Panasonic AJ-PX5000G

Tento produkt už není v naší nabídce. Vyberte se prosím z alternativ níže.
NÁHRADA ZA VYPRODANÝ PRODUKT (1)

Panasonic AJ-PX5100

 • Doprava zdarma
AJ-PX5100 je profesionální P2 HD kamera navazující na úspěšný model PX5000, nově
bez DPH 525 000 Kč
635 250 Kč
na dotaz

Ukázat všechno příslušenství

Popis produktu

Popis produktu

AJ-PX5000G je první P2 HD kamera od Panasonic s nativním záznamem formátu AVC-ULTRA a zabudovaným slotem pro microP2 karty. Přístroje je osazen 2/3” 2,2M 3-MOS snímačem a nabízí maximální obrazovou kvalitu, malou hmotnost a široké možnosti rozšíření. The PX5000 umožňuje natáčet 720p a 1080p/i materiál, je také první P2 kamerou se záznamem 10bitového 1080 60p videa (v režimu AVC-Intra 100). Podpora AVC-LongG je součástí základní výbavy modelu.

Záznam AVC-Intra200
S vynikající obrazovou kvalitou, širokými možnostmi záznamu, bohatou nabídkou profesionálních vstupů/výstupů a budoucí rozšiřitelností je model PX5000G ideálním přístrojem pro natáčení zpravodajských relací, dokumentárních pořadů, sportovních přenosů a korporátních videí. Volitelně nabídne model PX5000G podporu záznamu ve formátu AVC-Intra200 s dvojnásobným datovým tokem v porovnání s AVC-Intra100 pro vizuálně bezeztrátovou obrazovou kvalitu. Kamera dále podporuje formáty AVC-LongG a AVC-Intra100/50, s volitelnou možností záznamu DVCPRO HD, DVCPRO50, DVCPRO a DV videa. Model také podporuje normy 50 Hz a 59,94 Hz, přepínatelné z nabídky přístroje.

Panasonic AJ-PX5000G

Kodek AVC-ULTRA nabízí jak záznam videa se špičkovou kvalitou a vysokým datovým tokem pro mastering a archivaci, tak video s nižším datovým tokem při vzorkování 4:2:2 a přesnosti 10 bitů pro přenosové aplikace. Kodek AVC-LongG je nabízen pro aplikace, kdy je velikost zaznamenaných souborů důležitým kritériem a umožňuje zaznamenávat 10bitové video se vzorkováním 4:2:2 pro minimální velikost souborů, při srovnatelné nebo vyšší obrazové kvalitě se standardem MPEG-2, což ušetří náklady na datová úložiště a čas nutný k přenosu dat, Přístroj dovoluje nastavit kvalitu AVC-LongG záznamu, včetně možností AVC-LongG50 (10 bitů, 4:2:2) a AVC-LongG25 (10 bitů, 4:2:2) režimů. Volitelně lze kameru vybavit možností záznamu AVC-Proxy videa (s datovými toky 800 kilobitů až 3,5 megabitů) paralelně s produkčními formáty pro efektivní střih a další zpracování videa.


Nehledě na naše dobré zkušenosti s platformou P2 jsme provedli srovnání aktuální nabídky kamer a sbírali také názory našich kameramanů. Model PX5000G byl jasným vítězem díky svému robustnímu tělu, dobré nabídce audio funkcí a, především, sofistikovaným funkcím pro Wi-Fi a podpoře platformy LiveU,Michael Smereski, The Weather Channel o akvizici kamer PX5000G.Podpora microP2
S váhou pod 3,8 kg je PX5000G první P2 HD kamerou s integrovanými sloty pro paměťové karty typu microP2, které mají stejnou velikost, jako miniaturní SD karty. Přístroje je vybaven dvěma sloty pro P2 karty a dvěma pro karty typu microP2, a také slotem pro SD karty. Na ty jsou ukládána proxy a metadata.
Panasonic AJ-PX5000G
Připravena na budoucnost
3-MOS 2,2M senzor přístroje PX5000G poskytuje horizontální rozlišení 1000 řádek a citlivost F12 při 50i. Kamera je ramenního typu a umožňuje výměnu objektivů. Stejně jako aktuální model AG-HPX600, je i kamera PX5000G dokonale připravena na budoucnost s řadou inovativních integrovaných funkcí a možnostmi jejího dalšího rozšíření. Nabízí možnosti drátového i bezdrátového ovládání pomocí Wi-Fi, USB nebo Gigabit Ethernet rozhraní, včetně bezdrátového ovládání prostřednictvím aplikace pro chytré telefony. Volitelně kamera podporuje integraci uplink zařízení od společností LiveU, AVIWEST, Streambox a TVU Networks.

Inovativní funkce
Kamera nabízí množství inovativních funkcí, např. technologii „Chromatic Aberration Compensation” pro kompenzaci aberace objektivů, funkcí „Dynamic Range Stretch“ pro kompenzaci velkých rozdílů v nasvícení, a také detekci a kompenzaci obrazových artefaktů vzniklých záznamem záblesků ze stroboskopů nebo blesků fotoaparátů. Velice široké možnosti digitálního zpracování obrazu zahrnují sedm nastavení pro gamma křivku a další pokročilé funkce. Postranní LCD displej dovoluje měnit nastavení kamery prostřednictvím inteligentního uživatelského rozhraní, 3,5“ barevný hledáček pak poskytne poměr stran 16:9 a 920.000 pixelů rozlišení. Nechybí také možnosti zobrazení vlnového průběhu signálu a vektorskopu, 10pinový terminál pro dálkové ovládání nebo volitelný studiový systém.
Ze standardních funkcí nabízí funkci Scan Reverse pro použití kamery s adaptéry pro filmová skla, funkci digitálního zoomu (2x, 4x), měnitelnou rychlost závěrky od 1/12 po 1/2000 včetně možnosti synchronizace snímání, a také optické ND filtry (čirý, ? ND, 1/16 ND a 1/64 ND).
Panasonic AJ-PX5000G
Profesionální rozhraní
Kamera je osazena množstvím profesionálních vstup a výstupů, včetně MON výstupu (výstupem může být HD-SDI signál), HDMI výstupu, HD/SD-SDI vstupu/výstupu, 3G-SDI výstupu, synchronizačního vstupu, vstupu/výstupu pro časový kód, USB 3.0 (s funkcí host) a dvoukanálovým UniSlotem pro bezdrátové vysílače. Model PX5000 disponuje také dvěma zvukovými vstupy s XLR konektory a zaznamenává až čtyři kanály audia při vzorkování 48 kHz a rozlišení 24 bitů (v režimech AVC-Intra) nebo při rozlišení 16 bitů (v módech AVC-LongG, DVCPRO HD, DVCPRO a DV).

Panasonic P2Cast
Cloudová služba P2Cast společnosti Panasonic staví na síťových funkcích profesionálních kamer řady P2HD s kodekem AVC-ULTRA, např. AJ-PX5000G, AJ-PX800, AJ-PX270 nebo AJ-PX380. Služba P2Cast využívá síťové funkce těchto kamer pro upload videí na cloudové úložiště pro okamžitý náhled nebo sestřih materiálu. Tím dramaticky zkracuje dobu nutnou pro zpracování a odbavení natáčených příspěvků k vysílání a poskytuje přístup k videím prakticky všem zařízením připojeným k internetu. Jednou z hlavních předností celého systému P2Cast je schopnost kopírovat na cloud videa s nižším datovým tokem při vysoké obrazové kvalitě vhodné pro střih a po zpracování celého pořadu nahradit tyto soubory materiálem s vysílací obrazovou kvalitou. V závislosti na požadavcích uživatelů a propustnosti datové sítě lze pro vysílací kvalitu použít kodeky AVC-LongG12 až po AVC-Intra100! Kamery jsou v terénu připojeny pomocí bez/drátových sítí (4G/LTE, Wi-Fi, LAN) a zpravodajství lze tedy vytvářet již ve chvíli, kdy natáčená událost probíhá. Služba byla v ostrém provozu testována několik měsíců mezinárodními televizními stanicemi a je za poplatek dostupná v Americe i Evropě. Pro komunikaci se službou P2Cloud může být nutné aktualizovat u stávajících kamer firmware.

Vlastnosti služby P2Cast

 • Sdílení proxy souborů. Sdílení videodat je zprostředkováno serverem, proxy soubory uploadované z kamer je možné okamžitě přehrávat. Videa lze stáhnout a použít pro sestavení zpravodajských pořadů.
 • Přenos videí ve vysílací kvalitě. Na režijním stanovišti může střihač vyznačit konkrétní úsek proxy videa (In a Out body) a vytvořit tak střihovou soupisku (EDL), kterou odešle do kamery. Na základě této soupisky odvysílá kamera požadovaná data ve vysoké kvalitě zpět na server.
 • Efektivní použití metadat. Jednotliví operátoři a jejich kamery mají přiřazeny unikátní identifikátory a metadata lze odesílat z režijních místností přímo do konkrétních kamer. Tato metadata jsou automaticky zaznamenána spolu s videem a později je lze využít během střihu nebo další postprodukce např. pro vyhledání konkrétních záběrů. Tím lze ušetřit velké množství času během střihu nebo archivace natočených médií.Aktualizace 35.92 (listopad 2015)

 • OSD, okno Signal a TallyLED nyní dovolují indikovat nízkou kapacitu karty nezávisle, různou frekvencí blikání.
 • Vylepšená podpora služby P2 Cast: Přenesená videa jsou nyní službou P2 Cast zobrazena, přestože jejich kopírování proběhlo v popředí. Zobrazení chybových hlášení signalizujících poruchu spojení je provedeno okamžitě. 

Aktualizace 38.48 (duben 2016)
Nový firmware 34.44 přináší vylepšenou podporu síťové služby P2 Cast pro streaming a zpracování videa po síti. Aktualizace nově obsahuje zobrazení náhledů videa a indikátorů stavu akumulátorů, příkazy pro procházení menu, korekci časové zóny a aktualizaci firmware v rámci P2 Cast sítě.

Aktualizace 39.92 (leden 2017)
Nové funkce

 • Podpora pro vysokorychlostní přenos do P2 sítě (bonding). Implementovány funkce pro zajištění vysílací frekvence apod.
 • Přidáno menu pro import GPS informace z externích zařízení a vložení do metadat (XML) obsahu. (Menu: GPS: INTERNAL / EXTERNAL / OFF).
 • Podpora LTE USB modemů K5160 (Británie/Řecko) a MF831 (Finsko)
 • Přepínání hodnoty Skin Tone Effect nyní v 64 krocích namísto původních 32


Vylepšení a opravy

 • Odstraněny následující problémy s bezdrátovým modulem AJ-WM50:
 1. – při spuštění webové aplikace v režimu Direct mezi zařízením značky Apple (Mac apod.) a P2 technikou může dojít ke ztrátě spojení,
 2. – v režimu FTP přenosu nepracuje uživatelské rozhraní korektně.
 • Je-li aktivní 4G/LTE, nelze zvolit položku menu HDSDI_REMOTE. Tento problém byl odstraněn.
 • Byly odstraněny následující problémy se zobrazením informací na obrazovce P2 Cast:
 1. – stav kamery byl indikován jako offline,
 2. – stavové informace Play List Export nebyly aktualizovány.
 • Pokud byla kamera nastavena dle níže uvedených parametrů, nebylo streamování v režimu P2 Cast korektní:
 1. – StreamingMode:AVC-G(QoS),
 2. – QoS Max/Min Rate: 6Mbps.
 • Během přenosu log souborů do sítě P2 Cast bylo zobrazeno zbytečné hlášení. Tento problém byl odstraněn.

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Panasonic
Kategorie: Broadcast

Hlavní parametry

Velikost snímače kamery2/3"
PŘÍSLUŠENSTVÍ (5)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (5)

Panasonic AJ-P2AD1G - P2 adaptor for microP2 cards

AJ-P2AD1G - micro P2 adaptér. Díky adaptéru microP2 lze novou řadu karet microP2
bez DPH 4 555 Kč
5 512 Kč
na dotaz

Panasonic AJ-MPD1 - microP2 drive

AJ-MPD1 - čtečka microP2 karet. Jednotka microP2 využívá rozhraní USB 3.0 k dosažení
bez DPH 8 490 Kč
10 273 Kč
na dotaz

Panasonic AJ-P2M032AG - microP2 32GB karta

AJ-P2M032AG - microP2 32GB karta. Karty nové řady paměťových karet microP2 jsou rychlejší
bez DPH 5 200 Kč
6 292 Kč
na dotaz

Panasonic AJ-WM50

Bezdrátový, dvoupásmový modul AJ-WM50 pro kamery řady P2HD a pro 4K modely AG-DVX200/UX90/UX180
bez DPH 3 688 Kč
4 462 Kč
na dotaz

Teradek Cube 600 Series

 • Doprava zdarma
Streamovací zařízení řady Teradek Cube 600 slouží k bezdrátovému přenosu HD videa
bez DPH 46 540 Kč
56 313 Kč
na dotaz