Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio - download only

DaVinci Resolve Studio společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce a střih videa/audia na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve Studio podporuje více…

Více informací

9 108 Kč s DPH 7 527 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
obvykle skladem
Kód zboží:
DV/RESSTUD-SW
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu

Popis produktu

DaVinci Resolve Studio společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce a střih videa/audia na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve Studio podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. POZOR, jedná se o aktivační klíč zaslaný el. formou. Tato verze je jinak funkčně shodná s Resolve Studio.

Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve Studio nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac OS, Windows a Linux.

DaVinci Resolve 17 je významná aktualizace přinášející více než 100 nových funkcí a přes 200 vylepšení. Sekce Color pro barevné korekce obsahuje nové funkce pro zpracování HDR videí, přepracované nástroje pro primární barevné korekce, automatické masky založené na algoritmech umělé inteligence a mnoho dalších novinek! Sekce Fairlight nabízí optimalizované funkce pro tvorbu selekcí pomocí klávesnice a myši, a také novou architekturu Fairlight Audio Core vč. nové technologie FlexBus podporující přes 2.000 stop. Sekce pro editaci videa byly obohaceny o nová zobrazení metadat, zvětšení u audio stop pro přesnější střih, funkce pro automatickou změnu kompozice záběru a další novinky. Nově lze také využít kompozice sekce Fusion např. jako titulky nebo prolínací efekty v sekcích Cut i Edit.

Sekce Color
DaVinci Resolve 17 obsahuje fantastické nové funkce pro koloristy vč. vylepšené tvorby masek, dokonalejších měřících nástrojů, podpory pro 17bodové LUT tabulky a mnoha dalších novinek! Nové funkce pro barevné úpravy HDR videí umožňují přesněji nastavit rozsahy nástrojů primárních barevných korekcí vč. funkcí pro nastavení expozice a saturace pro každou zónu zvlášť. Zcela nové jsou také korekce založené na deformační mřížce dovolující simultánně upravit dva parametry – barevnost i saturaci. Úprava se provádí tažením kontrolních bodů mřížky.

Značné usnadnění přináší verze 17 také v oblasti selektivních korekcí siluet lidí. Nástroj Magic Mask využívá jádro DaVinci Neural Engine pro automatickou tvorbu masek celých postav nebo částí těla. Samozřejmostí je možnost následné ruční úpravy masky i automatické sledování pohybu cílového subjektu.

Značných vylepšení doznal také systém pro správu barev. DaVinci Wide Gamut a DaVinci Intermediate jsou univerzální pracovní barevné prostory, které svým rozsahem přesahují modely BT.2020, ARRI Wide Gamut i ACES AP1 a zaručují tak zcela bezeztrátovou editaci libovolného materiálu.

Sekce Fairlight
DaVinci Resolve 17 představuje největší aktualizaci v historii sekce Fairlight pro zvukovou postprodukci. Modernizovány byly funkce pro střih zvukových stop po vzoru aplikace Fairlight Audio Editor i samotné jádro Fairlight Audio Core, které lépe využívá možností CPU i volitelné akcelerační karty Fairlight Audio Accelerator. Výsledkem je možnost zpracování až 2.000 zvukových stop v reálném čase vč. ekvalizéru, dynamiky a až 6 plug-inů na stopu! A nová architektura FlexBus představuje až 26 kanálu široké, univerzální sběrnice, které lze nezávisle vrstvit a spojovat a zpracovávat tak i velice náročné projekty, přehlednou formou.

Nový nástroj Transient Analysis je schopen detekovat jednotlivá slova dialogových stop, perkusní nástroje nebo zvukové efekty. Výsledkem jsou vertikální značky v zobrazení zvukové stopy, které lze snadno procházet pomocí kurzorových kláves, což značně usnadní následný střih.

Technologie Fairlight Audio Core a FlexBus umožňují zpracování velkých projektů s tisícovkami stop na jediné pracovní stanici. V minulosti bylo zpracování podobně komplexních zakázek možné pouze pomocí několika propojených počítačů. DaVinci Resolve nabízí také funkce pro spolupráci několika uživatelů na stejném projektu, zahrnující i sekci Fairlight.

Sekce Cut
Novinky sekce Cut pro rychlý sestřih videa materiálu zaručují ještě efektivnější práci s importovaným materiálem. Nové zobrazení metadat v binu zjednodušuje třídění souborů na základě scén, záběrů, kamer apod. V součinnosti s funkcí Source Tape jde o nejrychlejší formu výběru materiálu pro střih.

Novinkou je rovněž větší zobrazení audio stop při střihu, či funkce pro rychlou konverzi 16:9 HD nebo Ultra HD materiálu do čtvercového či vertikálního formátu pro sociální sítě (Instagram apod.). Jádro DaVinci Neural Engine automaticky identifikuje obličeje a mění kompozici záběru dle cílového formátu.

Rychlejší je nyní rovněž vyhledávání efektů, prolínaček nebo titulků díky simultánnímu zobrazení většího množství ikon. Pro zobrazení náhledu efektu v okně Viewer stačí nyní podržet kurzor nad libovolnou položkou seznamu efektů...

Nově lze rovněž importovat projekty vytvořené produktem ATEM Mini Pro ISO a dále je upravovat pomocí funkce Sync Bin s multiview zobrazením. Samozřejmostí je možnost použít importovaný HD ISO záznam nebo původní Blackmagic RAW soubory z kamer a dokončit tak projekt v Ultra HD rozlišení.

Sekce Edit
Mezi vylepšení videoeditační sekce Edit patří zejména nové funkce pro vytváření a správu nezávislých proxy médií např. pro snadnou přenositelnost projektů nebo zvýšení výkonu. Proxy soubory lze ukládat v rozlišení až 1/16 původního a do kodeků H.264, H.265, ProRes či DNxHR. Lze je vytvářet interně i externě pomocí nástrojů jiných výrobců.

Pro synchronizaci multikamerových sekvencí lze využít nový nástroj Auto Align, a to dle časového kódu i obsahu audio stop. Časové stopy lze navíc konvertovat do multikamerových i složených klipů.

Nové HSL a Luma Keyer Resolve FX 3D plug-iny umožňují přímé barevné/luma klíčování materiálu v časových osách sekcí Edit a Cut. Jsou podporovány rovněž alfa kanály Resolve FX a Open FX plug-inů, integrální alfa kanály souborů i externí soubory sloužící jako masky. Příkaz Render in Place pak slouží k vypočítání libovolné části časové osy.

Před vloženém materiálu do časové osy jej lze nově předběžně upravovat – např. nastavovat RAW parametry, přidávat LUT korekce, měnit audio stopy, velikost obrazu i snímkovou frekvenci apod. Uživatelé také mohou importovat/exportovat jednotlivé časové osy nebo biny pro širší možnosti spolupráce v rámci studií. Soubory časových os a binů lze snadno sdílet např. prostřednictvím e-mailu.

Vylepšena byla taktéž práce s půlsnímky – technologie DaVinci Neural Engine je schopna kvalitně rekonstruovat progresivní snímky z půlsnímkového materiálu nebo odstraňovat 3:2 pulldown v reálném čase.

Sekce Fusion
Kompozice postprodukční sekce Fusion lze nyní ukládat jako šablony pro jejich použití v sekcích Edit nebo Cut, s nimiž lze nově sdílet také značky časové osy. Nové modifikátory animačních křivek naleznou využití při změně délky sekvencí. A možnost zobrazit/přehrávat zvukové stopy usnadní přesné časování animací.

Navíc bylo implementováno 27 Resolve FX efektů s GPU akcelerací vč. funkcí pro redukci šumu nebo zaostření obrazu převzatých ze sekce Color. Záložky u zobrazení stromové struktury zjednoduší práci s rozsáhlými projekty; stejně jako možnost vertikálního zobrazení nodální struktury. Nové možnosti pro přizpůsobení nástrojové lišty dovolují vytvářet nástrojové šablony upravené pro různé účely.

Další vylepšení
DaVinci Resolve 17 obsahuje další vylepšení na poli podpory formátů a exportu, konzistentní funkčnost při procházení časové osy napříč všemi sekcemi programu, lepší podporu metadat, nové algoritmy pro převzorkování obrazu při jeho zvětšení/zmenšení, možnost sdílet Smart biny, GPU akceleraci u dalších Resolve FX plug-inů atd. Významnou novinkou je také implementace revolučních funkcí pro spolupráci více uživatelů i do bezplatné verze programu DaVinci Resolve!

Podpora formátů
Rozšířená podpora souborových formátů zahrnuje dekódování QuickTime PNG, nekomprimovaných RGB 8bitových a YUV 10bitových AVI nebo rozdělených Panasonic 8K SHV médií. DaVinci Resolve 17 také podporuje metadata u jednotlivých snímků z kamer Blackmagic, ARRI, RED a Sony, dekóduje a zobrazuje též EXR metadata pro každý snímek.


Verze 16 je v prodeji od 9. 9. 2019
Systémy značky DaVinci jsou standardem na poli barevných korekcí již od roku 1984. Tisíce koloristů po celém světě využívají jeho výkonu, kvality a časem prověřených funkcí. DaVinci je jménem spjatým s více filmy, televizními znělkami, dokumentárními pořady, seriály a hudebními klipy, než jakýkoliv jiný systém pro barevný grading. Jedině řešení DaVinci vám poskytne dostatečnou kvalitu, vysoký výkon pro práci v reálném čase a bezbřehou kreativitu, abyste byli schopni rychle reagovat na měnící se požadavky vašich klientů.

Špičkové technologie DaVinci jsou navíc dostupnější než kdykoliv v minulosti. Po převzetí značky sympatickou společností Blackmagic Design (tvůrci revoluční kamery Blackmagic Cinema Camera a dnes již legendárních střihových karet řady DeckLink) došlo k razantnímu snížení cen, namísto původních 8 – 20 milionů korun za celý systém můžete začít experimentovat s DaVinci Resolve Studio již za cenu cca 7.000 Kč bez DPH, tolik totiž stojí samotný software pro Windows, Mac OS X nebo Linux. Ten lze používat např. s kartami DeckLink 4K Extreme a ovládacími konzolemi jiných výrobců, např. Tangent Devices Wave. Pro nejnáročnější zákazníky z řad postprodukčních studií nabízíme kompletní DaVinci Resolve Advanced Control Surface systém, vč. ovládací konzole, kde cena přesahuje částku 580.000 Kč, tedy jen zlomek ceny, za kterou byl podobný systém nabízen v minulosti!

Od verze nabízí program zcela přepracované jádro pro přehrávání videa, které je v porovnání s předchozími verzemi až 10x rychlejší. Krom masivních CPU a GPU optimalizací byl implementován lepší multithreading, rychlejší vykreslování uživatelského rozhraní, podpora technologie Apple Metal atd. Přehrávání a pohyb v časové ose jsou plynulé, nechybí ani akcelerace přehrávání formátu H.264 pro editaci 4K videí i na méně výkonných konfiguracích, např. laptopech.

DaVinci Resolve 16: Nová sekce Cut
Leitmotivem nové sekce Cut je rychlost – je navržena pro tvůrce zpravodajských pořadů, televizních reklam apod., kteří vyžadují maximální efektivitu práce. Jde o alternativu k sekci Edit se zjednodušeným rozhraním a efektivními nástroji pro rychlý sestřih materiálu. Sekce Cut dovoluje importovat, editovat, trimovat, přidávat prolínací efekty a titulky, automaticky slaďovat barevnost jednotlivých stop, míchat audio atd. Ať už je cílovou destinací projektu televizní obrazovka nebo platforma YouTube, sekce Cut obsahuje vše potřebné pro maximálně efektivní střih! Tradiční sekce Edit je i nadále k dispozici a dostupná na jediné kliknutí. To dovoluje rychle kombinovat diametrálně odlišné pracovní styly v rámci stejného projektu.

Sekce Cut se inspirovala v minulosti a přenáší klasické koncepty editace videa do uspěchané přítomnosti vč. režimu Source Tape a trimovacího nástroje A/B. Sekce Cut není o zjednodušování, ale o optimalizaci: odstraňuje nástroje, které uživatelé k základní práci nepotřebují a implementuje ty, které vedou k zrychlení práce. Jako inspirace sloužily některé zavedené postupy z dob páskové editace. Lineární procházení záznamu na pásce je stejně těžkopádné jako přehledné – k vybrání vhodného záběru postačilo rychlé prohlížení záznamu vpřed či vzad. Nalezení vhodného záběru v binech moderních videoeditačních programů znamená podstatně zdlouhavější procházení stovek souborů. S funkcí Source Tape není nutné soubory „lovit“ v binech, po jejím aktivování jsou klipy seřazeny v prohlížeči jako jedna dlouhá „páska“, kterou lze snadno a rychle procházet. Díky tomu je možné rychle nejen nacházet potřebné záběry, ale stejně snadno je i vkládat do časové osy.

Sekce Cut také odstraňuje nutnost zvětšovat či zmenšovat zobrazení projektu díky funkci duální časové osy. Horní časová osa zobrazuje celý projekt, zatímco spodní znázorňuje aktuální okolí kurzoru. Obě časové osy jsou plně funkční a dovolují přesouvat i trimovat záběry. Např. pokud vznikne potřeba přesunout aktuální klip na konec časové osy, lze jej jednoduše přetáhnout ze spodní časové osy a přesunout na konec horní...

DaVinci Resolve 16: DaVinci Neural Engine
Další novinkou verze 16 je technologie DaVinci Neural Engine využívající metod umělé inteligence pro inovativní zpracování barevných korekcí, rozpoznávání obličejů, zvětšování obrazu nebo tvorbu zpomalených záběrů. Technologie DaVinci Neural Engine je dostupná na všech podporovaných operačních systémech a využívá GPU akceleraci pro vysoký výkon i obrazovou kvalitu. DaVinci Neural Engine poskytuje jednoduše použitelné nástroje pro realizaci složitých, repetitivních a časově náročných úkonů. Dovoluje např. rozpoznávat obličeje v záběrech a následně je automaticky třídit do binů.

DaVinci Resolve 16 přináší také řadu dalších, uživateli vyžádaných novinek vč. nových Adjustment klipů pro snadnou aplikaci barevných korekcí a dalších efektů na níže položené klipy, funkce pro rychlý export na platformy YouTube a Vimeo z libovolné sekce programu či GPU akcelerace u funkcí pro měření signálu.

DaVinci Resolve 16: Novinky Fairlight
Aktualizována byla rovněž sekce Fairlight nově disponující funkcí Elastic Wave pro změnu délky zvukových klipů např. při nahrazování dialogových stop, dále funkcemi pro 3D zvuk, novými sběrnicemi Bus, náhledem automatizačních změn, nástroji pro úpravu dialogů a dalšími efekty FairlightFX.

DaVinci Resolve 16: Nové plug-iny ResolveFX
DaVinci Resolve Studio 16 značně rozšiřuje možnosti stávajících plug-inů ResolveFX (Scanline, Beauty, Face Refinement, Blanking Fill, Warper, Dead Pixel Fixer a Colorspace Transformation) a přidává i řadu nových, např. pro aplikaci stínů, odstraňování objektů ze záběrů, simulaci šumu, poškození filmového materiálu nebo chromatické aberace optiky, napodobení obrazových artefaktů páskového videozáznamu apod. Nově mohou uživatelé také editovat klíčové snímky v panelu Timeline Curve Editor v sekci Edit či v okně Keyframe Panel v sekci Color.

DaVinci Resolve 15: Fusion!
DaVinci Resolve 15 přináší zcela novou sekci Fusion pro vizuální efekty a animaci na nejvyšší úrovni. Původně byl Fusion v prodeji výhradně jako samostatná aplikace pro zpracování filmové a televizní grafiky, nyní je k dispozici i jako součást programu DaVinci Resolve 15! Nová sekce Fusion implementuje 3D kompoziční prostředí s více než 250 nástroji pro kompozici, vektorovou malbu, částicové efekty, klíčování, rotoscoping, animované titulky, stabilizaci a sledování pohybu. Samostatná verze programu Fusion bude nabízena i nadále.

Krom implementace nástrojů programu Fusion nabízí DaVinci Resolve 15 také podporu rozhraní Apple Metal a možnost použít několik GPU jednotek pro hardwarovou akceleraci výpočtů efektů realizovaných v sekci Fusion. Vytvoření efektů nebo animací předchází pouze zvolení cílového videa v panelu Edit a následné kliknutí na záhlaví sekce Fusion. Uživatelům je poté k dipozici nodální rozhraní programu Fusion, které je rovněž schopné importovat projekty vytvořené v externí, samostatné edici programu.

DaVinci Resolve 15: Novinky na poli zpracování zvukových stop
DaVinci Resolve 15 obsahuje rovněž značně vylepšené funkce pro zpracování zvuku. Sekce Fairlight nyní nabízí kompletní sadu funkcí pro zpracování dialogů, nástroje pro změnu délky materiálu včetně korekce přeladění, normalizaci stop, směrování zvuku v 3D prostoru, sdílené zvukové knihovny, podporu pro import projektů ze starších produktů Fairlight, a také integrované plug-iny pro všechny podporované platformy vč. dozvukového plug-inu a efektů pro odstranění brumu, zpracování vokálních partů a redukci sykavek. S novou verzí DaVinci Resolve 15 si již uživatelé nemusí dělat starosti při používání několika platforem: plug-iny FairlightFX jsou nativně spustitelné v systémech macOS, Windows i Linux.

DaVinci Resolve 15: Barevné korekce
Specialisty na barevné korekce potěší zcela nový prohlížeč LUT presetů, sdílené uzly pro automatické dědění jejich nastavení, výrazné rychlostní optimalizace u stabilizace obrazu, zdokonalené algoritmy pro redukci šumu nebo funkce Super Scale HD pro zvětšování obrazu až do rozlišení 8K. Nechybí ani novinky na poli zpracování HDR materiálu, včetně GPU akcelerace u analýzy metadat standardu Dolby Vision či nativní podpory nového standardu HDR10+. Nové nástroje ResolveFX slouží k automatickým retuším chybějících nebo nechtěných partií obrazu, k odstranění nečistot a škrábanců, napodobení čočkových defektů apod.

DaVinci Resolve 15: Editace videa
V oblasti editace videa přináší DaVinci Resolve 15 vylepšené funkce pro střih a správu větších projektů. Markantní je podstatně vyšší rychlost načítání velkých projektů se stovkami časových os a tisícovkami médií. Nové technologie pro vnořené časové osy a jejich porovnávání dovolují snadno kopírovat a vkládat scény mezi jednotlivými osami. Nové jsou také značky s poznámkami, rozšířené možnosti zpracování titulků, funkce pro automatické ukládání verzí projektů, vylepšená editace klávesových zkratek, šablony 2D a 3D titulků využívající možnosti sekce Fusion, technologie pro stabilizaci obrazu v sekci Edit, plovoucí okno se zobrazením časového kódu, novinky na poli správy projektů a metadat, preset exportu projektů pro Netflix založený na formátu IMF a další!

Fairlight Audio
Od verze 14 implementuje DaVinci Resolve audio technologie legendární značky Fairlight. Pulty Fairlight jsou využívány pro postprodukci zvukové složky filmů i televizních pořadů a jsou vyhlášené svou vynikající zvukovou kvalitou a rychlostí. Díky audio technologiím Fairlight získávají uživatelé programu DaVinci Resolve obrovskou sadu nástrojů pro záznam, editaci, míchání a mastering zvukových nahrávek, včetně 3D audio formátů 5.1, 7.1, Dolby a dokonce i 22.2. Špičkový audio engine je optimalizován pro rozlišení 24 bitů / 48 kHz a je zárukou extrémně nízké latence, a to i v případě velkého množství stop. S volitelnou kartou Fairlight Audio Accelerator je systém schopen zpracovat až 1.000 stop v reálném čase včetně ekvalizérů, dynamických procesorů a dalších plug-inů pro každou stopu. Lze rovněž zaznamenávat až 96 kanálů při simultánním přehrávání až 150 audio stop, v reálném čase! Takové možnosti zpracování audio nahrávek nenabízí žádný konkurenční program!

Nové audio jádro Fairlight nabízí vícestopé zpracování zvuku včetně sběrnic Main/Sub/Aux pro mastering a export do několika formátu najednou. Každý kanál virtuálního mixážního pultu nabízí šestipásmový parametrický ekvalizér, expendér/šumovou bránu a kompresor/limitér v reálném čase. Nechybí také funkce pro změnu délky stopy bez přeladění nebo automatizační nástroje. Automatizovat lze každý parametr, včetně VST plug-inů.

Krom editačních a mixážních funkcí nabízí DaVinci Resolve také sofistikované nástroje pro vícekanálový záznam zvuku, které jsou v porovnání s konkurenčními programy nepoměrně dokonalejší. Uživatelé mohou nahrávat dialogové stopy nebo kompletní symfonický orchestr při současném náhledu video i audio stop v reálném čase. Poslechové funkce zvládají pracovat se sběrnicemi šířky až 24 kanálů a monitorovat prostřednictvím až 16 různých sad poslechových monitorů. Díky tomu lze poslech realizovat i v profesionálních kinosálech.

DaVinci Resolve podporuje také volitelnou audio akcelerační kartu Fairlight Audio Accelerator. Ta odemyká podporu pro zpracování až 1.000 stop s nulovou latencí a zpracování EQ, dynamiky a až 6 VST plug-inů v reálném čase pro každý kanál. I bez akcelerační karty bude většina moderních konfigurací schopna zpracovat více než 60 kanálů v reálném čase. Program je také schopen spolupracovat se zvukovými pulty značky Fairlight pro postprodukci nejnáročnějších projektů! Pokročilá architektura audio sběrnic dále usnadní zpracování různých jazykových mutací pořadů v reálném čase a simultánní export do různých formátů.

Simultánní síťové zpracování projektů
Bohatá paleta funkcí pro editaci a barevné úpravy videa i postprodukci audio nahrávek vytváří nutnost dělby práce: několik uživatelů pracujících simultánně na stejném projektu. A zde přicházejí ke slovu nové funkce pro spolupráci několika uživatelů v reálném čase – podporují simultánní editaci videa, barevné korekce a zpracování zvukové složky projektu. Uživatelé na pozici asistentů střihu mohou připravovat materiál, zatímco editor již realizuje střih, kolorista pracuje na barevných úpravách a mistr zvuku míchá dialogové stopy a hudební doprovod. Vše v rámci jednoho projektu, v reálném čase.

Nové funkce pro uzamykání binů, klipů a časové osy dovolují jednotlivým uživatelům bezpečně pracovat na specifických částech projektu, aniž by si navzájem přepisovali úpravy. Nechybí také integrovaný klient pro komunikaci mezi uživateli DaVinci Resolve bez nutnosti externího internetového připojení. Zabezpečená komunikační aplikace je zvláště důležitá pro pracoviště, která nejsou – v rámci ochrany před neoprávněným přístupem k datům – připojena k internetu. Nový nástroj pro porovnávání časových os usnadňuje vyhledávání a konsolidaci rozdílů v úpravách mezi různými verzemi projektů. Software DaVinci Resolve navíc nevyžaduje zakoupení dalších serverů nebo specializovaných systémů pro správu obsahu.

Nové funkce pro simultánní spolupráci více uživatelů eliminují nutnost importovat, exportovat nebo konvertovat projekty před zahájením úprav. Uživatelé již také nemusejí čekat, až bude zcela dokončen střih a mohou ihned zahájit úpravy barevnosti videa nebo zvukových stop. Přepnutí mezi rozhraními pro editaci, barevné úpravy a zvukovou postprodukci je realizováno jediným kliknutím! Možnost paralelního zpracování projektů uspíší rutinní úkony a zvýší kreativitu uživatelů.

Práce v reálném čase
Čistě softwarová řešení jsou často limitována výkonem jediného počítače či jediné grafické karty. DaVinci Resolve Studio překonává tyto limity možností použití dalších GPU akcelerátorů či dokonce několika dalších počítačů pro maximální výkon. Možnost práce v reálném čase i na sebesložitějších projektech máte tak vždy na dosah! Aplikujte desítky primárních i sekundárních korekcí, vícebodových trackerů pro sledování pohybu, efektů rozostření a dalších efektů. Projekty se i tak budou přehrávat v reálném čase!

Kreativní funkce
DaVinci Resolve Studio kombinuje výkonné nástroje s prací v reálném čase, vaše kreativita tedy není ničím omezena! DaVinci Resolve nabízí mnoho prověřených nástrojů. vč. klasických primárních a sekundárních korekcí, 3D sledování pohybu, stabilizace obrazu, tonálních křivek, míchání barevných kanálů apod. Pracujte v dynamické časové ose, spravujte metadata, exportujte 3D LUT tabulky, používejte funkce Copy/Paste pro přenášení nastavení korekcí, vytvářejte presety atd.

Špičková kvalita
Algoritmy produktů DaVinci byly oceněny Emmy™, televizní obdobou Oscarů! Veškeré zpracování obrazu je prováděno v maximálním rozlišení 32 bitů s plovoucí desetinnou čárkou. A díky práci v barevném prostoru YRGB můžete pracovat nezávisle s jasovou složkou, aniž byste pozměnili nastavení primárních barev. Díky použitým algoritmům mají barvy a tonalita obrazu vždy přirozený charakter, jako byste pracovali s filmovým materiálem optickou cestou. Tedy žádné nepřirozené barvy nebo přepálené části obrazu.

Rozšiřitelnost
Funkce DaVinci Resolve Studio si můžete vyzkoušet díky odlehčené verzi DaVinci Resolve, kterou výrobce nabízí na svých stránkách zdarma (pouze pro Windows a Mac OS X). Plná verze software přidává navíc několik nezbytných funkcí, např. podporu více GPU, funkce pro redukci šumu, vyšší rozlišení, podporu Linuxu nebo 3D nástroje. Profesionálové z filmové a televizní branže, kteří požadují nejvyšší možnou kvalitu a výkon, pak mohou sáhnout po plném systému vč. ovládací konzole.

Podpora kamer
DaVinci Resolve Studio podporuje nativní soubory moderních digitálních filmových kamer přímo, můžete tedy pracovat se zdrojovými soubory, pro maximální obrazovou kvalitu! Software podporuje RAW (.ari) soubory kamer ARRI Alexa™ včetně podpory firmware V3, R3D soubory přístrojů RED včetně RED™ color3 a REDgamma3 a také R3D soubory kamer RED EPIC včetně 5K rozlišení a podpory HDRx. Jsou podporovány také modely Blackmagic, kamery Phantom™, GoPro™, Canon C300 a 5D, Sony™ F65/F55/F5 a další!

DaVinci Resolve Micro a Mini Panel
DaVinci Resolve Micro Panel a DaVinci Resolve Mini Panel jsou vysoce kvalitní, profesionální pulty vybavené trojicí trackballů s vysokým rozlišením, precizními otočnými ovladači, podsvětlenými tlačítky a dalšími funkcemi. Hardwarové pulty jsou zvláště pro barevné korekce absolutní nezbytností, protože koloristé potřebují „držet obraz ve svých rukou” během nastavování několika parametrů najednou – ať už provádějí drobné opravy nebo komplexní barevné změny.

Během vývoje těchto nových pultů museli mít designéři na paměti všechny možnosti jejich využití a také maximální kvalitu zpracování. Pulty jsou určeny pro tři základní modely použití: barevné úpravy videa na profesionální úrovni, alternující použití pro střih a následné barevné korekce, a konečně pro editaci a barevné úpravy videa zároveň. Druhou částí designérské rovnice byla kvalita: žádný uživatel nechce pracovat s „laciným” pultem, protože jej bude využívat několik hodin denně. Cílem tedy bylo vytvořit extrémně kvalitní produkty, které by ale svou kompaktností vyhovovaly moderním způsobům práce. Malé ovládací pulty jsou snadno přenosné a jsou proto ideální pro samostatně pracující operátory, kteří často pracují v různých studiích. Kvalita zpracování a vysoká odolnost byly tedy nejdůležitějšími požadavky během vývoje těchto nových pultů pro DaVinci Resolve.

Miniaturní model DaVinci Resolve Micro Panel je jen o málo větší než počítačová klávesnice a je napájen z USB sběrnice. Lze jej pohodlně provozovat vedle klávesnice pracovní stanice a uživatel může snadno alternovat mezi panelem i klávesnicí během práce, což dovoluje simultánně editovat video a provádět barevné korekce. Větší DaVinci Resolve Mini Panel přidává navíc LCD displeje pro zpřístupnění většiny funkcí aplikace DaVinci Resolve. To jej činí ideálním nástrojem pro pracoviště, která realizují nejen barevné korekce a střih, ale i profesionální barevné úpravy materiálu. Jeho malá velikost jej dovoluje snadno transportovat např. v rámci studií, ale zároveň nabízí dostatečné množství funkcí, aby jej mohli koloristé používat pro zpracování i velice náročných projektů.

Panely DaVinci Resolve Micro Panel a DaVinci Resolve Mini Panel poskytují fluidní, ergonomické spojení s programem DaVinci Resolve a dovolují nastavovat několik parametrů najednou pro komplexní, kreativní barevné úpravy videa s nesrovnatelně větším pohodlím, než jaké poskytují standardní klávesnice a myš. Řada klientů a kameramanů si také stěžovala na obtíže při konverzi dat z digitálních filmových kamer do „filmové podoby” -- zjednodušením přístupu k funkcím pro barevné korekce se zvyšují kreativní možnosti uživatelů. Během návrhu nových pultů se proto snazší přístup k funkcím primárních barevných korekcí stal jednou z hlavních priorit.

Oba pulty jsou vybaveny řadou 12 otočných ovladačů, které poskytují přístup k nejdůležitějším parametrům primárního barevného korektoru pro snadné experimentování s barevností materiálu. Primární kontroléry dovolují nastavit parametry Lift, Gamma nebo Gain u jasové složky signálu, kontrast, saturaci nebo barevný tón obrazu, úroveň detailů ve středním jasovém pásmu apod. Pulty jsou navíc vybaveny dalšími ovládacími tlačítky na pravé straně, která zpřístupňují často používané (např. transportní) funkce. Díky tomu mohou uživatelé pracovat rychleji, aniž by se museli zdržovat procházením nabídek aplikace DaVinci Resolve.

Všechny hardwarové pulty pro DaVinci Resolve mají konzistentní rozložení ovládacích prvků, což usnadňuje použití všech nových pultů i klasického modelu DaVinci Resolve Advanced Panel. Velká část ovládacích prvků se nachází na stejném místě, trackbally jsou velké a mají podobnou odezvu: dlouholetí uživatelé systému DaVinci Resolve si proto na nové modely snadno zvyknou. Panely mají elegantní a odolné, z hliníku vysoustružené tělo a profesionální trackbally s vysokým rozlišením. Trackbally lze využít pro RGB korekce, resp. funkce Lift, Gamma a Gain vč. nastavení hlavních úrovní pomocí vnějšího otočného prstence. Otočné ovladače jsou proprietární, precizní prvky se soustruženými knoflíky pro precizní nastavení přiřazených parametrů. Navíc je lze využít i k resetování hodnot jejich stisknutím. Díky podsvícení tlačítek lze panely používat i v šeru studií. Větší model DaVinci Resolve Mini Panel přidává navíc dva displeje s vysokým rozlišením – pro zobrazení a nastavování parametrů aktuálně zvoleného nástroje – a další tlačítka pro nastavení pokročilých funkcí programu DaVinci Resolve.

DaVinci Resolve Editor Keyboard
Klávesnice DaVinci Resolve Editor Keyboard byla navržena pro maximálně efektivní střih díky možnosti rychle procházet a vyhledávat materiál pomocí integrovaného vyhledávacího kolečka, bez nutnosti používat myš. Celokovové tělo klávesnice zaručuje vysokou provozní spolehlivost i při mnohahodinovém denním provozu, profilované klávesy pak usnadňují orientaci. Kvalitní spínače, stejného typu jako ve špičkových eSport klávesnicích, zaručují rovněž maximální spolehlivost. Stejně tak i vyhledávací kolečko bylo vysoustruženo z kovové slitiny s cílem poskytnout co nejspolehlivější nástroj pro trimování a procházení materiálu. Navíc jsou klávesy, spínače i područka dostupné jako náhradní díly a klávesnici lze tedy opravovat nebo periodicky obnovovat při vysokém stupni opotřebení.

Na rozdíl od běžného způsobu práce kombinujícího klávesnici a myš, lze DaVinci Resolve Editor Keyboard používat obouruč: pravou rukou se nastavuje časová pozice v klipu, zatímco levou lze simultánně vytvářet počáteční a koncové body a provádět střih. Uživatelé tak mohou procházet média, nastavovat počáteční a koncové body, přesouvat segmenty na časovou osu a tyto úkony snadno a rychle opakovat. Jde o velice rychlý způsob práce, který využívá koordinaci obou rukou.

Kovové vyhledávací kolečko je umístěno zcela vpravo a opatřeno gumovým povrchem pro velice pohodlné a spolehlivé uchopení. Díky kvalitním kuličkovým ložiskům a elektronicky ovládané brzdě je jeho pohyb přirozený v režimech Shuttle i Jog. Vytváření počátečních a koncových bodů střihu je jednou z nejvíce opakovaných činností ve videostřihových programech, proto je klávesnice vybavena také velkými tlačítky pro vytváření In a Out bodů v levém segmentu klávesnice.

Tlačítka editačních funkcí jsou umístěna nad klávesami In a Out, pro snadnou dostupnost prsty levé ruky. Většinu střihových funkcí lze provádět přímo u zdrojových klipů bez nutnosti umísťovat editační body na časové ose programu, což eliminuje nutnost přepínat mezi zobrazením zdrojového média a časové osy. Většina funkcí je také schopna vyhledat nejbližší střih (např. Smart Insert) nebo se přizpůsobit časovému kódu. Stejně snadné je i trimování počátečních a koncových bodů střihu díky možnosti podržet některé z tlačítek Roll při současné rotaci vyhledávacího kolečka. Stiskem klávesy Cut dojde k eliminaci prolínacího efektu v místě střihu, klávesa Dissolve naopak vytvoří prolnutí v délce jedné sekundy; délku prolnutí lze snadno změnit pomocí tlačítka Roll Duration.

Rozložení standardní části klávesnice, založené na standardu QWERTY, bylo doplněno na základě připomínek profesionálních střihačů. Obsahuje např. klávesu F/TC numerického segmentu pro přepínaní mezi režimy snímků a časového kódu, či klávesu 00 pro rychlejší vkládání časového kódu...


Aktualizace 16.1 (10/2019)
DaVinci Resolve 16.1 obsahuje desítky nových funkcí včetně: nového Sync Binu pro snadnou práci s multikamerovým materiálem v sekci Cut, detektoru „nudných“ (příliš dlouhých nebo krátkých) pasáží, vylepšení v oblasti tvorby detailů pomocí algoritmů pro rozpoznávání obličejů, snazšího trimování a přichytávání médií na časové ose, zdokonalených značek časové osy, přesnějšího vykreslování vlnového průběhu audia na časové ose, či modernizovaného rozhraní sekce Cut. Novinkami jsou rovněž presety pro kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K / 6K v modulu Fusion 3D Camera Tracker, podpora alfa kanálu u ResolveFX a OpenFX plug-inů, zdokonalené Adjustment Clipy, lepší vyhlazování animačních průběhů u pozic objektů a mnoho dalších!

Aktualizace 16.1.1 (11/2019)
První oprava pro DaVinci Resolve 16.1 zdokonaluje editaci vícekamerového materiálu v sekcích Cut i Edit, zrychluje přehrávání Cinema DNG médií s rozlišením 4K, rozšiřuje podporu formátu AAF (dekódování několika vložených audio kanálů), opravuje dekódování Blackmagic RAW materiálu v systému macOS Catalina, a obsahuje rovněž drobné opravy sekce/aplikace Fusion.

Aktualizace 16.1.2 (12/2019)
Zdokonaluje sekci Cut (nová tlačítka in/out bodů apod.) a implementuje několik nových funkcí včetně přehrávání zvuku při trimování, lepší odezvy při práci s klávesnicí DaVinci Resolve Editor Keyboard, vylepšené podpory standardů DCP a IMF, CUDA akcelerace při práci s R3D soubory v systémech Windows a Linux, rychlejší odezvy při spolupráci více uživatelů na stejném projektu a řady dalších!

Aktualizace 16.2 (3/2020)
Sekce Fairlight nyní nabízí podstatně snazší a rychlejší editaci zvukových stop v časové ose pomocí klávesnice a myši díky novému režimu Edit Selection, který využívá funkce dříve vyhrazené pouze pro editaci prostřednictvím mixážních pultů Fairlight. Nový editační režim zrychluje střih, prolínání i posun stop pomocí myši. Nově lze rovněž snadno zvětšovat zobrazení stop v časové ose nebo renderovat aplikované efekty do nových stop.

Značné zvýšení uživatelského komfortu přináší též možnost přidat do časové osy větší množství médií najednou nejen horizontálně do jedné, ale i vertikálně do několika stop. Zjednodušena byla také konverze vícekanálových stop do skupin, kopírování stop mezi několika časovými osami, duplikace stop, či export do filmových a vysílacích formátů. Další novinkou je přichytávání kurzoru na okraje snímků bez nutnosti zvětšení zobrazení časové osy a plná podpora pro 3D standard MPEG-H.

DaVinci Resolve 16.2 rovněž přináší vylepšenou podporu zvukové knihovny Blackmagic Fairlight Sound Library díky možnosti vyhledávat v metadatech: pro vyhledání zvukového efektu není nutné znát jméno cílového souboru. Nově je k dispozici také automatické třídění plug-inů dle kategorií, výrobců, či dle uživatelského tagu „Favorite“.

Stránka Fairlight nabízí rovněž index projektu ve stylu ostatních sekcí programu: zobrazuje seznam použitých médií s možností okamžitého vyhledání jejich pozice na časové ose. Index rovněž dovoluje umlčet několik zvolených médií najednou, odemykat/uzamykat je pro záznam, či je přemísťovat v rámci časové osy.

Nová verze dále přináší modernizovaný import a export AAF soupisek. AAF sekvence lze nyní importovat přímo do aktuální časové osy včetně možnosti konverze vícekanálových stop do skupin a podpory Broadcast Wave formátu. Při exportu do AAF je nově podporováno prolnutí stop.

Novinkami na poli mixáže jsou např.: nový preset ekvalizéru v sekci Inspector pro odstranění problematických frekvencí, nový měřící plug-in zobrazující úrovně stop nebo skupin i pokud jsou uzavřeny panely Monitoring či Mixer, nový dolnopropustní filtr pro snazší použití efektů v LFE kanálu surround projektů, či dedikované ovládací prvky pro směrování stop ve vertikálním směru u 3D projektů. Nastavení ekvalizéru stop lze nově měnit v sekci Inspector panelu Editor, nechybí ani možnost ukládat/vyvolávat presety ekvalizéru. Funkce pro kopírování/vkládání nastavení nyní podporují všechny atributy vč. ekvalizéru, automatizace a zisku.

Úrovně klipů je nyní možné měnit relativně či je resetovat, z Fairlight Editoru lze stejně snadno odstraňovat také zalnutí a vylnutí klipů. Ke značnému zrychlení práce přispívá i možnost ukládat nastavení zobrazení stop, volit automatizační křivky pomocí klávesnice a zadávat časový kód relativně k aktuální časové pozici.

Zrychleno bylo také nahrávání a přepínání časových stop v sekci Edit u projektů s velkým počtem audio stop. Složené klipy je nyní možné definovat pomocí In a Out bodů pro snazší volbu médií v sekci Edit. Rozšířena byla taktéž podpora metadat v panelu Media Pool u zvukových souborů obsahujících až 24 kanálů. Média i časové osy lze duplikovat ve stejném binu pomocí příkazů Copy/Paste. Uživatelé z řad koloristů ocení vyšší stabilitu programu u projektů, na kterých spolupracuje větší množství uživatelů. Média je nově možné řadit na základě metadat včetně klíčových slov a tagů pro podstatně rychlejší vyhledávání médií.

Novinky v DaVinci Resolve 16.2

 • Větší uživatelský komfort při editaci na časové ose sekce Fairlight
 • Snazší použití zvukové knihovny Blackmagic Fairlight Sound Library
 • Nové automatické třídění plug-inů
 • Vylepšení na poli monitoringu a směrování stop u prostorových formátů zvuku
 • Zdokonalený index stop sekce Fairlight
 • Rozšířený import a export AAF soupisek
 • Větší kompatibilita s projekty ze starších verzí systému Fairlight
 • Řada vylepšení u FairlightFX filtrů
 • Nové editační funkce vč. importu a přepínání časových os
 • Rychlejší kopírování/vkládání souborů v Media Poolu
 • Podpora formátů nových kamer a standardů
 • Nové funkce pro koloristy vč. Smart Filterů

Aktualizace 16.2.1 (4/2020)
Verze 16.2.1 implementuje podporu de/kódování 12bitových H.265 médií se vzorkováním 4:4:4 při akceleraci pomocí NVIDIA GPU, dovoluje ukládat zvukové stopy ve formátu 32 bitů float do QuickTime kontejnerů, umožňuje trimovat QuickTime audio klipy v režimu správy médií a další. Verze 16.2.1 dále přináší rychlostní optimalizace u dekódování 10bitových H.265 4:4:4 souborů, u práce s ProRes, DNxHR a OpenEXR médii na sestavách s nejnovějšími modely CPU, u analýzy DolbyVision, dekódování souborů s AAC zvukem, HDR tone mappingu, renderingu prolínaček apod. Vyšší je též stabilita programu u systémů s grafickými kartami Intel (kompletní seznam novinek zde). Seznam podporovaných kodeků zde.

Aktualizace 16.2.2 (5/2020)
...implementuje hardwarovou akceleraci kodeku H.265 Main10 v systému macOS, zobrazení jmen LUT korekcí v metadatech formátu Blackmagic RAW, a uživatelsky definovatelné snímkové frekvence při exportu na platformy YouTube, Vimeo a frame.io. Verze 16.2.2 dále přináší gamma režim Rec. 709-A pro přehrávač QuickTime Player a optimalizace u přehrávání H.264 médií v systému macOS, vylepšený export .srt souborů, podporu pro RED 7.3.1 a další drobné opravy a vylepšení.

Aktualizace 16.2.3 (6/2020)
...přináší rychlejší dekódování médií z přístrojů Canon EOS-1D X Mark III a EOS R5 pomocí rozhraní Apple Metal, opravené pomalé přehrávání (u některých) médií ARRIRAW, podporu ACES IDT u médií ARRI MXF, podporu pro Dolby Vision CM 4.1 (dovolující např. exportovat XML ve formátu 2.9 z v4 projektů), a také řadu oprav v sekci Fairlight (klonování stop, trimování apod.). Integrovaná i samostatná verze kompoziční aplikace Fusion Studio 16.2.3 opravuje maskování u modulu Text+, práci s gradienty, chybný náhled u některých LUT a obr. formátů a další chyby.

Aktualizace 16.2.5 (7/8 2020)
...přináší podporu pro import projektů z režií ATEM Mini, upravuje zobrazení sekvencí statických snímků v knihovně médií, opravuje chybu zobrazení některých snímků u H.264 médií na platformě Windows, a zvyšuje spolehlivost při linkování médií u AAF soupisek.

Aktualizace 16.2.6 (8/9 2020)
Verze 16.2.6 přidává podporu pro Blackmagic RAW 1.8.1 a Final Cut Pro X XML v1.9...

DaVinci Resolve 17 Beta 1 (11/2020)
Verze 17 je v beta verzi od 9. 11. 2020. Veřejná beta verze je k dispozici zde.

DaVinci Resolve 17.1 Beta 1 (11/2020)
Krátce po odhalení beta verze DaVinci Resolve 17 uvolnili Blackmagic Design betu 17.1 určenou uživatelům počítačů Apple. DaVinci Resolve 17.1 Beta 1 implementuje podporu procesorů/architektury M1 pro vyšší výkon na laptopech, a také kompatibilitu se systémem macOS Big Sur. Unifikovaná paměťová architektura M1 dovoluje programu lépe využít výkonu CPU a GPU jednotek, bez přenosů po PCI Express sběrnici. Díky podpoře procesorů M1 a rozhraní Metal nabízí DaVinci Resolve 17.1 až 5x vyšší výkon v porovnání s předchozími generacemi počítačů Apple!

DaVinci Resolve 17 Beta 2 (11/2020)
Druhá beta verze DaVinci Resolve Studio 17 obsahuje přes 50 oprav a vylepšení vč. spolehlivější instalace ze síťových disků v systému Windows, přesnější funkce pro volbu barev u nástroje Color Warper, a také řady oprav v sekci Fusion (vylepšené funkce Optical Flow Tracking a Temporal Noise Reduction, rendering objektů, kopírování uzlů na systémech s dvojicí monitorů apod.).

DaVinci Resolve 17 Beta 3 (12/2020)
Třetí veřejná beta DaVinci Resolve Studio 17 obsahuje vylepšené dekódování H.265 materiálu v systému macOS Big Sur, zdokonalení u funkce Magic Mask, vylepšenou správu barev ACES, podporu skrolování v sekci Color při použití klávesnic DaVinci Resolve Speed Editor nebo DaVinci Resolve Editor Keyboard, lepší zpracování zvuku (např. u synchronizace zvuku nebo systému FlexBus), opravy u funkce Render in Place a dalších více než 50 vylepšení stability a výkonu programu.

DaVinci Resolve 17 Beta 4 (12/2020)
Čtvrtá veřejná beta DaVinci Resolve Studio 17 přináší podporu ovladače DaVinci Resolve Speed Editor v systému Linux (USB), kompatibilitu s novým GPU Intel Xe MAX, a také vyšší výkon v systému Windows. Vylepšeno bylo rovněž trimování, titulkovací funkce, rendering projektů se zvukovými stopami s různou vzorkovací frekvencí příp. s kompresí AAC, podpora AAF soupisek (zdokonalený výpočet časového kódu) a více než 50 dalších vylepšení stability a výkonu. Integrovaná i samostatná verze kompozičního systému Fusion Studio zrychluje vykreslování/editaci stromové struktury projektů, implementuje GPU akceleraci u 2D animací/objektů, přináší vylepšení algoritmů optického toku u všech relevantních nástrojů apod. Beta paralelně vyvíjené verze 17.1 pro macOS nabízí podporu procesorů Apple M1 a systému Big Sur.

DaVinci Resolve 17 Beta 5 (12/2020)
Pátá veřejná beta DaVinci Resolve Studio 17 naděluje vylepšený klíčovací nástroj Resolve FX, zdokonalení na poli zobrazení proxy médií a zpracování zvuku, a také pohodlnější práci s nástroji sekce Fusion Studio u vícemonitorových konfigurací či lépe optimalizovaný rendering pomocí GPU tamtéž.

DaVinci Resolve 17 Beta 6 (12/2020)
Zrychluje start aplikace s velkým množstvím nainstalovaných plug-inů, zlepšuje zpracování médií s půlsnímky, a také zrychluje odezvu časové osy při práci s větším množstvím titulků. Novinkou je rovněž lepší správa HDR materiálu, aktualizovaná API skriptovacích jazyků a vylepšený import médií s alfa kanálem.

DaVinci Resolve 17 Beta 7 (1/2021)
Sedmá veřejná beta přináší možnost snadno kopírovat/vkládat nastavení barevných korekcí, rychlý export ze sekce Fairlight, možnost renderovat časové osy včetně alfa kanálů do kompatibilních formátů, lepší vyhledávání v Media Poolu, rychlejší změnu velikosti stop s průhledností, rychlejší ukládání IMF presetů, a optimalizace v sekci Fusion týkající se tvorby animačních klíčů, propojování uzlů kompozice a nastavení proxy médií.

DaVinci Resolve 17 Beta 8 (1/2021)
Osmá veřejná beta verze DaVinci Resolve Studio 17 zvyšuje kvalitu výstupu u funkce pro odstranění půlsnímků, pracuje lépe s prolínáním audio stop při jejich trimování v časové ose, implementuje podporu nástroje pro HDR barevné korekce u pultu DaVinci Resolve Mini Panel, a nově také nabízí měření hlasitosti dle standardů Netflix v sekci Fairlight. DaVinci Resolve Studio 17.0 Public Beta 8 rovněř zlepšuje náhled HDR materiálu na počítačích Mac, práci s makry a editací křivek v sekci Fusion apod.

DaVinci Resolve 17 Beta 9 (2/2021)
Devátá beta implementuje podporu síťové spolupráce a připojení k vzdálené databázi DaVinci Resolve Project Server i prostřednictvím bezplatné verze programu. Aktualizace dále nabízí nové možnosti pro aplikaci efektů, rychlejší import AAF soupisek, přesnější přichytávání objektů v sekci Fairlight, vylepšení u nástroje Text+ v sekci Fusion a stabilnější práci s R3D soubory tamtéž.

DaVinci Resolve 17 (25. 2. 2021)
Po devíti veřejných betách uvádějí Blackmagic Design finální verzi DaVinci Resolve Studio 17! Sedmnáctka přináší přes 300 novinek a optimalizací vč. nové správy barev, nových funkcí pro korekce HDR materiálu, nových nástrojů Color Warper a Magic Mask, podpory až 2.000 audio stop v sekci Fairlight a řady vylepšení v sekcích Edit (nové funkce pro vytváření a správu proxy médií, barevné klíčování materiálu, Auto Align pro synchronizaci multikamerových sekvencí) i Fusion (možnost ukládat kompozice jako šablony pro sekce Edit/Cut, modifikátory animačních křivek, Resolve FX efekty s GPU akcelerací). Přehled nových funkcí v AJ je zde. Aktualizace je zdarma.

DaVinci Resolve 17.1 (11. 3. 2021)
Verze 17.1 implementuje podporu procesorů Apple M1 a platforem Mac OS Big Sur a Apple Silicon, a také hardwarově akcelerované en/dekódování H.265 videa (10 bitů, vzorkování 4:2:2 a 4:4:4) na podporovaných platformách značky Intel a vylepšení u importu projektů ve formátech AAF nebo XML obsahujících video s půlsnímky.

DaVinci Resolve 17.1.1 (4/2021)
Verze 17.1.1 implementuje hardwarově akcelerované dekódování 10bitových H.264 formátů na počítačích Mac s CPU Apple M1; vylepšuje spolehlivost aplikace při importu starších záloh databází; a také zdokonaluje přehrávání zvukových stop. Novinkami jsou rovněž: podpora Blackmagic RAW materiálu zaznamenaných rekordéry Blackmagic Video Assist 12G HDR z kamer Panasonic Lumix S1H, vylepšené skriptovací API, či lepší práce s metadaty formátu DNxHR.

DaVinci Resolve 17.2 (5/2021)
Verze 17.2 podstatně zrychluje start programu, zlepšuje rovněž funkce průběžného ukládání projektu a tvorbu přechodů mezi audio stopami v sekci Fairlight. Aktualizace dále implementuje dekódování médií AV1 (Windows) a MKV (na všech platformách), sady šablon v aplikaci/sekci Fusion, podporu ACES 1.2, vyšší kvalitu výstupu při odstranění půlsnímků, rychlejší dekódování 8K H.265 médií na platformě Apple Silicon, rozšířený import metadat u médií z kamery Sony Venice, nové profily pro Canon EOS-R5, či možnost přejmenovávat jednotlivé segmenty v časové ose.

DaVinci Resolve 17.2.1 (6/2021)
Zdokonaluje přehrávání médií uložených na síťových discích, zrychluje odezvu rozhraní při zpracování HDR materiálu, zlepšuje spolehlivost přehrávání zvukových stop u dlouhých projektů, upravuje vykreslování normalizovaných 32bitových zvukových stop na časové ose, zlepšuje přehrávání zvuku MKV médií v systému Windows a opravuje problémy s trimováním ARRI RAW MXF souborů. V sekci/aplikaci Fusion byla opravena funkce pro odvolání změn při použití nástrojů barevných korekcí, a také funkce pro import a aktualizaci šablon.

Beginner’s Guide to DaVinci Resolve 17 (6/2021)
Nový PDF manuál „Beginner’s Guide to DaVinci Resolve 17“ (v AJ) shrnuje základy práce v nové verzi DaVinci Resolve! Popisuje např. rychlý sestřih videa v sekci Cut, nové funkce barevných korekcí, efektovou sekci Fusion i nástroje pro zvukovou postprodukci Fairlight. Příručku (v AJ) a doprovodné projekty stahujte na stránkách www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/training v sekci „Training Books“.

DaVinci Resolve 17.2.2 (7/2021)
Aktualizace 17.2.2 přináší podporu Blackmagic RAW 2.1, vylepšení u Bluetooth konektivity klávesnice DaVinci Resolve Speed Editor, zdokonalený export pro YouTube, optimalizaované přehrávání v okně Source Viewer atd. Blackmagic RAW 2.1 nabízí podporu procesorů Apple M1, a také kompatibilitu s médii Blackmagic RAW zaznamenanými z kamer Panasonic LUMIX S1H, S1 a S5, a také Nikon Z 6II a Z 7II, prostřednictvím rekordérů Video Assist 12G HDR. Verze 2.1 rovně potěší optimalizovaným dekódováním médií z kamer Blackmagic URSA Mini Pro 12K pomocí CPU a rychlejším plug-inem pro apliklaci Premiere Pro.

DaVinci Resolve 17.3 (8/2021)
Verze 17.3 přináší optimalizace pro platformu Apple M1 a Apple Silicon, kde nabídne 2-3x vyšší výkon při zpracování obrazu. Inovovány byly rovněž některé efekty Resolve FX (vč. Aperture Diffraction, Mosaic Blur nebo Glow), sekce Fairlight (nižší latence, vylepšené exportní dialogové okno, širší podpora audio karet na platformě Windows vč. ovladačů Steinberg ASIO, nativní podpora záznamu na platformě Linux/ALSA), podpora kodeků (dekódování 12bitových souborů DPX, dekódování MKV souborů s video kodekem VP9, rychlejší dekódování H.264/H.265 médií na platformě Windows/Intel, hardwarová akcelerace komprese H.265 10bitových videí pomocí AMD GPU resp. H.264 4:4:4 8bitových videí pomocí NVIDIA GPU) či rozšířená podpora soupisek AAF, kde jsou nyní podporovány vnořené klipy.

DaVinci Resolve 17.3.1 (9/2021)
...zlepšuje přihlašování k platformám YouTube a Vimeo v systému Windows, simulaci prostředního tlačítka při použití tabletů Wacom, či zpracování Apple ProRes 4444 materiálu na platformě Apple Silicon, navíc také přidává možnost kombinovat několik diskrétních zvukových stop do prokládaného audio výstupu.

DaVinci Resolve 17.3.2 (10/2021)
...přináší kompatibilitu s Blackmagic RAW 2.2, vyšší stabilitu u nástroje Color Warper, lepší vykreslení jasných partií obrazu u materiálu s velkým dynamickým rozsahem, a také optimalizace v sekci Fairlight (vylepšené pojmenovávání stop, načítání nastavení u EQ a automatizace). Aktualizace Blackmagic RAW 2.2 obsahuje podporu Blackmagic RAW materiálu natočeného pomocí rekordérů Blackmagic Video Assist 12G HDR a kamer Fujifilm GFX100/GFX100S a Panasonic LUMIX GH5S, BGH1 a DC-BS1H.

DaVinci Resolve 17.4 (10/2021)
...přináší až 5x zrychlení aplikace na nových počítačích Apple Mac s procesory M1 Pro a M1 Max! To otevírá cestu k jednodušší postprodukci 8K projektů, rychlejšímu (až 3x) dekódování Blackmagic RAW 12K materiálu i exportu do kodeku H.265 (cca 1,5x). Nová verze dále přináší až 4x zrychlení výpočtů u funkcí DaVinci Neural Engine (detekce obličejů a dalších objektů etc.) a podporu pro displeje s technologií „ProMotion“ (120 Hz) a HDR zobrazení u nových počítačů Apple MacBook Pro.

Verze 17.4 dále implementuje podporu služby Dropbox Replay, funkce pro snazší a rychlejší tvorbu titulků, možnost přepínat kamery multicam projektů v sekci Edit pomocí klávesnice DaVinci Resolve Speed Editor, asymetrické trimování (nastavení „in“ pozice prolínačky bez ovlivnění „out“ pozice a naopak), rozšířenou podporu automatické správy barev, kompatibilitu s ACES 1.3 (vč. komprese gamutu), hardwarově akcelerovaný import/export H.265 materiálu v systému Windows a podporu plug-inů Steinberg VST3 v sekci Fairlight Audio. Mezi nové Resolve FX nástroje patří Custom Mixer pro kombinování efektů, nový 3D Keyer nabízející preciznější nastavení okrajů masky, či Film Halation (pouze Resolve Studio) simulující chování filmu ve vysoce kontrastních partiích obrazu. Více viz video.

DaVinci Resolve 17.4.1 (10/2021)
...opravuje problémy s automatickou detekcí HDR monitorů počítačů Apple Mac, vylepšuje import médií uložených jako jednotlivé snímky, zlepšuje ukládání nastavení funkce Smart Filter a opravuje/zrychluje zobrazení titulků Text+ využívajících styly a Unicode kódování.

DaVinci Resolve 17.4.2 (11/2021)
Verze 17.4.2 přináší řadu oprav především v sekcích Fairlight a Fusion: řeší několik problémů s audio plug-iny VST3 a výstupem vícekanálového zvuku v systému Linux, dále zrychluje rendering titulků a efektů v sekci Fusion, optimalizuje export H.264 médií v OS Windows a také export do Pro Tools, opravuje padání programu na starších Windows konfiguracích (starší ovladače grafických karet Intel), opravuje chybné zobrazení médií Sony RAW, implementuje nejnovější verzi RED SDK atd.

DaVinci Resolve 17.4.3 (12/2021)
Aktualizace 17.4.3 zvyšuje stabilitu na platformě Windows a zrychluje dekódování ProRes videí na počítačích Apple Mac s procesory M1 Max. Mezi další novinky patří opravy chyb způsobujících nižší stabilitu a chybné zobrazení GUI sekce Fusion u platformy Apple Silicon, či drobná vylepšení v sekci Fairlight týkající se pojmenovávání klipů, prolínání stop nebo podpory standardu Dolby Atmos.

Parametry

Parametry

PŘÍSLUŠENSTVÍ (2)

Software, ovladače disková pole

 • Top produkt

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

Skladem > 5 ks
bez DPH 6 977 Kč 8 442 Kč
 • -15 %

Blackmagic Design Cloud Pod

Speciální akce: -15% končí za: 12d: 14h: 27m
Skladem > 5 ks
bez DPH 7 777 Kč 9 410 Kč