Blackmagic Design Fusion Studio

Fusion Studio je profesionální software pro tvorbu vizuálních efektů a kompoziční práce v SD, HD i filmových rozlišeních. Fusion je nezávislý na rozlišení, podporuje 32 i 64bitové platformy Windows, stereoskopii, HDRI a 32bitová obrazová data s plovoucí desetinnou čárkou, skriptování v jazyce Python, GPU akceleraci, práci ve 3D vč. shaderů, 3D částicových…

Více informací

8 490 Kč s DPH 7 017 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
14-30 dní

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

Fusion Studio je profesionální software pro tvorbu vizuálních efektů a kompoziční práce v SD, HD i filmových rozlišeních. Fusion je nezávislý na rozlišení, podporuje 32 i 64bitové platformy Windows, stereoskopii, HDRI a 32bitová obrazová data s plovoucí desetinnou čárkou, skriptování v jazyce Python, GPU akceleraci, práci ve 3D vč. shaderů, 3D částicových simulací a importu FBX – a mnoho dalších pokročilých technologií! Je osvědčeným a oblíbeným nástrojem tvůrců filmových triků či autorů efektů v televizních seriálech a reklamách; podílel se na tvorbě snímků Avatar, Prometheus nebo Sin City a seriálů Ztraceni, Battlestar Galactica či Alias. V porovnání s bezplatnou verzí Fusion 9 nabízí navíc síťový rendering, podporu plug-inů, sdílení binů po síti, 3D steroskopické nástroje nebo software Studio Player pro správu projektů. Od verze 8.2 je krom verze pro Windows k dispozici i pro Mac OS X a Linux!

Blackmagic Design Fusion 8 Studio
Fusion (dříve Digital Fusion) byl poprvé komerčně nabízen v roce 1996, vznikl ovšem již v roce 1987 jako proprietární kompoziční nástroj australského studia New York Production & Design. Jde tedy o jeden z nejdéle kontinuálně vyvíjených softwarových nástrojů pro vizuální efekty a obrazovou kompozici, který si za dobu své existence vysloužil pověst spolehlivého a efektivního nástroje pro práci s videem i filmovým materiálem. Fusion je oblíben nejen ve velkých postprodukčních studiích, ale také u umělců pracujících na volné noze – obsahuje totiž nevídaně rozsáhlou paletu integrovaných nástrojů (vč. např. profesionálního nástroje pro barevné klíčování Primatte!). Za kvalitu profesionálního softwarového řešení nejvíce mluví jeho uživatelé. Fusion se blýskl v následujících produkcích: Avatar, Journey 2: The Mysterious Island, Prometheus, Hugo, Anonymous, 2012, Expendables 2, Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Hunger Games: Catching Fire, The Amazing Spider-Man, Alice in Wonderland, Underworld: Awakening a v mnoha dalších!

Nyní, pod značkou Blackmagic Design, je software Fusion nabízen ve dvou verzích, v základní bezplatné a ve verzi Studio, která je určena postprodukčním studiím.

Pracujeme s programem Fusion již řadu let. Díky svému procedurálnímu rozhraní a fantastické nabídce funkcí je to pro nás nástroj číslo jedna. Program Fusion nám dovolil realizovat libovolná přání našich klientů. Rychlost Fusionu byla vždy vysoká, ale verze 7 je citelně výkonnější.“ – Fred Pienkos, zakladatel společnosti Muse VFX.

Fusion 16
Samostatná verze Fusion 16 Studio přináší všechny nové funkce původně implementované ve verzi integrované do produktu DaVinci Resolve. Nabízí modernizované uživatelské rozhraní, ale i vyšší výkon. Veškeré 3D operace jsou nyní akcelerované pomocí GPU, což se projevuje celkově lepší odezvou programu. Nechybí ani desítky nových a inovovaných, akcelerovaných efektů, včetně stereoskopických nástrojů, prolínacích efektů, vektorového pohybového rozostření, barevných korekcí, nástrojů pro zpomalení záběrů apod. Zrychlena byla také práce s bitmapovými i B-spline maskami nebo funkcemi pro sledování pohybu. Zdokonalení na poli správy paměti přineslo vyšší stabilitu u rozsáhlých kompozic s velkým počtem uzlů. Nový Fusion 16 je tak podstatně rychlejší a spolehlivější! Software Fusion 16 Studio je aktuálně dostupný v podobě veřejné beta verze.

Nové funkce Blackmagic Fusion Studio 16.x

 • Funkční parita s verzí integrovanou do DaVinci Resolve 16
 • Akcelerace výpočtů pomocí rozhraní Metal a CUDA
 • Rychlejší přehrávání materiálu
 • Rychlejší práce s 3D scénou
 • MultiSampling v 3D Rendereru
 • Možnost měnit délku animací změnou délky klipu
 • Lepší odezva při práci s tabletem Wacom
 • Vyšší výkon nástroje Change Depth s novou volbou Error Diffusion
 • Vyšší přesnost systému Camera Tracker pro sledování pohybu díky podpoře pro distorzi objektivů
 • Vyšší výkon nástroje Fusion Dissolve díky GPU akceleraci
 • Vyšší výkon nástrojů Fusion TimeSpeed a TimeStretch díky GPU akceleraci
 • Vyšší výkon nástroje Planar Tracker
 • Vyšší výkon nástroje Vector Motion Blur díky GPU akceleraci
 • Vyšší výkon nástrojů Fusion Splitter a Combiner díky GPU akceleraci
 • Vyšší výkon nástrojů Fusion CornerPin a PerspectivePin díky GPU akceleraci
 • Vyšší výkon nástroje Fusion Mask díky GPU akceleraci
 • Vyšší výkon nástroje Fusion Color díky GPU akceleraci
 • Vylepšená podpora jmen PSD vrstev ve formátu Unicode
 • Podpora hardwarového klíče programu DaVinci Resolve Studio
 • Vyšší rychlost a stabilita ve všech oblastech programu


Fusion 9+
Fusion obsahuje od verze 9.x velice významné novinky, včetně podpory pro virtuální realitu. Uživatelé mohou využít plně 360º 3D pracovní plochu, nový panoramatický prohlížeč nebo podporu populárních VR brýlí včetně modelů Oculus Rift a HTC Vive. Práce s VR projekty je plně interaktivní: díky GPU akceleraci a podpoře VR brýlí mohou uživatelé interagovat se scénou v reálném čase. Fusion 9 podporuje i stereoskopii. Nová 360º sférická kamera renderuje scény virtuální reality v jediném průchodu a bez nutnosti vytvářet komplexní rigy virtuálních kamer.

Nový planární tracker realizuje precizní sledování pohybu ve scéně pro snadnou kompozici jednotlivých elementů projektu na pohybující se objekty v natočených záběrech. Může sloužit např. pro nahrazení pomocných konstrukcí nebo pro rotoscoping. Odstraňuje tak nutnost manuálního přizpůsobení pohybu, tvaru, velikosti, perspektivy nebo rotace jednotlivých vytvářených masek.

Fusion 9 představuje také zcela nový systém pro analýzu kamer z natočených záběrů a rekonstrukci jejich pohybů v 3D prostoru pro snadnou synchronizaci reálných a virtuálních kamer. Jednotlivé virtuální elementy kompozice tak mohou být dokonale zasazeny do natočených záběrů. Fusion během analýzy záběrů provede i výpočet ohniskové vzdálenosti a distorze optiky u použitých objektivů.

Nový modul pro klíčování je postaven na zcela novém systému pro zpracování obrazu a nabízí skvělou obrazovou kvalitu a kompletní soubor nástrojů pro opravu masky. Výsledkem jsou čisté okraje masky při zachování jemných obrazových detailů. Nechybí také nástroj pro vyrovnání drobných variací odstínů zelených nebo modrých klíčovacích pozadí, což se projeví ve snazším vytvoření masek.

Edice Fusion 9 Studio obsahuje navíc nové funkce pro síťovou spolupráci uživatelů: aplikace Studio Player nabízí playlist, storyboard a časovou osu pro přehrávání záběrů. Studio Player sleduje historii projektů, zobrazuje poznámky, nabízí podporu LUT korekcí a další funkce. Nový Studio Player podporuje náhled videa pomocí karet Blackmagic DeckLink a UltraStudio, což usnadní např. práci a náhled s klienty v promítacích sálech. Program Studio Player také umožňuje synchronizaci v rámci pracovních skupin rozmístěných v různých geografických lokacích. Fusion 9 disponuje serverem pro sdílení binů -- jednotlivé elementy projektů nebo nástroje tedy není nutné manuálně kopírovat na lokální pracovní stanice uživatelů.

Fusion 9 Studio umožňuje rovněž neomezený síťový rendering. Větší studia pracující na velice komplexních záběrech tedy nejsou nucena platit licenční poplatky za jednotlivé výpočetní uzly. Licence Fusion 9 Studio je nutné zakoupit pouze pro jednotlivé operátory/pracovní stanice, instalace libovolného počtu výpočetních modulů není nijak zpoplatněna!

Krom těchto nových funkcí nabízí Fusion 9 také lepší využití GPU a OpenCL akcelerace pro celkově vyšší výkon. Fusion 9 rovněž podporuje větší množství souborových formátů včetně DNxHR, MXF a dalších. To prohlubuje integraci s programem DaVinci Resolve a dále rozšiřuje možnosti využití programu.

Windows, Linux i Mac OS X
Fusion 8 byl vůbec první verzí programu pro operační systém Mac OS X, původně byl nabízen pouze pro Windows (a omezeně také pro Linux). Od verze 8.2 je Fusion dostupný také pro Linux! Díky novým verzím pro Mac OS X a Linux jsou profesionální kompoziční nástroje aplikace Fusion 9 dostupné podstatně většímu počtu uživatelů – milionům grafiků, střihačů, 3D animátorů a postprodukčních specialistů. Navíc lze projekty snadno přenášet mezi všemi verzemi; uživatelé si mohou svobodně vybrat, zda chtějí pracovat v prostředí Windows, Linux nebo Mac OS X. Špičkové efektové nástroje dříve dostupné pouze hollywoodským studiím jsou v podobě programu Fusion k dispozici všem uživatelům Mac OS X, Linux a Windows! Verze 9 také přináší moderní, intuitivní uživatelské rozhraní, které je snáze přístupné novým uživatelům při zachování kontinuity pro uživatele dlouholeté. Součástí konverze pro Mac OS X a Linux byla i rozsáhlá modernizace architektury programu.

Většinu retušování natočených videí obstaral software Fusion Studio, data byla zasílána zpět pomocí přemostění Fusion Connect. To nám umožnilo pracovat podstatně rychleji, než kdybychom museli klipy exporovat do jiné kompoziční aplikace. Bez takové úrovně integrace obou programů by bylo velice těžké stíhat uzávěrky,Paulo Barcellos, O2 Post, o postprodukci videí pro LOH 2016.

Fusion Studio
Edice Studio nabízí v porovnání s bezplatnou verzí Fusionu množství profesionálních funkcí nezbytných pro postprodukční studia, např. velikostí neomezený rendering (u verze Fusion 9 lze renderovat pouze do 4K), neomezené možnosti distribuce renderingu po síti (pro interaktivní práci i na velice náročných projektech nebo pro finální rendering), algoritmy optického toku pro zpomalovačky apod., 3D stereoskopické nástroje, VR funkce, podporu OpenFX plug-inů (od výrobců GenArts, RE:Vision Effects a dalších), pokročilé vývojářské nástroje pro tvorbu vlastních plug-inů, server pro sdílení binů, či možnost spouštět a ovládat externí nástroje přímo z aplikace Fusion. Nechybí také specializovaný nástroj Fusion Studio pro správu projektů.

Blackmagic Design Fusion 8 Studio
Klíčové funkce
3D systém a renderer Fusionu 9 Studio importují geometrii ve formátech FBX, Alembic a Collada nebo v klasických OBJ a 3DS. Renderují miliony polygonů, komplexní shadery, efekt Ambient Occlusion, volumetrické efekty i částicové systémy, a to vše díky GPU optimalizacím v řádu vteřin namísto hodin. Fusion 8 dovoluje použít několik instancí 3D rendereru v jednom projektu, které vykreslují různé aspekty scény, včetně hloubkového bufferu, normál, UV map nebo rychlostních vektorů. A na rozdíl od většiny konkurenčních aplikací lze v jednom projektu volně kombinovat 2D a 3D elementy. Krom nových 3D nástrojů (Replace Normals 3D, 3D Text Bevel Shaper nebo 3D Interactive Splines) obsahuje Fusion 8 také technologii Dimension pro stereoskopii a efekty využívající algoritmů pro výpočet optického toku.

Ve filmu je velice dlouhá scéna, v níž Valentine, ztvárněný Samuelem L Jacksononem, odhaluje svůj temný plán Arthurovi, postavě Michaela Cainea. Herci byli natočeni v různých dnech a bez robotického rigu. Díky tomu byla postprodukce velice náročná, se spoustou trackování, změn rychlosti, animování a barevných úprav. Fusion si se vším hravě poradil“. John Paul Docherty, supervizor postprodukce o filmu "Kingsman: The Secret Service".

Produktivita
Integrovaný Render Manager a skriptovací systém podporují jazyky Python 2.x nebo 3.x a Lua, navíc je součástí distribuce programu i množství výrobcem připravených skriptů, které usnadní pracovní postupy všem studiím. Díky integrovanému systému binů je sdílení maker, nastavení, projektů a médií v rámci studií hračkou. Fusion 9 Studio navíc dovoluje otevřít několik projektů najednou s možností snadného kopírování elementů mezi jednotlivými scénami. To dovoluje například pracovat na projektu, zatímco u jiné scény se provádí výpočet na pozadí. Integrovaný debugger pro skripty Python a Lua podporuje krokování kódu, tvorbu breakpointů nebo možnost pracovat na několika skriptech najednou. Skripty Fuses a OpenCL nástroje podporují JIT kompilaci a tedy i tvorbu sofistikovaných efektů bez dedikovaného C++ IDE. Tyto efekty mohou technici studia a operátoři Fusionu vytvářet a používat přímo v kompozicích aplikace Fusion. Samozřejmostí je podpora více jader a GPU akcelerace u OpenCL nástrojů.

Fusion disponuje absolutně nejlepšími maskovacími nástroji na trhu. Používají se tak snadno!” – Jeremy Nelson, Flash Film Works, o postprodukci komedie „Spy”.

Blackmagic Design Fusion 8 Studio
Nelineární prostředí
Srdcem programu je nelineární nodální kompoziční interface, který dovoluje vytvářet celý projekt v podobě stromové struktury složené z jednotlivých operátorů, uzlů. V praxi se ukázalo, že jde o nejpraktičtější způsob tvorby náročných triků a obrazových kompozic: libovolný uzel může být kdykoliv odstraněn, nahrazen jiným či modifikován a změny jsou okamžitě přepočítány pro celý projekt. Taková filozofie práce nejlépe vyhovuje dnešním požadavkům kladeným na tvůrce triků, reklamních spotů, hudebních klipů apod., lze totiž snadno v průběhu práce nahrazovat původní 3D nebo obrazová data novými, s minimálním úsilím. Kompozice jsou navíc ukládány v čitelném textovém formátu, jejich ruční i automatická editace je tedy hračkou.

Software Fusion Studio nám pomohl vypiplat finální obrazovou stránku animace k dokonalosti. Stejně jako v průběhu celých patnácti minulých let, nám Fusion i tentokrát pomohl bezproblémově sestavit všechny obrazové komponenty v dokonalý celek a poskytl nám interaktivní odezvu, ať už byla kompozice sebesložitější.” – Sergio Caires, CG supervizor studia Axis Animation o práci na úvodní animaci pro hru Halo 5.

Vysoký výkon
Fusion je nejen flexibilním, ale také velmi výkonným nástrojem – je nativní 64bitovou aplikací pro Windows, akceleruje výpočty prostřednictvím GPU (OpenCL), dokáže pracovat s obrazovými daty o libovolném rozlišení a s přesností 32 bitů s plovoucí desetinnou čárkou, rendering může být navíc akcelerován prostřednictvím OpenGL pro maximální výkon. Pro nejnáročnější projekty nabízí výrobce možnost distribuce výpočtů po síti. Součástí programu Fusio Studio je NEOMEZENÝ počet renderovacích licencí! Monitoring a správa síťového renderingu jsou realizovány v integrovaném dialogovém okně Render Manager.

Blackmagic Design Fusion 8 Studio
Jsme uživatelé aplikace Fusion již mnoho let a s uspokojením sledujeme, jakým směrem se produkt ubírá. Díky nové verzi pro Mac OS X je Fusion snáze použitelný v rámci podnikové sítě i samostatně. Společnosti Blackmagic nezbývá než aplaudovat!” – Jeremy Nelson ze studia Flash Film Works; pracoval např. na filmech Spy, Barely Lethal, Defiance nebo Clash of the Titans.

3D kompozice
Při práci v programu Fusion Studio nejste omezeni pouze na práci s 2D obrazy, případně na práci v primitivním 3D prostředí se základními světly a kamerou. Fusion nabízí špičkové nástroje pro práci ve 3D, včetně možnosti importovat 3D modely (sekvence FBX nebo OBJ objektů), generovat plně 3D částicové efekty, aplikovat sofistikované efekty včetně mlhy a volumetrického osvětlení, aplikovat textury projekčním mapováním, vytvářet komplexní materiály povrchů (s atributy jako reflexivita nebo bump mapa), importovat kamery z 3ds Max, LightWave, Maya, Softimage a dalších 3D aplikací, a konečně i renderovat, a to prostřednictvím softwarového rendereru nebo OpenGL! Vítaným pomocníkem při tvorbě složitých znělek nebo částicových efektů je také nástroj Replicate 3D pro sofistikované kopírování částic nebo 3D modelů na polohy bodů jiné geometrie.

Scénu s levitujícími předměty [jsme vytvořili] pomocí nástrojů pro rotoscoping, kreslení a klíčování. Jako základ posloužil záběr natočený na lokaci a následně doplňkový záběr natočený proti klíčovacímu pozadí. Pro simultánní rotaci a zvednutí předmětů jsme použili dráty a jeřáb. V programu Fusion Studio došlo k vyklíčování všech šesti předmětů a retušování drátů i pomocných rigů. V některých případech jsme použili také nástroj pro deformaci obrazu mřížkou, zejména pro animaci kůže.” – Eric Doiron ze studia Intelligent Creatures o trikové tvorbě pro horor "The Witch".

Podpora standardů
Fusion podporuje řadu datových formátů a standardů, včetně FBX a OBJ pro 3D modely, SVG pro vektorová data, řadu bitmapových formátů včetně TGA, TIFF, JPEG/JPEG 2000 nebo OpenEXR, dále standardy OMF, Cineon/DPX, Photoshop PSD nebo QuickTime, barevnou normu ACES (Academy Color Encoding Specification), velice pokročilou spolupráci se střižnami značky Avid, kompatibilitu s množstvím nabíracích karet a kamer (RED, ARRI, Phantom) atd. Vedle klasického SDK je vývojářům nabízena možnost rozšiřovat možnosti programu prostřednictvím Python a eyeonScript skriptů.

Blackmagic Design Fusion 8 Studio
Stereoskopické nástroje
Fusion Studio obsahuje špičkové nástroje pro řešení všech problémů u postprodukce stereoskopického videa. Nástroje pro práci s disparitou obrazu dovolují operátorům pracovat přímo ve 3D prostoru nezávislé pro levé i pravé oko a dokonale tak ovlivnit např. konvergenci a separaci stereo obrazů. Dimension dokáže automaticky analyzovat stereo informaci a vytvářet hloubkové mapy, které lze dále zpracovat 3D nástroji programu.

Fusion mi umožňuje být kreativní, aniž by překážel. Nemusíte příliš přemýšlet, jak máte něco udělat. A to je skvělé. Používal jsem spoustu jiných aplikací, ale buď jsou přetechnizované nebo mají mnoho chyb. A to brzdí kreativitu. Díky lehkosti, s jakou se používá, mohu ve Fusionu pracovat velice rychle,” Vito LaManna, o práci na reklamách pro Marui.

Automatické retuše
Technologie produktu Fusion 9 Studio, postavené na bázi algoritmů detekce optického toku, dovolují analyzovat sekvenci obrazů a automaticky tak opravit snímky – např. odstranit rýhy nebo prachové částice, vyrovnat barevné variace nebo filmové zrno apod. Můžete upravit barevné nebo polarizační rozdíly mezi kamerami, rozdíly v ostření, kontrolovat časovou konzistenci stereo záběrů, transformovat disparitu na hloubkovou mapu či naopak, zpomalovat záběry (i nelineárně), simulovat pohybové rozostření a další... Nechybí ani morfovací funkce pro syntézu nových snímků.

Studio Player
Software Studio Player, který je součástí balíku Fusion 9 Studio, byl od počátku svého vývoje vytvářen na míru reálným potřebám postprodukčních studií. Kombinuje systém pro správu záběrů s podporou EDL soupisek a funkcemi pro tvorbu playlistů. Součástí programu jsou také nástroje pro kreslení a psaní poznámek pro živé diskuze o stavu prací na záběrech a sekvencích. Komentáře vložené jedním operátorem jsou okamžitě zobrazeny na dalších pracovních stanicích, ať už jsou připojeny na lokální síti či vzdálených pracovištích. Snímky s komentáři jsou zvýrazněny na časové ose, při přehrávání projektu je lze snadno zobrazit či skrýt. Spolu s projektem je uložena také kompletní databáze připomínek a požadavků klientů.

Blackmagic Design Fusion 8 Studio
Produkt Generation AM byl vytvořen v úzké spolupráci s trikovými studii, pro které je systém pro správu projektů absolutně nezbytnou součástí pracovních procesů. Generation prohlížečů, výkonným nástrojem s řadou interaktivních funkcí. Dokáže přehrávat standardní i stereoskopická videa a podporuje též vysoké snímkovací frekvence – 48 fps, 60 fps nebo 120 fps. Je tedy ideálním nástrojem i pro práci na stereoskopických projektech.

Generation je perfektním nástrojem pro přehrávání videa, kontrolu záběrů a spolupráci mezi umělci a výkonnými pracovníky studia. Program disponuje integrovaným systémem pro komunikaci v reálném čase a funkcemi pro ukládání verzí záběrů, které lze navzájem snadno srovnávat. Funkce Project Assign a Status poskytují jasnou indikaci stavu prací, tedy v jaké fázi je celý projekt, co již bylo odsouhlaseno atd. Generation umožňuje snáze přidělovat jednotlivým operátorům práci, prohlížet si historii prací a sdílet nápady mezi pracovníky studia. Přehlednost projektů zajišťuje systém filtrů (stav zakázky, jméno pracovníka apod.), můžete se tedy vždy soustředit na to podstatné. Generation AM promaže pracovní soukolí postprodukčních studií, ať už velkých či malých, výkonnými funkcemi pro kategorizaci záběrů, komunikaci mezi pracovníky i klienty, organizaci dodaných dat a správu celého postprodukčního procesu.

Fusion Connect for Avid
V minulosti byl produkt Fusion Connect for Avid v prodeji jako samostatný doplněk aplikace Fusion Studio pro Windows, v ceně 995 USD. Verze Fusion 8.1 a vyšší obsahují Fusion Connect for Avid i v bezplatné verzi programu, navíc jak pro systém Windows, tak Mac OS X. Jde o ideální nástroj uživatelů programu Media Composer a nového produktu Avid Artist DNxIO!

Fusion Connect for Avid je plug-in pro rozhraní AVX dovolující střihačům přenášet sekvence, vrstvy apod. mezi programy Avid a Fusion, a doplňovat tak střihaný materiál o animace nebo vizuální efekty. Jakmile je efekt Fusion Connect for Avid aplikován v časové ose programu Media Composer, vytvoří odpovídající kompozici v aplikaci Fusion s korektními cestami k souborům. Fusion Connect for Avid také podporuje verzování pro snadnou tvorbu variant kompozic a testování provedených změn. Uživatel jednoduše zvolí položku Fusion Connect a vybere verzi, která se má přehrát, aniž by musel importovat několik souborů a manuálně mezi nimi přepínat. Videosekvence jsou zpracovávány v režimech 16 bitů nebo 32 bitů s plovoucí čárkou pro maximální obrazovou kvalitu.

Fusion Studio je druhá polovina mého střihového pracoviště. Používám Fusion Studio prakticky neustále a spoléhám se na něj při výrobě všech trikových sekvencí.” – Alan Edward Bell, A.C.E. (The Hunger Games, Amazing Spider-Man, The Green Mile).

Fusion Connect for Avid dovoluje střihačům vytvářet vizuální efekty nebo animované znělky, samostatně nebo po síti v rámci pracovních týmů. Operátor střižny může snadno poslat záběry z časové osy na sdílené diskové pole, odkud mohou být později převzaty na další efektové zpracování. To značně zjednodušuje paralelní zpracování střihu a postprodukce videa. Časová osa aplikace Avid Media Composer indikuje spojení klipu s kompoziční aplikací Fusion a dovoluje vyžádat si nejnovější verzi efektového záběru z postprodukčního pracoviště.


Fusion Studio 16.2 (3/2020)

 • Nová nastavení (Write On/Off, End-cap Style a Miter Limit) u nástrojů pro tvorbu masek
 • Nastavení „Show Folder“ v knihovně efektů
 • Nastavení „Show Macro“ v knihovně efektů
 • Inverze časového průběhu nástroje Keyframe Stretcher
 • Možnost použít hardwarový klíč DaVinci Resolve pro Fusion Render Node
 • Podpora knihoven RED SDK 7.2.1 a dekódování médií z kamer RED Komodo
 • Vylepšená podpora formátu OpenEXR v systému Linux
 • Vylepšený kerning u některých fontů Adobe Type 1 v nástrojích Text+ a Text 3D
 • Vylepšené zobrazení lokalizovaných názvů fontů v nástrojích Text+ a Text 3D
 • GPU akcelerace u pozadí tvořených barevnými přechody
 • GPU akcelerace DVE efektů
 • GPU akcelerace funkce Corner Pin
 • GPU akcelerace výpočtů stereoskopického materiálu v modulu 3D Renderer

Aktualizace 16.2.3 (6/2020)
Integrovaná i samostatná verze kompoziční aplikace Fusion Studio 16.2.3 opravuje maskování u modulu Text+, práci s gradienty, chybný náhled u některých LUT a obr. formátů a další chyby.

Aktualizace Fusion Studio 17.1.1
Aktualizace Fusion 17.1.1 zlepšuje ambientní osvětlení v 3D kompozicích, nastavení rotace u nově generovaných částic a stíny u 2D/3D objektů a směrových světel.

Fusion 18 Public Beta 1 (18. 4. 2022)
Osmnáctka přináší GPU akceleraci u kreslících nástrojů, nové kompoziční módy a rychlostní optimalizace u nástrojů Text/Text+.

Fusion 18 Public Beta 2 (4/2022)
Zvyšuje stabilitu nástrojů pro tvorbu masek, zlepšuje zpětnou vazbu u nastavení velikosti štětců a zdokonaluje kompatibilitu se ZIP kompresí formátu OpenEXR.

DaVinci Resolve 18/Fusion Studio 18 (21/7/2022)
Plné verze Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio 18 a Fusion Studio 18 jsou v prodeji! Osmnáctá verze DaVinci Resolve přináší novinky na poli vzdálené spolupráce uživatelů na stejném projektu, v jedné časové ose pomocí DaVinci Resolve Project Serveru 18, dále podporu služby Blackmagic Cloud pro sdílení projektů, nové automatizační funkce u práce s proxy daty, nové Resolve FX nástroje založené na AI algoritmech DaVinci Neural Engine a další novinky. Fusion Studio 18 nabízí GPU akceleraci u kreslících nástrojů, nové kompoziční režimy, rychlostní optimalizace u nástrojů Text a Text+ a další... Stahujte zde.

Manuál DaVinci Resolve 18: blackmagicdesign.com/uk/UserManuals/DaVinci_Resolve_18_Reference_Manual.pdf

Dokument DaVinci Resolve 18 Supported Codecs: blackmagicdesign.com/uk/SupportNotes/DaVinci_Resolve_18_Supported_Codec_List.pdf

Manuál Fusion 18: blackmagicdesign.com/uk/UserManuals/FusionManual.pdf

Parametry

Parametry

PŘÍSLUŠENSTVÍ (18)

Příslušensví pro: Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K (18)

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

 • Top produkt
DaVinci Resolve Studio společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné
7 590 Kč
Skladem > 5 ks

Blackmagic Design UltraStudio HD Mini

 • Top produkt
UltraStudio HD Mini je první přenosné zařízení pro záznam a přehrávání videa s rozhraním
14 990 Kč
Skladem 3 ks

Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K

 • Doprava zdarma
Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K je nová kompaktní kamera osazená 4K snímačem s
33 690 Kč
K odeslání 3 ks

Blackmagic Design DeckLink Mini Recorder 4K

 • 4K / UHD
Nabírací PCIe karta DeckLink Mini Recorder 4K nabízí stejné funkce jako HD model,
5 190 Kč
Skladem > 5 ks

Blackmagic Design DeckLink Mini Monitor 4K

 • 4K rozlišení
Náhledová PCIe karta DeckLink Mini Monitor 4K nabízí stejné funkce jako HD model,
5 190 Kč
Skladem > 5 ks

Blackmagic Design DeckLink 8K Pro

 • 8K rozlišení
DeckLink 8K Pro je nová výkonná karta pro náhled a nabírání videa s rozhraním Quad-Link
18 890 Kč
K odeslání 1 ks

Blackmagic Design DeckLink SDI Micro

Řada miniaturních karet DeckLink Micro obsahuje kompaktní modely pro zpracování SD/HD
4 190 Kč
14-30 dní

Blackmagic Design Cloud Pod

Blackmagic Cloud Pod dovoluje využívat USB-C disky v režimu síťového úložiště. Nabízí
9 790 Kč
14-30 dní

Chaos Group Phoenix FD

Nová verze 3.0 simulátoru fluidní dynamiky Phoenix FD pro 3ds Max! Oblíbený dynamický
Zjišťujeme

Boris FX Silhouette Paint (Adobe) - předplatné 12 měs.

Oblíbená retušovací aplikace Silhouette je nyní v prodeji také jako cenově dostupný
Zjišťujeme

Boris FX Silhouette Paint + Mocha Pro Bundle (OFX) - předplatné 12 měs.

Oblíbená retušovací aplikace Silhouette je nyní v prodeji také jako cenově dostupný
Zjišťujeme

Tangent Wave2

 • Doprava zdarma
Univerzální ovládací pult Wave2 nabízí ideální množství ovládacích prvků při kompaktních
26 190 Kč
3-5 dnů

Chaos Group V-Ray for Revit

V-Ray 3 for Revit je renderovací plug-in navržený specificky pro architekty a vizualizační
Zjišťujeme

Boris FX Silhouette Paint (OFX) - předplatné 12 měs.

Oblíbená retušovací aplikace Silhouette je nyní v prodeji také jako cenově dostupný
Zjišťujeme

Boris FX Silhouette Paint + Mocha Pro Bundle (Adobe/OFX Multihost) - předplatné 12 měs.

Oblíbená retušovací aplikace Silhouette je nyní v prodeji také jako cenově dostupný
Zjišťujeme

PRACOVNí STANICE PRO ADOBE PREMIERE PRO CC

Profesionálna stolná strihová pracovná stanica (desktop workstation) na platforme
Zjišťujeme

Boris FX Silhouette Paint (Adobe/OFX Multihost) - předplatné 12 měs.

Oblíbená retušovací aplikace Silhouette je nyní v prodeji také jako cenově dostupný
Zjišťujeme

Boris FX Silhouette 2020

Oblíbená retušovací aplikace Silhouette pro systémy macOS 10.12+, Windows 7+ a Linux
Zjišťujeme
VHODNÉ PRO (1)