Samyang 8mm T3.8 UMC Fish-Eye CS II (bajonet Canon EF)

Tento objektiv Canon EF Mount Samyang 8mm T3.8 UMC Fish-Eye CS II je objektiv typu rybí oko určený pro natáčení videa na fotoaparátech velikosti APS-C. Má ohniskovou vzdálenost 8 mm a velmi široký úhel záběru 180°. U fotoaparátů Canon se však tento úhel záběru mění na 167°, protože snímače Canon formátu APS-C jsou o něco menší a mají crop…

Více informací

6 990 Kč s DPH 5 777 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
na dotaz
Kód zboží:
sam3.8/8vdslref
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu

Popis produktu

Tento objektiv Canon EF Mount Samyang 8mm T3.8 UMC Fish-Eye CS II je objektiv typu rybí oko určený pro natáčení videa na fotoaparátech velikosti APS-C. Má ohniskovou vzdálenost 8 mm a velmi široký úhel záběru 180°. U fotoaparátů Canon se však tento úhel záběru mění na 167°, protože snímače Canon formátu APS-C jsou o něco menší a mají crop faktor 1,6.

Objektivy typu rybí oko nejsou vhodné pro běžné každodenní snímky, ale mohou být vynikající pro netradiční zachycení sportovních stadionů, velkých hal, velmi přeplněných městských památek a podobných scenérií. Je také užitečný pro zvětšování malých místností a rovných čar nebo pruhů, které se v důsledku zkreslení obrazu jeví jako oválné.

Clona se pohybuje od T3,8 do T22. T3,8 je nejrychlejší clona, tento objektiv je nejvhodnější používat v prostředí s dostatkem světla nebo s vestavěným zdrojem světla. Clona se nastavuje ručně bez aretace pomocí hladkého clonového kroužku. Jak clonový, tak zaostřovací kroužek mají převodový poměr 0,8 pro případ, že chcete s oběma objektivy používat follow focus. Zaostřovací kroužek je také dobře tlumený a velmi hladký. Objektiv nenabízí automatické zaostřování, ale u objektivů typu rybí oko se objekty většinou zobrazují zaostřené. Minimální zaostřovací vzdálenost je 11,8" (30 cm).

Objektiv má 10 optických členů uspořádaných do 7 skupin. Je potažen vícevrstvou antireflexní vrstvou Ultra Multi Coating (UMC) společnosti Samyang, která potlačuje odlesky a duchy. Tělo objektivu je vyrobeno z hliníku a je velmi robustní. Součástí balení je odnímatelná okvětní clona a přední a zadní krytka objektivu.

Parametry

Parametry

Výrobce: Samyang
Kategorie: Objektivy

Hlavní parametry

BajonetEF
typ objektivuPevné sklo
Objektiv proAPS-C
Objektiv proSuper 35
Světelnost (f)3.8
Ohnisková vzdálenost8mm