Video Devices PIX-E5

Tento produkt už není v naší nabídce. Vyberte se prosím z alternativ níže.
Popis produktu

Popis produktu

Americká značka Sound Devices je dobře známá všem filmovým zvukařům díky svým přenosným rekordérům a mixážím pultům, které se za léta služby skvěle osvědčily na mnoha produkcích po celém světe. V posledních letech soutěží také o přízeň kameramanů s řadou Video Devices, která obsahuje několik zajímavých rekordérů a monitorů videa. Produkty PIX-E jsou aktuálně nabízeny v 5” variantách, verze se sedmipalcovou IPS LCD obrazovkou by se měla na trhu objevit během prosince. Krom skvělého obrazu a promyšleného ovládání, nabízejí modely PIX-E5 a PIX-E7 i záznam videa do celé škály kodeků Apple ProRes, včetně 12bitového Apple ProRes 4444 XQ! Zajímavé je i zvolené médium „SpeedDrive”, což je speciální pouzdro na SSD disky mSATA s konektorem USB 3.0 pro přímé připojení médií k počítačům.

Video Devices PIX-E

Vysoká obrazová kvalita

Filmaři od náhledových monitorů požadují vysoké rozlišení, věrnou barevnou reprodukci, široké pozorovací úhly, a také možnost pracovat za vysoké hladiny okolního osvětlení. Monitory PIX-E americké značky Video Devices vynikají ve všech těchto aspektech díky špičkovým IPS LCD obrazovkám s rozlišením 1920x1080 (5” varianty) a 1920x1200 (7”).
Video Devices PIX-E
PIX-Assist
Funkce PIX-Assist zahrnují užitečné nástroje pro monitorování a měření video signálu. Na výběr jsou LUT tabulky, zobrazení vlnového průběhu, vektorskop, histogram, funkce TapZoom, peaking, zebra, falešné barvy, vodítka nebo čtyřnásobné zobrazení Four Way View.


Monitory/rekordéry Video Devices PIX-E jsou skvělými alternativami produktů značek Atomos a Convergent Design. Modely PIX-E5 a PIX-E5H ale vyčnívají nad ostatními svou unikátní 5” velikostí a také dokonale padnoucím audio rozhraním PIX-LR." –Gear DadsVideo Devices PIX-E

TapZoom
Kontrola zaostření nebyla nikdy snazší! Funkce TapZoom zprostředkovává okamžitý náhled se zvětšením 2x nebo 4x po rychlém poklepání na displej. Opětovné klepnutí na displej tuto funkci deaktivuje.

Záznam 4K videa
Monitory PIX-E slouží také k záznamu 4K a HD videa ve vysoké kvalitě a jako první na trhu nabízejí kompletní podporu kodeků Apple ProRes, včetně maximálně kvalitního režimu Apple ProRes 4444 XQ (pouze u modelů PIX-E5 a PIX-E7). Tento 12bitový kodek byl navržen pro záznam s vysokou úrovní obrazových detailů a s širokým dynamickým rozsahem, jaký produkují moderní obrazové snímače digitálních filmových kamer. Produkty PIX-E mohou zaznamenávat 4K/UHD video se snímkovou frekvencí až 30 fps, resp. HD video (1080p nebo 720p) rychlostí až 60 fps.

Video Devices PIX-E

SpeedDrive
Záznam videa je realizován na cenově dostupné moduly SpeedDrive, které obsahují standardní SSD disky s rozhraním mSATA v proprietárním pouzdře. Disky SpeedDrive se připojují přímo k displejům PIX-E nebo k počítačům, a to pomocí rozhraní USB 3.0. Není tedy nutné používat další adaptéry nebo drahé speciální kabely. Disk SpeedDrive je v prodeji ve dvou variantách: jedna nabízí předinstalovaný 240GB disk, druhá obsahuje pouze pouzdro a dovoluje nainstalovat mSATA disk dle vašeho výběru.

Dotykové funkce i tlačítka
Některé funkce se lépe ovládají dotykově přímo na displeji, jiné je ideální aktivovat reálnými tlačítky. Produkty PIX-E nabízejí to nejlepší z obou světů. Dotykové funkce slouží k přímé interakci se zobrazeným videem (TapZoom apod.), tlačítka slouží např. ke spouštění záznamu, aniž by je operátor musel hledat a kontrolovat, zda byla žádaná operace skutečně provedena.

Video Devices PIX-E

Pevná konstrukce
Tělo je odlito z pevné kovové slitiny, neméně odolné jsou i použité konektory nebo ochranná vrstva LCD obrazovky „Gorilla Glass 2”. Monitory/rekordéry PIX-E byly navrženy pro práci v nehostinných podmínkách natáčecích lokací a při jejich výrobě zužitkoval výrobce všechny zkušenosti z dlouholeté tvorby oblíbených audio rekordérů a pultů Sound Devices. Monitory PIX-E jsou napájeny z externích zdrojů stejnosměrného napětí (10-34V) nebo z akumulátorů Sony L-mount. Díky dvěma slotům pro baterie lze výměnu za čerstvě nabité provádět za běhu přístroje.

Video Devices PIX-EPIX-E firmware v3.00
Firmware 3.0 pro kamerové monitory/rekordéry Video Devices PIX-E5H, PIX-E5 a PIX-E7 obsahuje podporu pro záznam do kodeku H.264 (soubory MP4), přímo na disk SpeedDrive nebo na SD kartu. Navíc je podporován také simultánní záznam do kodeků ProRes a H.264 -- soubory ve formátu ProRes jsou ukládány na disk SpeedDrive a soubory H.264 na SD kartu. Tato nová funkce zahrnuje také automatickou konverzi 4K materiálu do rozlišení 1080p v režimu H.264 a záznam videa upraveného pomocí LUT korekcí do formátu H.264 (ProRes soubory jsou zaznamenávány v surovém stavu, s plným dynamickým rozsahem a logaritmickým průběhem). Více zde.

PIX-E firmware v3.50 (říjen/listopad 2016)
Firmware 3.5 obsahuje významná vylepšení v oblasti přehrávání videí, včetně možnosti vytvářet, mazat a lokalizovat značky, sestavovat playlisty a přehrávat vybraná videa ve smyčce. Tyto funkce jsou dostupné pro verze PIX-E5, PIX-E5H a PIX-E7, ať už jsou vybaveny volitelným zvukovým modulem PIX-LR či nikoliv. Nový systém značek usnadňuje přehrávání vybraných regionů v natočeném materiálu. Uživatelé mohou značky vytvářet nejen během přehrávání, ale i v průběhu záznamu. V kombinaci se stávajícími funkcemi (pauza, jog) lze značky umísťovat s přesností na snímek a snadno se na ně přesouvat pomocí tlačítek Fast Forward nebo Rewind. Další novinkou je přehrávání videí ve smyčce: lze přehrávat pouze vybraný segment záznamu, celé video nebo playlist zaznamenaného materiálu. Uživatelé mohou videa přehrávat vpřed i vzad, zpomaleně nebo zrychleně. Unikátní funkcí modelu PIX-E7 je tlačítko SDI In pro přepínání náhledu a záznamu mezi dvěma SDI vstupy zařízení. Díky tomu lze snadno přepínat mezi signály dvou kamer, např. pro porovnání barevného sladění přístrojů. Nový firmware je nabízen zdarma.Stáhněte si ze stránek www.videodevices.com.

Parametry

Parametry

Výrobce: Video Devices
Kategorie: Monitory na kameru

Hlavní parametry

Vstupy monitoruHDMI
Vstupy monitoru4K HDMI
Vstupy monitoru6G-SDI
PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

Příslušensví pro: Blackmagic Design URSA Mini Pro G2 (1)

Blackmagic Design URSA Mini Pro G2

 • -12 %
 • Doprava zdarma
Druhá generace kamer URSA Mini Pro, model URSA Mini Pro 4.6K G2, přináší inovovanou
146 074 Kč
14-30 dní
VHODNÉ PRO (2)
 • Ukázat vše
 • Video Devices PIX-E5

  • Doprava zdarma
  Americká značka Sound Devices je dobře známá všem filmovým zvukařům díky svým přenosným
  39 325 Kč
  již není v prodeji