Panasonic AJ-PX380G

Tento produkt už není v naší nabídce. Vyberte se prosím z alternativ níže.
NÁHRADA ZA VYPRODANÝ PRODUKT (2)

Panasonic AJ-PX800

 • Doprava zdarma
Nejlehčí tříčipová HD kamera s 2/3 bajonetem ve své třídě! Model PX800 je určen zejména
bez DPH 313 225 Kč
379 002 Kč
již není v prodeji

Panasonic AJ-PX800GH

 • Doprava zdarma
Nejlehčí tříčipová HD kamera s 2/3 bajonetem ve své třídě! Model PX800 je určen zejména
bez DPH 313 225 Kč
379 002 Kč
již není v prodeji
Popis produktu

Popis produktu

Panasonic AJ-PX380 je profesionální kamera se záznamem HD videa na P2 karty, 1/3” 2,2MP  3-MOS snímačem, kodekem AVC-ULTRA, podporou rozlišení až 1080 59,94p / 50p a 3G-SDI výstupem. Přístroj podporuje přenos video dat po sítích LAN, Wi-Fi a 4G/LT a výměnné objektivy (1/3”). Kamera je ideálním nástrojem pro ENG nebo sportovní a dokumentární přenosy na nejvyšší úrovni.

Panasonic AJ-PX380

AVC-ULTRA

Duální kodek AVC-ULTRA nabízí masteringovou kvalitu a/nebo záznam 10bitového videa s nižším datovým tokem a se vzorkováním 4:2:2. Díky tomu lze kvalitu záznamu vždy dokonale přizpůsobit aktuálním požadavkům nebo zaznamenávat pořady do vysoce kvalitního kodeku AVC-Intra100/50 při simultánním záznamu AVC-Proxy videa (6 megabitů až 800 kilobitů za vteřinu), které se hodí např. pro vysílání do lokálních sítí nebo pohodlný sestřih materiálu. Model PX380 podporuje i kodek AVC-LongG vhodný pro realizování živých přenosů nebo pro přenos videodat po internetu. Kamera nabízí tři režimy AVC-LongG: AVC-LongG50 resp. 25 (10bitové video se vzorkováním 4:2:2 a s datovým tokem 50 nebo 25 Mbps) a ekonomičtější variantu AVC-LongG12, která je optimalizovaná pro bezdrátový přenos dat.

Bezdrátové sítě
Integrovaná podpora sítí zahrnuje LAN, Wi-Fi a 4G/LTE rozhraní pro náhled videa v režijních místnostech během záznamu, streaming, upload dat na mediální server, případně pro editaci metadat, náhled proxy videa či monitoring streamovaného videa pomocí počítačů PC/Mac, tabletů či telefonů. Streamovací protokol kamery podporuje vrstvu Quality of Service (QoS) pro dynamické přizpůsobení datového toku signálu při změně datové průchodnosti sítě.

Panasonic AJ-PX380

Kamera PX380 disponuje také funkcí „Rec during Uploading” pro automatický přenos zaznamenaného materiálu na FTP servery při spuštěném záznamu. Díky tomu lze kontinuálně zaznamenávat video, přestože probíhá přenos dat po síti. Přístroj také podporuje dálkové bezdrátové ovládání svých funkcí (nastavení kodeku, spuštění/zastavení záznamu apod.) prostřednictvím aplikace P2 Remote Operation Panel pro Apple iPad. Dálkové ovládání lze také realizovat pomocí zařízení Panasonic AG-EC4 (pro sériové rozhraní), AJ-RC10 Remote Control Unit (sériové rozhraní) nebo AK-HRP200 ROP (LAN).

Fantastická obrazová kvalita
Při váze těla pouhých 2,8 kg (resp. 4,85 kg v případě sady AJ-PX380GF s objektivem a hledáčkem) disponuje kamera PX380 vysoce citlivým 1/3” 3-MOS snímačem s nízkým šumem, který produkuje skvělý obraz i při špatném osvětlení. Díky bajonetu pro výměnné objektivy lze kameru použít s řadou osvědčených 1/3" objektivů, navíc lze pomocí 1/3" – 2/3" adaptéru použít klasické B4 zoomy nebo pevná skla. V seznamu podporovaných záznamových režimů figuruje i vysoce kvalitní 100Mbps kodek AVC-Intra se záznamem až 1080p60 nebo 50p videa. Dva sloty pro karty typu microP2 zaručují cenovou dostupnost médií, navíc je kamera vybavena i sloty P2 a SD. Tělo je dále osazeno HDMI výstupem, HD/SD-SDI vstupem/výstupem, 3G-SDI výstupem s podporou až 1080p60, synchronizačním rozhraním genlock, vstupem/výstupem časového kódu a porty USB 2.0 (s podporou režimů Host a Device).

Panasonic AJ-PX380

Panasonic P2Cast
Cloudová služba P2Cast společnosti Panasonic staví na síťových funkcích profesionálních kamer řady P2HD s kodekem AVC-ULTRA, např. AJ-PX5000G, AJ-PX800, AJ-PX270 nebo AJ-PX380. Služba P2Cast využívá síťové funkce těchto kamer pro upload videí na cloudové úložiště pro okamžitý náhled nebo sestřih materiálu. Tím dramaticky zkracuje dobu nutnou pro zpracování a odbavení natáčených příspěvků k vysílání a poskytuje přístup k videím prakticky všem zařízením připojeným k internetu. Jednou z hlavních předností celého systému P2Cast je schopnost kopírovat na cloud videa s nižším datovým tokem při vysoké obrazové kvalitě vhodné pro střih a po zpracování celého pořadu nahradit tyto soubory materiálem s vysílací obrazovou kvalitou. V závislosti na požadavcích uživatelů a propustnosti datové sítě lze pro vysílací kvalitu použít kodeky AVC-LongG12 až po AVC-Intra100! Kamery jsou v terénu připojeny pomocí bez/drátových sítí (4G/LTE, Wi-Fi, LAN) a zpravodajství lze tedy vytvářet již ve chvíli, kdy natáčená událost probíhá. Služba byla v ostrém provozu testována několik měsíců mezinárodními televizními stanicemi a je za poplatek dostupná v Americe i Evropě. Pro komunikaci se službou P2Cloud může být nutné aktualizovat u stávajících kamer firmware.

Vlastnosti služby P2Cast

 • Sdílení proxy souborů. Sdílení videodat je zprostředkováno serverem, proxy soubory uploadované z kamer je možné okamžitě přehrávat. Videa lze stáhnout a použít pro sestavení zpravodajských pořadů.
 • Přenos videí ve vysílací kvalitě. Na režijním stanovišti může střihač vyznačit konkrétní úsek proxy videa (In a Out body) a vytvořit tak střihovou soupisku (EDL), kterou odešle do kamery. Na základě této soupisky odvysílá kamera požadovaná data ve vysoké kvalitě zpět na server.
 • Efektivní použití metadat. Jednotliví operátoři a jejich kamery mají přiřazeny unikátní identifikátory a metadata lze odesílat z režijních místností přímo do konkrétních kamer. Tato metadata jsou automaticky zaznamenána spolu s videem a později je lze využít během střihu nebo další postprodukce např. pro vyhledání konkrétních záběrů. Tím lze ušetřit velké množství času během střihu nebo archivace natočených médií.

 Aktualizace 34.13 (listopad 2015)

 • Nová položka v menu pro přímé spojení se studiovým systémem AG-BS300.
 • Ve spojení se stanicí AG-BS300 je podporována snímková frekvence 23,98PsF.
 • Podpora pro sériové spojení s ovládací CCU jednotkou AK-HRP200.
 • Funkce DELETE LAST CLIP byla přidána do menu UserSW.
 • Vylepšená podpora služby P2 Cast (Ver. 2): Funkce Direct Transfer pro přenos videí s vysokým rozlišením i na jiné FTP servery, než na servery služby P2 Cast. Zobrazení metadat služby P2 Cast v OSD menu kamery. Aktualizace procentuálního indikátoru datového přenosu v reálném čase.

 

Parametry

Parametry

Výrobce: Panasonic
Kategorie: Broadcast

Hlavní parametry

Velikost snímače kamery1/3"
RozlišeníFull HD
Typ bajonetuB4 1/3"
VýstupHDMI
VýstupSDI

Ostatní parametry

Provedenína rameno
PŘÍSLUŠENSTVÍ (4)

PŘÍSLUŠENSTVÍ (4)

Libec klíč na stativový šroub

 • Doživotní záruka
Klíč na utahování a povolování šroubu rychloupínací destičky stativu. Možnost přichycení
bez DPH 89 Kč
108 Kč
Na dotaz

Panasonic AJ-WM50

Bezdrátový, dvoupásmový modul AJ-WM50 pro kamery řady P2HD a pro 4K modely AG-DVX200/UX90/UX180
bez DPH 3 688 Kč
4 462 Kč
na dotaz

Panasonic AJ-CVF25GJ HD Color Viewfinder

 • Doprava zdarma
HD barevný hledáček AJ-CVF25GJ je nástupce modelu AG-CVF15G a je určen pro high-end
bez DPH 90 280 Kč
109 239 Kč
na dotaz

Zunow WCX-80

Širokoúhlá předsádka japonské značky Zunow. Zvětšení 0,8x, kompatibilita s kamerami
bez DPH 11 310 Kč
13 685 Kč
3-5 dnů
 • Ukázat vše
 • Panasonic AJ-PX380G

  • Doprava zdarma
  Panasonic AJ-PX380 je profesionální kamera se záznamem HD videa na P2 karty, 1/3”
  bez DPH 197 120 Kč
  238 515 Kč
  již není v prodeji