Panasonic AJ-PX800

Tento produkt už není v naší nabídce. Vyberte se prosím z alternativ níže.

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

Nejlehčí tříčipová HD kamera s 2/3 bajonetem ve své třídě! Model PX800 je určen zejména k natáčení zpravodajských relací a vyniká mobilitou, skvělou obrazovou kvalitou i moderními síťovými funkcemi. Dodává se bez objektivu, mikrofonu a akumulátorové sady.

Panasonic AJ-PX800G

AJ-PX800G představuje novou generaci kamkordérů pro natáčení zpravodajských relací. Kameru lze připojit k sítím; samozřejmostí je vynikající obrazová kvalita, vysoká mobilita a vynikající poměr ceny a výkonu. S vahou pouhých 2,8 kg (bez objektivu a příslušenství), je model AJ-PX800G nejlehčí kamerou „na rameno“ ve své třídě. Je osazen bajonetem/senzory typu 2/3 a třemi obrazovými senzory MOS. Kamera zaznamenává video do několika kodeků řady AVC-ULTRA (AVC-Intra/AVC-LongG) s možností nastavení takové obrazové kvality a datového toku, jaké nejlépe vyhovují aktuálním potřebám. Spolu se záznamem AVC-Proxy dat s nízkým datovým tokem poskytuje kamera záznam vhodný pro editaci i pro síťový streaming. Integrované síťové funkce podporující LAN a volitelně W-LAN či 4G/LTE sítě (prostřednictvím adaptéru jiných výrobců) a dovolují snadno realizovat náhled právě natáčeného materiálu nebo uploadovat data na servery. Kamera AJ-PX800G vyhoví všem požadavkům pro moderní ENG aplikace...

Extrémně lehká
Kamera AJ-PX800G je s vahou 2,8 kg nejlehčí kamerou ve své třídě (srpen 2014). Její kompaktní tělo poskytuje dokonalou mobilitu a je také navrženo pro maximální viditelnost v předním plánu. Bajonet typu 2/3 dovoluje použít profesionální transfokátory od řady výrobců. 2,2MP 2/3 3MOS senzor (RGB) pořizuje HD záběry v rozlišení 1920 x 1080 při citlivosti F12 (59,94 Hz) nebo F13 (50 Hz) a nízké úrovni šumu 62 dB (S/N). Může se též pochlubit bohatou gradací a jasnou barevnou reprodukcí. A jak je u profesionálních kamer zn. Panasonic již zvykem, výbava funkcí pro zpracování obrazu je opravdu bohatá: nechybí Chromatic Aberration Compensation, Dynamic Range Stretcher, Advanced Flash Band Compensation a další špičkové technologie. Uživatelé mohou volit ze 7 režimů gama křivek a nastavovat množství obrazových režimů (Detail, V Detail, Detail Coring, Skin Tone Detail, Chroma Level, Chroma Phase, Master Pedestal, Knee, Matrix, High Color a White Clip).
Panasonic AJ-PX800G
Profesionální funkce
Coby profesionální model pro ENG aplikace, je kamera AJ-PX800G vybavena též množstvím natáčecích funkcí, včetně funkce scan reverse, 2x/4x digitálního zoomu, pomalé závěrky, synchronního snímání, optického ND filtru se čtyřmi pozicemi, asistenta ostření a indikátoru zaostření, možnosti vytvářet a vyvolávat uživatelská nastavení, voliče zisku se třemi polohami a maximální hodnotou zisku +42 dB, AWB funkce, zobrazení vlnového průběhu signálu nebo vektorskopu atd.!   

Kodeky AVC-ULTRA
Díky nastavení kodeků lze kameru snadno adaptovat pro streaming/vysílání videa, případně pro záznam videa v masteringové kvalitě. Profesionální A/V kodeky Panasonic AVC-ULTRA jsou obsaženy jako standardní výbava kamery. Lze volit z režimů AVC-Intra100/50 (intra-frame komprese pro vysokou obrazovou kvalitu), AVC-LonG (inter-frame komprese pro kvalitní HD záznam s nižším datovým tokem vhodný pro vysílací aplikace) a AVC-Proxy (proxy video zaznamenané spolu s metadaty během natáčení do AVC-LonG nebo AVC-Itra100/50 kodeků).

Panasonic AJ-PX800G

P2 karty
Přístroj AJ-PX800G zaznamenává video na dvojici P2 karet, simultánně či kontinuálně. S volitelným adaptérem AJ-P2AD1G lze zaznamenávat též na microP2 karty. Kamera podporuje dvoukodekový záznam pro nahrávání AVC-Proxy dat spolu s hlavním datovým tokem AVC-Intra/AVC-LongG. Díky dvěma slotům pro P2 karty lze nahrávat kontinuálně a karty měnit přímo během záznamu, resp. využít funkci Loop Rec umožňující programovat dobu záznamu. Funkce pro záznam videa ještě před spuštěním nahrávání, pro záznam snímek po snímku a pro intervalový záznam jsou k dispozici také. Zaznamenané soubory lze tagovat a doplňovat o metadata nebo poznámky uložené na paměťové kartě typu SD.  

Podpora sítí
Standardní rozhraní Ethernet dovoluje připojit kameru k sítím pomocí kabelů. Při použití volitelného Wi-Fi adaptéru AJ-WM30 je kamera kompatibilní i s bezdrátovým standardem IEEE 802.11g/n a lze ji využít v součinnosti s počítači PC/Mac nebo s tablety/telefony, např. pro kopírování videa na FTP servery. Model AJ-PX800G je také schopen vysílat obrazová data do LAN nebo W-LAN sítí, případně do 4G/LTE sítí (vyžaduje adaptér jiných výrobců), přímo během záznamu na P2 karty.

Panasonic AJ-PX800G
Panasonic P2Cast
Cloudová služba P2Cast společnosti Panasonic staví na síťových funkcích profesionálních kamer řady P2HD s kodekem AVC-ULTRA, např. AJ-PX5000G, AJ-PX800, AJ-PX270 nebo AJ-PX380. Služba P2Cast využívá síťové funkce těchto kamer pro upload videí na cloudové úložiště pro okamžitý náhled nebo sestřih materiálu. Tím dramaticky zkracuje dobu nutnou pro zpracování a odbavení natáčených příspěvků k vysílání a poskytuje přístup k videím prakticky všem zařízením připojeným k internetu. Jednou z hlavních předností celého systému P2Cast je schopnost kopírovat na cloud videa s nižším datovým tokem při vysoké obrazové kvalitě vhodné pro střih a po zpracování celého pořadu nahradit tyto soubory materiálem s vysílací obrazovou kvalitou. V závislosti na požadavcích uživatelů a propustnosti datové sítě lze pro vysílací kvalitu použít kodeky AVC-LongG12 až po AVC-Intra100! Kamery jsou v terénu připojeny pomocí bez/drátových sítí (4G/LTE, Wi-Fi, LAN) a zpravodajství lze tedy vytvářet již ve chvíli, kdy natáčená událost probíhá. Služba byla v ostrém provozu testována několik měsíců mezinárodními televizními stanicemi a je za poplatek dostupná v Americe i Evropě. Pro komunikaci se službou P2Cloud může být nutné aktualizovat u stávajících kamer firmware.

Vlastnosti služby P2Cast

 • Sdílení proxy souborů. Sdílení videodat je zprostředkováno serverem, proxy soubory uploadované z kamer je možné okamžitě přehrávat. Videa lze stáhnout a použít pro sestavení zpravodajských pořadů.
 • Přenos videí ve vysílací kvalitě. Na režijním stanovišti může střihač vyznačit konkrétní úsek proxy videa (In a Out body) a vytvořit tak střihovou soupisku (EDL), kterou odešle do kamery. Na základě této soupisky odvysílá kamera požadovaná data ve vysoké kvalitě zpět na server.
 • Efektivní použití metadat. Jednotliví operátoři a jejich kamery mají přiřazeny unikátní identifikátory a metadata lze odesílat z režijních místností přímo do konkrétních kamer. Tato metadata jsou automaticky zaznamenána spolu s videem a později je lze využít během střihu nebo další postprodukce např. pro vyhledání konkrétních záběrů. Tím lze ušetřit velké množství času během střihu nebo archivace natočených médií.

 Aktualizace 27.62 (červen 2015)
Nový firmware 27.62 pro kamery Panasonic AJ-PX800 obsahuje řadu nových, dlouho očekávaných funkcí, konkrétně jde o:

 • Vylepšenou podporu přenosu dat pomocí FTP protokolu a technolohie P2 Cast
 • Vylepšené streamování (podpora QoS, externích serverů a LiveU, možnost přiřazení funkcí Streaming Start/Stop, Rec During Upload a Upload List tlašítku RET SW).
 • Podporu režimu Direct Mode a bezdrátového Wi-Fi adaptéru ASUS USB-N53.
 • Podporu GSM/LTE donglů bez SIM-locku.
 • Podporu dálkového ovladače (CCU) AK-HRP200 po sériovém rozhraní (simultánním stiskem VF POWER a STORE lze spustit nebo deaktivovat záznam pomocí IP i sériového rozhraní).
 • Proxy režim pro SD formát (480i/576i).
 • Funkci One Clip REC pro formát AVC-LongG.
 • Možnost přiřadit položky v Setup Menu (např, délku intervalu pro záznamový režim Interval REC) uživatelsky definovatelným tlačítkům (USER).
 • Podporu aplikace dálkového ovládání Camera Control pro iPad.

 
Aktualizace 31.66 (listopad 2015)

 • Funkce DELETE LAST CLIP byla přidána do menu UserSW.
 • Funkce Accumulation Gain [1S.EXP.] byla přidána do menu UserSW.
 • Nově lze aktivovat zvukovou signalizaci při nízké kapacitě akumulátoru (OTHER FUNCTIONS -> WARNING ALARM: ON / OFF).
 • Vylepšená podpora služby P2 Cast (Ver. 2): Funkce Direct Transfer pro přenos videí s vysokým rozlišením i na jiné FTP servery, než na servery služby P2 Cast. Zobrazení metadat služby P2 Cast v OSD menu kamery. Aktualizace procentuálního indikátoru datového přenosu v reálném čase.

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Panasonic
Kategorie: Broadcast

Hlavní parametry

Velikost snímače kamery2/3"
RozlišeníFull HD
Typ bajonetuB4 2/3"
VýstupSDI

Ostatní parametry

Provedenína rameno
PŘÍSLUŠENSTVÍ (8)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (8)

Libec klíč na stativový šroub

 • Doživotní záruka
Klíč na utahování a povolování šroubu rychloupínací destičky stativu. Možnost přichycení
bez DPH 89 Kč
108 Kč
Na dotaz

Panasonic AJ-P2M032AG - microP2 32GB karta

AJ-P2M032AG - microP2 32GB karta. Karty nové řady paměťových karet microP2 jsou rychlejší
bez DPH 5 200 Kč
6 292 Kč
na dotaz

Panasonic AJ-WM50

Bezdrátový, dvoupásmový modul AJ-WM50 pro kamery řady P2HD a pro 4K modely AG-DVX200/UX90/UX180
bez DPH 3 688 Kč
4 462 Kč
na dotaz

Panasonic P2 karta 64GB AJ-P2E064FG

P2 karta 64GB AJ-P2E064FG
bez DPH 14 300 Kč
17 303 Kč
na dotaz

Panasonic AJ-P2AD1G - P2 adaptor for microP2 cards

AJ-P2AD1G - micro P2 adaptér. Díky adaptéru microP2 lze novou řadu karet microP2
bez DPH 4 555 Kč
5 512 Kč
na dotaz

Panasonic AJ-PCD2 P2 čtečka

USB 2 čtečka P2 karet.
bez DPH 8 400 Kč
10 164 Kč
na dotaz

Panasonic AJ-CVF25GJ HD Color Viewfinder

 • Doprava zdarma
HD barevný hledáček AJ-CVF25GJ je nástupce modelu AG-CVF15G a je určen pro high-end
bez DPH 90 280 Kč
109 239 Kč
na dotaz

Teradek Cube 600 Series

 • Doprava zdarma
Streamovací zařízení řady Teradek Cube 600 slouží k bezdrátovému přenosu HD videa
bez DPH 46 540 Kč
56 313 Kč
na dotaz
 • Ukázat vše
 • Panasonic AJ-PX800

  • Doprava zdarma
  Nejlehčí tříčipová HD kamera s 2/3 bajonetem ve své třídě! Model PX800 je určen zejména
  bez DPH 313 225 Kč
  379 002 Kč
  již není v prodeji