Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

Videorekordér HyperDeck Extreme 8K HDR kombinuje spolehlivost řady HyperDeck s novými funkcemi vč. kodeku H.265, volitelné vyrovnávací paměti, 3D LUT korekcí a nativní podpory 8K a HDR videa. Díky záznamu 8K materiálu do kodeku H.265 zaručuje skvělou obrazovou kvalitu při snížených nárocích na úložný prostor.

Více informací

141 007 Kč 129 727 Kč s DPH 107 212 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr do 90 minut
Odešleme: dnes
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Kód zboží:
HYPERD/RSTEX8KHDR
Přidat do porovnání Historie ceny

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

Videorekordér HyperDeck Extreme 8K HDR kombinuje spolehlivost řady HyperDeck s novými funkcemi vč. kodeku H.265, volitelné vyrovnávací paměti, 3D LUT korekcí a nativní podpory 8K a HDR videa. Díky záznamu 8K materiálu do kodeku H.265 zaručuje skvělou obrazovou kvalitu při snížených nárocích na úložný prostor.

Velký dotykový displej poskytuje nejen náhled videa, ale i možnost ovládání přístroje, videorekordér je ale možné doplnit o volitelný modul HyperDeck Extreme Control, který jej přemění v tradiční studiový rekordér. HyperDeck Extreme zosobňuje novou generaci produktů pro televizní aplikace, živou produkci i digital signage aplikace v rozlišeních SD/HD, 2K/4K i 8K. V prodeji od 7/2019.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

HyperDeck Extreme disponuje dotykovým displejem pro ovládání všech funkcí, ale i náhled záznamu. Po instalaci modulu HyperDeck Extreme Control jej lze ovládat i prostřednictvím tradičních transportních tlačítek a Jog/Shuttle kolečka, nechybí ani možnost montáže obou zařízení pomocí volitelného rámu do přístrojových skříní. HyperDeck Extreme dále nabízí dva sloty pro záznamová média CFast, rozhraní Quad-Link 12G-SDI pro formát 8K, analogové rozhraní pro archivaci starých pořadů, možnost záznamu na externí USB-C disky, integrovaný reproduktor i sluchátkový výstup. Zajímavostí je též instalace volitelné vyrovnávací paměti pro eliminaci vypadlých snímků při zaplnění nebo poruše záznamového média. Zařízení lze napájet ze střídavých i stejnosměrných zdrojů napětí pro studiové použití resp. práci v terénu.

Všestrannost zařízení jej dovoluje použít také jako master rekordér živých produkcí, přehrávač projekcí či pro ISO záznam z jednotlivých kamer. Díky analogovým vstupům lze archivovat materiál ze starých páskových zařízení. Digital signage aplikace budou těžit z přítomnosti rychlého 10G ethernetového rozhraní pro rychlý upload médií nebo jednoduché dálkové ovládání. Díky HDMI, SDI a analogovým vstupů s možností měření signálu a aplikace 3D LUT korekcí bude rekordér doma také v terénu, např. v rámci výbavy přenosových vozů. Měřící funkce lze využít k ověření souladu s vysílacími normami před zahájením streamování nebo vysílání.

Integrované rozhraní Quad-Link 12G-SDI přináší podporu všech běžných formátů vč. SD, HD nebo Ultra HD až po rozlišení 8K. Aby bylo možné využívat běžné karty typu CFast k záznamu i přehrávání 8K videa, je záznam prováděn do kodeku H.265. To činí HyperDeck Extreme 8K ideálním společníkem nejnovějších 8K televizorů a projektorů.

HyperDeck Extreme Control
HyperDeck Extreme Control také rozšiřuje model HyperDeck Extreme o tradiční ovládací prvky profesionálních videorekordérů. Lze ovládat až 8 jednotek pomocí protokolu RS-422. Modul dovoluje ovládat starší videorekordéry, nastavovat počáteční a koncové body a provádět jednoduchý střih. Kombinace HyperDeck Extreme 8K a HyperDeck Extreme Control spolu se starším záznamovým zařízením dovolí jedinému operátorovi snadno archivovat staré pořady. Tento řetězec může být doplněn také zařízením Teranex Express pro konverzi SD materiálu do HD v jediném kroku! Uživatelé mohou ovládat řadu starších zařízení vč. Digital Betacamu, Betacamu SP nebo videí 1“ C formátu.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

Dotykový LCD displej
Inovativní dotykové rozhraní LCD displeje usnadňuje nastavování všech parametrů přístroje. Zobrazuje ovládací prvky pro přehrávání nebo spouštění záznamu i miniaturní časovou osu dovolující procházet zaznamenaný materiál. Pohybem prstu v obraze lze snadno přehrávat vpřed i vzad, samozřejmostí je zobrazení časového kódu, standardu videa, stavu médií nebo audio metrů. Luxusem je možnost aktivovat funkce pro měření signálu nebo pro asistenci ostření či import/export LUT korekcí.

CFast, USB-C, PCIe flash disky
Díky formátu H.265 dovoluje rekordér zaznamenávat na standardní karty typu CFast. Integruje dva sloty pro CFast karty a dovoluje tedy realizovat nekonečný záznam. CFast karty jsou kompaktní, dostupné a nabízejí vysoké přenosové rychlosti. Na 1TB kartu lze v kodeku H.265 zaznamenat až 498 minut 8Kp60 videa příp. až 1.059 minut v Ultra HD formátu 2160p60 nebo 2.354 minut materiálu s rozlišením 1080p59,94. To je více než 8 hodin 8K záznamu resp. přes 39 hodin v HD!

Díky rozhraní USB-C lze ale zaznamenávat i na externí flash disky, v kombinaci se zařízením Blackmagic MultiDock 10G lze využívat také standardní SSD disky! Pro vyšší provozní bezpečnost je možné instalovat také PCIe flash disk jako vyrovnávací paměť pro případ zaplnění hlavních záznamových médií nebo jejich poruchy způsobující vypadnutí snímků. Tento velice rychlý interní disk je možné využít také pro záznam do formátů, které jsou mimo možnosti CFast karet či připojených externích disků.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

Audio/video rozhraní
Model HyperDeck Extreme 8K je vybaven celou škálou video i audio rozhraní vč. Quad-Link 12G-SDI pro podporu SD, HD, Ultra HD a 8K SDI signálu; 12G-SDI výstupy podporují také výstup videa (Fill) a masky (Key) během přehrávání RGBA 4:4:4:4 souborů. Kompatibilitu se spotřební elektronikou vč. televizorů a projektorů zajišťuje standard HDMI. Archivace starších formátů je usnadněna také přítomností symetrických i konzumních audio vstupů nebo rozhraním časového kódu. Pro náhled lze využít SDI výstup s down-konverzí a zobrazením dodatečných informací v obraze. Nechybí ani 10G ethernetové rozhraní pro možnost rychlého uploadu médií pomocí protokolu FTP.

SDI a HDMI rozhraní realizují automatické přepínání standardů SD, HD, Ultra HD a 8K. SD formáty zahrnují normy NTSC a PAL, mezi podporované 720p HD standardy patří 720p50 a 59,94p. Podporovaná, prokládaná 1080i HD rozlišení zahrnují 1080i50 a 59,94, 1080p normu zastupují režimy 1080p23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94, 60p i 1080 PsF formáty. Standard Ultra HD je podporován až do 2160p59,94, 2K a 4K DCI standardy až do 25p. 8K režimy zahrnují 4320p23,98, 24, 25, 29,97, 50, 59,94 a 60p.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

HDR

Videorekordér je dokonale vybaven i pro zpracování HDR videa díky podpoře nejnovějších HDR standardů a použití vysoce světelného displeje s širokým barevným gamutem. S HDR standardy jsou plně kompatibilní i nástroje pro měření signálu. Vytvářené HDR soubory obsahují nezbytná metadata, SDI i HDMI vstupy rovněž provádějí korektní detekci HDR standardů. Formáty PQ a HLG jsou zpracovávány v souladu s normou SMPTE ST 2084. Integrovaný LCD displej zobrazuje nejen videa s barevnými prostory Rec. 2020 a Rec. 709, ale zobrazuje i 100 % standardu DCI-P3.

Měřící funkce
HyperDeck Extreme nabízí širokou paletu funkcí pro měření signálu vč. zobrazení vlnového průběhu, vektorskopu a RGB/YUV složek, které mohou sloužit k ověření barevných korekcí a slučitelnosti záznamu s vysílacími normami. Nechybí též zobrazení histogramu pro kontrolu distribuce úrovní jasu a přepalů nebo podpalů. Měřící funkce lze zobrazit přímo v monitorovaném videu.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

H.265 a ProRes
Snadný záznam a práce s 8K formátem jsou umožněny implementací moderního kodeku H.265, který nabízí kompresní poměry v rozmezí 60:1 – 285:1 pro minimalizaci nároků na úložný prostor a přenosové rychlosti. Záznam do formátu H.265 lze provádět u všech progresivních 8K, Ultra HD a HD formátů. Model HyperDeck Extreme 8K podporuje také záznam/přehrávání do formátů ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT a také přehrávání ProRes 4444 materiálu (Fill/Key). Rekordér HyperDeck Extreme 8K produkuje standardní soubory kompatibilní s většinou operačních systémů i aplikací. Média mohou být formátována dle ExFAT nebo HFS+.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDR

Záznam zvuku
HyperDeck Extreme 8K HDR podporuje záznam z moderních digitálních i ze starších audio zařízení. U SDI formátů dovoluje zaznamenávat 2, 4, 8 nebo 16 audio kanálů v reálném čase. Nabídku audio rozhraní doplňují také čtyři analogové vstupy s konektory XLR např. pro záznam všech čtyř kanálů rekordérů Betacam SP i jejich měření pomocí virtuálních metrů s VU nebo PPM balistikou. Zvukové stopy spotřební elektroniky je možné zaznamenávat pomocí nesymetrických vstupů RCA s konzumní úrovní. Samozřejmostí je nízká úroveň šumu i zkreslení u všech vstupů v souladu s vysílacími normami.

10G Ethernet
Díky 10G síťovému rozhraní je produkt HyperDeck Extreme 8K HDR vhodný i pro digital signage aplikace. Dálkové ovládání je umožněno jednoduchým textovým protokolem, zkoušení příkazů lze provádět i pomocí rozhraní Telnet. Upload médií je realizován pomocí protokolu FTP. V kombinací s velkými diskovými poli připojenými k portu USB-C lze HyperDeck Extreme využívat i jako server pro nabírání a správu médií nebo playout.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 8K HDRBlackmagic Design HyperDeck 8.2 (9/2022)

Aktualizace 8.2 je určena výhradně pro modely HyperDeck Extreme 4K HDR a HyperDeck Extreme 8K HDR, u nichž implementuje záznam do formátů H.264 a DNx, podporu pro nahrávání až 64 kanálů PCM či AAC zvuku, přehledné zobrazení metadat souborů, kalibraci LCD displeje, RGB histogram, podporu standardu Network Time Protocol, simultánní záznam z XLR i RCA vstupů a dálkové ovládání po rozhraní RS-422 pomocí čelního panelu.

Parametry

Parametry

PŘÍSLUŠENSTVÍ (7)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (7)

Blackmagic Design DeckLink 8K Pro

  • -10 %
  • 8K rozlišení
DeckLink 8K Pro je nová výkonná karta pro náhled a nabírání videa s rozhraním Quad-Link
18 890 Kč
Skladem 4 ks

Blackmagic Design Hyperdeck Studio HD Pro

  • Doprava zdarma
Varianta HyperDeck Studio HD Pro nabízí stejné funkce jako model HD Plus, ovšem v
28 690 Kč
Skladem 2 ks

Blackmagic Design HyperDeck Extreme Rack Kit

Montážní kit pro HyperDeck Extreme.
5 990 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design Audio Monitor 12G

  • Doprava zdarma
Modernizovaná verze velice populárního zařízení Blackmagic Audio Monitor pro poslech
31 590 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design MultiDock 10G

Profesionální dockovací stanici USB disků s rozhraním USB-C. Elegantní zařízení pro
16 390 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design HyperDeck Extreme Control

  • Doprava zdarma
HyperDeck Extreme Control rozšiřuje model HyperDeck Extreme o tradiční ovládací prvky
36 490 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM Constellation 8K

  • -6 %
  • Doprava zdarma
ATEM Constellation 8K je fantasticky vybavená Ultra HD režie s 4 M/E kanály, 40 12G-SDI
303 919 Kč
14-30 dní