • Implementováno několik oprav souvisejících s SDI výstupem (v režimech 3G-SDI, HD-SDI i SD-SDI): byly opraveny drobné problémy např. chyba „The status of Audio CH2 not indicated”. Byla rovněž opravena chyba způsobující drobný rozdíl ve fázi mezi kanály 1 a 2 po přepnutí režimů „Recording Mode” a „Playback Mode”.


 Firmware 1.84 (duben 2018)

 • Ve vzácných případech mohlo být tlačítko pro spuštění záznamu (nebo dálkové ovládání) nefunkční. Tento problém byl opraven.
 • Pokud byla vyjmuta karta z hlavního slotu během simultánního nahrávání, došlo ve druhém slotu k zastavení záznamu po 10 hodinách od jeho spuštění. Tento stav nebyl korektně indikován a došlo rovněž k zablokování tlačítka pro spuštění záznamu. Chyba byla odstraněna.
 • V některých případech nedošlo po restartu kamery k aktivaci LCD displeje. Chyba byla opravena.
 • Opravena chyba způsobující vadu zápisu u velmi malého množství SD karet.
 • V některých případech nebylo možné připojit kameru k iPadu, např. pokud došlo k změně síťové adresy při nastavení [DIRECT] u položky WIRELESS SETUP a [SERVER] u DHCP. Chyba byla odstraněna.
 • Při ovládání tlačítka SET v aplikaci AG-ROP došlo k inkrementování čítače „Jog Dial” v sekci Hour Meter. Opraveno.
 • Při down-konverzi výstupu do rozlišení 480i (výstup MOV/MP4/AVCHD dat po SDI/AVOUT, vstupní rozlišení 1920x1080i/1440x1080i/720x480i, výstupní 720x480i) mohlo v některých případech dojít k poklesu obrazové kvality. Tato chyba – týkající se pouze výstupu a nikoliv kvality záznamu – byla eliminována.

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Panasonic
Kategorie: Kompaktní kamery

Hlavní parametry

Velikost snímače kamery4/3"
Rozlišení4K (DCI)
RozlišeníUHD
RozlišeníFull HD
Zoom13x
Typ bajonetuintegrovaný objektiv
VýstupHDMI
VýstupSDI

Ostatní parametry

Provedeníhandycam
PŘÍSLUŠENSTVÍ (18)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (18)

Libec TH-Z

 • Top produkt
 • Dárek zdarma
Dárek v ceně 241 Kč
Nový model lehkého stativu TH-Z, který je nástupcem řady Libec Allex a navazuje také
10 290 Kč
Skladem 1 ks

Blackmagic Design DeckLink Mini Recorder 4K

 • -5 %
 • 4K / UHD
Nabírací PCIe karta DeckLink Mini Recorder 4K nabízí stejné funkce jako HD model,
5 190 Kč
Skladem > 5 ks

Feelworld P7 (Metal)

Velice lehký a tenký 7” 4K kamerový monitor s HDMI I/O a IPS panelem s vysokou světelností
8 199 Kč
Skladem > 5 ks

Panasonic AG-VBR89GC

Akumulátor pro kamery AG-DVX200 / AJ-PX230 / AJ-PX270 / AG-AC30 / AG-UX90 / AU-EVA1
9 753 Kč
Skladem 3 ks

CONST Pro 308T

Nové bicolor LED světlo - 308 diod.
6 743 Kč
Skladem 3 ks

Panasonic AG-VBR59E

Akumulátor pro kamery AG-DVX200 / AJ-PX230 / AJ-PX270 / AG-AC30 / AG-UX90 / AU-EVA1
4 990 Kč
Skladem 1 ks

Swit LB-PD65C Panasonic VBR59 Series Battery

65Wh baterie Panasonic VBR59 s D-tapem a USB-C, LB-PD65C je 65Wh velkokapacitní baterie
4 790 Kč
K odeslání 1 ks

IDX SL-VBD64

SL-VBD64 baterie pro AG-DVX200, baterie pro HC-X1000 a AJ-PX sérii. - 6400mAh
4 574 Kč
Skladem 1 ks

Zunow WZX-07

 • Doprava zdarma
Širokoúhlá předsádka pro 72mm závit.
21 936 Kč
Skladem 1 ks

Feelworld FW279 - 7" HDMI Kamerový náhledový monitor

Velice lehký a tenký 7” 4K kamerový monitor s HDMI I/O a IPS panelem s vysokou světelností
7 130 Kč
na dotaz

Datavideo PTR-10T

 • Doprava zdarma
Robotická kamerová pan/tilt hlava s rozhraním HDBaseT. V prodeji od 6/2020.
69 726 Kč
7-14 dní

Datavideo KMU-100

 • Doprava zdarma
Nové zařízení KMU–100 přemění výstup 4K/UHD kamery ve čtyři diskrétní 16x9 HD streamy
112 076 Kč
7-14 dní

Panasonic AJ-WM50

Bezdrátový, dvoupásmový modul AJ-WM50 pro kamery řady P2HD a pro 4K modely AG-DVX200/UX90/UX180
4 462 Kč
na dotaz

Panasonic AG-BRD50

Duální nabíječka akumulátorů řady AG-VBR (AG-VBR118, AG-VBR89 a AG-VBR59) pro kamery
6 958 Kč
na dotaz

Panasonic AG-VBR118G

Akumulátor pro kamery AG-DVX200 / AJ-PX230 / AJ-PX270 / AG-AC30 / AG-UX90 / AU-EVA1
12 000 Kč
na dotaz

Zunow WCX-80

Širokoúhlá předsádka japonské značky Zunow. Zvětšení 0,8x, kompatibilita s kamerami
13 685 Kč
14-30 dní

Schneider Optics Circular Polarizer Filter, 72mm

Highly efficient standard circular polarizing filter for all cameras with beam splitters
4 084 Kč
7-14 dní

Teradek Link Pro Wi-Fi Access Point

 • Doprava zdarma
Nová řada (Q2/2018) profesionálních Wi-Fi routerů Teradek Link Pro nabízí nejen robustní
74 718 Kč
na dotaz
 • Ukázat vše
 • Panasonic AG-DVX200

  • Doprava zdarma
  • 4K rozlišení
  AG-DVX200 je 4K kamera se senzorem velikosti 4/3” a se záznamem UHD videa (3840 x
  118 580 Kč
  již není v prodeji